Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nieznany Kanon Rocka
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 11.10.2014, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

W ramach poznawania nowego natknąłem się na kilka zespołów których jeszcze nie słuchałem. I tutaj chciałbym zapytać o opinię - czy ktoś z Was słuchał już tego i może się podzielić opinią?

Dokładniej chodzi o takie zespoły jak:

-Xenn
-Archangelica
-Tune
-Anyway
-Lunatic Soul (o którym mowa była w czego teraz słuchacie, choć o innej płycie niż ja mam zamiar się zapoznać)
-Travellers
-Retrospective
-State Urge
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 11.10.2014, 19:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm, Lunatic Soul NKR-em? W sumie - dlaczego nie? Smile

Znam trzy płyty tego projektu Mariusza Dudy (wokalista i basista zespołu Riverside). Najnowsza "Walking On A Flashlight Beam" to dość mroczna, lekko klaustrofobiczna elektronika z charakterystycznym wokalem, której bliżej do późnego Depeche Mode niż do dorobku Riverside. Wcześniejsze krążki natomiast są bardziej "etniczne" - kojarzą mi się nieco z muzyką Dead Can Dance, albo macedońskiej Anastasii http://www.youtube.com/watch?v=Msh5QxOnms8 . Co do innych, wymienionych przez Ciebie zespołów - na pewno znajdą się tu bardziej kompetentne ode mnie osoby.
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 11.10.2014, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, umieściłem tutaj bo znalazłem te zespoły pod tagiem progresywnego rocka, jak widać trochę wprowadziły mnie te tagi w błąd Razz

Nikt nic? No cóż.

Pierwsza płyta odsłuchana Anyway i ich Chambers, płyta dla mnie bardzo słaba, dość prosta, często popowe rytmy (Skorpion to mi się z disco-polo kojarzył Razz). No i irytował mnie wokal w anglojęzycznych piosenkach. Dokładniej akcent.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 04.12.2014, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
No ale Tomek nie miał już większej ochoty "macać" się z panem L. i chciał robić to już sam.

A ja znam inną wersję.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 26.07.2015, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Junipher Greene - Friendship

Chciałbym przypomnieć przedstawiciela klasycznego rocka progresywnego z Norwegii z psychodelicznymi naleciałościami. Trochę w stylu drugiej płyty UFO. Do tego przyjemna w odbiorze suita tytułowa. Wokal mi przynajmniej przypomina studyjne Valentyne Suite Colosseum.
Back to top
Konik Polny
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.07.2015, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Algernon wrote:
W ramach poznawania nowego natknąłem się na kilka zespołów których jeszcze nie słuchałem. I tutaj chciałbym zapytać o opinię - czy ktoś z Was słuchał już tego i może się podzielić opinią?

Dokładniej chodzi o takie zespoły jak:

-Xenn
-Archangelica
-Tune
-Anyway
-Lunatic Soul (o którym mowa była w czego teraz słuchacie, choć o innej płycie niż ja mam zamiar się zapoznać)
-Travellers
-Retrospective
-State Urge

Xenn - dość ciekawa muzyka balansująca między neo progiem a resztą odmian prog -rocka
- Tune - bardzo lubię ten zespoł na pierwszej płycie dość wysunięty do przodu był akordeon, charyzmatyczny wokalista - warto posłuchać
- Travellers - Szadkowski i spółka nagrali jeden album - moim zdaniem warty zawieszenia ucha.
Lunatic Soul to odskocznia Dudy od Riverside - czyli postępowanie na wzór Stefana Wilsona.
Resztę też słyszałem, ale nie pamiętam co i jak
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 17.09.2015, 20:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe odkrycie z pograniczna proga i hard rocka - zespół Fusion Orchestra .Grają dynamicznie i ostro, ale jednocześnie utwory dobijają 12 minut, przy niezliczonych ilościach wątków, tematów, zmian tempa i nastroju. Do tego kobieta przy mikrofonie. Momentami muzyka przypomina bardziej zakręcone numery Budgie i wczesny Rush, pisk wokalu też ma coś z Geddy'ego Lee i Burke'a Shelley'a. Szkoda, że nagrali tylko jedną płytę. Dla mnie absolutna rewelacja:
https://www.youtube.com/watch?v=ziYGvUm8wC4

Tak dobre NKRy zdarzają się u mnie ostatnio raz na rok. 9/10.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 17.09.2015, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z 15 lat mam w kolekcji. Dałbym raczej jednak 8/10.
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 17.09.2015, 21:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Natomiast ja nie wiem czy dziś oceniałbym ten album równie wysoko jak kilka lat temu, odsłuchałem sobie zalinkowany utwór (bo samej płyty prawie w ogóle nie pamiętam) i jednak zauważam, że coraz mniej ciągnie mnie do takiej muzyki. Aczkolwiek porównanie wokalu do Geddy'ego Lee całkiem na miejscu.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 17.09.2015, 21:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiele tzw. NKR traci u mnie też po latach i ostatnio sporo się tego pozbyłem. Podobnie z NWOBHM. Są jednak i takie LP, które zyskują. Chociaż to mniejszość. Ostatnio wzrosły mi np. zdecydowanie notowania takich tytułów jak Agitation Free, Kollektiv, Catapilla czy Day Of Phoenix. Natomiast czołówka od lat ta sama.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 17.09.2015, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja Fusion Orchestra znam dopiero od niedawna i zastanawiam się dlaczego dopiero teraz na to trafiłem.

U mnie po latach mało płyt straciło na sile rażenia. Ale są takie przypadki, ale i w druga stronę też. Kiedyś np. uważałem Eela Craig za jakiś tam przeciętny NKR i zawracanie głowy, dzisiaj słuchanie ich debiutu sprawia mi mnóstwo przyjemności. A i druga płyta ma swoje momenty.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 15.02.2016, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odkurzę mój ulubiony wątek Wink

Ostatnio odkryłem francuski zespół Wapassou, grający przestrzenną, odjazdową muzykę ze specyficznym francuskim pierwiastkiem romantyzmu i nieopisywalną melancholią ubraną w intrygujące brzmienia. Pierwsza ich płyta z 1974 roku to totalnie coś niesamowitego. Finałowy utwór "Trip" odrywa od ziemi na kilka metrów, kto ma uszy - odleci Wink
https://www.youtube.com/watch?v=7qGKLJ9PzoY&spfreload=10

I jeszcze duński Dr Dopo Jam. Pierwsze 2 albumy chodzą u mnie prawie codziennie. "Entrée" z 73 oraz "Fat Dogs and Danishmen" z 74 roku. Druga płyta po czasie wydaje się nawet lepsza od rewelacyjnego debiutu.
https://www.youtube.com/watch?v=ygyzSzpPrH0

Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 29.06.2016, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Yer Blue:
Ostatnio zastanowiła mnie troche obecność 4 płyt: Ben, Bodkin, Dark i Ashkan. A to dlatego, że jakoś tak weszły na liste bez żadnych głosów czy zatwierdzeń hmmm...Tak bez biletu wstępu Wink Oczywiście podejrzewam, że to sa propozycje Andy'ego, ktorych nie wypada ignorowac ale czy są jakieś inne głosy poparcia dla tych kapel?

Znalazłem ten cytat wertując temat sprzed lat, dokładnie z 2007 r., zdaje się że na wybór najlepszej płyty brytyjskiej z NKR. Lepiej tego nie można było ująć Razz
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68
Page 68 of 68

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum