Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Audycje Radiowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.12.2016, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co z prawami autorskimi?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LPD
epka analogowa

PostWysłany: 29.12.2016, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie. O ile pamiętam to na początku lat dziewięćdziesiątych w konsekwencji ucywilizowania prawa w Polsce wzięła się likwidacja wszystkich wypożyczalni CD i przegrywalni (w moim mieście nazywało się to Studio nagrań). Wtedy też (marzec 1991) swój żywot zakończył Wieczór płytowy.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 29.12.2016, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzę w emitowaniu całych płyt niczego nielegalnego, o ile tantiemy będą popłacone.
Leptir

PostWysłany: 29.12.2016, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, to jest przecież rozpowszechnianie całych dzieł umożliwiające ich kopiowanie - niczym się to nie różni od zamieszczania płyt w internecie. Zresztą, jeśli to nawet jest legalne, to i tak nie bardzo z kolei rozumiem sens takiego działania. Kiedyś emitowano całe płyty po to, żeby słuchacze mogli je nagrywać - bo dostęp do nagrań był u nas trudny. Teraz praktycznie wszystko jest dostępne od ręki i w dużo lepszej jakości niż program radiowy. Ktoś to będzie nagrywał na kasety? A może od razu na dysk i/lub CD?
jarex
digipack

PostWysłany: 29.12.2016, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będzie z tego taki "sukces" jak z reanimacji "Sondy".
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 30.12.2016, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Różnica będzie jedna zasadnicza. Nie będziemy siedzieli w napięciu przy magnetofonach z palcem na klawiszu z czerwona kropką Wink ,
poza tym znów będzie możliwośc obcowania z kulturą słowa, wypowiedzi ,której to nie ma za wiele w radiowych audycjach.
Jestem za Rolling Eyes
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 31.12.2016, 20:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też - tylko,żeby było trochę fajnej muzyki. Szczególnie nowej, bo starej już trochę znam. W kazdym razie będę słuchał.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 01.01.2017, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja lubię słuchać radia i nie bardzo jestem w stanie znaleźć powód do krytykowania dobrej (w zamiarze) auducji, zwlaszcza na tle tego, co serwuje nam telewizja i dziesiątki innycj stacji radiowych.
Wątpliwości dotyczących praw autorskich też nie rozumiem - niby dlaczego ta kwestia miałaby być nieuregulowana? Rolling Eyes

http://www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/1708816,Co-gramy-w-Wieczorze-plytowym-Ty-decydujesz
Leptir

PostWysłany: 02.01.2017, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja, przede wszystkim, mam wątpliwości co do sensu puszczania całych płyt w dzisiejszych czasach. Dla mnie podstawową wartością radia jest połączenie muzyki z ciekawym i kompetentnym komentarzem - rodzaj słowno-muzycznego spektaklu. Prezentowanie albumów w całości, ciurkiem, z założenia ogranicza możliwość komentowania. Można co najwyżej podać jakiś komentarz do całej płyty, ewentualnie później opowiedzieć o niej co nieco - jeśli czas audycji pozwoli.

Miało to sens wtedy, gdy płyty były rzadkim, trudnym do zdobycia i drogim rarytasem. Dzisiaj wystarczy wybrać najciekawsze - zdaniem prowadzącego - utwory i poinformować z jakiej płyty pochodzą oraz czego się po tej płycie można spodziewać - słuchacz bez problemu ją sobie znajdzie, jeśli go zainteresuje.

Co do praw autorskich - wydawało mi się, że istnieje jakiś przepis zabraniający puszczania w eter albumów w całości - pewnie się myliłem, jeśli podejmuje się tego państwowe radio to zapewne wszelkie kwestie prawne będą rozwiązane.
Maciek

PostWysłany: 02.01.2017, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę niefortunnie wkopałem się w rolę adwokatów twórców audycji. Wink Przyznaję, że nie o to mi chodziło, zapala mi się tylko czasem lampka z tyłu głowy, jeśli staję się świadkiem krytyki (choćby i konstruktywnej) czegoś, co jeszcze nie zaistniało. Być może jako Polak powinienem jednak ulec naszej narodowej tradycji i przyzwyczaić się, że tak musi być Wink

Wyobraziłem sobie, że przed reaktywacją Wieczoru płytowego nastąpiło jednak jakieś kolegium redakcyjne i tam padały pytania oraz odpowiedzi dotyczące sensu takiej audycji w XXI wieku. Nie znam wprawdzie założeń redaktorów, ale piłka po ich stronie i po kilku audycjach będziemy wiedzieli czy obronili swój pomysł Wink

Wczoraj w programie miał być Pat Metheny (niestety nie osobiście - jedynie pod postacią płyty). Żałuję, że nie miałem możliwości posłuchać na żywo, ale z pewnością zrobię sobie w najbliższym czasie rentransmisję.
Leptir

PostWysłany: 02.01.2017, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, pożyjemy (posłuchamy) i zobaczymy. Smile Oczywiście masz rację, że nie ma co krytykować przed posłuchaniem. Ja też zresztą nie krytykuję audycji jako takiej - bo być może okaże się interesująca, z pomysłem - dzielę się jedynie swoimi wątpliwościami co do pomysłu puszczania w programie radiowym całych płyt - co wydaje mi się w dzisiejszych czasach anachronizmem.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.01.2017, 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety wczoraj zapomniałem i nie słuchałem, ale od najbliższej niedzieli postaram się zapamiętać (zależy jeszcze, jaka to będzie płyta) - tym bardziej, że termin nadawania audycji jak najbardziej mi odpowiada. A pomysł, idea i inicjatywa jak najbardziej słuszne i nie rozumiem głosów krytycznych.
Powrót do góry
LPD
epka analogowa

PostWysłany: 02.01.2017, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu można odsłuchać wczorajszej audycji:

http://www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/1708816,Co-gramy-w-Wieczorze-plytowym-Ty-decydujesz
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.01.2017, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie, to trzeba na żywo z radia, tak z linku to już nie to samo Smile
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.01.2017, 15:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchałem, niecałą, bo tak wyszło, ale kawałek tak - jeżeli będzie to audycja - znacie, to posłuchajcie, to ja się nie do konca na to łapię, jeżeli będzie to głównie jazz i muzyka klasyczna - to sorry - też raczej beze mnie - raczej oczekuję nowosci.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

Skocz do: