Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nieznany Kanon Rocka
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 15:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

,,Mnie też dobiłeś zwłaszcza tym, że " Wish You Were Here " nie zachwyca''
Przepraszam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 15:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Floydów kiedyś trochę słuchałem, ale mi przeszło. Teraz najbardziej chyba cenię Ummagummę, chodzi mi o płytę koncertową. Lubię jeszcze Dark Side of the Moon, ale też nie uważam jej za jakieś wielkie arcydzieło. To po prostu bardzo dobra, bardzo fajna płyta i tyle.
Back to top
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

A czy progres mnie nie grzeje? Crimsoni mnie grzeją, jakkolwiek by to nie zabrzmiało Very Happy
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 01.10.2017, 16:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli ten progres który wchodzi w jazz, awangardę czy inne dziwne " przygrywki ".
Czyli chwyć się za RIO,ZEUHL czy co tam chcesz.
Jak dla mnie taka muzyka to nie muzyka.

ps. Magma, Eskaton, Komintern, Art Zoyd, Cartoon to wykonawcy którzy mogą cię zaspokoić. Very Happy
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 16:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

,,Czyli ten progres który wchodzi w jazz, awangardę czy inne dziwne " przygrywki ".'' - nie tylko. Lubię też prostszą muzykę, np. debiut Crimsonów jest przecież łatwy w odbiorze, lubię Moody Blues, lubię debiut Procol Harum, ale faktycznie, ostatnio ciągnie mnie coraz bardziej w stronę jazzu. Zaczynałem od typowego rocka, hard rocka np. Scorpions, Dire Straits, Guns N' Roses, Kiss, Led Zeppelin. Moją pierwszą wielką miłością było Deep Purple, ale po jakimś czasie w związku zaczęło być nudno, więc zacząłem się oglądać za innymi Smile
Później słuchałem troszkę metalu, ale nie za długo, a chyba moim pierwszym utworem progresywnym, jeśli nie liczyć wczesnego Deep Purple w stylu April, który usłyszałem było Echoes Floydów, czyli z grubej rury Smile . Tak poznałem Floydów, no aż w końcu pojawił się King Crimson. I ta miłość trwa do dziś Very Happy
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 01.10.2017, 17:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prosty to jest Boney.M. Progres sam w sobie jest bardziej złożonym gatunkiem. Very Happy
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 01.10.2017, 17:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, widzę, że kolega Adi jest na etapie negowania powszechnie uznanych autorytetów prog-rockowych. Wink Bardzo dobrze - też tak kiedyś miałem. Co prawda jestem poniekąd usprawiedliwiony, bo mój "okres formatywny" przypadał na lata 80. A że dość szybko wpadłem w podejrzane towarzystwo punk-rockowe, to nie wypadało mi lubić muzyków, którzy potrafili zagrać więcej niż trzy akordy. Przełom przyniosły "kolorowe" płyty King Crimson (też nieco nowofalowate), później cofnąłem się w Crimsonie, polubiłem jazz, a jeszcze potem resztę proga.

A tak obserwując Twoje zainteresowania Adi - myślę, że rzeczywiście może Cię zainteresować RIO - spróbuj zapoznać się z belgijskim Univers Zero, a także z triem Art Bears (szczególnie "Winter Songs"). Jest spore prawdopodobieństwo, że przypadnie Ci do gustu.
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Cóż, widzę, że kolega Adi jest na etapie negowania powszechnie uznanych autorytetów prog-rockowych. Wink Bardzo dobrze - też tak kiedyś miałem. Co prawda jestem poniekąd usprawiedliwiony, bo mój "okres formatywny" przypadał na lata 80. A że dość szybko wpadłem w podejrzane towarzystwo punk-rockowe, to nie wypadało mi lubić muzyków, którzy potrafili zagrać więcej niż trzy akordy. Przełom przyniosły "kolorowe" płyty King Crimson (też nieco nowofalowate), później cofnąłem się w Crimsonie, polubiłem jazz, a jeszcze potem resztę proga.

A tak obserwując Twoje zainteresowania Adi - myślę, że rzeczywiście może Cię zainteresować RIO - spróbuj zapoznać się z belgijskim Univers Zero, a także z triem Art Bears (szczególnie "Winter Songs"). Jest spore prawdopodobieństwo, że przypadnie Ci do gustu.

Czy ja wiem, czy neguję, po prostu te płyty, które wymieniłem wyżej, nie zachwyciły mnie. Natomiast dzisiaj przesłuchałem sobie Gentle Giant - Acquiring the Taste. Pierwszy raz słuchałem tej płyty jakiś rok temu, i spodobała mi się, ale bez przesady, a dzisiaj bardzo mi to weszło. Świetna płyta. Debiut też jest bardzo fajny.
Back to top
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 01.10.2017, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co do RIO czy ZEUHL, to jeszcze nie teraz. Jeszcze mam mnóstwo płyt progresywnych i jazz-rockowych, jazz-fusion do przesłuchania.
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 01.10.2017, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

RIO i Zeuhl to też generalnie progres.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.10.2017, 20:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tylko takie trochę bardziej zakręcony.

http://artrock.pl/
Back to top
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 02.10.2017, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Natomiast dzisiaj przesłuchałem sobie Gentle Giant - Acquiring the Taste. Pierwszy raz słuchałem tej płyty jakiś rok temu, i spodobała mi się, ale bez przesady, a dzisiaj bardzo mi to weszło. Świetna płyta. Debiut też jest bardzo fajny.

Pierwszych siedem albumów GG to rewelacja. Jeśli dopiero te dwa przesłuchałeś, to masz przed sobą jeszcze pięć wspaniałych albumów na poziomie "AtT" (debiut jest nieznacznie słabszy od reszty, ale też świetny). U mnie przy kolejnych przesłuchaniach coraz bardziej zyskują, a trochę czasu je już znam Wink "Interview" jest jeszcze całkiem przyzwoity, ale trzy ostatnie albumy, to tak samo niski poziom, jak najsłabsze albumy Yes czy ELP, czyli ogólnie nie warto słuchać.

Last edited by RoryGallagher on 02.10.2017, 17:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Cure
digipack

PostPosted: 02.10.2017, 17:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
... "Interview" jest jeszcze całkiem przyzwoity, ale trzy ostatnie albumy, to tak samo niski poziom, jak najsłabsze albumy Yes czy ELP, czyli ogólnie nie warto słuchać.

Ja do listy dorzuciłbym jeszcze The Missing Piece, całkiem niezły.

Z dwoma ostatnimi miałem tak, że przesłuchałem każdy z nich tylko raz. Więc albo to idealnie wpasowuje się w Twoją teorię (nie warto słuchać), albo ich walory są głęboko ukryte pod złudną warstwą przeciętności (ale wtedy trzeba czasu, którego zbyt wiele im nie poświeciłem)
RoryGallagher
singel analogowy

PostPosted: 02.10.2017, 17:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja trzy ostatnie przesłuchałem po dwa razy, przy czym za pierwszym razem wydały mi się po prostu przeciętne, a za drugim okropne Wink Wydaje mi się, że to jest tak prosta muzyka, że tam nie ma żadnych smaczków do odkrycia przy kolejnych przesłuchaniach. Zupełnie inaczej niż w przypadku pierwszych 7-8 albumów, które są tak wielowarstwowe, że nawet po kilkunastu przesłuchaniach wciąż odkrywa się coś nowego.
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 03.10.2017, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
kośmin wrote:
Adi wrote:
Il Rovescio della Medaglia - Contaminazione - bardzo lubię tę płytę.
W utworze La mia Musica się zakochałem Smile

piękny album Wink

Znasz może podobne albumy? Takie właśnie mocno klasycyzujące, ale robiące to udanie i ze smakiem?

na pewno PFM, co podawali Ci inni userzy, do tego na pewno Il Balletto di Bronzo - KC przełamane przez ELP w sosie barokowym --> czyste szaleństwo, momentami opętany głos, a do tego naprawdę solidne grzanie Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Next
Page 72 of 74

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum