Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 25.07.2020, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rockowy wyzywany od "Żydów" - Very Happy , przepraszam, że mogę się tylko uśmiać z takiego absurdu - broń Boże że On sobie to wymyślił - raczej z tych , którzy mieli takie skojarzenia, jakież to nietrafione Rolling Eyes . To jakby mi ktoś nazdał na "kochasiów Maciarewicza - takich przytulaków Misiewiczów, którzy tańczą tango-przytulango z Antonim w rytm muzyczki Private Dancer" Very Happy Co też ludziom potraf się skojarzyć - to pewnie ja dla adwersarzy jestem Jędraszewski Very Happy , zamiast "pomiotów Dzierżyńskiego" Very Happy

A na poważnie - ciekawe która "część" Bytomia zagarnął - sorry , miało być na poważnie , już dawno mnie nic tak nie rozbawiło , a myślałem, że to mnie wedle narracji Monty Pythona mają za "Spot the Looney" Very Happy . Dziwny zbieg okoliczności - ostatnio znów zasłuchałem się w Hofors. Jak SBB pod koniec pierwszej części Works in Iron wymiata - jak "kopie po bebechach" , aż musiałem wyjść na moment z pomieszczenia by ochłonąć - te wznoszące się pasaże na Hammondzie. Przyznam bez bicia - że niekiedy te archiwa SBB przytulam do serca i myślę - jak bardzo jestem za "TĘ" muzykę wdzięczny ludziom którzy to wydali, jak mnie ubogaca i jak "ratuje dzień". Tu znów podkreślam - jeśli coś jest "warte" pochwały - nie należy bać się słów uznania - gdy ci ludzie zawodzą czy "dają ciała" - należy nazywać rzeczy po imieniu. Jestem trochę zafiksowany na punkcie kuchni - ciekawe jakie wspomnienia muzycy SBB z licznych zagranicznych tras - co im smakowało np w Szwecji czy ostra kuchnia Węgierska i czy np ktoś z nich miał pechowe zatrucie pokarmowe np jak panowie z Jethro Tull podczas sesji Cheateau 72 Very Happy .

Raz jeszcze powtórzę - przyznaję do błędu - wcześniej myślałem "na cholerę" komu te zapowiadane 4 winyle - ale gdy na giełdzie m.in w Chorzowie rok temu w maju słyszałem z kręcącego się krążka AP i postanowiłem zestawić tak te nagrania - nabrały innej perspektywy i sam spojrzałem na nie w inny sposób. To wybitnie "mea culpa" . Pamiętam jeszcze na forum SBB paru ludzi sugerowało by pobawić w poprzestawianie klasycznych nagrań i tak ich sobie słuchać - gwarantowali piorunujący efekt. Warto czasem wyłączyć sobie automatycznego pilota i rozrzucić te muzyczne puzzle i ułożyć na nowo. Tak teraz robię w przypadku np improwizacji Crimson z Włoch / Szwajcarii i Francji z kwietnia 73 - polecam Very Happy
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 25.07.2020, 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam - chyba słusznie, że na kuchnię najczęściej "narzekał" Antymos - szkoda przy okazji wcześniejszej książki o SBB, że nie pokuszono się o jakąś głębszą analizę tematu - przy okazji ostatnich koncertów kwartetu w listopadzie 1980 - pada hasło " że Jerzy był najlepszy kucharzem, sporo gotował" - iiii.... ?.... aż prosi się by drążyć temat - niby co gotował i co było jego popisowym daniem ?. Nie inaczej gdy wczytywałem się w dość..... ekhmmmm..... osobliwą książeczkę do genialnej Czechosłowacji 80 - wywiad jaki tam przeprowadzono z śp. Piwowarem i jego szanowną małżonką również trudno traktować w kategorii dziennikarskiego zawodowstwa - coś o pustych lodówkach, mini barkach, życia na dowód ?..... Zamiast "drążyć" - kogo wtedy słuchał ?, co go inspirowało ?, czy wtedy w wolnym czasie komponował jakieś potem wykorzystane na żywo fragmenty ?.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 25.07.2020, 17:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie muszę wspominać że takie "smaczki" dodają aromatu opracowaniom, książeczkom do CD, samym książkom. Fani , czytelnicy mają lepsze wyobrażenie o życiu zespołu - np co zamawiali gdy przychodziło do posiłku w restauracji / knajpie ?, jak sobie niekiedy docinali ?, czy mieli ulubione kawały czy powiedzonka ?. Jeśli ktoś gotował to co ?. Może niekoniecznie ile jajek wbijał do jajecznicy i jak długo trzepał jajka na omlet Wink . Czy były jakieś ulubione lokale ?, ulubione drinki - np gdy zmarł Randy Rhoads - to inni rycząc jak bobry zamawiali jego ulubione np "pasikonika". To rozpala wyobraźnię. Zero męczącej i już absolutnie nikomu nie potrzebnej martyrologii . Jakie robili sobie na wzajem żarty / psikusy ?. O co dla zgrywy lubili się zakładać ?. Czy mieli na trasie irytujące pozostałych nawyki / obsesje ?. Czy podobały im się podobne kobiety lub czy wkradała jakaś o nie rywalizacja i jakie mieli patenty na podryw ?. Może niekoniecznie bez wdawania w detale - kto kiedy jaką chorobę weneryczną podłapał. Zdradzę mały sekret - mam notes już ponad 20 letni gdzie notowałem różne "odjazdy" i "najlepsze teksty" jakie mieliśmy w szkole średniej - co nas wtedy bawiło do łez - tak co jakieś 5/6 lat gdy cudem i zrządzeniem Boskim się spotkamy w tamtym składzie to go wyciągam i czytamy na głos - niektórzy nie są w stanie wykrztusić słowa - odzywa prostata i przepuklina ze śmiechu. Zawsze są słowa uznania że tą "radosną głupotę" ocaliłem od zapomnienia - a i tak przynajmniej połowa tych "jaj" przepadła.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 25.07.2020, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bodajże Jan Błędowski "przyparty do muru" przywołał słowem "jedną" anegdotę o wspólnych początkach z SBB - że kiedyś był świadkiem jak podczas spaceru Antymos często śpiewał na głos gdy był pewno, że go nikt nie widzi - Yellow River od Christie Very Happy . U nas figuruje w zestawie evergreenów jako Jedzą Rybę Czarno Czarnych Very Happy . To wszystko mało, mało kochani. Czy podczas soundchecku przed koncertem były zagrywki, które irytowały pozostałych ? - coś w stylu " nie graj znów tego bo cię zatłukę" - w zamierzchłych czasach muzycznej lubiłem niektórych kolegów doprowadzać do szału grając na gitarze akustycznej wersje Iron Maiden - np Transylvanię, Ghenghis Khana, Phantom of Opera, Powerslave, Alexander the Great - naturalnie zaserwowane w totalnie kociej konwencji - oni wrzeszczeli na mnie bym przestał "..... - lić na tej gitarze" a ja skręcałem ze śmiechu Very Happy
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.08.2020, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radio Opole ma trochę planów związanych z SBB

https://radio.opole.pl/111,777,50-utworow-na-50-lecie-sbb-posluchaj-okazjonalne?fbclid=IwAR3InKk0wMAOLi6WM4X0Df_R6b5CCqG97FaoP7xAK_H9HEpLOF2Cn-Pywg8

Cykl 50 utworów na 50-lecie SBB:

https://radio.opole.pl/531,0,sbb-5050
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 31.08.2020, 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.24opole.pl/34290,Znamy_pelen_program_57._Krajowego_Festiwalu_Polskiej_Piosenki,wiadomosc.html

Zapowiada się ciekawie :

".... Poniedziałek 7.09

"SCENA ALTERNATYWNA. 50-LECIE SBB", godz. 20:00

"Scena Alternatywna" po raz czwarty będzie miała swoją odsłonę na deskach opolskiego amfiteatru podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Do udziału w tym koncercie TVP Kultura zaprasza najciekawszych wykonawców muzyki alternatywnej minionego roku. W związku z 50-leciem istnienia zespołu SBB koncert rozpocznie się recitalem legendarnej formacji, będącej prekursorem muzyki eksperymentalnej w Polsce.

Na scenie najważniejsze utwory wykonają muzycy z pierwszego składu: Józef Skrzek, Anthimos Apostolis i Jerzy Piotrowski w towarzystwie uznanego węgierskiego perkusisty Gabora Nemetha. Podczas jubileuszowego koncertu pojawią się również specjalnie zaproszeni goście: Abradab, Tomek Makowiecki, Sebastian Riedel, Natalia Sikora, Staszek Soyka, Darek Kozakiewicz. Historię Zespołu przypomną materiały archiwalne z koncertów i występów telewizyjnych.....".

Mam nadzieję, że Makowiecki wystąpi bez swojego Rolanda Juno - ostatnio np w Zabrzu w Królowej Luizie nie mógł tego opanować - może przez te parę lat w końcu opanował. Ciekawe jaki będzie repertuar ?. Szkoda, że nie będzie np Haliny Frąckowiak czy Urbaniaka - również aż by się prosiło by w duecie na 2 zestawy syntezatorów zaprosić Komendarka.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 07.09.2020, 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś po 20 na TVP Kultura będzie SBB ze sceny alternatywnej , Panowie Skrzek i Antymos pojawili nawet parę minut temu w Teleexpressie - Pan Prezes Rozwodnik chyba się muzycznie dokształca Very Happy
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 08.09.2020, 06:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Keta zagrał wczoraj w ogóle? Pytam, bo nie oglądałem od początku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 08.09.2020, 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety nie, na przekór pierwotnym zapowiedziom - połączyli się z nim na łączu internetowym gdzie przeprosił , że z powodu pandemii nie był w stanie przylecieć ze Stanów - z jednej strony wielka szkoda , lecz z drugiej - Jejuuuu...... Boziuuuuu.... jak oni wczoraj zagrali - nie chcę nikogo obrażać ( ale i tak to uczynię ) ale kto nie oglądał ten najprawdziwszy kiep - wstyd panowie, wstyd Very Happy . Nie spodziewałem się aż takiej epickiej muzycznej uczty - choć pierwotnie podszedłem wielce ostrożnie widząc zapowiadaną listę gości. Każdy SBB`owski evergreen wypadł kapitalnie - Walking Around chyba najlepsze wykonanie od lat, sprawdził się skład - double trio - trzech muzyków wspomagających starą gwardię - ciekawy perkusista, basista i dodatkowy klawiszowiec na swoim zestawie - Korgu Polysix, Korgu SV1, Moogu Voyagerze i chyba vintage`owych organach Fendera lub Farsisa - wypełniający luki po Józefie i na drugiej gitarze - a w wielu momentach koncertu główny gitarzysta - rewelacyjny Kozakiewicz - potwierdził, że lata grania rock`n`rolla w Perfekcie nie stępiły jego wrażliwości i inklinacji do jazz-rocka - vel Świadectwo Dojrzałości czy Air Condition Namysłowskiego. Nie mogłem się nadziwić jak to duo - Kozakiewicz / Antymos sprawnie i bez zgrzytów funkcjonowało - może nie aż taka braterska telepatyczna więź jak ze śp. Piwowarem - ale na pewno jakby grali od lat, wielkie słowa uznania i to trzeba było usłyszeć. Na marginesie - jak dla mnie - ten wczorajszy występ to murowany kandydat na jakąś jubileuszową płytę koncertową SBB - by podsumować jakiś okres i dać namiastkę co się działo na scenie. Przekonująco wypadł Staszek Soyka we Freedom - z wyczuciem i daną sobie wrodzoną soulową wrażliwością - prawie jakby śpiewał swój repertuar. Makowiecki w Niemenowskim Pielgrzymie też mógł się podobać - lekko wycofany, skromny, może wreszcie muzycznie dojrzał ?. Syn Riedla z dla mnie pierwotnie męczącego Rainbow Mana ( tytuł.... uuuuu..... w obecnych czasach wybitnie "politycznie i światopoglądowo podejrzany" ) zrobił kawał rasowego Jamowego - Allmanowskiego - Skynyrdowskiego rocka - zagrany na 3 gitary i 2 basy - może wreszcie odnaleziono patent na ten kawałek ?. Natalia Sikoro znana, że ją muzycznie ponosi - ze smakiem w kontrapunkcie z liderem zaśpiewała Z Których Krwi Krew Moja - co warte odnotowania - z tym muzycznym zakręconym fragmentem w środku - ostatnimi laty rzadko lub prawie wcale nie wykonywanym. Jedynym zgrzytem był jakiś gość który wykonał rapowaną wstawkę do Toczy się Koło Historii - należało go zwyczajnie odstrzelić. Jeśli ten show nie ukaże na CD - to będzie największy skandal w historii fonograficznej spuścizny zespołu - i nie stosuję tu szantażu moralnego. Komu z bliskich sercu wytrawnych melomanów i koneserów posłałem link - wszyscy byli bardzo przyjemnie zaproszeni - ktoś zażartował - że ten festiwal Opolski mógł na dobrą sprawę "muzycznie" mieć tylko ten jeden wczorajszy dzień - reszta "muzycznie" nie istniała lub zakrawała na amatorszczyznę i konkurs karaoke Very Happy
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 08.09.2020, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naturalnie możemy popuścić lubieżnie wodze wyobraźni i stworzyć taki zupełnie oderwany od obecnych realiów skład życzeniowy dream teamu - gwiazd np Urbaniak i Jan Błędowski .... można ?.... co by Ci zasłużeni Panowie mogli zagrać ?, gdyby nadal żył brat lidera śp. Jan Kyks Skrzek - na dwie harmonijki, Leszek Cichoński, Leszek Winder i Andrzej Urny.... dlaczego nie ?, a może jeszcze na 4 zestawy syntezatorów - Skrzek, Komendarek, Łosowski i Biliński.... to dopiero byłaby petarda. Szkoda, że również z racji zaostrzonych obostrzeń wirusowych nie mógł uczestniczyć Gabor Nemeth. Można również zaprosić Hoffmana i jego partie zderzyć ze Stańką. W lapidarnym wywiadzie maestro zapytany - dlaczego akurat te nazwiska - odpowiedział - że gdyby miał wolną rękę i swobodę wyboru - to koncert trwałby 3 godziny Very Happy .
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 17.09.2020, 13:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno pewien dobrze znany fanom materiał w formie boksu ma się ukazać w przyszłym roku na CD i winylu. Podobno są miksy i mastery robione . rockowy, czy to prawda ?
Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.09.2020, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli trasa której imienia wymieniać nie wolno, to nie. A przynajmniej nie w przyszłym roku. Choć bardzo chcę, żeby się ukazała.

Ogólnie wydawniczo na przyszły rok kilka rzeczy jest planowane, jedna spadła z tego roku z powodów pandemicznych i - mam nadzieję - będzie w maju. Nie mamy jeszcze potwierdzonego planu na całość, ale uwzględnia on i kilka rzeczy SBB, i solowe dokonania Józka (w tym winylowe wersje materiałów dostępnych tylko na CD).

Póki co z bieżących rzeczy, w tym roku jeszcze, kolejne reedycje back-katalogu.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 08.10.2020, 09:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://gadrecords.pl/portfolio/sbb-ze-slowem-biegne-do-ciebie-cd/

W dobie wszechobecnych "Definitive i Deluxe Edition " - odrobinkę szkoda, że zmarnowano okazję by np uczynić z nich coś iście intrygującego i dodać extra dysk - np z niepublikowanym materiałem koncertowym. W oby przypadkach - Horyzontu i Słowem - coś z jesieni / zimy - 75 / 76 . Wtedy nabrałoby to innego wymiaru i posmaku.
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 08.10.2020, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób materiał z przełomu 75/76 miałby pasować do "Ze słowem..."?
Reedycje back-katalogu są z założenia 1CD. Lektury uzupełniające osobno.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 08.10.2020, 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak dla pewności zapytam: czy to jest nowy remastering, czy ten sam, co na wydaniu Metal Mind? Jeśli faktycznie nowy, to jak go oceniasz i kto go dokonał, jeśli to nie tajemnica?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Następny
Strona 101 z 102

Skocz do: