Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieznany Kanon Rocka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 15:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,,Mnie też dobiłeś zwłaszcza tym, że " Wish You Were Here " nie zachwyca''
Przepraszam Very Happy
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 15:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Floydów kiedyś trochę słuchałem, ale mi przeszło. Teraz najbardziej chyba cenię Ummagummę, chodzi mi o płytę koncertową. Lubię jeszcze Dark Side of the Moon, ale też nie uważam jej za jakieś wielkie arcydzieło. To po prostu bardzo dobra, bardzo fajna płyta i tyle.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy progres mnie nie grzeje? Crimsoni mnie grzeją, jakkolwiek by to nie zabrzmiało Very Happy
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.10.2017, 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli ten progres który wchodzi w jazz, awangardę czy inne dziwne " przygrywki ".
Czyli chwyć się za RIO,ZEUHL czy co tam chcesz.
Jak dla mnie taka muzyka to nie muzyka.

ps. Magma, Eskaton, Komintern, Art Zoyd, Cartoon to wykonawcy którzy mogą cię zaspokoić. Very Happy
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,,Czyli ten progres który wchodzi w jazz, awangardę czy inne dziwne " przygrywki ".'' - nie tylko. Lubię też prostszą muzykę, np. debiut Crimsonów jest przecież łatwy w odbiorze, lubię Moody Blues, lubię debiut Procol Harum, ale faktycznie, ostatnio ciągnie mnie coraz bardziej w stronę jazzu. Zaczynałem od typowego rocka, hard rocka np. Scorpions, Dire Straits, Guns N' Roses, Kiss, Led Zeppelin. Moją pierwszą wielką miłością było Deep Purple, ale po jakimś czasie w związku zaczęło być nudno, więc zacząłem się oglądać za innymi Smile
Później słuchałem troszkę metalu, ale nie za długo, a chyba moim pierwszym utworem progresywnym, jeśli nie liczyć wczesnego Deep Purple w stylu April, który usłyszałem było Echoes Floydów, czyli z grubej rury Smile . Tak poznałem Floydów, no aż w końcu pojawił się King Crimson. I ta miłość trwa do dziś Very Happy
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.10.2017, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosty to jest Boney.M. Progres sam w sobie jest bardziej złożonym gatunkiem. Very Happy
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.10.2017, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, widzę, że kolega Adi jest na etapie negowania powszechnie uznanych autorytetów prog-rockowych. Wink Bardzo dobrze - też tak kiedyś miałem. Co prawda jestem poniekąd usprawiedliwiony, bo mój "okres formatywny" przypadał na lata 80. A że dość szybko wpadłem w podejrzane towarzystwo punk-rockowe, to nie wypadało mi lubić muzyków, którzy potrafili zagrać więcej niż trzy akordy. Przełom przyniosły "kolorowe" płyty King Crimson (też nieco nowofalowate), później cofnąłem się w Crimsonie, polubiłem jazz, a jeszcze potem resztę proga.

A tak obserwując Twoje zainteresowania Adi - myślę, że rzeczywiście może Cię zainteresować RIO - spróbuj zapoznać się z belgijskim Univers Zero, a także z triem Art Bears (szczególnie "Winter Songs"). Jest spore prawdopodobieństwo, że przypadnie Ci do gustu.
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Cóż, widzę, że kolega Adi jest na etapie negowania powszechnie uznanych autorytetów prog-rockowych. Wink Bardzo dobrze - też tak kiedyś miałem. Co prawda jestem poniekąd usprawiedliwiony, bo mój "okres formatywny" przypadał na lata 80. A że dość szybko wpadłem w podejrzane towarzystwo punk-rockowe, to nie wypadało mi lubić muzyków, którzy potrafili zagrać więcej niż trzy akordy. Przełom przyniosły "kolorowe" płyty King Crimson (też nieco nowofalowate), później cofnąłem się w Crimsonie, polubiłem jazz, a jeszcze potem resztę proga.

A tak obserwując Twoje zainteresowania Adi - myślę, że rzeczywiście może Cię zainteresować RIO - spróbuj zapoznać się z belgijskim Univers Zero, a także z triem Art Bears (szczególnie "Winter Songs"). Jest spore prawdopodobieństwo, że przypadnie Ci do gustu.

Czy ja wiem, czy neguję, po prostu te płyty, które wymieniłem wyżej, nie zachwyciły mnie. Natomiast dzisiaj przesłuchałem sobie Gentle Giant - Acquiring the Taste. Pierwszy raz słuchałem tej płyty jakiś rok temu, i spodobała mi się, ale bez przesady, a dzisiaj bardzo mi to weszło. Świetna płyta. Debiut też jest bardzo fajny.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 01.10.2017, 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co do RIO czy ZEUHL, to jeszcze nie teraz. Jeszcze mam mnóstwo płyt progresywnych i jazz-rockowych, jazz-fusion do przesłuchania.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.10.2017, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RIO i Zeuhl to też generalnie progres.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.10.2017, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko takie trochę bardziej zakręcony.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 02.10.2017, 15:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Natomiast dzisiaj przesłuchałem sobie Gentle Giant - Acquiring the Taste. Pierwszy raz słuchałem tej płyty jakiś rok temu, i spodobała mi się, ale bez przesady, a dzisiaj bardzo mi to weszło. Świetna płyta. Debiut też jest bardzo fajny.

Pierwszych siedem albumów GG to rewelacja. Jeśli dopiero te dwa przesłuchałeś, to masz przed sobą jeszcze pięć wspaniałych albumów na poziomie "AtT" (debiut jest nieznacznie słabszy od reszty, ale też świetny). U mnie przy kolejnych przesłuchaniach coraz bardziej zyskują, a trochę czasu je już znam Wink "Interview" jest jeszcze całkiem przyzwoity, ale trzy ostatnie albumy, to tak samo niski poziom, jak najsłabsze albumy Yes czy ELP, czyli ogólnie nie warto słuchać.

Ostatnio zmieniony przez RoryGallagher dnia 02.10.2017, 17:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cure
digipack

PostWysłany: 02.10.2017, 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
... "Interview" jest jeszcze całkiem przyzwoity, ale trzy ostatnie albumy, to tak samo niski poziom, jak najsłabsze albumy Yes czy ELP, czyli ogólnie nie warto słuchać.

Ja do listy dorzuciłbym jeszcze The Missing Piece, całkiem niezły.

Z dwoma ostatnimi miałem tak, że przesłuchałem każdy z nich tylko raz. Więc albo to idealnie wpasowuje się w Twoją teorię (nie warto słuchać), albo ich walory są głęboko ukryte pod złudną warstwą przeciętności (ale wtedy trzeba czasu, którego zbyt wiele im nie poświeciłem)
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 02.10.2017, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja trzy ostatnie przesłuchałem po dwa razy, przy czym za pierwszym razem wydały mi się po prostu przeciętne, a za drugim okropne Wink Wydaje mi się, że to jest tak prosta muzyka, że tam nie ma żadnych smaczków do odkrycia przy kolejnych przesłuchaniach. Zupełnie inaczej niż w przypadku pierwszych 7-8 albumów, które są tak wielowarstwowe, że nawet po kilkunastu przesłuchaniach wciąż odkrywa się coś nowego.
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 03.10.2017, 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
kośmin napisał:
Adi napisał:
Il Rovescio della Medaglia - Contaminazione - bardzo lubię tę płytę.
W utworze La mia Musica się zakochałem Smile

piękny album Wink

Znasz może podobne albumy? Takie właśnie mocno klasycyzujące, ale robiące to udanie i ze smakiem?

na pewno PFM, co podawali Ci inni userzy, do tego na pewno Il Balletto di Bronzo - KC przełamane przez ELP w sosie barokowym --> czyste szaleństwo, momentami opętany głos, a do tego naprawdę solidne grzanie Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Następny
Strona 72 z 74

Skocz do: