Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Judas Priest
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.12.2010, 16:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A widzisz kogoś? Odszedł Dio i też została wyrwa, A kiesy 30 lat temu zakonczyło karierę Led Zeppelin też nastepcy się nie znaleźli.

Nie powiem że jest beznadziejnie ale.... no nie ma następców. Scorpionsi też kończą. Dio też odszedł. Na sabbath raczej nie ma co czekać (bo jak nie teraz to kiedy? Jak na karku będzie 80?).
Byłbym zapomniał o ac dc, tutaj też już ze względu na wiek dużo pewnie nowego nie dostaniemy.
Coraz mniej grup, na których płyty się czeka. Z takich pewniaków to jak fabryka płyty wydaje jeszcze Lemmy.

Zresztą jak jesteśmy przy Judas priest to może jakieś albumy solowe się pojawią. Tylko to już nie to samo.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 08.12.2010, 17:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gorzej, ze kończą karierę płytą tak beznadziejną, że aż bolesną.

http://artrock.pl/
Back to top
Gacek

PostPosted: 09.12.2010, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślisz o "Nostradamusie"? Początkowo też tak mówiłem. Po kilku przesłuchaniach zdanie zmieniłem. Judas priest zawsze grali muzykę typowo rozrywkową i ta płyta też jest taka ale lekka zmiana stylistyki bardzo dobrze im wyszła. Osobiście uważam że należy się panom szacunek za taki krok - w tym wieku że im się chciało. Mogli przecież kolejne "Angel..." wydać, Hallford by wydarł japę, reszta bo coś na wiosełkach popiszczała ale zrobili coś innego. Sporo ortodoksyjnych fanów heavy metalu niestety ma umysły zamknięte na jakiekolwiek eksperymenty ale ogólnie album został przez wielu doceniony czyli nie tylko mnie siadł.
Tobie może się podobać a może i nie, dostrzegam pewne wady tego wydawnictwa, które mogą razić. Wiem że judasze nie są od grania pseudo symfonicznych kawałków ani akustycznych przerywników ale jak robią to dobrze to czemu nie?
Poza tym co masz do takich kawałków jak tytułowy, Death, Prophecy czy inny Persecution? Typowy judas priest, reszte możesz ominąć.
Jaką inną płytę mieliby wydać w tym wieku? Spodziewałeś się czegoś w klimacie SFV? To już chyba nie te czasy.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 19.12.2012, 10:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Włodek wrote:
otóż uważam debiut Judas Priest za kapitalny, wprawdzie nie tak dobry jak absolutnie genialna i najlepsza w ich drorobku (IMO) płyta Sad Wings Of Destiny

Serio, serio? Smile

Bednaar wrote:
Włodek chciał napisać Stained Class Wink

crescent wrote:
Ty też Bednaarze uważasz, że Judasi nagrali "absolutnie genialną" płytę? Wink

Nie wolno śmiecić w innych wątkach więc przeniosłem cytaty.

Po pierwsze primo: crescent, czepiasz się słówek Wink No co ja zrobię, że najbardziej podobają mi się ich dwie pierwsze płyty? Oczywiście inne też lubię, np. Stained Class Wink.
Po drugie primo: pamiętajcie, że cały czas obracamy sie w kręgu hard rocka, użycie, może i nawet na wyrost, słowa "genialna" odnosi się to tegoż nurtu. Tak samo genialana jest Larks'... KC, Bitches Brew Milesa czy Third Softów*

* - rozbiezność stylistyczna użyta celowo przez autora.

Pozdrówka serdeczne!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.12.2012, 10:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
Po pierwsze primo: crescent, czepiasz się słówek Wink No co ja zrobię, że najbardziej podobają mi się ich dwie pierwsze płyty? Oczywiście inne też lubię, np. Stained Class Wink.
Po drugie primo: pamiętajcie, że cały czas obracamy sie w kręgu hard rocka, użycie, może i nawet na wyrost, słowa "genialna" odnosi się to tegoż nurtu.

Tak, czepiam się słówek, konkretnie tych dwóch razem wziętych: "absolutnie genialna". Nawet wziąwszy krąg hard-rocka, mocno przesadzone jest określanie jakiejkolwiek płyty Judasów przy pomocy powyższego zwrotu. Chyba, że co drugą płytę każdej popularnej kapeli nagradzmy tym mianem, podobnie jak dla gimnazjalistów, wszystko, co odrobinę ponad przeciętne, jest "zajebiste".
Back to top
Bednaar

PostPosted: 19.12.2012, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Ty też Bednaarze uważasz, że Judasi nagrali "absolutnie genialną" płytę? Wink

Zalezy, w jakim kontekście - pamiętacie aferę związaną ze Stained Class? Czyż oddziaływanie na podświadomość nie świadczy o geniuszu dzieła Wink

A tak już zupełnie na serio i szczerze - wybaczcie, ale pomimo pewnych sentymentów (słuchałem kiedyś Judaszów, Sabsów, Metachy itp) obecnie nie jestem w stanie słuchać metalu - po prostu nie znoszę metalu i basta Cool
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 19.12.2012, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Tak, czepiam się słówek, konkretnie tych dwóch razem wziętych: "absolutnie genialna". Nawet wziąwszy krąg hard-rocka, mocno przesadzone jest określanie jakiejkolwiek płyty Judasów przy pomocy powyższego zwrotu. Chyba, że co drugą płytę każdej popularnej kapeli nagradzmy tym mianem, podobnie jak dla gimnazjalistów, wszystko, co odrobinę ponad przeciętne, jest "zajebiste".

Zatam, jak mawiał Wiktor Suworow: cofam wypowiedziane słowa. Od tej pory uznaję, że płyta Sad Wings Of Destiny nie jest absolutnie genialana, ba, nie jest nawet genialna, a jedynie bardzo dobra - oczywiście moim skromnym zdaniem.
Powyższe nie jest żadną uszczypliwością, a jedynie przyznaniem, że bładzić jest rzecza ludzką, a na przejrzenie na oczy nigdy nie jest za późno.

A z gimnazjalistami i ich słowami "zajebiste" czy "masakra" też masz absolutną rację - te zwroty, zwłaszcza ostatni zrobiły nie wiedzieć czemu oszałamiającą karierę. No, ale to temat na inny wątek, bliższy Radkowi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crescent

PostPosted: 19.12.2012, 10:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sorry za czepliwość Wink

Włodek wrote:
"zajebiste" czy "masakra" ... te zwroty, zwłaszcza ostatni zrobiły nie wiedzieć czemu oszałamiającą karierę.

... albo "ogar"
Back to top
Bednaar

PostPosted: 19.12.2012, 11:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:

... albo "ogar"

Shocked Tego nie znałem, zastanawiam się tylko, czemu nie posokowiec Rolling Eyes
crescent

PostPosted: 19.12.2012, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niby skrót od ogarnąć coś, ogarnąć się, ale używany coraz częściej w mniej zrozumiałych sytuacjach.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 19.12.2012, 13:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zajarzyłem, ale i tak kojarzę to raczej z rasą psa Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 19.12.2012, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Niby skrót od ogarnąć coś, ogarnąć się, ale używany coraz częściej w mniej zrozumiałych sytuacjach.

Czyli ogary poszły w las... Smile
Back to top
Gacek

PostPosted: 19.12.2012, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent w pewnym sensie się zgadzam chociaż żylecie blisko do takiego miana. Ale o ile ogólnie Judas priest był nazwał absolutnie genialnym zespołem to nie uważam żeby mieli jedną absolutnie genialną płytę.... ale niemal wszystkie są zajebiste i na praktycznie każdej jest jakiś killer co w sumie daje tą absolutną genialność Wink
Back to top
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.04.2014, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Moim zdaniem Black Sabbath to jeszcze heavy rock, natomiast pierwsze plyty Judas Priest czy Motorhead to jeszcze nie było to co w latach 80-tych. Właśnie ich początek przyniosł dopiero krystaliczny metalowy gatunek moim zdaniem z NWOBHM, Venom czy Metallica na czele.

Bardzo bym prosił Was, co o tym sądzicie?

Pozwoliłem sobie zacytować wpis, sprzed kilku...lat Smile, gdyż widzę, że na zasadzie "plotka raz puszczona, dalej puszcza się sama". Otóż nigdy Motorhead, ani tym bardziej Venom nie byli prekurosorami NWOBH. Samo pojęcie "Nowej fali..." powstało po to, by odróżnić nowoczesne granie - niekiedy z użyciem sytezatorów (Diamond Head, Tygers Of Pan Tang, Samson, Praying Mantis, Demon)* od zespołów, które tworzyły "starą falę" jak: Judas Priest, Deep Purple, Uriah Heep, Rainbow czyli: klasyczny hard rock lat '70.

* Celowo nie wspominam o najbardziej znanej "trójcy" z tego gatunku, gdyż jest to oczywiste, jakie grupy mam na myśli Wink
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.04.2014, 11:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale to Yer Blue nie napisał, że Motorhead i Venom tworzyły NWOBHM, raczej, że były oprócz

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum