Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 101, 102, 103  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JEAKAR
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 23.06.2007, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Pytanie do Metal Mind.

Witam,
z pewnością je zadam Smile , BTW trudno mi sobie wyobrazić, żeby członkowie zespołu czy kolegium wydawniczego nie byli zapoznawani z projektami/propozycjami okładki przed jej wydaniem, jak również nie obejrzeli pierwszego egzemplarza Shocked Shocked Shocked ... a może wiesz jak była ich reakcja Smile ?
I jeszcze jedno pytanie, pamiętam znakomite koncerty z lat 70-ych w W-wie (Sala Kongresowa, Stadion Legii) gdzie Apostolis grał na drugiej perkusji i we fragmentach zdaje się tzw. Suity Bez Tytułu na akustycznej gitarze strojonej a la sitar - czy te nagrania są/będą dostępne ?
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.06.2007, 13:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Projekt wygladal ok, na linii kontaktu grafik - drukarnia cos im nie poszlo, nie wnikam w to zreszta. Widocznie uznali ze drukowac raz jeszcze to zbyt wysoki koszt... a szkoda.

My idziemy do przodu, okladka Marburga sie robi, z poczatkiem lipca kilka dzwiekow na posmakowanie bedzie dostepnych. Jesli album sie sprzeda - w tej samej formie ukaze sie nastepny. I nastepny. I nastepny. Wylacznie z koncertami wyjatkowymi, ponadczasowymi, specjalnymi. A dla tych, ktoryz beda chcieli jeszcze wiecej - bedzie E-Silesia Sound.

Serwis E-Silesia Sound jest juz w fazie "otwartych" testow - tzn. poki co wisza tam dwa albumy, z ktorych utwory i cale plyty kupowac mozna (niepublikowany singel Jozka z popowa wersja Erotyku i dwoma nagraniami live oraz SBB z St. Petersburga 2003, to tylko probnie, beda i lata 70, i nowy wiek, i solowy Lakis, i solowy Jozek, a jak dobrze pojdzie to i archiwa Krzaka sie otworza...).

Zniknie niebawem CD-Silesia zastapiona przez nowy, wlasciwy sklep. Tam juz bedzie mozna zlozyc zamowienie na Marburg, do ktorego 100 pierwszych egzemplarzy, przypominam, limitowana pocztowka - z autografami calej czworki.

20 lipca kto moze niech przybywa do Bielska-Białej - w Piątawce Apostolis gra z Januszem Skowronem.

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie, pamiętam znakomite koncerty z lat 70-ych w W-wie (Sala Kongresowa, Stadion Legii) gdzie Apostolis grał na drugiej perkusji i we fragmentach zdaje się tzw. Suity Bez Tytułu na akustycznej gitarze strojonej a la sitar - czy te nagrania są/będą dostępne ?

Te wszystkie "suity bez tytułu" to lata 75-76, z których zachowały się szczątki nagrań. Lakis na przestrajanej gitarze grał głównie w 1976 roku, kiedy to owa suita składała się m.in. z "Odejścia" - jedyna odnaleziona wersja to ta z Opola '76. Mamy kilka tropów jeszcze na inne, ale wszystko jest w trakcie poszukiwań.

Ostatnio zmieniony przez rockowy dnia 23.06.2007, 13:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.06.2007, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koncert z Sali Kongresowej z 25.3.1975 jest dostępny w sieci jako bootleg. Nie mam tylko pojęcia czy jest to rejestracja całego występu. Na mojej wersji jest "tylko" jakieś 75 minut. Z tymi koncertami SBB to bardzo ciekawa historia. Tyle krąży opowieści, legendy, niczym o świętym Graalu i Królu Arturze, że zespół grał 3 godzinne koncerty itd. Jednak w większości przypadków dostępne materiały koncertowe nie przekraczają 80, góra 90 minut. Wiele wskazuje na to, iż te najciekawsze, totalnie rozimprowizowane, 2 czy 3 godzinne występy przepadły na zawsze, gdyż zespół nie miał możliwości ich rejestracji, lub same taśmy gdzieś wcięło. A może uczestnicy tamtych lat mają coś zarejestrowane na swoich kaseciakach ?. Jest niezły występ z Wrocławia - bodajże 22.11.75, ale jego jakość jest słabiutka. Szkoda, że nie ma więcej.
rockowy

PostWysłany: 23.06.2007, 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym koncertem z Kongresowej to jest tak, że do dzisiaj nie ma pewności czy to jest z tej daty. NA PEWNO z tej daty są cztery utwory (końcowka "Z których krwi krw moja", solo fortepianu, temat "Wolności z nami" i "Toczy się koło historii" - początek tylko). Cała reszta wcześniejsza, z "Pamięć w kamień wrasta" jest na pewno z 1975 roku, ale nie ma pewnosci czy z tego dnia;

Czesc nagran jaka jest dostepna w sieci na pewno pojawi sie na ESS jako materialy oficjalne w postaci zremasterowanej i kompletnej (po sieci kraza wybrakowane kopie).

A co do samych wystepow i ich dlugosci. Zespol wbrew pozorom i owym legendom przez bardzo dlugi czas bazowal na niezwykle konkretnych setlistach. Zachowywali sie bardziej jak rasowy jam-band, ktory potrafi zaleznie od atmosfery na sali odjechac w zupelnie rozne rejony po wykonaniu tematu i przejsciu do czesci "free-wolnej" Very Happy Koncerty 1974 oparte byly glownie o "Odlot" i "Wizje", pojawialy sie szkice i tematy z "Nowego horyzontu", w 1975 grupa bazowala na "Pamieci", w 1976 r. na zestawie "W kolysce dloni twych", "Odejscie", "Wolanie o brzek szkla". Pozniej stalo sie to coraz bardziej sformalizowane (szczytem rok 1978), ale i tutaj byly czasami szalencze zmiany w setlistach. Pod tym wzgledem warto tez wspomniec o dunskiej trasie 1979 i jesieni 1979 ze Slawkiem Piwowarem. W roku 1980 zespol gral mnostwo improwizacji. O ostatniej trasie nie wspominam nawet Very Happy

Koncerty zazwyczaj trwaly 90 do 120 minut maksymalnie.
Powrót do góry
JEAKAR

PostWysłany: 23.06.2007, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Koncert z Sali Kongresowej z 25.3.1975 jest dostępny w sieci jako bootleg.

Witam,
może jakaś wskazówka (PM) Smile ?
Cytat:
Z tymi koncertami SBB to bardzo ciekawa historia. Tyle krąży opowieści, legendy, niczym o świętym Graalu i Królu Arturze, że zespół grał 3 godzinne koncerty itd.

Byłem na wielu koncertach w W-wie (jeśli nie na wszystkich), pamiętam, że w danym dniu w wiekszości grane były 2 koncerty: godz. 17.15 i 20.15, tak, więc trwały po ok. 2.5 godz.
Cytat:
A może uczestnicy tamtych lat mają coś zarejestrowane na swoich kaseciakach ?

Niestety nie Sad , choć nagrałem kiedyś McLauglin'a z SHAKTI (Sala Kongresowa ~ 75/76) i dobrze brzmiało, ale ... skasowałem.
Pzdr.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.06.2007, 14:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile mnie pamięć nie myli to na forum SBB była pewna osoba, która próbowała różnymi apelami do starszych fanów SBB dotrzeć i zdobyć jakieś materiały, archiwalne koncerty itd. Ba..nawet założyła własną stronę - SBB intek ...- coś takiego. Udało mu się dotrzeć do kilku ciekawych materiałów - chociażby do Elmshorn 22.12.78, ale sam często w gorzkich słowach mówił o tym, jak niektórzy w prywatnych rozmowach chwalą się co to oni nie mają, ale jak przyszło do podzielenia się i konkretów...Naturalnie, przymusu żadnego nie ma. SBB to był jeden z takich nielicznych Polskich zespołów, którzy mieli grupę "wyznawców" jeżdżących za nimi na każdy koncert, wielu nagrywało występy na prymitywnym sprzęcie, ale wartość takiego materiału jest nie do przecenienia.
Jeśli ktoś jest zainteresowany bootlegami SBB ( ale mnie Rockowy wychłoszcze ) to niech wrzuci owy temat na emulu, może uzupełni swoje zbiory. Są tam również wspomniane przez Rockowego wyborne występy ( szkoda, że nie kompletne ) z trasy po Danii w maju i ostatnie - SBB w sosie Weather Report z Apostolisem jak Jaco. Wstyd nie znać tego wcielenia zespołu.
rockowy

PostWysłany: 23.06.2007, 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I to sa wszystko dawne przecieki z oficjalnego archiwum zespolu wlasnie (i Dania, i wybrakowany Elmshorn, i inne konsolety). Wiec spodziewajcie sie ze z czasem owe bootlegi zostana zdelegalizowane przez oficjalna publikacje w wersjach kompletnych i poprawionych.

Darek (intek) zebral sporo materialow, szkoda tylko ze czesci do tej pory nie mozemy sie do archiwum jako kopii doprosic, bo tak zabiegany czlowiek z niego Very Happy
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.06.2007, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobnie wielkie zainteresowanie i kontrowersje towarzyszyły majowej trasie po Szwecji 1975. Sam Skrzek podobno potwierdził, iż kiedyś miał prawie wszystkie koncerty tej trasy, ale potem różne koleje losu, ktoś pożyczył i nie oddał itd, spowodowało, iż ocalało tylko cały Karlstad, fragmenty Kolback i Sundsval. Wielu ( w tym przyznaję i ja sam ) nieustannie wypytywało czy nie ocalało z niej nic więcej. Czy chociażby wspomniane Kolback i Sundsval nie są w całości .

W przypadku materiału z debiutanckiego SBB Live też było sporo pytań czy to wszystko z taśm archiwalnych pozostało. Tym bardziej, że wznowiona w 97 a potem razem z boxem płyta zawierała materiał z dwóch występów. Wielu chętnie by przekopało wszystkie zakamarki Polskich Nagrań w poszukiwaniu pozostałości, które nie zostały wykorzystane. Pojawia się też pytanie - jak długie były te dwa ( 18/19.4.74 ) występy, na które potem złożył się koncertowy debiut ?.
rockowy

PostWysłany: 23.06.2007, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Wielu chętnie by przekopało wszystkie zakamarki Polskich Nagrań w poszukiwaniu pozostałości, które nie zostały wykorzystane.

Nie moge powiedziec za duzo na chwile obecna, ale zakamarki zostaly przekopane... Wink
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 23.06.2007, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil O rany Rockowy powiedz co wiesz a nie zachowuj sie jak
nasi politycy Cool .Nie moge za duzo powiedziec....jakbym Kaczynskiego sluchal... Laughing
Beda dwie Cd z debiutanckiego koncertu... Razz
Tryton65
Powrót do góry
rockowy

PostWysłany: 23.06.2007, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie moge bo mi wydawcy obetna niektore czesci ciala Very Happy

Mam nadzieje ze beda. Przy okazji sie wreszcie okaze jak wiele ciec jest na debiucie. Bo jest ich mnostwo...
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 24.06.2007, 04:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę, proszę...czego człowiek może się "przypadkiem" dowiedzieć, gdy chociażby odrobinę podpyta kogo trzeba. Wink

Z tym obcinaniem różnych części ciała to może powinno się to zastosować Poznakowskiemu, gdyż to właśnie on był odpowiedzialny za osławione cięcia ( jak u masaża według słów Józefa ) materiału koncertowego debiutanckich koncertów ze Stodoły ?. Laughing

Wielkie dzięki za elektryzujące wieści. Mam nadzieje, że jak zasugerował Tryton - nie są to "porażające" odkrycia, fanom narobi się smaka a potem długo, długo cisza ?. Ja na pewno zaczynam już niecierpliwie czekać na ten "odkopany", niepocięty materiał. Jeśli się to wszystko potwierdzi, czeka nas w końcu nie lada sensacja.
tryton65
longplay

PostWysłany: 24.06.2007, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil O rany,zawsze mi sie mazylo takie 2cd z oboma kompletnymi koncertami..powiedzmy kompletnymi na tyle ile jest.
To tak Deep Purple z trzema Cd Live in Japan,czyli Made in Japan
ale kompletne trzy koncerty.
A ten Marburg to bedzie swieto.Mysle ze bedzie to tez latwiej kompletowac jak te boksy.Bo zakup takiego "giganta" to jednak
wieki wydatek.A tak jedna 2Cd na jakis czas kazdy sobie nazbiera.
Zamiast skrzynki piwa plytka SBB...jest z tego przynajmniej
dluzej przyjemnosc i mozna ja powtazac.
Nastepnie mozna by wydac cos z Danii bo oni tam kapitalnie grali
i Apostolis wydaje mi sie ze byl w znakomitej formie.Te jego improwizacje
to az "buty leca".
Pozdrawiam wszystkich Tryton65
Powrót do góry
JEAKAR

PostWysłany: 24.06.2007, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Pojawia się też pytanie - jak długie były te dwa ( 18/19.4.74 ) występy, na które potem złożył się koncertowy debiut ?.

Witam,
korzystając z obecności na forum prawdziwych znawców grupy SBB mam pytanie - byłem w na koncercie w roku 1974 w Warszawie w sali Kina Mazowsze, dziś Teatr Na Woli przy ul. Kasprzaka. SBB grało jako support dla słynnego już wówczas Locomotiv GT. Efekt był taki, że koncertu SBB ludzie słuchali z otwartymi ustami, a na Locomotiv GT mało kto pozostał Smile . Który koncert w W-wie był pierwszy ten, czy w Stodole ?
Pzdr.

P.S. Pamiętam jeszcze jak dziś, jak kupowałem z Mamą bilety na półpietrze w Juniorze, myślałem, że to SBB na plakacie to jakaś agencja koncertowa Smile
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 24.06.2007, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to trudno do końca ustalić jaki był "pierwszy" oficjalny koncert SBB. Wielu za takowy uznaje i z dumą podaje - 04.02.1974 - w Krakowskiej Hali KS "Wisła". Ten podobno był inauguracyjny.
Te o których wspominasz - w dniach 9-11.03.1974 w Warszawskim kinie Mazowsze były już jako jedne z kolejnych. Trochę szkoda, że nie zachowały się wszystkie zapiski, notatki, pełne kalendarium, co było po czym itd.
Skrzek miał w latach 70 taki gruby zeszyt/kalendarz, gdzie było wszystko, daty, telefony, terminy, spotkania, nawet kompozycje itd. Czyżby go stracił ?.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 101, 102, 103  Następny
Strona 3 z 103

Skocz do: