Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SBB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 02.03.2018, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Bez TEGO "Figo Fago" ta edycja nie miałaby sensu. Kolejne pokolenia muszą wiedzieć, jak się kulturalnie prosi o ustawienie odsłuchów.

No właśnie te uwagi do Grzesia miałem na myśli Smile.
Back to top
View user's profile Send private message
Heartbreaker
kaseta "metalówka"

PostPosted: 02.03.2018, 12:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Bez TEGO "Figo Fago" ta edycja nie miałaby sensu. Kolejne pokolenia muszą wiedzieć, jak się kulturalnie prosi o ustawienie odsłuchów.

Fakt Laughing

PS. Dziękuję za informację.
Back to top
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 02.03.2018, 13:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pamiętam, że był taki czas , że celowo przesuwałem CD do tego momentu - siadaliśmy z ojcem i ryczeliśmy ze śmiechu słuchając nawet kilkanaście razy pod rząd od "..... Grześ..... Very Happy
arsen1994
szpula

PostPosted: 03.03.2018, 23:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja w sumie też z tym tekstem o Grzesiu miałem niezły ubaw. Bardzo się cieszę z ponownego wydania tych rzeczy , bo to jedne z najlepszych koncertów jakie się wydarzyły w historii zespołu! Super forma i brzmienie . Liczę ,że mimo ostatnich deklaracji rockowego , to nie jest ostanie słowo w wydawaniu archiwalnych materiałów z SBB . Albo chociaż reedycji wspomnianej książki. Oj duuuużo uaktualnień i poprawek temu dziełu się przyda ...

Last edited by arsen1994 on 07.04.2018, 11:27; edited 1 time in total
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 04.03.2018, 17:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłoby ciekawie jakby udało się wydać Międzyzdroje 79 poza boksem i bez przerw między utworami. Jeden z najlepszych improwizowanych występów grupy, wg. mnie dużo bardziej udany od Kolonii z tego samego roku.
Back to top
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 04.03.2018, 20:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdecydowanie najciekawsza płyta (a dla mnie osobiście jedyna ciekawa) z tego boxu. Też mi się marzy ładne wydania w jawel case z interesującą książeczka.
Trochę mi żal hajsu na caly box.

Ale nie mam ciśnienia po ostatnich newsach z GAD, byle do 30 marca wytrzymać Smile

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1

https://pancernik.eu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 06.03.2018, 01:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo cieszę się z tych wszystkich wznowień, bo zupełnie przegapiłem pierwszą edycję kolorowej serii. Mam zatem już kupione (i solidnie odsłuchane) wszystko poza niedawno wznowioną Kolonią '79, do której z przyjemnością dołożę zapowiadany rozszerzony Karlstad '75 oraz przegapioną Warszawę '80.

Wciąż nie wiem jednak, co będzie z Czechosłowacją '80, której ponoć Universal nie ma zamiaru wznawiać. Czy można liczyć na reedycję tego tytułu u GADa?

I czy w ramach rozpakowywania boksów jest szansa na Jazz Jamboree '74/Opole '75 oraz Drezno '76?
Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 06.03.2018, 02:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

jay.dee wrote:
Wciąż nie wiem jednak, co będzie z Czechosłowacją '80, której ponoć Universal nie ma zamiaru wznawiać. Czy można liczyć na reedycję tego tytułu u GADa?

Raczej nie, prędzej Universal do tego wróci. Ale jeszcze nie teraz.

Co do innych - żadnych sprecyzowanych planów co do rozpakowywania boksów jeszcze nie ma Smile
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 06.03.2018, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystkich zainteresowanych ostatnimi wznowieniami zachęcam do zapoznania się z ofertą Świata Książki, Karlstad i Warszawę można zamówić tam już za równe 40zl od sztuki. Kolorowa seria też jest w dobrych cenach.

Back to top
arsen1994
szpula

PostPosted: 09.03.2018, 21:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnimi czasy rozmawiano tutaj głównie o tym co nasi ulubieńcy wydadzą dzięki m.in. rockowemu . Ja bym chciał jednak teraz zaprezentować swoje spostrzeżenia na temat SBB. Muszę przyznać że był ( i jest) jeden z niewielu zespołów grających na naszej kochanej estradzie, którego nie musieliśmy /musimy się wstydzić . Muszę przyznać gdy posłuchałem pierwszy raz Ze słowem biegnę do ciebie z winyla to zrobiło to na mnie pozytywne wrażenie. Wtedy też moja mama opowiedziała pewną smutną historię dot, tego co było w zasadzie przyczyną rozpadu zespołu(której zresztą w książce nie ma , choć z drugiej strony ową historię nie do końca uważam za wiarygodną ) . Potem przesłuchałem pozostałe płyty i się w zasadzie zakochałem, no bo jak nie zakochać się w tych wszystkich kawałkach, suitach . Muszę wam przyznać ,że jednak najlepsze rzeczy grali dla radia. Te wszystkie rzeczy ,które nagrali są niesamowite, że aż nie często szczęka mi opadła z wrażenia jak Sierpień , sesja z 1976( ta gdzie jest Marsz Galerników , zresztą bas to brzmi jak moim zdaniem Peter Hook niemalże , choć prędzej bym uznał wpływ Velvet Underground o ile w ogóle znali) czy space-industrialny materiał do filmu Ołowica. Moje pytanie brzmi : jak to jest w ogóle możliwe ,że tak awangardowa muzyka była możliwa do nagrania i puszczana w radio ?! To jest chyba dziś nie do pomyślenia. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego jest tak,że zespół SBB z płyt(bardziej konwencjonalny europejski progres i jazz-rock) a zespół z nagrań radiowych to 2 różne zespoły. I jeszcze jedno pytanie do rockowego: wiem ,że jako biograf nie musisz być obiektywny , ale tak z punktu widzenia melomana , czy uważasz płyty studyjne od Nowego Horyzontu wzwyż za dzieła w pełni skończone i udane , czy może jednak mają one dużo wad, niedoróbek, mogłyby lepiej być nagrane , dopieszczone ? Ja mam swoja opinię z którą chętnie się podzielę ,ale wole najpierw poznać twoją opinię .
Back to top
arsen1994
szpula

PostPosted: 12.03.2018, 11:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolejny pseudokolorowy bootleg się pojawił : http://allegro.pl/sbb-live-in-warburg-1979-bootleg-unikat-i7221265836.html#thumb/3
Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.03.2018, 18:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
I jeszcze jedno pytanie do rockowego: wiem ,że jako biograf nie musisz być obiektywny , ale tak z punktu widzenia melomana , czy uważasz płyty studyjne od Nowego Horyzontu wzwyż za dzieła w pełni skończone i udane , czy może jednak mają one dużo wad, niedoróbek, mogłyby lepiej być nagrane , dopieszczone ?

Masz rację - nie jestem obiektywny. Są płyty gdzie sporo bym zmienił (Follow My Dream ze śladowym udziałem Lakisa, który leżał w szpitalu, Pamięć którą można byłoby lepiej zmiksować), ale są takie których nie ma co ruszac (Memento, czeskie Wołanie...).
arsen1994
szpula

PostPosted: 19.03.2018, 20:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie to tak :
1 . Wołanie ( chyba najlepiej nagrana zagraniczna płyta , polskie płyty brzmieniowo wysiadają , z jednym wyjątkiem ) . Symfoniczny jazz-rock w najlepszym wydaniu
2 ,Memento z banalnym tryptykiem - To jest ten wyjątek o którym wyżej. Znakomita płyta która do dziś brzmi dobrze. Utwór Trójkąt radości bierze wszystko. Pierwsza polska płyta studyjna , która w końcu brzmi jak należy.
3 . Za linią horyzontu. Znakomity powrót oryginalnego składu . Pacific i suita finałowa rządzą na tej płycie . Brzmienie.

Peleton:
- Pamięć - Ciekawe wydawnictwo , choć jeszcze moim zdaniem niedopracowane . No i ten miks. Ojciec zawsze się nabija gdy puszczam ,ze to brzmi jak spłukanie toalety miejscami. Najlepszy numer : W kołysce dłoni twych (ojcu)
- Nrdówka - Sympatyczne funkowe kawałki dla radia. Jeśli ktoś nie lubi funka omijać z daleka
- Jerzyk - To samo jak z NRD -
- Welcome - Bardzo dobra w połowie płyta , choć ja bym wywalił jeden kawałek How can I begin
- Nowy Horyzont - Świadectwo ( jak koncertowy debiut ) młodzieńczej żywiołowości. Choć tutaj jeszcze za bardzo Mahavishnuu zalatuje.
-The Rock - Dobry rockowy album , gdzie błyśnie Gabor . Inny hard-rockowy materiał niż zwykle
- Follow my dream - Płyta najepsza muzycznie ale niestety brak Apo i brzmienie trochę poszostaje do życzenia
- SBB (2012)- Ciekawa płyta, na pewno wstydu im nie robi , ale też wielkie dzieło to nie jest ( Ameryka , Niemen)
O pozostałych studyjnych nie chcę nawet komentować . Co innego koncertowe płyty, ale o tym innym razem .

-
Back to top
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 19.03.2018, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety, wg mnie, Za linią horyzontu wyklada sie na tekstach.

Mam bardzo podobny top jak arsen, Wołanie i Memento są na samym szczycie, zaraz po nich Pamięć (na którą cały czas poluje w wersji kompaktowej). No ale nie mogę sie zgodzić z takim jej porównaniem Smile

Back to top
tryton65
longplay

PostPosted: 05.04.2018, 15:48    Post subject: SBB Memento Yesterday Quote selected Reply with quote

Cool Szukam SBB "Memento..." wydania Yesterday.Moze ktos chce sprzedac ?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Next
Page 91 of 92

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum