Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SBB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rockowy
digipack

PostPosted: 11.09.2016, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Jakość dźwięku? No cóż, jest to najlepiej wytłoczony, jak dotąd, polski analog SBB Smile

To nie było trudne zadanie akurat Wink Tłoczyliśmy u Czechów, którzy cały czas - mimo różnych opinii - trzymają bardzo wysoki poziom i mają najlepsze w Europie (a może i na świecie) studio do nacinania matryc.
maciek1
szpula

PostPosted: 16.09.2016, 07:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Historyczna chwila dla mnie dzisiaj. Wrzuciłem na talerz pierwszy od 35 lat, pachnący nowością winyl SBB, czyli Hofors 1975. Muzycznie - piękna sprawa! Klimaty a la Karlstad, który jak dotąd uważam za najlepsze koncertowe wydawnictwo SBB. Edytorsko jeszcze piękniej, świetny projekt okładki, 180g czarny jak smoła Wink winyl. Jakość dźwięku? No cóż, jest to najlepiej wytłoczony, jak dotąd, polski analog SBB Smile A tak z ciekawości pytanie do wydawcy: gdzie był tłoczony, jeśli to nie tajemnica?

A obiektywnie jaka jest jakośc dźwieku? Przeskoczyć dotychczasowe tłoczenia SBB to nie jest takie trudne:) Były raczej kiepskie - za starych czasów tak już bywało. Kompakt daje obraz niezbyt krystaliczny, co chyba jest oczywiste biorąc pod uwage źródło. Ale w kontekście źródła i czasu brzmi ok. Czy winyl ma jakis inny mastering? Czy raczej brzmi w klimatach wydanego cd?
Back to top
View user's profile Send private message
rockowy
digipack

PostPosted: 16.09.2016, 07:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Za linią horyzontu" już w wersji cyfrowej, m.in. na Spotify. CD za tydzień.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 16.09.2016, 10:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

maciek1 wrote:
A obiektywnie jaka jest jakość dźwieku?

Jak na koncert z 1975 r. bardzo dobra. Podobna jak na Karlstad, tyle, że jednak nieco inny mastering wersji winylowej i uroki toru analogowego powodują, że płyta brzmi świetnie.

maciek1 wrote:
Przeskoczyć dotychczasowe tłoczenia SBB to nie jest takie trudne:) Były raczej kiepskie - za starych czasów tak już bywało.

Zabiegi studyjne, obróbka dźwięku, no i tłoczenia Polskich Nagrań były fatalne, zwłaszcza w przypadku Nowego Horyzontu, Pamięci oraz Ze Słowem. Najlepiej wydaną w Polsce płytą SBB było Welcome (Wifon). Natomiast Supraphon (aka Wołanie o brzęk szkła), Follow My Dream, niemieckie Welcome, Slovenian Girls (niemiecka wersja Supraphonu) były wyprodukowane bardzo dobrze jak na tamte czasy.
maciek1 wrote:
Czy winyl ma jakis inny mastering? Czy raczej brzmi w klimatach wydanego cd?

rockowy wrote:
Niestety, analogowy oryginał został w Szwecji i nikt łącznie z nagrywającym materiał Andersem Oredsonem nie miał możliwości wyciągnąć taśmy i jej nie oddać. Dlatego transfer 96 kHz - zredukowany na CD, tutaj puszczony bez żadnych redukcji Smile
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 16.09.2016, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
"Za linią horyzontu" już w wersji cyfrowej, m.in. na Spotify. CD za tydzień.

A tak z ciekawości - czemu układ utworów jest inny niż ten zapowiadany? No i 'Suita Nr.9' zamiast 'Cudu stworzenia świata'??
tryton65
longplay

PostPosted: 29.09.2016, 04:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil No jakos nikt nic nie pisze na temat nowej muzyki SBB ? Pewnie dlatego ze sie minki dlugie zrobily. Ja jak na razie jestem po pierwszym przesluchaniu i jest w sumie po japonsku "jako tako".
Szkoda ze nie zaczeli " Suita nr 9 ". Bylby taki lepszy poczatek.
Jak poslucham porzadnie w weekend to napisze wiecej. Milego sluchania.
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.09.2016, 07:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Proszę bardzo: album częściowo taki jak kilka ostatnich, częściowo dużo lepszy.

Na plus: suita jest zdecydowanie najlepsza na płycie, moim zdaniem to jeden z ich najlepszych utworów nagranych w tym wieku. Powinni rzeczywiście dorzucić drugą suitę i byłby dobry album. 360 do tyłu też niezłe, ale jednak słabsze niż np. Pielgrzym z The Rock.

Na minus: smęcenie w postaci Pacific (tragedia), Odwieczni wojownicy i Goris. Zielony, niebieski, żółty nawet mi się podoba, taki przyjemny ambiencik. Lepiej wypadają te bardziej dynamiczne kawałki, ale nie są niczym odkrywczym.

Żeby nie było: to i tak duuuużo lepszy album niż Blue Trance.
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 29.09.2016, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Minęły lata, kiedy przy wyjmowaniu płyt SBB z okładek trzęsły mi się ręce. Okładka płyty taka sobie. W środku są trzy strony, na których są w niebieskiej tonacji obrazy. Kolorystyka jakoś nie harmonizuje z pierwszą stroną okładki. Wydaje mi się, że zamiast tych bohomazów lepiej by się sprawdziły trzy zdjęcia muzyków wykonane na dobrej jakości błyszczącym papierze. Na okładce płyty brak informacji kto skomponował poszczególne utwory oraz kto napisał teksty. Brak informacji kto właściwie na tej płycie gra i śpiewa. Płytę przesłuchałem trzy razy. Podoba mi się Suita nr 9.
Odwieczni wojownicy - nie podoba mi się!
Najwyższy czas - nie podoba mi się, oprócz końcowego akordu.
360 do tyłu - nudny temat, improwizacja super!
Goris - nudny temacik
Za linią horyzontu - jak na utwór tytułowy płyty, powinien być na początku, albo na końcu listy.
Pacific - ?. Wymaga czasu
Zielony, niebieski, żółty - ?. Wymaga czasu
Całościowo płyta poukładana, wszystko jest na swoim miejscu, dobre solowe partie Lakisa, fajne brzmienie gitary, za to kiepskie brzmienie perkusji, klawisze super, bas nadal zupełnie nie przypominający tych odległych już lat siedemdziesiątych.
Podsumowanie:
Czekam na kolejny album studyjny z suitami.
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.09.2016, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

SZEREGOWY wrote:
Na okładce płyty brak informacji kto skomponował poszczególne utwory oraz kto napisał teksty. Brak informacji kto właściwie na tej płycie gra i śpiewa.

A to dziwne, bo ze zdjęć zamieszczonych na Discogsie wynika, że są wszelkie możliwe informacje: https://www.discogs.com/SBB-Za-Lini%C4%85-Horyzontu/release/9088647
I książeczka wygląda na pokaźniejszą...
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 29.09.2016, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muszę zweryfikować mój ostatni wpis. Przepraszam wydawcę płyty SBB, wszystkie dane dotyczące wykonawców i autorów są zamieszczone w załączonej do płyty książeczce. Książeczka jest wsunięta w okładkę płyty. Z roztargnienia, nie zauważyłem jej. Wynika z tego, że jakiś dreszczyk emocji pozostał przy rozpakowywaniu płyty.
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 01.10.2016, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Zmienilem kolejnosc nagran nowego CD SBB.Zaczynam Suita Nr 9.I musze powiedziec ze po paru przsluchaniach stwierdzym ze jest WSPANIALA !!!! Wywalilem nagranie NR.7 bo jest tragiczne . Plyta jest troche dziwnie zmiksowana i nagrana. Niekiedy perkusja brzmi jak stare garnki. Suita ma wiele cytatöw z przeszlosci.Kocöwka piano BOSKA !!!
Back to top
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 01.10.2016, 18:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe jest, że w Suicie perkusja brzmi dobrze, za to w pozostałych numerach kocioł centralny przypomina werbel. Nie wiem, może taki był zamysł, aby tak to brzmiało.
Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 02.10.2016, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

SZEREGOWY wrote:
Ciekawe jest, że w Suicie perkusja brzmi dobrze, za to w pozostałych numerach kocioł centralny przypomina werbel. Nie wiem, może taki był zamysł, aby tak to brzmiało.

Twisted Evil Moze Mac miksowal tylko Suite ? Ja bym zatrudnil tych co realizowali plytki Lizarda,Abraxas albo Collage ...Brzmia tak jak trzeba Smile
Back to top
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 05.10.2016, 20:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po kilku przesłuchaniach płyty Za linią horyzontu, doszedłem do wniosku, że Jerzy Piotrowski gra na perkusji tylko w suicie nr 9. W pozostałych utworach gra na bębnach ktoś inny (AA?). W suicie daje się wyczuć dynamikę i typową dla Piotrowskiego energię. W pozostałych utworach to jakieś walenie w kartony po margarynie. Czy też macie takie wrażenie?
Back to top
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.10.2016, 07:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

SZEREGOWY wrote:
Po kilku przesłuchaniach płyty Za linią horyzontu, doszedłem do wniosku, że Jerzy Piotrowski gra na perkusji tylko w suicie nr 9. W pozostałych utworach gra na bębnach ktoś inny (AA?). W suicie daje się wyczuć dynamikę i typową dla Piotrowskiego energię. W pozostałych utworach to jakieś walenie w kartony po margarynie. Czy też macie takie wrażenie?

Z ust mi to wyjąłeś. Nawet w niezłym '360 do tyłu' walenie w gary jest takie pozbawione serca...
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88  Next
Page 85 of 88

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum