Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SBB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jarex
digipack

PostPosted: 04.08.2016, 17:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

SZEREGOWY wrote:
"Trio to jest trio".

a Piwowar, co z nim? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 04.08.2016, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piwowar dobrym gitarzystom był. Pewnie się co niektórym fanom narażę, ale dla mnie SBB to trio - bez Piwowara. No to włożyłem znowu kij w mrowisko.
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 07.08.2016, 05:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Taka zabawa, dla znawców, kto najlepszym perkusistą SBB? Piotrowski, Wertico, Nemeth, Muzykant? Jakie są Wasze opinie w "tem temacie"?
Może wstyd się przyznać, ale na żywo widziałem tylko SBB z Wertico, no ładnie grał Smile

Twisted Evil
-Piotrowski -bez dyskusji jeden z najlepszych perkusistöw swiata.
-Nemeth -gral bardzo dobrze.Pod Piotrowskiego.The Rock z nim duzo zyskala na dynamice.Niestety nastepna plytka nie wykorzystla potegi tego bebniarza i rozmyla sie w miekkich linjach melodycznych.
-Muzykant -gral bardzo dobrze i dynamicznie.Moglo cos z tego byc.
-Wertico -duzo za miekki i slodki az sie w brzuchu przewraca.Zupelnie nie pasowal do SBB.Zreszta pierwsze nowe SBB jest tak beznadziejne ze szkoda slow.
-Glyk (zapomniany ?)-gral sporadycznie i tak sobie.Jakos tak za sztucznie.
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 07.08.2016, 05:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

SZEREGOWY wrote:
Piwowar dobrym gitarzystom był. Pewnie się co niektórym fanom narażę, ale dla mnie SBB to trio - bez Piwowara. No to włożyłem znowu kij w mrowisko.

Twisted Evil Zdaje mi sie ze Piwowara przyjeto ze wzgledu na chorobe Apostolisa ? No dla mnie "Memento.." to klasyka SBB .Piwowar zagral
na tej jednej plycie i dobrze to wszystko brzmialo.Zreszta nastepny
album SBB "Jozefina" - wydany jako solo J.Skrzeka - ukazuje nam kierunek
w jakim by sie SBB ewentualnie poruszalo.A i tam gra Piwowar bardzo dobrze .Duskusja czy to trio czy nie nie ma sensu."Memento..." to
wspanialy album SBB prawdziwy klasyk.I Piwowar zagral wspaniale.Przypomne DVD koncertowe z Sali Kongresowej.SBB moglo wtedy grac obok Genesis czy ELP i nikt by nie poznal roznicy w klasie tych zespolow.
Ja tylko bardzo zaluje ze od "Nastrojöw" powstal tylko jeden dobry album "The Rock"-Wielka szkoda.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.08.2016, 10:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

OFF Festival 2016 - SBB (za)gra(ło) "Nowy Horyzont".

Bardzo się bałem tego koncertu i to z wielu różnych powodów. Na szczęście nie było źle, momentami było świetnie, choć pewien niedosyt pozostał. Najważniejsze, że Skrzek wykazał się sporą dyscypliną (na tyle, na ile jest to możliwe) w kwestii brzmienia swoich klawiszy. Nie było idealnie, ale było o dwie klasy wyżej od tego, co czasami zdarzało się na wcześniejszych koncertach. Materiał do zagrania Panowie wybrali sobie bardzo trudny i z niektórymi partiami poradzili sobie świetnie, z innymi niestety gorzej. Zaskakująco dobrze wypadł początek (nie licząc pierwszych 2-3 rozruchowych minut) - kilka niezłych improwizacji, dobre, zaskakująco ciężkie, ale naprawdę przyjemne brzmienie Józefa i Lakisa, do tego bujający i motoryczny groove sprawiły, że pierwszy kwadrans koncertu zadowolił chyba wszystkich zgromadzonych widzów, nawet tych przypadkowych. Kompletną porażką była w moim odczuciu Ballada o pięciu głodnych, która niestety położyła budowaną do tego momentu atmosferę i wzorową dyscyplinę muzyków. Skrzek czytający z kartki, a właściwie z kartek, każdy kolejny wers tekstu, wypadł w najlepszym wypadku średnio. Spotęgowało to niestety wątpliwości dotyczące estetycznej wartości warstwy tekstowej "Nowego Horyzontu". Czas oraz warunki festiwalowe dla takich patetycznych fragmentów okazały się bezlitosne. Ponowne budowanie pozytywnego artystycznego napięcia nie było już tak skuteczne jak na początku, choć "Wolność z nami" miała kilka ciekawych muzycznych rozwiązań. W ramach nieplanowanego chyba bisu zabrzmiał "Rainbow Man" - w krótkiej, skondensowanej formie, ale jednak ograny do bólu. Można było zakończyć z większym wykopem, po cichu liczyłem na jakiś krótki jam z harmonijką w roli głównej.
Fani byli chyba stosunkowo zadowoleni, osoby postronne raczej pół na pół.
Ode mnie 4+ w skali szkolnej.

PS:
Zapomniałem o najważniejszym - gdyby nie obecność i fantastyczna jak zwykle forma Piotrowskiego, odgrywanie tego materiału nie miałoby kompletnie sensu. Nawet dla największych fanów.
rockowy
digipack

PostPosted: 16.08.2016, 16:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

W Krakowie na Męskim Graniu SBB zagrało z młodzieżą. Opinie o występie krążą bardzo różne (nie każdy przełknie SBB z raperem Wink ), ale warto zwrócić uwagę na setlistę:

1. Wizje
2. Loneliness (pierwsze wykonanie live całego utworu)
3. 30 stopni w cieniu (pierwsze wykonanie live)
4. Memento z banalnym tryptykiem (wstęp, część wokalna, pierwsze solo, część przetworzeń, druga część wokalna i finałowe solo)
5. Rainbow Man (w oryginalnym tempie)

Do posłuchania tutaj:
http://www.polskieradio.pl/9/349/Artykul/1654864,Lista-osobista-13-sierpnia-godz-2109
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 17.08.2016, 09:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobre! Słychać, że Panowie spędzili wiele godzin na próbach. Nareszcie! Lakis chyba powraca na swoje podwórko. Świetne brzmienie gitary i trochę więcej melodyki, to cieszy. Raper, no cóż, ja tego nie trawię, widocznie braknie mi jakiegoś enzymu, ale dla dobrej muzyki można to przełknąć, a dobra muzyka tam jest.
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.08.2016, 08:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spis utworów nowego albumu:

01 Najwyższy czas
02 Odwieczni wojownicy
03 360 do tyłu
04 Za linią horyzontu
05 Goris
06 Cud Stworzenia Świata
07 Pacific
08 Zielony, niebieski, żółty

Niestety, widzę, że są 'Odwieczni wojownicy' czyli odgrzewany kotlet (przeróbka utworu 'Wojownicy Itaki' z 'New Century'). Tak samo '360 do tyłu' - to przecież kawałek z 1974 roku! Nie bardzo wiem, czego się spodziewać...
rockowy
digipack

PostPosted: 20.08.2016, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Clive Codringher wrote:
Nie bardzo wiem, czego się spodziewać...

Cudu Smile Dokładniej "Cudu stworzenia świata" - to definitywnie największy killer na płycie.
abraxas
epka analogowa

PostPosted: 22.08.2016, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nabyłem 5CD box koncertowy i mam kilka przemyśleń. Od strony edytorskiej nie jest najlepiej, projekt okładek właściwie żaden, i te przerwy między utworami. Muzycznie koncerty z lat 70-tych rewelacyjne. Chicago już tak nie zachwyca, przynajmniej mnie, "nowoczesne" brzmienia klawiszy, basu i gościnne wokale nie pasują do mojej wizji SBB.

I tu, wobec faktu, że ukazała się masa świetnych koncertówek SBB, które są już nieosiągalne, myślę, że warto byłoby stworzyć ranking tych płyt live, co oprócz satysfakcji dla układających miałoby znaczenie dla tych spóźnialskich, którzy poszukiwaliby tych nagrań na rynku wtórnym. Nawet i w przypadku nowych koncertów, miło by wiedzieć, czy są wśród nich jakieś nagrania w stylu SBB z lat 70-tych.

I pytanie do rockowego, rozumiem, że nie ma co liczyć na wznowienia Warszawy i Jazz nad Odrą ?
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.08.2016, 10:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

abraxas wrote:
Nabyłem 5CD box koncertowy i mam kilka przemyśleń. Od strony edytorskiej nie jest najlepiej, projekt okładek właściwie żaden, i te przerwy między utworami.

Okładki ważne, ale można by przełknąć. Natomiast przerwy między utworami w wydawnictwach koncertowych, to już cecha bubla. Mam inne pytanie do rockowego: czy istnieje szansa aby Bucholz i Międzyzdroje ukazały się jako oddzielne wydawnictwa, po skorygowaniu tych błędów?
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 25.08.2016, 10:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marne szanse. Większe na Międzyzdroje jeśli już, ale nie za rok czy dwa.
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 29.08.2016, 19:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam pytanie: czy niedostępność płyty CD Warszawa 1980 w bezpośrednich kanałach dystrybucji GAD Records jest ostateczna i nieodwołalna?

Po dziesięciu latach zorientowałem się, że po Karlstad '75 oraz Ifjuagi Budai Park '77 po ojczystym kraju przetoczyła się lawina archiwalnych wydawnictw koncertowych, i kiedy wkroczyłem do akcji okazało się, że muszę odejść od kasy jedynie z niedawno wydanym Hofors '75. Czy mam zacząć szukać w innych miejscach, czy są szanse na wznowienie/dodruk tego tytułu?
Back to top
rockowy
digipack

PostPosted: 30.08.2016, 19:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na razie dodruku Warszawy nie przewidujemy. Warto jeszcze sprawdzić Serpent, Side One, Music Media lub Rock Serwis - może mają egzemplarze.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.09.2016, 20:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Historyczna chwila dla mnie dzisiaj. Wrzuciłem na talerz pierwszy od 35 lat, pachnący nowością winyl SBB, czyli Hofors 1975. Muzycznie - piękna sprawa! Klimaty a la Karlstad, który jak dotąd uważam za najlepsze koncertowe wydawnictwo SBB. Edytorsko jeszcze piękniej, świetny projekt okładki, 180g czarny jak smoła Wink winyl. Jakość dźwięku? No cóż, jest to najlepiej wytłoczony, jak dotąd, polski analog SBB Smile A tak z ciekawości pytanie do wydawcy: gdzie był tłoczony, jeśli to nie tajemnica?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 83, 84, 85, 86  Next
Page 84 of 86

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum