Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Audycje Radiowe
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Audycje
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 29.12.2016, 14:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co z prawami autorskimi?
View user's profile Send private message
LPD
epka analogowa

PostPosted: 29.12.2016, 15:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie. O ile pamiętam to na początku lat dziewięćdziesiątych w konsekwencji ucywilizowania prawa w Polsce wzięła się likwidacja wszystkich wypożyczalni CD i przegrywalni (w moim mieście nazywało się to Studio nagrań). Wtedy też (marzec 1991) swój żywot zakończył Wieczór płytowy.
Back to top
B.J.
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 29.12.2016, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie widzę w emitowaniu całych płyt niczego nielegalnego, o ile tantiemy będą popłacone.
Leptir

PostPosted: 29.12.2016, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

No nie wiem, to jest przecież rozpowszechnianie całych dzieł umożliwiające ich kopiowanie - niczym się to nie różni od zamieszczania płyt w internecie. Zresztą, jeśli to nawet jest legalne, to i tak nie bardzo z kolei rozumiem sens takiego działania. Kiedyś emitowano całe płyty po to, żeby słuchacze mogli je nagrywać - bo dostęp do nagrań był u nas trudny. Teraz praktycznie wszystko jest dostępne od ręki i w dużo lepszej jakości niż program radiowy. Ktoś to będzie nagrywał na kasety? A może od razu na dysk i/lub CD?
jarex
digipack

PostPosted: 29.12.2016, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Będzie z tego taki "sukces" jak z reanimacji "Sondy".
Back to top
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 30.12.2016, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Różnica będzie jedna zasadnicza. Nie będziemy siedzieli w napięciu przy magnetofonach z palcem na klawiszu z czerwona kropką Wink ,
poza tym znów będzie możliwośc obcowania z kulturą słowa, wypowiedzi ,której to nie ma za wiele w radiowych audycjach.
Jestem za Rolling Eyes
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 31.12.2016, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też - tylko,żeby było trochę fajnej muzyki. Szczególnie nowej, bo starej już trochę znam. W kazdym razie będę słuchał.

http://artrock.pl/
Back to top
Maciek

PostPosted: 01.01.2017, 23:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja lubię słuchać radia i nie bardzo jestem w stanie znaleźć powód do krytykowania dobrej (w zamiarze) auducji, zwlaszcza na tle tego, co serwuje nam telewizja i dziesiątki innycj stacji radiowych.
Wątpliwości dotyczących praw autorskich też nie rozumiem - niby dlaczego ta kwestia miałaby być nieuregulowana? Rolling Eyes

http://www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/1708816,Co-gramy-w-Wieczorze-plytowym-Ty-decydujesz
Leptir

PostPosted: 02.01.2017, 10:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja, przede wszystkim, mam wątpliwości co do sensu puszczania całych płyt w dzisiejszych czasach. Dla mnie podstawową wartością radia jest połączenie muzyki z ciekawym i kompetentnym komentarzem - rodzaj słowno-muzycznego spektaklu. Prezentowanie albumów w całości, ciurkiem, z założenia ogranicza możliwość komentowania. Można co najwyżej podać jakiś komentarz do całej płyty, ewentualnie później opowiedzieć o niej co nieco - jeśli czas audycji pozwoli.

Miało to sens wtedy, gdy płyty były rzadkim, trudnym do zdobycia i drogim rarytasem. Dzisiaj wystarczy wybrać najciekawsze - zdaniem prowadzącego - utwory i poinformować z jakiej płyty pochodzą oraz czego się po tej płycie można spodziewać - słuchacz bez problemu ją sobie znajdzie, jeśli go zainteresuje.

Co do praw autorskich - wydawało mi się, że istnieje jakiś przepis zabraniający puszczania w eter albumów w całości - pewnie się myliłem, jeśli podejmuje się tego państwowe radio to zapewne wszelkie kwestie prawne będą rozwiązane.
Maciek

PostPosted: 02.01.2017, 10:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trochę niefortunnie wkopałem się w rolę adwokatów twórców audycji. Wink Przyznaję, że nie o to mi chodziło, zapala mi się tylko czasem lampka z tyłu głowy, jeśli staję się świadkiem krytyki (choćby i konstruktywnej) czegoś, co jeszcze nie zaistniało. Być może jako Polak powinienem jednak ulec naszej narodowej tradycji i przyzwyczaić się, że tak musi być Wink

Wyobraziłem sobie, że przed reaktywacją Wieczoru płytowego nastąpiło jednak jakieś kolegium redakcyjne i tam padały pytania oraz odpowiedzi dotyczące sensu takiej audycji w XXI wieku. Nie znam wprawdzie założeń redaktorów, ale piłka po ich stronie i po kilku audycjach będziemy wiedzieli czy obronili swój pomysł Wink

Wczoraj w programie miał być Pat Metheny (niestety nie osobiście - jedynie pod postacią płyty). Żałuję, że nie miałem możliwości posłuchać na żywo, ale z pewnością zrobię sobie w najbliższym czasie rentransmisję.
Leptir

PostPosted: 02.01.2017, 10:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż, pożyjemy (posłuchamy) i zobaczymy. Smile Oczywiście masz rację, że nie ma co krytykować przed posłuchaniem. Ja też zresztą nie krytykuję audycji jako takiej - bo być może okaże się interesująca, z pomysłem - dzielę się jedynie swoimi wątpliwościami co do pomysłu puszczania w programie radiowym całych płyt - co wydaje mi się w dzisiejszych czasach anachronizmem.
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.01.2017, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

No niestety wczoraj zapomniałem i nie słuchałem, ale od najbliższej niedzieli postaram się zapamiętać (zależy jeszcze, jaka to będzie płyta) - tym bardziej, że termin nadawania audycji jak najbardziej mi odpowiada. A pomysł, idea i inicjatywa jak najbardziej słuszne i nie rozumiem głosów krytycznych.
Back to top
LPD
epka analogowa

PostPosted: 02.01.2017, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tu można odsłuchać wczorajszej audycji:

http://www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/1708816,Co-gramy-w-Wieczorze-plytowym-Ty-decydujesz
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.01.2017, 15:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

No nie, to trzeba na żywo z radia, tak z linku to już nie to samo Smile
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 02.01.2017, 16:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchałem, niecałą, bo tak wyszło, ale kawałek tak - jeżeli będzie to audycja - znacie, to posłuchajcie, to ja się nie do konca na to łapię, jeżeli będzie to głównie jazz i muzyka klasyczna - to sorry - też raczej beze mnie - raczej oczekuję nowosci.

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Audycje All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum