Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy i sugestie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.10.2020, 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Róbta co chceta, ale forum zamrze... Very Happy
Wydaje mi się, że kanalizacja pewnych tematów w jednym miejscu nie jest wcale taka zła, a do tego nawet jeśli piszemy tam głównie o dupach (czyli LGBT i aborcja) to jednak poruszane były tam sprawy inne - na przykład Bart, czy Bednaar pisali o Covid i można było tam znaleźć sporo ciekawych informacji. Ja skorzystałem na tym. Min. mogłem z uwagą posłuchać co mają do powiedzenia zwolennicy spiskowych teorii antycovidowych - też fajnie. Niech wątek będzie tam gdzie jest - naprawdę nie mamy powodu się go wstydzić - świadczy on raczej o tym, że osoby o diametralnie różnych poglądach się nie pozagryzały, a do tego potem się okazuje, że słuchają podobnej muzyki, np. Gacek i ja mamy bardzo dużo muzycznych punktów stycznych, a ostatnio z Talerzem zgodziliśmy się w kwestii Initial BB - spokojnie - szanujmy się nawzajem, to będzie dobrze. A punkt 10 regulaminu zawsze można zmodyfikować - dokładając zdanie - "oprócz wątku (wiadomego)"

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

Nie takie kompromisy utrzymywały się latami, gwarantując względny spokój Wink Choć oczywiście, lepiej byłoby sprawę uporządkować - wystarczyłaby np. gwiazdka przy tym punkcie, z odpowiednim dopiskiem.

Np. tak:

10. Na naszym forum nie ma miejsca dla polityki - w jakiejkolwiek formie. *

* Z wyjątkiem tematów, w których ma ona miejsce.

Laughing

WOJTEKK napisał:

Nie było tu polityki i spraw okołopolitycznych i jakoś forum nie zamierało. A jeśli aktywność tego forum ma polegać tylko na tym, że ludzie się mogą wygadać o polityce i światopoglądzie to ja dziękuję za taką aktywność.
Z drugiej strony faktycznie te informacje medyczne, epidemiologiczne i inne są pewną wartością i szkoda by było z nich zupełnie rezygnować.

Więc albo:

1. zostawiamy jak jest (może z przeniesieniem do prywatnych) - ale przy ostrzejszej moderacji
2. zmieniamy nazwę i zasady wątku na taki, który pozwala na poruszanie tylko takich, wartościowszych spraw (trudne, jeśli nie w ogóle nierealne)
3. w ogóle rezygnujemy z tego wątku.

Pierwsze rozwiązanie to mnóstwo roboty dla moderacji, połączonej z koniecznością podejmowania trudnych decyzji, ciągłym niezadowoleniem sztorcowanych i ograniczanych forumowiczów itp. itd.
Drugie - jak już wspomniałem leży raczej w sferze abstrakcji (przynajmniej mi trudno sobie taki wątek wyobrazić)
Trzecie jest najprostsze, radykalne i najłatwiejsze do zrealizowania.
akond
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 28.10.2020, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Z drugiej strony faktycznie te informacje medyczne, epidemiologiczne i inne są pewną wartością i szkoda by było z nich zupełnie rezygnować.

Wystarczy założyć wątek "Przy muzyce o medycynie".
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 28.10.2020, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słusznie Akondzie - coś w tym rodzaju.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym na miejscu moderatora przyjął ścisłą zasadę - pełna swoboda nawet najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi w temacie polityki/światopoglądu (vide Inkwizytor) pod warunkiem, że nie atakujesz nikogo ad personam. Atakujesz ad personam - no to trzeba wyciągnąć konsekwencje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.10.2020, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Co do mnie, mam mieszane uczucia. Branie udziału w takich dyskusjach mnie kusi, chociaż często nie ma żadnego sensu; i choćby stąd korzyścią byłoby dla mnie zamknięcie wątku — nie dawałbym się sprowokować. Poza tym niezależnie od zapatrywań pojawiają się niekiedy wypowiedzi, by tak rzec, poniżej poziomu spodziewanego od wypowiadających, pojawiają się wyrwania z kontekstów, nieczytania ze zrozumieniem (najpewniej zresztą i mnie się to zdarza) — dlatego, jak już pisywałem, temat szkodzi i może lepiej dla forum by było, gdyby nie powstał. Nie przejmowałbym się cenzurą: to prywatne forum i wolno cenzurować, jak się chce, zależnie od widzimisię rządzących i użytkowników. Że nieraz to może pójść za daleko, to inna sprawa, niemniej mowa o zupełnie innej kategorii niż — obecna zresztą na całym świecie, może poza niektórymi państewkami afrykańskimi — cenzura państwowa. A inna rzecz, że jako wartościowe wspominam niektóre dyskusje, dla przykładu, z Leptirem czy Bartem, z którymi wszak — zwłaszcza z tym drugim — nie zgadzam się prawie w niczym.

Mogę podpisać się po tą wypowiedzią, mam bardzo zbliżone wrażenia.

WOJTEKK napisał:
Wydaje mi się, że kanalizacja pewnych tematów w jednym miejscu nie jest wcale taka zła, a do tego nawet jeśli piszemy tam głównie o dupach (czyli LGBT i aborcja) to jednak poruszane były tam sprawy inne - na przykład Bart, czy Bednaar pisali o Covid i można było tam znaleźć sporo ciekawych informacji. Ja skorzystałem na tym. Min. mogłem z uwagą posłuchać co mają do powiedzenia zwolennicy spiskowych teorii antycovidowych - też fajnie. Niech wątek będzie tam gdzie jest - naprawdę nie mamy powodu się go wstydzić - świadczy on raczej o tym, że osoby o diametralnie różnych poglądach się nie pozagryzały, a do tego potem się okazuje, że słuchają podobnej muzyki, np. Gacek i ja mamy bardzo dużo muzycznych punktów stycznych, a ostatnio z Talerzem zgodziliśmy się w kwestii Initial BB - spokojnie - szanujmy się nawzajem, to będzie dobrze. A punkt 10 regulaminu zawsze można zmodyfikować - dokładając zdanie - "oprócz wątku (wiadomego)"

Zamrzeć raczej nie zamrze, ale faktycznie pozbędziemy się jedynego Hyde Parku, w którym można swobodnie pisać na różne tematy. I szkoda tych wszystkich wartościowych postów.

Leptir napisał:
Np. tak:

Laughing

Może lepiej po prostu?

10. Na naszym forum nie ma miejsca dla polityki*

*Dyskusje na tematy społeczne czy światopoglądowe dopuszczalne są wyłącznie w temacie X, który obowiązują reguły spisane w otwierającym go poście (i tam więcej szczegółów, m.in. zakaz agitacji politycznej).

Leptir napisał:
1. zostawiamy jak jest (może z przeniesieniem do prywatnych) - ale przy ostrzejszej moderacji
2. zmieniamy nazwę i zasady wątku na taki, który pozwala na poruszanie tylko takich, wartościowszych spraw (trudne, jeśli nie w ogóle nierealne)
3. w ogóle rezygnujemy z tego wątku.

Pierwsze rozwiązanie to mnóstwo roboty dla moderacji, połączonej z koniecznością podejmowania trudnych decyzji, ciągłym niezadowoleniem sztorcowanych i ograniczanych forumowiczów itp. itd.
Drugie - jak już wspomniałem leży raczej w sferze abstrakcji (przynajmniej mi trudno sobie taki wątek wyobrazić)
Trzecie jest najprostsze, radykalne i najłatwiejsze do zrealizowania.

Punkty 1. i 2. cały czas rozważam i analizuję, ale wiem jedno: bardzo trudne, a w przypadku selekcji z 2. również bardzo czasochłonne. Na pewno nie zabraknie zarzutów o zbyt delikatne lub zbyt ostre reakcje ze strony moderatora w różnych sytuacjach...
Punkt 3. też coraz mocniej biorę pod uwagę, choć dość niechętnie. Sam nie jestem jego zwolennikiem, ale widzę, że coraz liczniejsze jest grono użytkowników, którym takie rozwiązanie by pasowało.

akond napisał:
Leptir napisał:

Tak, biorę pod uwagę różne opcje rozbicia tematu, np. "... o nauce", "... o medycynie", "... o historii" etc. Przy czym sam założenie takich tematów nie zagwarantuje nam braku sporów, prędzej czy później różnice światopoglądowe dadzą o sobie znać.

crescent napisał:
Można rozważyć temat/tematy typu: muzyka w kontekście społeczno-religijno-politycznym, ale wówczas wypowiadajmy się o muzykach i ich twóczości w tym zakresie

Też brzmi nieźle, myślałem o czymś podobnym swego czasu. Obawiam się jednak, że to podobnie będzie tykająca bomba - nie obejdzie się bez dygresji i znów wkroczymy na grząski grunt.

Podsumowując: najbardziej prawdopodobne jest, że temat zostanie albo usunięty, albo okrojony/rozbity na różne wątki. Decyzja trudna, a konsekwencje mogą okazać się bardzo poważne, dlatego proszę wszystkich o kilka dni do namysłu (przynajmniej do końca weekendu), bo nie chciałbym, żebyśmy później żałowali zmiany. Zarazem liczę na kolejne wypowiedzi, zarówno tych osób, które już przedstawiły swoje zdanie, jak i pozostałych użytkowników. Mile widziane pomysły, jak rozwiązać problem wstawek okołopolitycznych, w razie gdyby temat został zlikwidowany - powrót do dawnego stanu, kiedy formalnie i zgodnie z Regulaminem ich nie było, a de facto pojawiały się co i rusz w różnych wątkach muzycznych, uważam za bardzo szkodliwy. Jeśli temat nie zostanie usunięty, to jego przeniesienie do działu Prywatne wydaje się niemal pewne - do tej pory pojawiały się wyłącznie głosy poparcia dla takiego rozwiązania.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 28.10.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Leptir napisał:

Proponuję wątek "Przy muzyce o Pandemii" Smile

Co do meritum to faktem jest, że choć wątek jest w dużej mierze nieznośny to jednak z drugiej strony fajnie, że jest. W moim uznaniu pewnym kompromisem byłoby przeniesienie do "Prywatne", przynajmniej osoby postronne by nie czytały. No i jeszcze ewentualne powstanie bardziej cywilizowanego wątku w Pozostałe pod roboczą nazwą "O sprawach medycyny, techniki, historii, katastrof, przepisów prawa, ufo, leków, środowiska Absolutnie bez Polityki i Spraw Kościelnych" również mogłoby ułatwić sprawę.
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 28.10.2020, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
[pod roboczą nazwą "O sprawach medycyny, techniki, historii, katastrof, przepisów prawa, ufo, leków, środowiska Absolutnie bez Polityki i Spraw Kościelnych" również mogłoby ułatwić sprawę.

Teoretycznie Salomonowe rozwiązanie, które bym popierał ale...
Cóź jak religia i polityka wtrącają się w medycynę, leki, naukę i technikę.... Nawet UFO jest niezgodne z doktryną Kościoła... A przepisy prawa toż to wypadkowa dwóch sił: religii i polityki. Gdzie religia zbrukana jest polityka, która bezwstydnie umizguje się do religii. Jak by się nie kręcić, dupa zawsze z tyłu...
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.10.2020, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Zatem moje zdanie:
- przenieść wątek do Prywatnych,
- a następnie go zablokować dla nowych wpisów (bez usuwania).

Duch 1532 napisał:
Może by tak zamknąć temat do końca roku i wtedy powrócić do tej rozmowy — na podstawie wrażeń z jego braku?

Popieram. Zamknąć przynajmniej do końca roku i zobaczyć, czy da się bez tego żyć.
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie ale o co Wam tak naprawdę chodzi?

Czy boimy się, że ktoś niepowołany to przeczyta?

Jesli niektóre wypowiedzi urażają kogoś to po prostu niech się tym tak nie przejmuje, przecież zdania swojego i tak nie zmienisz.

Mam pytanie - dlaczego chcecie zamknąć temat lub go okrajać/przenosić/itd?

Czy tu naprawdę są pisane jakieś bardzo dziwne rzeczy, ja się w temacie nie wypowiadam ale z chęcia go czytam.

I musze dodać, że poglądy wyrażane sa w bardzo kulturalny sposób, nikt nikogo nie atakuje ad personam a że Inkwizytor cokolwiek pisze dość folkorystycznym językiem to trudno, ale nie jest to jakieś wulgarne. I to jest wielka rzecz na tym forum.
Takie prowadzenie dyskusji na różne tematy światopoglądowe.

Według mnie zachowujecie się jak "stare baby", komu te temat przeszkadza?

Mi nie.

Jestem za zostawieniem go tak jak jest.

ps. wniosek o zamknięcie tego tematu zgłosił Monstrualny Talerz. Wiesz co? mnie jak coś nie interesuje to po prostu tam nie wchodzę i mam się dobrze. Może spróbuj podobnie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freefall

PostWysłany: 28.10.2020, 23:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Według mnie zachowujecie się jak "stare baby", komu te temat przeszkadza?
Mi nie.
Jestem za zostawieniem go tak jak jest.
ps. wniosek o zamknięcie tego tematu zgłosił Monstrualny Talerz. Wiesz co? mnie jak coś nie interesuje to po prostu tam nie wchodzę i mam się dobrze. Może spróbuj podobnie.

Amen Smile.

Też nie widzę powodu do zamykania tego wątku. Jak ktoś nie chce tego czytać, to niech po prostu nie zagląda i tyle.
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 29.10.2020, 07:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niby tak, ale pamiętajcie o tym, co napisał Duch:
Duch 1532 napisał:
Branie udziału w takich dyskusjach mnie kusi, chociaż często nie ma żadnego sensu; i choćby stąd korzyścią byłoby dla mnie zamknięcie wątku — nie dawałbym się sprowokować.

Wiadomo, jesteśmy dorośli, każdy niech sam bierze odpowiedzialność etc.etc. Pokusa i prowokacja nie może być dla nikogo z nas usprawiedliwieniem, że robi coś, czego nie powinien/ nie chce robić.
Co jednak nie zmienia faktu, że pokusa/prowokacja nie jest niczym dobrym. Kto by stał się zgorszeniem...
Crazy
longplay

PostWysłany: 29.10.2020, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
komu te temat przeszkadza?

Mi nie.

Miło nam, ale chyba sporo osób powyżej napisało, komu przeszkadza, więc pytanie nieco retoryczne Smile

Ja powtórzę: ze względu na liczne osoby, które są z tego tematu zadowolone i nie chcą zamykania go, opowiadam się /wbrew sobie/ za pozostawieniem go, natomiast przeniesienie go do Prywatnych wydaje mi się mieć same zalety: nawet mniejsza o jakąś tam "ostrożność" (przed nie wiadomo czym), chociaż... Ale właśnie ze względów "pokusowych" w taki sposób o wiele łatwiej go omijać. Podam przykład z innego forum, gdzie powstał nawet cały dział o przekornej nazwie "Awanturum" i jest on właśnie tylko dla zalogowanych - okazało się, że wielu osobom pomaga to omijać temat, którego czytać za bardzo nie chcą; za to nikomu, kto chciał, w żaden sposób nie przeszkodziło i nadal cieszył się zainteresowaniem!
A także - o wiele sensowniej jest wtedy zrobić ten aneks do regulaminu, żeby nie robiło się z tego absurdalne
Leptir napisał:

Bo wtedy to wyodrębnienie o d reszty jest jednak wyraźniejsze.
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 29.10.2020, 11:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że przenosząc te dysputy do prywatnych to krawaty się mogą poluzować .Pamietajmy ze wbrew pozorom nie jest nas dużo.
Niech zostanie tak jak jest. Jak przyjdzie co do czego to Gharvelt jako porządkowy reaguje bardzo sprawnie.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 29.10.2020, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:

Amen Smile.

Też nie widzę powodu do zamykania tego wątku. Jak ktoś nie chce tego czytać, to niech po prostu nie zagląda i tyle.

Jestem też za tym, żeby wątek został tak, jak jest. Ja się już tam nie będę udzielać, w ostatnim wpisie podałem link do wypowiedzi ojca Szustaka jakby ktoś był ciekaw mojego zdania na temat wyroku TK - proszę kliknąć i posłuchać (ok. 20 minut), zgadzam się z ojcem w 100%. Na temat COVID-19 już dużo napisałem. I na tym koniec, nie będę tam zaglądać. To jest forum muzyczne i zamierzam tu pisać tylko o muzyce.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny
Strona 74 z 76

Skocz do: