Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 95, 96, 97  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 31.05.2007, 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy z związku z tak poważną zmianą nastąpi również generalne "przemeblowanie" repertuaru koncertowego ?. Mniej improwizacji, ale kosztem ?...Podobno na ostatnim show jakiś szalony widz natrętnie domagał się Cięcia, może w końcu będzie okazja ku temu by wrócić do części takich właśnie kawałków ?. Nie wierzę, że muzyków SBB nie tknęło nic w trakcie przesłuchiwania i odkopywania różnych archiwaliów przy okazji niedawnych boxów i wznowień - że tyle mają rewelacyjnych kompozycji wartych ponownego zaprezentowania na żywo - po raz kolejny po długiej przerwie, lub po raz pierwszy !. Chyba część fanów tego zespołu się ze mną zgodzi.
Rozpoczęcie koncertu oryginalną wersją Walkin` na dwie perkusje oraz pół godzinna wersja odlotu ( mniej improwizacji ?. Wink ) może być dobrym początkiem. Może okazać się, iż Gabor lepiej pamięta ( z racji bycia fanem ) jak lecą pewne kawałki niż Józef i Lakis ?. Laughing
Szalony Gronostay
Gość

PostWysłany: 31.05.2007, 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, szkoda, bo chętnie zobaczyłbym kiedyś SBB (jeszcze nie miałem okazji w jakimkolwiek składzie) właśnie z Wertico. Ale pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 31.05.2007, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyżby DVD Live in Theater 2005 miał charakter pożegnalny z Wertico ? oraz niejako podsumowujący te prawie 5 lat wspólnego grania ?.
Jednak sądzę, że jeśli muzycy wybiorą się ponownie do Stanów to być może znów z nim zagrają.
Teraz może w końcu jak Paula zabraknie to niektórzy zaczną za nim tęsknić i doceniać jego wkład w muzykę SBB w nowym tysiącleciu ?. Wink
tryton65
longplay

PostWysłany: 31.05.2007, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Boze uchowaj.
Dzieki Paulowi muzyka SBB rozmiekla Rolling Eyes jak maslo na sloncu
w samo poludnie.
Tryton65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djds
Gość

PostWysłany: 31.05.2007, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E tam, Tryton, trzeba było zobaczyć jak nawala na koncertach - rewelacja. No i oczywiście pogadać z nim na rózne tematy przy tequili i piwie Wink
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 31.05.2007, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wertico na tych koncertach SBB, które widziałem, spinał ładnie zespół w klamrę - mimo jazzowego, a nie rockowego feelingu. Pasował mi po prostu. No, ale Gabora tez jestem ciekaw. Będzie rewolucja - oby korzystna Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 01.06.2007, 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To, iż skład ten mocno podzielił fanów wynikało chyba z braku czasu poszczególnych muzyków na próby, na to by bardziej dopracować grany na koncertach materiał, by przygotować więcej utworów. A to były ( jak sam zresztą Józef wspominał ) takie spotkania w biegu. Chociaż jak dla mnie, zważywszy wyjątkowe okoliczności panowie i tak dali z siebie bardzo dużo w takich sytuacjach. Wiadomo, były i lepsze i ciut gorsze występy. Należy cieszyć się, że w ogóle do nich dochodziło. Wertico to bardzo wzięty drummer. To nie jest jakiś "muzyczny emeryt". Kto po obejrzeniu DVD z Wyspiańskiego nadal kręcił nosem to już nie było co dyskutować. Sam Paul grał utwory SBB na wyczucie, może co nieco z pamięci, raczej grał własne partie niż odtwarzał i kopiował patenty i rozwiązania rytmiczne Piotrowskiego. Może właśnie lepiej było jeszcze odważniej podążyć w stronę jazzu w tym wydaniu ?. Pewnie już się tego nie dowiemy.
Należy teraz liczyć, że panowie znów będą więcej koncertować i próbować coś razem, wymieniać się pomysłami, lub zwyczajnie poćwiczyć. Nie jest łatwo wyjść na scenę i z kopyta grać różne kawałki.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.06.2007, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posluchalem skladu z Gaborem. Blizej mu do Piotrowskiego (ale bardziej tego 93-94) niz do Wertico.

Setlista na razie przecietna, z dwoma smaczkami:

Walkin' Around The Stormy Bay (z gitara)
Rainbow Man
Odlot
Freedom With Us
Going Away (!) - pierwszy raz od 1999 r.
W kolysce dloni twych (Ojcu) - ta "nowa", ubozsza wersja
Piesn stojacego w bramie
Memento z banalnym tryptykiem
Drums-battle
Walkin'... powtorka na dwie perkusje

na bis klasycznie, Figo-Fago

Tak bylo w Budapeszcie. Ten sklad przed kazdym graniem mial proby. To slychac... i oby mozna bylo powiedziec - idzie ku lepszemu Very Happy

EDIT: "Odlot" wreszcie znowu ze wstepem Very Happy
EDIT #2: "Figo-Fago" w pełnej, trójdzielnej wersji znanej m.in. z Opola '74
Powrót do góry
Radek
Gość

PostWysłany: 11.06.2007, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michale, a co z koncertem Józefa Skrzeka, który miał się odbyć pojutrze (13.06) w Opolu, z okazji odsłonięcia pomnika Niemena? Z oficjalnej strony zniknęła informacja o nim... Crying or Very sad
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 11.06.2007, 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji chciałem tylko zanotować, że w mieście Katowice, na rogu ulicy 3-go Maja i ulicy Słowackiego stoi budynek, w którym Lech Majewski kręcił "Pokój saren"; wiadomo, że muzyke do tego filmu-widowiska poetyckiego-opery napisał Józef Skrzek. Jestem tego pewien, ponieważ z okien filmowego budynku widać przepiękna secesujną kamienicę, która stoi po drugiej stronie ulicy.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 11.06.2007, 19:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:
Michale, a co z koncertem Józefa Skrzeka, który miał się odbyć pojutrze (13.06) w Opolu, z okazji odsłonięcia pomnika Niemena? Z oficjalnej strony zniknęła informacja o nim... Crying or Very sad

Obawiam sie ze odwolany, skoro zniknal ze strony (ja nie kasowalem, widocznie Jozek musial sam). Moge sie tylko domyslac czemu nie dojdzie do skutku... czy raczej przez kogo.
Powrót do góry
Radek
Gość

PostWysłany: 11.06.2007, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Obawiam sie ze odwolany, skoro zniknal ze strony (ja nie kasowalem, widocznie Jozek musial sam). Moge sie tylko domyslac czemu nie dojdzie do skutku... czy raczej przez kogo.

Szkoda, bo miałem ogromną chętke na 2 koncertowe dni z rzędu. Confused
Dziękuję.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 12.06.2007, 06:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście zestaw utworów ciekawy, ale mogło być jeszcze lepiej. Rockowy pięknie podsumował - iż udzie ku lepszemu. Ja mam nadzieję, że panowie w końcu zawieszą na jakiś czas na kołku Rainbow Mana i z większą odwagą sięgną głębiej do własnej przeszłości. Aż człowiek łapie się za głowę mając świadomość ile kawałków zespół ma na koncie - gdy widzi, że na koncertach obecnie w kółko leci ten sam zestaw. Wystarczy przytoczyć przykład Franka z różnych lat występowania przed publicznością, np 1988, gdzie każdy koncert mógł się składać z totalnie innej set listy.
Wiem i szanuję decyzję panów, że im te utwory idealnie pasują, lecz może sami mają ochotę spróbować czegoś innego ?.
Zastanawia mnie kwestia perkusisty. Czy współpraca z Paulem jest już definitywnie zakończona ?. Czy tylko na obszar Polski i tej części Europy ?. A co ze składem z Piwowarem i Głykiem ?. Czy jest od pozostawiony w rezerwie na wyjątkowe okazje ?.
Martwi mnie trochę stosunkowo marna aktywność koncertowa SBB na Śląsku w ostatnich latach, o wiele łatwiej jest zobaczyć zespół gdzieś na zachodzie czy na północy kraju. Z czego to wynika ?. Wiem, że czasy, gdy SBB grało w napakowanym Spodku należą do przeszłości, ale jakiś koncert w Planetarium czy Mega Klubie ?. Skrzek częściej gra w śląskich katedrach i na uroczystościach religijnych, a jako SBB jakoś coraz rzadziej.
JEAKAR
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 23.06.2007, 10:42    Temat postu: Re: SBB Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jos napisał:
SBB - Alte Ziegelei
(...)
Myślę, że płyta ta jest wspaniałą wizytówką SBB, polecam ją wszystkim fanom muzyki rockowej.

Witam,
zgadzam się w pełni z oceną Josa - udało mi się zdobyć (Dzień Ojca Smile ), jeśli wierzyć, jedną z 1000 wydanych kopii.
O ile wartość muzyczna tego wydawnictwa jest niezaprzeczalna, to nie rozumiem jak można było zaakceptować i wydać taki projekt graficzny:

Nie dość, że napisy są w ogóle nieczytelne (zlewają się z tłem), to zarówno we wkładce jak i na okładce brak jest polskich liter >>> skandal i amatorstwo. To rzeczywiście "biały kruk".
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rockowy

PostWysłany: 23.06.2007, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie do Metal Mind. Przysiegam, nie maczalem palcow w tym, ze moj tekst jest jedynym, jaki jest czytelny Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 95, 96, 97  Następny
Strona 2 z 97

Skocz do: