Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Arena
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Drummer00
album CD

PostPosted: 18.02.2008, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor wrote:
Wecka, Colaiuty i Bozzio

hohohoh, to też moi idole z naciskiem n Weckl'a i Colaiutę. Był taki okres, że było dla mnie tylko dwóch perkusistów - własnie Dave i Vinnie. Teraz juz mi przeszło, ale po kilku latach młodzieńczej fascynacji Carl'em Palmer'em i John'em Hiseman'em całkowicie odwaliło mi na punkcie fusion spod znaku GRP. Potem zacząłem świrować na punkcie tradycyjnego jazzu (Tony Williams, Elvin Jones, Max Roach etc.) i Weckl z Colaiutą poszli w odstawkę. Następnie powróciłem bardziej do matecznika z zabarwieniem fuson (Virgil Donati, Thomas Lang) nie tracąc zainteresowania poprzednimi fascynacjami. Z polskich drummerów największe wrażenie robiła na mnie raczej młoda generacja - Czarek Konrad i Michał Dabrówka.
Inkwizytor wrote:
Ale dla mnie jak drummer ma wysoko nastrojony werbel

U pewnych perkusistów których strój werbla ma istotny wkład w styl jak np. Dave Garibaldi z Tower of Power jest super a on to wykorzystuje tak
,że jak go słucham to aż ciary po plecach lecą, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Za Zaliszewskim nie przepadam, nigdy nie robił na mnie wrażania, Piotrowski owszem, ale nie moge porównywać dzisiejszych czssów z przeszłością, bo technologia wyrobu instrumentów była inna, naciągów itd. i brzmienia czasmi są wręcz żałosne, ale trzeba to zrozumieć. Kiedyś w rozmowie z Janem Budziaszkiem ze Skaldów dowiedziałem się, że większość pierwszych albumów zanim kupił Ludwig'a nagrał na Polmuzie z kartonu Rolling Eyes , ale od brzmienia stóp Lars'a Urlich'a z Metallicy dostaje wrzodów na żołądku Twisted Evil
Inkwizytor wrote:
bo zachwycałem się soundem Andy Warda z Camel

... zdecydowanie najbardziej w moim życiu byłm pod wrazeniem soundu Dave'a Weckl'a. Jest tak dopieszczone, niezaleznie od okazji i warunków.
Podobno jest perkusistą, który spędz najwięcej czasu w studiu na ustawianiu soundu.
album CD

PostPosted: 18.02.2008, 20:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe, ale z tematu zboczyliśmy... Rolling Eyes Twisted Evil
digipack

PostPosted: 26.04.2017, 07:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakiś czas temu przesłuchałem XX Live.
Lista utworów lepiej niż dobra, ten nowy wokalista też całkiem porządny, powinno zażreć. W teorii.
Być może nawet tamtego wieczoru zażarło. Na płycie jednak tego nie słychać? Brzmi okropnie. Jak słabawy bootleg. Chyba nawet jest nagrana w mono (!?!).
Jak zespół na to pozwolił? Powinni trochę powalczyć o swoje imię, a nie tylko liczyć kasę.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.04.2017, 08:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Arenę straciłem z pola słyszenia po studyjnym Contagion i koncercie z trasy promującej ten album. Jednego wieczoru zagrali wted: Arena, Jadis i John Wetton. Fajny wieczór to był, zarówno Wetton jak i Arena zagrali naprawdę dobre koncerty.
Cure
digipack

PostPosted: 06.05.2017, 21:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś przesłuchałem Live & Life. Bardzo dobry koncertowy album.
Poitner gra całkiem poprawnie - to tak a propos dyskusji w niniejszym wątku. Nie jest to może Mount Everest w dziedzinie tłuczenia garów, ale tak chyba być powinno w tym zespole. Można w całości skupić się na rewelacyjnych popisach Mitchella (!!) i Nolana.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum