Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 29.03.2019, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakieś bliższe informacje na temat drugiej część radiowej GADziej kolekcji?
Marzec nam uciekł a nawet jeszcze daty nie ma Sad

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sławek
kaseta FeCr

PostWysłany: 03.05.2019, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

reedycje Live In Roskilde 1978 i Pop Session Sopot 1977 już wkrótce dostępne z nowymi okładkami, m.in. tu:
https://www.empik.com/live-in-roskilde-1978-sbb,p1226688139,muzyka-p
https://www.empik.com/pop-session-sopot-1977-sbb,p1226688564,muzyka-p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 12.05.2019, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka refleksji ze środowego koncertu SBB z Chorzowskiego Centrum Kultury. Nie lubię się powtarzać - ale niech autentycznie żałuje każdy kto nie był. Zespół od zawsze uwielbia zaskakiwać, tak było i tym razem. Nie wiedziałem do końca czego się spodziewać, paradoksalnie w ciągu ostatnich tygodni "grało mi w duszy" coś zupełnie innego , lecz dzięki temu podszedłem całego show z otwartą głową. Wstyd się przyznać - jak to zapewne człowiek małej wiary - ale nie wierzyłem, iż zespół w dalszym ciągu stać na tak wiele. Występ poprzedzały interesujące opowieści Piotra Metza oraz mini konferencja już z udziałem samych zrelaksowanych muzyków. Chociaż dało się wyczuć, iż nie są to typy gawędziarzy czy dusz towarzystwa - oni wypowiadają się głównie poprzez muzykę i myślami byli gdzie indziej - czyli co i jak zagrać. Zabawnie się zrobiło gdy panowie wspominali dawne koncerty , które najbardziej wryły się w pamięć czy jam sessions ze sławami świata muzyki - kilka rozbrajających przyjacielskich "szpil" wbito Antymosowi , który przyznał, że z tymi "Wielkimi" gdy miało dość do wspólnego jamu to zwykle nie miał gitary i pewnie dlatego silnie zapamiętał te spotkania i na końcu już sam Metz go naciskał - czy pamięta jakiś występ / jam gdy miał swoją gitarę - śmiechu było co niemiara.

Set lista zaskoczyła nie tylko mnie - mój ojciec nieco kręcił nosem bo bardziej liczył na klasyczne "the best of" - a ja uczestnicząc w któryśtam już występie zawsze chcę być zaskakiwany i usłyszeć coś spoza kanonu. Mnie uradowała niezłą wersja tytułowego Nowego Horyzontu - tu kłania pierwsza refleksja z początkowego akapitu - słysząc ten kawałek nie mogłem wyjść z zachwytu że zespół jeszcze stać na tak wiele. Bardzo długi show - prawie 2h i 15 minut - przeleciało nie wiadomo kiedy. Na bis był jam nawiązujący do introdukcji Ze Słowem - przez moment liczyłem, że zagrają to w całości ale nie .... i tak było pięknie. Ciekawie zabrzmiał duet perkusyjny Jerzego i Apostolisa - szczególnie pierwsza część nawiązująca i pełna latynoskich rytmów. Słuchało i oglądało się to z wielką ciekawością i nic , absolutnie nic się nie dłużyło. Zabrzmiało na początku prawie całe Welcome - o dziwo bez Why No Peace - ciekawe dlaczego to pominięto ?. Forma prawie już 70 letniego Piotrowskiego zdumiewała - chyba nie tylko ja byłem pod wrażeniem co ten facet wyczynia i ile ma energii i inwencji. Lider jak zawsze czarował na moogach ( nawet w środku koncertu odważył na dość odjechany basowy akompaniament na Micro Moogu dla popisów Antymosa - jak za dawnych najlepszych lat ). Jeśli miałbym się już czegoś bardzo "czepiać" to brakowało mi brzmień silnie kojarzących z SBB - czyli piana Fender Rhodes - a Roland RD700 który obecnie obok Mini Mooga jest głównym parapetem Skrzeka ma wyborne Rhodesy i można na nim wykręcić super sound. Lider wolał grać brzmieniem Hammondowym i jeśli już to pianem w duchu Yahamy DX7..... choć muszę oddać sprawiedliwość , że jeśli korzystał z brzmienia fertepiany koncertowego - brzmiało to super. Jako ostatni bis był bodajże Pieśń Stojącego w Bramie - taka jakby piękna "kołysanka" , jakby zespół chciał nam powiedzieć "dobranoc" i utulić do snu.... zrobiło troszkę smutno, że to koniec, trzeba wrócić do domu i swojej rzeczywistości.

Bardzo się ciesze, że miałem szczęście uczestniczyć w kolejnym ( do kolekcji ) koncercie SBB - gdzieś w głowie kotłuje się myśl, iż kiedyś to może być ostatni. Publiczność była oczarowana - nawet były premier Jerzy Buzek ( podobno prywatnie wielki fan SBB i Skrzeka ) - zabawnie tuż przed koncertem jak zajmowaliśmy miejsca niektórzy zerkali w jego stronę i dało się słyszeć głosy".... to Buzek ?.... nie..... ale bardzo podobny, to jednak On, eeee.... chyba nie , to Buzek itd itd .... " Very Happy
B.J.
box

PostWysłany: 02.06.2019, 09:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizard Magazyn napisał:
"Lizard" nr 33, zapowiedź pierwsza. Zespół SBB w latach 70. w naszym kraju nie miał sobie równych. Poszerzanie granic rocka było ich chlebem powszednim. A co z warstwą słowną tych pionierskich płyt? O tym będzie można przeczytać w najbliższym numerze naszego magazynu.

SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 29.07.2019, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rainbow Man z 1978 r. Trochę na czasie?

https://www.youtube.com/watch?v=xyJbPD3MTIs

szeregowy
Powrót do góry
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 27.08.2019, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Józef Skrzek założyciel grupy SBB został dzisiaj nominowany do nagrody mediów publicznych. Wśród piątki nominowanych między innymi Jan Ptaszyn Wróblewski.
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.10.2019, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, no, jaka zapowiedź na 18.10.2019:

https://www.empik.com/budapest-1978-sbb,p1235053432,muzyka-p
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 04.10.2019, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już kilka dni mi chodziło zapytać o to wydawnictwo. Czy materiał był już gdzieś wcześniej dostępny, miał może ktoś styczność? Różni się jakoś znacząco wykonanie od Buchholz 1978 (tutaj chociaż jest kilka wyśmienitych improwizacji) czy np Live in Sopot 1978 - w każdym z tych wydań lista niemal identyczna a ciekawi mnie jaka improwizacja znalazła się na tym nowym wydawnictwie.

Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 04.10.2019, 23:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Materiał z tego występu krążył jako bootleg. Dość zwarty występ, mało odjazdów.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 06.10.2019, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że pojawia nowe koncertowe wydawnictwo. Fakt, krążyło to jeszcze za czasów emula jako bootleg ale jak mawia "mistrz uroczego wykręcania się" - "mocno zdekompletowany" Very Happy . Posiadam go od lat lecz prawie nigdy do niego nie wracam - właśnie taki zbyt "ułożony", zdyscyplinowany i konkretny. Sopot ( szczególnie wersja 2 CD ), Bucholz czy Neckargemund mają większy pierwiastek szaleństwa i jamowego luzu. Liczę, że przynajmniej solidnie popracowano nad jakością dźwięku bo bootleg był nieco przytłumiony. Cena za 2 CD również bardzo sensowna, ciekawe czy to będzie jednorazowe wydawnictwo czy za nim nastąpią kolejne koncerty ?.
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.10.2019, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja tym razem postoję, poczekam. Cały czas mam nadzieję że doczekam się reedycji "Sikorek" (z przepięknymi Bitwami na obrazach, ciężkim jazzowym "z Tomaszem") oraz "Wicher w polu dmie" (tu w szczególności uwielbiany utwór tytułowy). Ceny rynku wtórnego (o ile istnieje) mogły by spowodować kłótnie małżeńskie hehe

Powrót do góry
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.10.2019, 10:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:
Cały czas mam nadzieję że doczekam się reedycji "Sikorek" (...)
Podzielam tę nadzieję! Dodałbym jeszcze tęsknotę za reedycją "Malczewskiego".
W GADzim sklepie "Follow MY Dream" (cd), oraz radiowa GADzia kolekcja cz. III i IV: "FOS" i "Sekunda".
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 07.10.2019, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się cieszę , bo pamiętam iż ten koncert miał lepszą w mojej ocenie jakość dźwięku od Budai 1977. Liczę na więcej.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 09.10.2019, 06:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Budai 77 miał więcej odjazdów i space`owego / psychodelicznego szaleństwa. A co do nieustannych reedycji czy remasterów. Ja z kolei nie załapałem na "lato miłości" i na wznowienie nie mam żadnych szans Very Happy . Pamiętam jak kilka lat temu w moim Media Markcie leżały i wznowienia dikipakowe metalmindu, kolorowa seria - większość z nich mocno przecenione i nikt się o to nie zabijał. Tak w życiu bywa - jeśli się ktoś zagapi - potem jest za późno ( coś się przeoczy, prześpi a później nagle odkrywa i krzyczy " ja chcę wznowienie" ). Niezapomniane chwile na śp. forum SBB jak wielu fanów dostało szału na osobne ukazanie Sikorek / Wicher w polu dmie - poniekąd słusznie poczuli oszukani. Coś co miało być dla najwierniejszych fanów, takim ukłonem którzy kupili wcale nie tanią antologię ukazało dostępne dla wszystkich. Jestem zwolennikiem nieco "anarchistycznego" podejścia - że muzyka jest dla wszystkich a nie wybranej forsiastej elity. Doprowadzały mnie nie raz do szału te narcystyczne deklaracje m.in Leśniewskiego na łamach Magical Mystery Tour opisując jakieś mało znane krążki i do obłędu przewijały przechwałki "nakład co prawda dawno wyczerpany ale ja mam". Trochę jak taki rozpieszczony bachor w piaskownicy drażniący kolegów - co on to dzięki cioci z USA a wujkowi z RFN nie ma. Najważniejsza jest wiarygodność i konsekwencja - skoro coś ma być limitowane a potem koniec - to należy się tego trzymać a nie potem ściemniać fanów - że "niby realia się zmieniły / okoliczności, liczne prośby" itd itd. Jak zespoły pokroju Scorpions odbywając od 20 lat pożegnalne trasy a potem z bezczelnym uśmiechem przyznać "że za dobrze się bawimy by skończyć lub ale was nabraliśmy - to taka konwencja ". Mnie też wprawia w zdumienie ile kosztują np pierwsze na allegro wydania na CD np Junipher Greene lub jedynka Toad - Second Battle np ok 180 zł , bzdura. Jakoś potrafię z tym żyć - nie tylko winyle ale CD drożeją. Kilka dni temu od kolekcjonera kupiłem pierwsze japońskie z 1990 wznowienie Captain Beyond lub za ok stówę Tyburn Tall , czy jak się uparłem i przelicytowałem i chyba przepłaciłem za Repertoire`owe Dead Forever Buffalo - też pierwsze wydanie. Moja decyzja i moje szaleństwo.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 09.10.2019, 08:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu odnoszę się do tego co napisał Inkwizytor, ale i wcześniej Esforty o swoim pobycie w Hiszpanii i Leptir również. Mnie bardzo rozbestwiły wyprzedaże płyt z ostatnich lat po 19,90, a czasem nawet po 9,90 (np. obgłosowywany obecnie Lou Reed), z tego też powodu nie specjalnie mam ochotę wydawać 50 czy nawet 70 zł za płytę, która za tydzień może być w biedronce za 14,90 (za tyle kupiłem Blackstar Bowiego właśnie w biedrze, a potem się wkurzyłem kupując Kobonga w normalnej cenie chyba po 40 zł w empiku, a za kilka tygodni znowuż te oba Kobongi były w biedrze po 14,90 - przynajmniej kupiłem koledze w prezencie). Inna rzecz, że w dużej mierze jestem już dość mocno "obkupiony" z tego co zawsze chciałem mieć, a kupować 7 wydań dark side of the moon nie mam potrzeby.

Co do SBB to bardzo bym chciał, żeby wreszcie wyszła jakaś normalna seria, jednolita, żeby można było sobie to ładnie na półce poukładać - za to mógłbym i chciałbym wydać, o ile byłoby fajnie wydane, w plastiku, z książeczką, a nie jak ecemowskei kartoniki. Jest to naprawdę dziwne, ze najbardziej topowa z topowych polskich marek nie doczekała się tego, co nawet jakieś podrzędne progowe zespoły mają już od dawien dawna.

Tu o współczesnym "profilu" słuchacza muzyki pisze Bartek Chaciński na podstawie jakichś tam badań - zauważcie gdzie my w tych zestawieniach jako dinozaury jesteśmy: nie mieścimy się ani w pierwszej 10 najbardziej słuchanych gatunków z naszymi progami, jazzami i awangardami, a słuchalność z płyt na hi-fi to 8% - czy dla takiego dinozaurowego rynku, który stanowi mniejszosć i to w dodatku wymierająca ma sens profilować produkty?

https://polifonia.blog.polityka.pl/2019/09/25/jedziemy-na-pelnym-mamoniu/

a tu całe zestawienie:
https://www.ifpi.org/downloads/Music-Listening-2019.pdf
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Następny
Strona 96 z 97

Skocz do: