Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nazareth
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 02.06.2009, 07:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znalezione w sieci:
Quote:
Występ Nazareth odbędzie się w ramach tegorocznej trasy koncertowej po Europie i Polsce. Ostatniej, ze względu na pogarszający się stan zdrowia jednego z członków zespołu oraz jednego z najlepszych wokalistów na świecie Dana McCafferty-ego. Muzycy Nazareth zagrają w: Olsztynie, Gdańsku, Koszalinie, Świnoujściu, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Opolu oraz podczas ekskluzywnego koncertu w hotelu Imperium w Rzeszowie.

Może warto się pożegnać z fajnym bandem - kawałkiem historii Question
View user's profile Send private message
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.03.2010, 15:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja się nie zgodzę ze sporą grupą (nie mówię nawet o samym forum) krytyków płyty the newz. Najbardziej lubię oczywiście płyty z lat 70, późniejsze jakoś do mnie nie trafiały ale na Bogaloo a teraz na the newz jest jakiś powiew świeżości.
Na nowej płycie jest naprawdę sporo dobrej muzyki, która jednak nie wchodzi od kopa - trzeba dać płycie szanse. Trudno żeby taka kapela grała coraz mocniejszą muzykę (to nie judas priest Twisted Evil ). Ale nie mówcie panowie że złagodnieli bo chociażby taki Gathering to naprawdę mocna rzecz jak na nich. Otwierający Goin' Loco czy Liar to też dość mocne kawałki. Jak chodzi o ballady to Dying Breed jest mistrzostwem świata. Poza tym jest tutaj naprawdę na kopy przebojowych jak diabli i jakże wpadających do głowy kawałków (szkoda że są za mało przebojowe żeby ktoś je puścił w radiu). Też tą płytę skreśliłem ale teraz to dla mnie naprawdę album co najmniej dobry jak na nich. Nie ma tutaj złych kawałków. Jak widzę jaki cyrk dzieje się ze starymi zespołami jak np yes czy nasza budka suflera jeszcze bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu że nazareth to naprawdę grupa starszych panów z klasą, grających spontaniczną nie wymuszoną muzykę i chwała im za to.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 21.03.2010, 16:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Faktycznie "Newz" jest naprawdę dobre - do tego trwa ponad godzinę i nie ma na praktycznie żadnych wypelniaczy. A że stylistycznie od rockowego Sasa do rockowego Lasa - no to już inna broszka.

http://artrock.pl/
Back to top
Procella
album CD

PostPosted: 30.08.2013, 08:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dan McCafferty odchodzi z zespołu, ponieważ stan zdrowia nie pozwala mu na koncertowanie. Nie wyklucza solowej działalności studyjnej.

http://www.classicrockmagazine.com/news/nazareth-dan-mccafferty-retires-over-health-issues/

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tarkus

PostPosted: 30.08.2013, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli to de facto koniec Nazareth.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gacek

PostPosted: 31.08.2013, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Raczej nie ma innej możliwości.
Chociaż McCafferty postępując w ten sposób zostawia otwartą furtkę ale bez niego nie ma Nazareth.
Już od jakiegoś czasu się odgrażał. Nie wiem na co ja liczyłem jak grali ostatnio w Krakowie Evil or Very Mad
To była ostatnia okazja żeby ich obejrzeć.

Ale też nie ma co narzekać. Jeżeli Naz teraz skończą to żegnają się 2 a licząc Boogaloo 3 dobrymi albumami.
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 31.08.2013, 23:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
...Ale też nie ma co narzekać. Jeżeli Naz teraz skończą to żegnają się 2 a licząc Boogaloo 3 dobrymi albumami.

??? Shocked

Lekko licząc bardzo dobre płyty...:

Razamanaz
Loud 'n' Proud
Rampant
Hair of the Dog
Close Enough for Rock 'n' Roll
Expect No Mercy
2XS

... wychodzi mi siedem. Z czego dla pięciu pewnie można spokojnie użyć terminu : świetne w swym gatunku. To raz. Dwa - dlaczego niby mamy zaliczać do najlepszych płyt Nazareth "Boogaloo"?
No dlaczego? Skoro nagrali kopęlepszych wcześniej?
A mityczny "gust" nie powinien tutaj raczej wkraczać na arenę bo przecież swoje pojęcie wstydu ma. Prawda? Wink
Back to top
Gacek

PostPosted: 01.09.2013, 00:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Źle mnie zrozumiałeś. Płyt dobrych to oni nagrali na kopy. Co najmniej 1 bym nazwał pionierską w swoim gatunku, kilka było rewelacyjnych a prawie cała reszta jest poprostu dobra.
Właściwie Naz może nie byli w czołówce ale pod względem solidnego materiału to jest jeden z lepszych zespołów w tej szfladzie. Tylko w latach 80 coś im się nie specjalnie darzyło.
Do listy bym jeszcze dorzucił debiut, który moim zdaniem jest bardzo dobry oraz wspomniane Boogaloo, które poprostu lubię. The Newz też jest niczego sobie.

Co do mojej wypowiedzi to chciałem powiedzieć że żegnają się dobrymi płytami a nie jak to do niedawna było z np Black Sabbath takim gniotem jak Forbidden.
Jak na weteranówostatnio bardzo dobrze sobie radzili. Lepiej że żegnają się Big Dogz niż czymś innym.
Back to top
Moonchild
epka analogowa

PostPosted: 01.09.2013, 00:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gdzieś czytałem,że choroba płuc od papierosów czy co?
Back to top
Jakuz

PostPosted: 01.09.2013, 00:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ufff... Wink

Nazareth to mimo wszystko kultowy jest - pamiętam jak pod koniec lat 70, - nie wiem jak zwać - naklejki, naszywki, plakietki - z ich nazwą były równie ważne jak te z Deep Purple, Sabbathami czy Uriah Heep. To była przez moment "Wielka Czwórka" hard rocka - po latach wyleniała nieco gwiazda, ale miała swoje "5 minut" Wink
Back to top
Gacek

PostPosted: 01.09.2013, 01:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Patrząc na to z aktualnej perspektywy to jednak Purple i Sabbsi to jest kult a Nazareth są trochę mało doceniani. Jakoś nie widuję za często ich płyt u ludzi na półkach.
Myślę że ani Uriah Heep ani Naz nigdy nie nagrywali tak znaczących utworów jak Purple więc i nie są tak legendarni ale osobiście częściej sięgam po płyty Nazareth i uważam że legendarność Purpli jest trochę przesadzona (tak minimalnie). Wiadomo że nadal są aktywni, że stworzyli albumy - pomniki ale właściwie wracam do kilku ich płyt, reszta (te późniejsze) mnie nuży.
Nazareth może bez takiej pompy ale solidnie działał i wydawał równe płyty w latach 70. Właściwie albumem Hair of the Dog weszli na chwilę do ekstraklasy, riffy takie jak w tytułowym albo Miss misery to kanon absolutny, Love hurts to już w ogóle mega przebój. Dla mnie absolutną ekstraklasą jest też utwór "Close Enough for Rock 'n' Roll"
Bardzo dobrze wychodziły im przeróbki a to nie każdemu się udaje.
Poza tym zwyczajnie lubię ten zespół za ten specyficzny luz a z McCaffertym to bym się chciał kiedyś napić Wink
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 01.09.2013, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat Juraje nagrywali. Co do Nazareth to nie będę się za bardzo wypowiadał, bo ich dorobek znam raczej wyrywkowo - to znaczy mniej więcej tak pół na pół. Dwie ostatnie płyty uważam że są bardzo dobre, mam też i kilka starszych z Klinem na czele. Legendarność Purpli wcale przesadzona nie jest, bo sobie na nią zapracowali kilkoma absolutnie bazowymi hard-rockowymi płytami. A że później było różnie? no nikt nie jest w stanie utrzymać wysokiego C przez całą karierę.

Back to top
Jakuz

PostPosted: 01.09.2013, 11:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
...Dla mnie absolutną ekstraklasą jest też utwór "Close Enough for Rock 'n' Roll"...

Mówisz pewnie o Telegram - fakt, utwór-killer, dla mnie to też kwintesencja muzyki Nazareth.
Back to top
Gacek

PostPosted: 01.09.2013, 14:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:

Mówisz pewnie o Telegram - fakt, utwór-killer, dla mnie to też kwintesencja muzyki Nazareth.

Pomyliłem się ale każdy wie o co chodzi Wink
Zdecydowanie to jest kwintesencja ich stylu, zawsze robili proste rzeczy ale jednak nie tak proste jak np AC DC. Właśnie za to najbardziej cenię Nazareth że potrafili budować niebanalne hard rockowe utwory, składające się czasem z kilku części ale pozbawionych jakiegoś zbędnego zadęcia.
Bardzo cenię np wspomniane AC DC ale jednak oni na przestrzeni lat za wiele nie poszukiwali, raz było bardziej rock n rollowo, raz metalowo ale jednak jakiś odskoczni od mocnego grania nie robili.
Nazom między krótkimi mocnymi strzałami zdarzały się różne drobne eksperymenty.
Uwielbiam takie utwory jak 1692 (Glencoe Massacre) czy Please Don't Judas Me.

Quote:
Akurat Juraje nagrywali

Być może ale nie takie kamienie milowe jak np Dziecko w czasie.

Quote:
Legendarność Purpli wcale przesadzona nie jest, bo sobie na nią zapracowali kilkoma absolutnie bazowymi hard-rockowymi płytami. A że później było różnie? no nikt nie jest w stanie utrzymać wysokiego C przez całą karierę.

Moim zdaniem trochę jest bo o ile powiedzmy Maideni w swojej niszy ale nagrywają płyty pewniaki to Purple po genialnych płytach z końca lat 60 i początku 70 trochę się motali. Szczerze mówiąc z płyt po Machine Head wracam do Perfect Strangers.
Pamiętam jak kiedyś sięgnąłem po klasykach z lat 70 do albumów The Battle Rages On... czy Purpendicular i.... i nic. Może niezłe ale jak na purpli za mało. Dopiero ostatnim albumem mnie znów porwali.
Dla mnie nagrali trochę za dużo średnich płyt, których właściwie nagrywać nie musieli ale ich aktualna forma faktycznie godna podziwu.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 01.09.2013, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Quote:
Akurat Juraje nagrywali

Być może ale nie takie kamienie milowe jak np Dziecko w czasie.

Quote:
Legendarność Purpli wcale przesadzona nie jest, bo sobie na nią zapracowali kilkoma absolutnie bazowymi hard-rockowymi płytami. A że później było różnie? no nikt nie jest w stanie utrzymać wysokiego C przez całą karierę.

Moim zdaniem trochę jest bo o ile powiedzmy Maideni w swojej niszy ale nagrywają płyty pewniaki to Purple po genialnych płytach z końca lat 60 i początku 70 trochę się motali. Szczerze mówiąc z płyt po Machine Head wracam do Perfect Strangers.
Pamiętam jak kiedyś sięgnąłem po klasykach z lat 70 do albumów The Battle Rages On... czy Purpendicular i.... i nic. Może niezłe ale jak na purpli za mało. Dopiero ostatnim albumem mnie znów porwali.
Dla mnie nagrali trochę za dużo średnich płyt, których właściwie nagrywać nie musieli ale ich aktualna forma faktycznie godna podziwu.

Akurat Maideni to nie jest dobry przykład, bo tak od 25 lat to trudno powiedzieć, ze nagrywają same pewniaki. I nie lekceważyłbym płyt z Coveradelem, przynajmniej Burn, Stormbirnger i made in Europe. co do płyt po Perfect Strangers - moim zdaniem The Battle Rages on też jest dobra, ale co do reszty - oprócz Sometimes I Feel Like Screaming nic ciekawego

A propos Jurajów - July Morning, Gypsy, Look at yourself, Easy livin', Lady in Black - jeśli to nie jest kanon to co jest?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum