Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Yes
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 99, 100, 101  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.06.2007, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie jszcze trochę o cd typy "japanese mini vinyl replica". Bo akurat wczoraj przesłała mi pewna pani z Moskwy taka listę, wklejam tu fragmencik dotyczący Yesów:

YES (2CD)TALES FROM TOPOGRAPHIC OCEANS(MV), 1973. Original Album+ 2 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages)
YES GOING FOR THE ONE(MV), 1977. Original Album+ 7 bonus tracks. 24 bit remastered. Triple + inner sleeve+ book(8 pages)
YES YES(FIRST ALBUM(MV), 1969. Original Album+ 6 bonus tracks. 24 bit remastered. Ordinary + inner sleeve+ book(8 pages)
YES TIME AND A WORD(MV), 1970. Original Album+ 4 bonus tracks. 24 bit remastered. Ordinary + inner sleeve+ book(8 pages)
YES THE YES ALBUM(MV), 1970. Original Album+ 3 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages)
YES RELAYER(MV), 1974. Original Album+ 3 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages)
YES FRAGILE(MV), 1971. Original Album+ 5 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages) + booklet(8 разворотов)
YES CLOSE TO THE EDGE(MV), 1983. Original Album+ 4 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages)
YES 90125(MV), 1972. Original Album+ 6 bonus tracks. 24 bit remastered. Ordinary + inner sleeve+ book(8 pages)
YES TORMATO(MV), 1978. Original Album+ 9 bonus tracks. 24 bit remastered. Ordinary + inner sleeve+ book(8 pages)
YES DRAMA(MV), 1980. Original Album+ 10 bonus tracks. 24 bit remastered. Double+ inner sleeve+ book(8 pages)

Uważajcie, co i za ile kupujecie!
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 20.07.2007, 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A zatem Relayer

Układ kompozycji taki sam jak w przypadku słynnej Close To The Edge: jeden utwór bardzo długi i dwa też nie małe ( tutaj po 9 minut). Jako że to wydanie z bonusami otrzymujemy jeszcze trzy nagrania, każde jednak jest po prostu inną wersją tego, czego możemy odsłuchać wcześniej...

Najpierw The Gates Of Delirium. Dziwna to kompozycja, z klimatem niezwykle pasującym do okładki, magiczna, zakręcona, ale złożona z miłych dla ucha dźwięków. Po jakimś czasie wchodzi charakterystyczny wysoki śpiew, jest przyjemnie, a dalej... No cóż, fragment instrumentalny. Trwający grube kilka minut, jak ktoś to nazwał taka "bitwa na instrumenty". Hmm... Czy panowie nie przesadzili? Nie jest to zły fragment, ale uważam (nie bijcie!) że spokojnie mógłby być nawet dwukrotnie krótszy... Close To The Edge wydawało mi się idealnym wybalansowaniem pomiędzy technicznymi popisami, a prawdziwymi emocjami, tutaj już tak nie jest... Zmiana tempa przychodzi dopiero w 15 minucie i po minucie rozpoczyna się IMHO najlepszy fragment tej kompozycji... Smutna, bardzo smutna gra na... Pewnie klawiszach, nie znam się i znowu fantastyczny, dający do myślenia śpiew "Soon, oh soon..." PIĘKNY fragment! Przejmujący, niesamowicie refleksyjny, zdecydowanie ratuje całe nagranie...

Sound Chaser rozpoczyna się niepokojąco. Narastanie dźwięków i hmm... chaotyczna (?) gra na perkusji. Wchodzi wokal, wszystko stara się być wesołe, ale czy wychodzi... ? Hmm... W połowie trzeciej minuty mamy do czynienia z naprawdę ładnym solo na gitarze, potem zwolnienie tempa, słodziutki balladkowy śpiew i... znowu ten dziwaczny fragment z perkusją... Zaskoczenie przychodzi pod koniec 7 minuty, gdy Anderson śpiewa coś w stylu "cha-cha-cha-cha-cha-cha"... Dziiiiiiiiwne toto. Ten fragment powtarza się pod koniec... Co mogę powiedzieć? Ot, takie dziwadło, kilka fajnych pomysłów (solo, wolny fragment), ale całość mnie nie powala..

Na koniec To Be Over. Najbardziej pasowało by tu określenie balladka. Spokojne, refleksyjne dźwięki, łagodny śpiew i te klimaty. Jednak, jak napisał B.J. - nic odkrywczego, co nie zmienia fakty że słucha się nawet przyjemnie Wink

O Soon nie ma co za dużo pisać - po prostu najlepszy fragment tej płyty w wersji singlowej, trwa toto cztery minutki... No ale dobrze, że jest, nie trzeba słuchać reszty Bram Delirium, aby do tego dojść... Okrojony został także Sound Chaser, zostało z niego tylko nawalanie w perkusję i cha-cha Confused Na sam koniec inna wersja pierwszego utworu. Jak dla mnie największa różnica to... źle brzmiące wokale Rolling Eyes Śpiewa jest tutaj jakby zmęczony, z lekką chrypką i taki... wymuszony. Są drobne zmiany w warstwie instrumentalnej, ważniejsze pewnie dla wielkich fanów Yes... Nie podoba mi się dodanie perkusji w fragmencie "Soon"... Psuje to klimat... Mówiąc szczerze całą ta wersja nie jest dla mnie zbyt ciekawa... Na koniec zamiast śpiewu "lalalala" Może to jakaś wcześniejsza wersja?

Podsumowując: na pewno nie jest to zły album. Ma genialny fragment (Soon ) ale... to trochę za mało jak na taki zespół. Reszta wydaje się być przesadzona... No ale to oczywiście tylko moja opinia Wink
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 23.07.2007, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będę się rozpisywał bo wróciłem z Tatr własnie i umeczonym setnie, lecz już pisałem kiedyś na starym forum że Gate Of Delirium to dla mnie ulubiony utwór YESów. Suita, a jakże, bardzo chaotyczna, ale na tym polega jej urok. I - a jednak - jej ulubioną częścią jest to co się dzieje pomiędzy 5 a 13 minutą - późniejsze Soon traktuję raczej jako odpoczynek po owej, jakże wspaniałej "bitwie" Wink Wracam do niej o wiele częściej niż do Close...
WOJTEKK

PostWysłany: 23.07.2007, 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też "Relayer", chociaż ostatnio najchetniej słucham -

"Going for The One"

Going for the One (5:30)
(Anderson)
Turn of the Century (7:5Cool
(Anderson/Howe/White)
Parallels (5:52)
(Squire)
Wonderous Stories (3:45)
(Anderson)
Awaken (15:3Cool
(Anderson/Howe)

Popełniłem swego czasu reckę tej płyty na www.artrock.pl

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tryton65
longplay

PostWysłany: 05.08.2007, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
-10.05.1975-Queens Park Ragngers Stadium,USA-"The Gates of Q.P.R. vol.2"-1DVD-cos takiego dostalem w MM.Polska to chyba jedyny kraj gdzie piraty dostaje sie w MM.Ale niestety to druga czesc bez piosenek z
Relayera.Ale mimi wszystko super.Za 44,95zl.
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 14.12.2007, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Hallo.Chcialem ostrzec fanöw koncertöw przed nabyciem
DVD "YESSPEAK".Wlasnie sie tak w... em ze oz sie gotuje.
Biorac do reki to 2DVD mamy wrazenie ze na jednym jest caly koncert a na drugim cos innego.Wywiady,info itp.
Tymczasem na obu DVD mamy tylko gadanie muzyköw.
Owszem na jedej plytce byloby okay ale na dwöch.
To tyle...
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.12.2007, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyrazy współczucia

http://artrock.pl/
Powrót do góry
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 14.12.2007, 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też bym się kiedyś naciął, ale przeczytałem wcześniej reckę opisującą to wydawnictwo - zresztą sama nazwa już ostrzega Wink

tak czy owak przyłączam się do wyrazów współczucia...
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 14.12.2007, 23:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby na to nie spojrzeć, to na DVD jest "ostrzeżenie": YESSPEAK Wink
tryton65
longplay

PostWysłany: 15.12.2007, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil No troche macie racji ale opis na DVD jest tak zrobiony ze wszystkie utwory sa w jedej kolumnie i to tak jak wtedy grali koncerty.
A w drugiej kolumnie sa faktycznie te "möwione" czesci.
To naprawde swinstwo.Czyli mialem wrazenie ze ok jedno DVD to wywiady a drugie koncert.
Na pewno liczyli ze duzo ludzi kupi to jako koncert.Co za naciaganie.
Ale to chyba dosc popularne bo np.ELP tez sprzedaja ten sam material wiele razy pod röznymy szyldami.....ehhh
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.12.2007, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szperając w sieci znalazłem coś takiego:

Opis: Część video (pierwsza płyta) zawiera fragmenty koncertów z trasy 2003 (podobno jest także coś z Warszawy) oraz wywiady z poszczególnymi muzykami. Narratorem jest Roger Daltrey (z The Who).
Druga płyta DVD zawiera pełny koncert audio - 150 minut (po każdym utworze następuje wyciszenie).

Opis: Podwójne DVD zawiera Koncert nagrany podczas trasy europejskiej z okazji 35-cio lecia istnienia grupy.

Może istnieją dwie wersje tego DVD, choć (o zgrozo) żadna z nich i tak nie zgadza się z tym co masz!!! A może znalazłem jedynie reprodukcję przodu i tyłu okładki Embarassed No ale skąd w takim razie te opisy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tryton65
longplay

PostWysłany: 17.12.2007, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Moja jest ta dolna.Na 100 %.Tej görnej nie znam...he,he tez sie nabralem na ten koncert...
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.12.2007, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W innym wątku padło takie stwierdzenie:
Arnold Layne napisał:
Dla mnie pierwszy Yes to płyta równorzędna dla CTTE czy Relayera.

Tak mnie to niesamowicie ucieszyło, że aż musiałem zabrać głos. Normalnie do łez się wzruszyłem, że jest na świecie jeszcze ktoś kto stawia na równi debiut i CTTE Yesów. Zaprawdę, warto było uczestniczyć w tym Forum aby dożyć takiej chwili. Teraz mogę już ze spokojem i spełnieniem odejść. Dzięki Arnoldzie!

Dla niewtajemniczonych: od dawna głoszę, iż Jedynka Yes to świetna płyta i że bardzo ją lubię. Jest to krążek w ich dyskografii, po który sięgam najczęściej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej
digipack

PostWysłany: 19.12.2007, 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z przeproszeniem - bzdury opowiadacie.
Pzdr.
PS. [autocenzura]
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 05.01.2008, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil

http://www.youtube.com/watch?v=5kZ0pA9REyU&feature=related

jak na stary Yes niezle daja czadu... Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 99, 100, 101  Następny
Strona 2 z 101

Skocz do: