Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 97, 98, 99  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tryton65
longplay

PostWysłany: 22.11.2019, 14:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil A kiedy trasa po Skandynawi 1979 rok ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 23.11.2019, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, iż najpierw musi się ukazać seria Taśm Miliana z Margaret, Grzegorzem Hyżym, Sarsą, Natalią Shroeder i Roksaną Węgiel oraz Orkiestrą Miliana z Orkiestrą Miliana, Orkiestrą Miliana oraz Orkiestrą Miliana, a dla lubiących Miliana .... Orkiestra Miliana plus Orkiestra Miliana a dla nielubiących Miliana ..... Orkiestra Miliana Very Happy . Trochę jak w barze Pythonowskim , który opanowali Wikingowie lubujący się w mielonce z mielonką, mielonką , mielonką i mielonką Very Happy . Pewnie wielu będzie mi miało za złe te "quasi-sarkastyczne" złośliwości - ale doprawdy to zaczyna wyglądać pythonowsko surrealistycznie. Wiem, że każdy ma swoje "fiołki" i obsesje wśród bezsennych nocy. Sam posiadam wszystkie dotychczasowe Milian Tapesy - niekiedy na zasadzie zakupów Pań - Palącej/Niepalącej i Gorylowej / Niegorylowej " ... była pani na zakupach ?, a skądże , robiłam zakupy , a co pani kupiła ? , silnik tłokowy, a na cholerę ?, była okazja i sprzedawali za bezcen , a jak to się gotuje ?, tego się nie gotuje, a przecież nie będę tego jadła na surowo...." Wink To nie kwestia czy wydawać czy nie ale zachowania proporcji - nadal liczę naiwnie bo naiwnie ale jednak na mocny akcent na zakończenie tego roku..... zespołu na "C" nie wspomnę podobnie jak radiowego Kombi , ale taki solowy Lewandowski ( ale nie ten ) koncertowy / solowy Gogolewski, Just Quartet. Z fascynacją artystą to niekiedy jak z kobietami - ktoś obok się skrzywi i powie "... Chryste, co on w niej widzi ? ( lub vice versa )...". A osoby prze szczęśliwe / zakochane patrzą inaczej - jak John i Yoko - ".... czego oni od nas chcą ?..." . Rolling Eyes
SZEREGOWY
szpula

PostWysłany: 25.11.2019, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowny Inkwizytorze, gratuluję odkrycia wieszcza naszych czasów – Juliana Mateja. Dotychczasowi - Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński i Cyprian Kamil Norwid przeszli już na drugi brzeg. Oczywiście nie jestem wstanie dorównać Twojej przenikliwej i zgłębionej analizie literackiej, ale pozwolę sobie odkryć kolejny klejnot matejowskiej poezji potwierdzający wizjonerstwo, a mianowicie w wierszu „Pamięć w kamień wrasta” jest fragment następujący:
„Pieśni wierzb śpiewa wiatr,
Pachnie słońcem szorstki chleb,
Wisła toczy złoty piach.”
Jaka cudowna analogia do niedawnych, na szczęście opanowanych przez opcję „Dobrej Zmiany”, wydarzeń wzdłuż naszej ojczyźnianej rzeki Wisły w jej biegu od Warszawy do Gdańska, a wszystko za sprawą zaniedbań i niedoróbek opcji „Zdrady i Zaprzaństwa”.
Julian Matej wieszczem jest!
P. S.
Wszystkich poprawnie i układnie myślących, a mających wątpliwości, odsyłam do przesłuchania płyty SBB „Pamięć” utworu Pamięć w kamień wrasta. Nawiasem mówiąc, warto tę piosenkę dobrze posłuchać, bo to moim zdaniem, najgenialniejsza kompozycja Józefa Skrzeka – szkoda, że taka krótka, ale wieszcz poskąpił treści literackiej.

szeregowy
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 26.11.2019, 07:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki drogi Szeregowy za parę pozytywnych słów. Niekiedy już pozostaje kpina, ironia i purnonsensowy pythonowski żart by oddać swoje emocje i refleksje odnośnie rzeczywistości - co człowiek czuje i jak ma wrażenie, iż jest odbierany ( a może po prostu "ucieczka w obłęd i szaleństwo" ? ). A na marginesie totalnym paradoksem jest jak zatrważająco aktualny okazał pierwotnie w przesłaniu "antykomunistyczny" ten wielki szlagier - znów okrutny chichot historii :

" Ktos inny zmienia swiat za ciebie
Nadstawia glowe, podnosi krzyk
A ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic

Przezyj to sam, przezyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy glaz
Póki jeszcze serce masz

Widziales wczoraj znów w dzienniku
Zmeczonych ludzi wzburzony tlum
I jeden szczegól wzrok twój przykul
Ogromne morze ludzkich glów

A spiker cedzil ostre slowa (Holecka ?)
Od których nagla wzbierala zlosc
I poczal w tobie gniew kielkowac
Az pomyslales milczenia dosc
"

ps. nie można zapominać o Viktorii Gabor by nagrała nową wersję Bazaru z Orkiestrą Miliana zastępując oryginalne wokalizy Ewy Wanat Very Happy . Kurski ( niekwestionowany ojciec jej sukcesu ) wczoraj do mnie dzwonił i zapewnił mnie ( jak to tylko on potrafi ) że bardzo ucieszyłby się z takiego wydawnictwa Very Happy
Sariusz
szpula

PostWysłany: 26.11.2019, 18:27    Temat postu: Nietakt Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzadko się odzywam, ale tym razem wtrące swoje 3 grosze.

Inkwizytor za autorem tekstu Andrzejem Sobczakiem napisał:
I jeden szczegół wzrok twój przykul

Ogromne morze ludzkich głów

Od czasu zbiórek na KOD niesławnej pamięci Mateusza K. nijak żadnego morza głów dopatrzeć się nie można na krzykliwych konwentyklach, wiecach i marszach opozycji.

Analogiami ze stanem wojennym można mamić młodych, bo Ci co pamiętają stan wojenny, doskonale wiedzą, że wtedy chodziło o pryncypia: o chleb i wolność. Teraz opozycji chodzi tylko i wyłącznie o odzyskanie utraconej władzy.

A SBB- mimo konotacji z takim, czy innym autorem tekstów - nigdy nie był zespołem kojarzonym z jakąś konkretną opcją polityczną i lepiej niech już tak pozostanie! Idea
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.11.2019, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teraz też chodzi o pryncypia - o wolność, a o chleb będzie chodzic później, jak się ten rozdawniczy system wypierdzieli na łeb.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Sariusz
szpula

PostWysłany: 26.11.2019, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
teraz też chodzi o pryncypia - o wolność (..)

Sorry- tylko o władze chodzi a nie wolność Very Happy

Czegoś nie możesz, co mogłeś 5 lat temu..?
WOJTEKK

PostWysłany: 26.11.2019, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie straciłem kwotę wolna od podatku i kilkadziesiąt godzin wolnego czasu, w ciagu ostatnich 2-3 miesięcy. A niektórzy stracili więcej - grupa lekarzy rezyndentów oczerniana bezpodstawnie w TVP, ten bidny chłopak, ktorego już chyba 4 rok próbuja wrobić w wypadek samochodowy... pewnie kilka osób jeszcze by się znalazło.

Powrót do góry
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.11.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście SBB zwisa kalafiorem, ale czy nie szkoda tego (ponoć) wielce szanownego zespołu, żeby pod jego egidą dyskutować o dobrej zmianie? Poza tym odniosłem wrażenie, że zasadą tego forum miało być, żeby takich dyskusji nie przeprowadzać. Chyba że to też się zmieniło w ciągu tych pięciu lat Confused
WOJTEKK

PostWysłany: 26.11.2019, 22:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz rację. każdy, prawie każdy temat zatrącajacy o współczesność zwykle prowadzi tu do karczemnej awantury. Co nie zmienia faktu, że SBB ma też takie momenty, które może i Tobie by się spodobały?

Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 26.11.2019, 23:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Mi osobiście SBB zwisa kalafiorem...

Crazy, nim za wygłaszanie takich tez dopadną Cię tajne służby specjalne tego forum i wsadzą w betonowe buciki, polecam obadać:

Karlstad Live
Warszawa 1980
Live Jazz Nad Odrą
Memento z Banalnym Tryptykiem
Powrót do góry
SZEREGOWY
szpula

PostWysłany: 27.11.2019, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaka piękna analogia do obecności wojsk radzieckich w powojennej historii PRL-u i do wydarzeń „okrągłego stołu” w wierszu Zostało we mnie.

„Ilu jeszcze jeźdźców przecwałuje
Depcząc włosy ziemi łany zbóż
Bohaterzy co za stołem siądą
Sięgną ręką po ostatni kęs”

Julian Matej wieszczem jest!!! Hej!!!

szeregowy
Powrót do góry
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 27.11.2019, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Co nie zmienia faktu, że SBB ma też takie momenty, które może i Tobie by się spodobały?

Jestem o tym przekonany. I na pewno prędzej czy później na nie trafię.
Ostatecznie mam nawet na kasecie jeden utwór Emerson Lake and Palmer, który wręcz uwielbiam! (co prawda to właściwie Prokofiew, ale fajnie to zrobili)

A z King Crimson to nawet sporo rzeczy uwielbiam Smile

Więc czemu by nie SBB?

Ale od czego by tu zacząć?...
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 27.11.2019, 12:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba mieć okrutnie ograniczone horyzonty by nie dostrzec , że WIELCY ARTYŚCI - wizjonerzy - potrafią się wznieść ponad swoją szarą codzienność, warunki aktualnej prozy życia i pisać wyłącznie o obecnych realiach - nie próbując ( z pełnym powodzeniem, a jakże ) uzyskać większą uniwersalną wymowę swoich dzieł. By móc ich słuchać nie tylko w danym momencie, który ma sens wyłącznie tu-i-teraz - ale nigdy później - ale również za kilkadziesiąt lat - i o zgrozo - odnajdywać aktualne przesłania. Weźmy choćby to -

"... Coraz więcej szklanych oczu, w których wszystko jest jednakie...".

Czy jest to "lewacka" i nazbyt daleko idąca interpretacja współczesnych posępnych czasów - wszechobecnych monitorów, coraz większych ekranów telewizorów, mnożących się komputerów, laptopów, masy tępo wpatrujących się w ekrany tabletów i smartfonów ?.... ( i ryzykujących wpadnięcie pod samochód o czym się codziennie w mediach mówi ? ).

Ja miałem na myśli, że niezależni artyści podobnie jak zdradzający do samodzielnego myślenia ( ale to prawdziwego ) odbiorcy sztuki - potrafią mówić o zagrożeniach WSPÓŁCZESNOŚCI , jej aktualnych problemach a nie jedynie walczyć z przeszłością która minęła - bo to nie odwaga tylko podłe i śmierdzące tchórzostwo - jak rosnąca banda rozhisteryzowanych bitych zapewne za młodu różańcem przez mamuśkę odpytująca z paciorka przed I Komunią i opowiadającą łzawe historyjki jak to "czerwoni" spalili poczciwemu dziadziusiowi dworek szlachecki lub podstępnie przerobili na PGR. A dziś nieliczni mają odwagę mówić o chociażby dewastacji wymiaru sprawiedliwości, trybunału konstytucyjnego ( przyznaję, iż sam od wielu lat mam krytyczne podejście do decyzji sędziowskiej palestry - oderwanej często od rzeczywistości - ale czy wirus grypy mamy leczyć Ebola ? ). Pewnie - to nasza narodowa dyscyplina - szczuć jedną grupę zawodową przeciw drugiej - "nie mój cyrk nie moje małpy". W latach 90 pluli na Śląsk i rzekomo uprzywilejowanych górników, że cały kraj "składa się na ich nieuzasadnione milionowe przywileje". Dziś mało kto ma z otwartą przyłbicą mówić o "seksualnych drapieżnikach w sułtanach" - przecież to "lewacka propaganda" - ".... nie moją córeczkę ksiądz czy biskup zerżnął..." , "... takie rzeczy nie dzieją porządnym Polakom....". Lepiej coś napisać o "juntach"... a ja akurat zetknąłem z ofiarami tych prawdziwych junt Pinocheta i Videli. Też można wzruszyć ramionami - że przecież chodziło o "walkę z komuną" bo co by wyrosło z czerwonego nasienia protestujących biednych w tych krajach ? i zamęczonych setkami tysięcy ?.... jeszcze gorsze lewactwo. Można również jak pewien prawicowy faszystowski idiota jechać do Pinocheta z kwiatami. Lub jak Leni Riefenstahl do końca życia odmawiać komentarzy odnośnie swojego udziału i dziełami w gloryfikacji i promocji faszyzmu - ".... jakie obozy hitlerowskie ?, jaki holokaust ?... jakie miliony ofiar ?... jak tylko robiłam filmy i miałam swoje wydawnictwa....".

Nasza wybitna i świeża noblistka Olga Tokarczuk pięknie w jednym wywiadzie napisała - że w nocy niekiedy boi się, że przyjdą po nią. Niby w przeszłości też każdy był pewny, iż akurat po niego nie przyjdą ?. Nie poprzez w momencie próby i odwagi kogoś - on później nie poprze ciebie. Znów kłania wymowny cytat Martin Niemoller -

"... Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było..."
I&I
album CD

PostWysłany: 27.11.2019, 20:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój.

Sprawę złą opisał Kazik lat parę temu Wink

Pan Pancerny Żońdzi
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 97, 98, 99  Następny
Strona 98 z 99

Skocz do: