Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strawbs
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej
digipack

PostWysłany: 20.10.2007, 21:07    Temat postu: Strawbs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co koleżeństwo ma do powiedzenia o tych gościach? Mam kilka ich płyt (od "Just a collection of Antiques and Curios" do "Ghost") i lubię posłuchać. Z tym, że jakoś żadnej z nich nie akceptuję w całości - niektóre utwory powalają na kolana, a niektóre nie. Jak Cousins włączy tryb dramatyczny (dramatic mode on Wink), to ciary chodzą po całym cielsku.
Pzdr.
PS. No i nie zapominajmy, że to rodzima kapela Rycha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.10.2007, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oooo, do Truskaw to mam dużą słabość. Mam wiekszość ich płyt studyjnych i kilka koncertowych. zwykle jak coś złapie Strawbs z półki, to potem robi się z tego festiwal przez kilka dni. Nie lubię "Nomadness' - resztę lubię, Chyba najbardziej Kolekcję Antyków, Deadlines, Bursting at The Seems. Dwie ostatnie płyty - "Blue Angel" i "Deja Fou" są zupełnie dobre. nie wiem, czy wydali jakiś nowy album studyjny po DF. Zaraz sprawdzę Very Happy

Edit - Nic nowego od tego czasu nie nagrali.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 21.10.2007, 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W całości z Truskafkowego dorobku wchodzą mi "Hero & Heroine", "Ghosts", "From the Witchwood" i Grave New World". Uwielbiam te płyty Smile Bardzo fajne jest też DVD Strawbs z Tokio z (chyba) 1975 roku, niestety krótki koncert - 45 minut. No i film promujący "Grave..." jako bonus Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.10.2007, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
No i nie zapominajmy, że to rodzima kapela Rycha.

A i niejaka Sandy Denny też ze Strawns śpiewała Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mir
remaster

PostWysłany: 21.10.2007, 12:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wtracam sie w dyskusje edytujac swoj wpis z poprzedniego forum sprzed roku niemal...

Posiadam od lat zarowno Antyki (bo mi ktos b. dawno temu powiedzial, ze to obowiazek, ze trzeba itd.) jak i Bohatera i ..... Mnie te plyty nudza zarowno tekstowo ("we must cross the river, we must cross the river, we must cross the river togeeeeetheeeeer") jak i muzycznie, tak, ze po paru przesluchaniach, na przestrzeni paroletniej (zawsze staram sie czemus co mi sie nie spodoba od razu, dac kolejna szanse i jeszcze jedna i znow ...), juz nawet sie nie fatyguje, zeby kurze zetrzec z pudelek. Wakeman czy nie Wakeman, muzyka Strawbsow, dla mnie, pluska sie na powierzchni wody, czasem zabka na mala chwile pod woda poplynie ale nigdy glebiej nie zanurkuje, a szkoda.

pzdr

mir
Powrót do góry
Procella
album CD

PostWysłany: 14.02.2009, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wakeman zawsze mnie denerwował (wiem, bluźnię), dlatego jakoś nigdy nie zgłębiałam twórczości The Strawbs. Kiedyś będzie trzeba nadrobić zaległości, bo to jednak klasyka i znać wypada...

Dobrze znam tylko nagrania z Sandy Denny. Część tej płyty ma wartość raczej dokumentalną, ale jest i kilka perełek. Lubię zwłaszcza "Tell Me What You See In Me" (tytuł cytuję z pamięci, może być przekręcony, bo dość dawno tego nie słuchałam, może dlatego, że mam na kasecie).

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.02.2009, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
Wakeman zawsze mnie denerwował (wiem, bluźnię), dlatego jakoś nigdy nie zgłębiałam twórczości The Strawbs

Robisz duży błąd - wkład Wakemana w twórczość the Strawbs był przejściowy i raczej niewielki. Rick był w składzie Strawbs pomiedzy 1970-71 i jak się nie mylę, zagrał tylko na dwóch albumach studyjnych i jednym koncertowym. Najlepsze płyty wydali po jego odejściu, co oczywiście może byc przypadkiem. Smile

Jedyny album the Strawbs jaki wchodzi mi w całości to "Hero and Heroine". Poza tym lubie fragmenty "Bursting at The Seems", "Grave New World" i "Ghosts". Utwór pt. "Benedictus", otwierający album "Grave New World" jest po prostu fan-ta-sty-czny. Very Happy

...
Tarkus

PostWysłany: 14.02.2009, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Truskafki to jednak Dave Cousins a nie Wakeman. A zespół jest wyśmienity, obecnie też. Ostatnia płyta studyjna tego dowodzi, koncertowo panowie też są w formie. Do Polski pewnie nigdy nie przyjadą, bo nikt ich nie zaprosi, ale...poszedłbym na ich występ.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.02.2009, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze płyty Truskaw to JEDNAK i te z Rychem - Kolekcja Antyków i From The Witchwood. Bo tylko na tych Rychu grał.

Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 15.02.2009, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam lubię też i "Dragonfly", i "From the Witchwood", i "Antyki", i w całości "Grave New World" - dla mnie płyta idealna. To są dla mnie nejlepsze płyty zespołu. A wpływu Wakemana na muzykę grupy zbyt wielkiego nie ma. Za to w "Cloese To The Edge" słychać reminiscencje Strawbs.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 15.02.2009, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też bardzo lubię. Nie przepadam za to za Ghosts, nie lubię Nomadness. Deep Cuts i Burning for You są kurcze nierówne - takie Beside The Rio Granda, albo Burning for Me to perełki, tylko, że tam mało takich rzeczy. Za to bardzo lubię Deadlines, jedyną, która nagrali dla Aristy. Bardzo sympatyczny pop rock. Swego czasu spora ilość egzemplarzy szwedała się po allegro za śmieszne pieniądze.

Powrót do góry
rockowy

PostWysłany: 15.02.2009, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Najlepsze płyty Truskaw to JEDNAK i te z Rychem - Kolekcja Antyków i From The Witchwood. Bo tylko na tych Rychu grał.

No widzisz, a dla mnie im dalej od Rycha tym lepiej Smile Z takich utworów jak "Benedictus", "Ghosts", "Down by the Sea" czy "Tears and Pavan" można by złożyć piękny album. A "Part of the Union" ma kapitalny tekst i doskonale się komponuje z brytyjskimi serialami z początku lat 70 Wink
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.02.2009, 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Grał jeszcze na Dragonfly, ale gościnnie, a nie jako członek zespołu i bodajże tylko w jednym utworze ""The Vision of the Lady of the Lake".
Tarkus

PostWysłany: 15.02.2009, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Ghosts" to bardzo piękne zamknięcie tego symfonicznego etapu The Strawbs. Lubię tę płytę. A okładkę uwielbiam Smile
Godiva
pirat mono

PostWysłany: 20.02.2009, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam ich! Nie znam bardzo dużo, ponieważ są moim odkryciem sprzed roku mniej więcej, ale to co zdążyłam poznać, natycmiast pokochałam! Ulubione płyty: Ghost, Grave New World, Hero And Heroine - mało oryginalnie Wink No, może starczy, bo jak się zapędzę, to wymienię wszystkie albumy, które zdążyłam poznać Very Happy Powyższe płytki ubóstwiam w całości, ale ze Strawbs mam tak, że lubię w kółko słuchać niektórych utworów i jedna perełka jest w stanie przekonać mnie do całej płytki Wink A moja miłość do nich zaczęła się bodajże od 'Ah Me, Ah My' - rozczula mnie to maleństwo Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: