Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Peter Green's Fleetwood Mac
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abraxas
epka analogowa

PostPosted: 31.08.2010, 23:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sheik Yerbouti wrote:
Nie zajarzyłem, że chodzi Ci o płytę Fleetwood Mac, na której można to znaleźć Smile. Zaintrygowałeś mnie i znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.fleetwoodmac.net/penguin/albums/blueband.htm i tutaj też na dwóch bootlegach się pojawia: http://www.fmlegacy.com/FMunoffalbums.htm (Dead Bust Blues i Helsinki Carousel).

Wszystko to jednak nagrania koncertowe, a to, co podrzuciłeś to raczej studio, więc pewnie trzeba jeszcze pogrzebać.

No właśnie, brzmi to czysto i bez oklasków, ale przejrzałem listę sesji Petera Greena i nigdzie nie znalazłem tego tytułu. Być może ta wersja z youtube jednak pochodzi z koncertu, z dźwiękiem z konsolety. Przyznam się, że nigdy nie widziałem płyty "Original Fleetwood Mac Blues Band". Próbowałem odsłuchać udostępnione próbki, żeby sprawdzić, czy to jest taka sama jakość i źródło jak pod linkiem, który podałem poprzednio, ale mnie przerzuca do jakiejś rosyjskiej strony. Sad

Szkoda, że taki wspaniały bluesik nie znalazł się na żadnej katalogowej płycie.
Zastanawiam się, czy warto zamieścić listę sesji nagraniowych Petera Greena, strony, z której ją pobrałem już chyba od dawna nie ma. Niestety jest to spora porcja tekstu, admin mnie na pewno zabije. Neutral
Back to top
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 01.09.2010, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

abraxas wrote:

Zastanawiam się, czy warto zamieścić listę sesji nagraniowych Petera Greena, strony, z której ją pobrałem już chyba od dawna nie ma. Niestety jest to spora porcja tekstu, admin mnie na pewno zabije. Neutral

Proponuję kompromis - podładuj ją gdzieś na serwer i daj linka. Koniecznie Smile
abraxas
epka analogowa

PostPosted: 01.09.2010, 21:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
abraxas wrote:

Proponuję kompromis - podładuj ją gdzieś na serwer i daj linka. Koniecznie Smile

Sesje nagraniowe pod adresem
http://www.music.tet.pl/peter_green/session.htm

czasami ciekawe nazwiska można spotkać Very Happy
Back to top
abraxas
epka analogowa

PostPosted: 08.09.2010, 15:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy są zainteresowani koncertem Peter Green Splinter Group z Kongresowej z 1996 roku? Nie wiem, czy są w sieci zapisy z tego koncertu, a mam całkiem dobrą kopię transmisji radiowej Trójki, prawie cały koncert, bez dwóch kawałków i oczekiwania na bisy z przemową Kaczkowskiego.

Tracklista jest następująca:

1. Intro
2. It takes time
3. Black magic woman
4. Indians
5. Dark end of the street
6. Rattlesnake shake
7. Can you see me ?
8. From 4' till late
9. Steady rollin' man
10. The stumble
11. przedstawienie zespołu
12. Albatross
13. Green Manalishi
14. Going down
15. Help me
16. Look on yonder wall

Last edited by abraxas on 08.09.2010, 19:43; edited 1 time in total
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 08.09.2010, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zawsze. Smile
abraxas
epka analogowa

PostPosted: 08.09.2010, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

oczywiście Peter daleko od formy, ale słucha się tego przyjemnie, ponadto dobrze by było, żeby ten koncert nie przepadł, gdyby mi się coś stało Smile

Peter Green Splinter Group - 07 grudnia 1996 w Sali Kongresowej
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 01.04.2017, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sheik Yerbouti wrote:

Time Traders Peter Green Splinter Group z 2001 to moja pierwsza w kolekcji płyta tej formacji, ale na pewno nie ostatnia.

(...)

Bardzo lubię, kiedy weterani nagrywają takie płyty - na luzie, bez silenia się na tworzenie nowej historii. Można to nazwać odcinaniem kuponów, ale zbyt słychać u takiego Greena, Mayalla czy Claptona (kiedy gra np. na From The Cradle) chęć grania, energię i dobre zrozumienie całego zespołu, żebym podzielał taką opinię.

Time Traders to nieco ponad godzina solidnego blues-rockowego grania. Większość utworów utrzymana jest w średnio-szybkich tempach z naciskiem na stronę rytmiczną, co sprzyja przytupywaniu Smile Sporo jest fajnych, wpadających w ucho refrenów, można sobie np. w samochodzie podśpiewywać Smile. Jeśli chodzi o instrumentarium, to nie ma niespodzianek, tu i ówdzie Green zagra slide'm, tu i ówdzie odezwie się jego harmonijka, klawisze są na drugim planie. Są jeszcze żeńskie chórki, które nieco rozmiękczają tę muzykę i pozbawiają pazura. Na plus należy zapisać świetne, selektywne brzmienie.

Trudno wyróżnić konkretne utwory, w zasadzie wszystkie prezentują równy, dość wysoki poziom, ale też brak wśród nich chociaż jednej kompozycji, którą można by nazwać "killerem" i ustawić obok tych najsłynniejszych tworzonych przez Greena. Właśnie, kryzys twórczy chyba nadal go nie opuszcza - na całej płycie tylko jeden kawałek jest jego autorstwa - utrzymany w rozmarzonym, "fleetwoodowym" klimacie instrumentalny Underway (gościnnie w tym utworze zagrał Snowy White). Pomimo zauważalnej zmiany barwy głosu (który nigdy jakoś specjalnie silny przecież nie był), to właśnie kompozycje śpiewane przez Greena podobają mi się bardziej - Nigel Watson (w dwóch czy trzech utworach) śpiewa tylko poprawnie, a Green ma w głosie bluesa...

Jest na tej płycie jeden dziwoląg - Uganda Woman to bluesująca gitara, plemienny rytm i afrykańskie zaśpiewy. Mam nadzieję, że kiedyś nie przyjdzie im do głowy nagrać całej takiej płyty.

Czas na małe resume: nie zawiedzie się tą płytą ktoś, kto nie oczekuje od Greena wrażeń na miarę Oh Well, Green Manalishi, czy Man Of The World. Miłośnikom starych brzmień powinno się podobać, ja tę płytę lubię...

Poobcowałem ostatnio z tym albumem i uważam, że jest bardzo dobry i na pewno przypadnie do gustu zarówno miłośnikom zielonego FM, jak i solowego "popowego" Greena z lat `80. Uganda Woman też jest całkiem spoko, natomiast Underway odbieram, jako nawiązanie do Albatrosa. Ogólnie rzecz biorąc, zachęcony tym albumem, oraz Reaching The Cold 100, tudzież Live Soho, postanowiłem o skompletowaniu dyskografii Splinter Group, bo to jest po prostu klimat, w którym czuję się wyśmienicie.
RoryGallagher
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 17.06.2017, 15:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fajnie, że temat dotyczy tylko "zielonego" Fleetwood Mac Wink Przed i po odejściu Petera Greena to dwa zupełnie różne zespoły. Ten drugi to dla mnie przeciętna popowa kapelka, za to pierwszy grał naprawdę świetny blues. Najbardziej cenię różnorodny "Then Play On" i... "Greatest Hits" (wersję z '71 roku), składający się głównie z niealbumowych singli, które często są lepsze od albumowych kawałków.

Green nagrał też sporo fajnych rzeczy z Johnem Mayallem.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum