Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

The Allman Brothers Band
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 21.12.2007, 10:00    Post subject: The Allman Brothers Band Quote selected Reply with quote

The Allman Brothers Band
amerykański zespół założony w 1969r. Nadal działa :)

Pierwszy skład:
Gregg Allman - organ, piano, guitar, vocals
Duane Allman - guitar, slide guitar
Dickey Betts - guitar, slide guitar, vocals
Berry Oakley - bass, vocals
Butch Trucks - drums, tympani
Jai Johanny "Jaimoe" Johanson - drums, percussion

Aktualnie:
Gregg Allman - organ, piano, guitar, vocals
Butch Trucks - drums, tympani
Jai Johanny "Jaimoe" Johanson - drums, percussion
Warren Haynes - guitar, slide guitar, vocals
Marc Quinones - drums, percussion, background vocals
Oteil Burbridge - bass, vocals
Derek Trucks - guitar, slide guitar

Oto lista płyt z podstawowej dyskografii zespołu w - nie podlegającej dyskusji - kolejności od najlepszej do najsłabszej:

1. Live at Fillmore East 1971
2. Hittin' the Note 2003
3. Idlewild South 1970
4. The Allman Brothers Band 1969
5. Live at Ludlow Garage 1970
6. Eat a Peach 1972
7. Brothers and Sisters 1973
8. Shades of Two Worlds 1991
9. Where It All Begins 1994
10. Seven Turns 1990
11. Win, Lose or Draw 1975
12. Enlightened Rogues 1979
13. Brothers of the Road 1981
14. Reach For the Sky 1980

Wątek o Allmanach musi być!
Słabo znam ich dorobek, ale to czego słuchałem bardzo przypadło mi do gustu - pomimo pewnej niechęci do southern rocka. Bo goście grają od samego początku bardzo ładnie zaaranżowaną, dojrzałą i żywą muzykę, czasami wręcz sięgają muzycznego absolutu (np. Dreams na debiutanckiej płycie).
View user's profile Send private message
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.12.2007, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zrobiłem sobie w tym tygodniu prezent świąteczny, kupiłem kilka płyt i jedną z nich było Live at Fillmore East, wydanie deluxe Universal. Chciałem mieć to wydanie bo jest rewelacyjne. Tak powinno się pakować płyty. Całość wygląda bardzo dobrze, muzyka jest mi dobrze znana bo tę płytę przewałkowałem już dziesiątki razy. 2 CD w ładnym wydaniu tylko 35 PLN, polecam.

Hittin' the Note trzymam na przenośnym odtwarzaczu cały czas i często wracam do tej płyty. Numer jeden to dla mnie trochę jazzujące "Instrumental Illness".
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 21.12.2007, 13:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

pershing wrote:
Zrobiłem sobie w tym tygodniu prezent świąteczny, kupiłem kilka płyt i jedną z nich było Live at Fillmore East, wydanie deluxe Universal. Chciałem mieć to wydanie bo jest rewelacyjne. Tak powinno się pakować płyty. Całość wygląda bardzo dobrze, muzyka jest mi dobrze znana bo tę płytę przewałkowałem już dziesiątki razy. 2 CD w ładnym wydaniu tylko 35 PLN, polecam.

Mam to wydanie i też polecam wszystkim, choć co do pakowania to wolę rozwiązania z szybszym dostępem do krążka. Tutaj 4skrzydłowy digipack wsunięty jest w wąski foliowy rękaw. Z drugiej strony przygotownie do puszczenia tej płyty zmienia się przez to w specyficzny rytuał ;)
pershing wrote:
Hittin' the Note trzymam na przenośnym odtwarzaczu cały czas i często wracam do tej płyty. Numer jeden to dla mnie trochę jazzujące "Instrumental Illness".

Nie znam tej płyty, ale odnośnie numerów 1 to obie znane mi wersje In Memory of Elizabeth Reed po prostu są przepiękne.
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.12.2007, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. to dla mnie numer jeden z albumu Hittin' the Note. Z innych płyt znalazło by się kilka lepszych kawałków, m.in. In Memory of Elizabeth Reed Smile
Back to top
chris
epka kompaktowa

PostPosted: 21.12.2007, 18:56    Post subject: Re: The Allman Brothers Band Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:

Wątek o Allmanach musi być!.

Oczywiscie! Ale koncertow nie bedzie. Crying or Very sad Informacja otrzymana wczoraj :
...” krotko stan rzeczy: Nic jeszcze nie jest jednoznacznie rozstrzygniete. Lecz tak, jak to na dzis wyglada, z koncertu Allman Brothers Band nic nie bedzie. Zaplanowane byly tylko dwa koncerty w Niemczech (Burg Herzberg i Stuttgat) , poza tym kompletna trasa koncertowa po Europie. Jak sie jednak okazuje trudno jest zorganizowac wystarczajaca ilosc Dates, by to przedsiewziecie sie oplacalo. Z tego powodu Tour prawdopodobnie nie dojdzie do skutku”....
...”nie mozemy dluzej czekac z planowaniem festiwalu”... , ...” czakamy jeszcze do Nowego Roku, lecz jezeli nie zdarzy sie cud to The Allman Brothers Band nie zagra na Herzberg Festival”...

Last edited by chris on 05.08.2008, 21:06; edited 1 time in total
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 23.12.2007, 12:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Allmani "kupili" mnie tym, że potrafią zagrać kilkunasto / kilkudziesięcio minutowy numer tak, że zupełnie nie ma się odczucia obcowania słuchowego z takim kolosem - potrafią wspaniale aranżować swoje utwory, jest w ich brzmieniu taka natychmiast rozpoznawalna lekkość i finezja.

Moim zdaniem nie ma przesady w tym, że ich najlepszą studyjną płytą okazało się coś nagrane 34 lata po debiucie. Hittin' The Note to płyta bez słabego utworu, bez słabego dźwięku i całkiem dobrze oddająca to, co dzieje się obecnie na koncertach ABB. Koncerty to jak wiadomo prawdziwy żywioł tej grupy, wystarczy posłuchać, genialnej koncertówki z Fillmore - na jej tle te dwa króciutkie (całkiem dobre) pierwsze albumy wypadają jak granie młodszych braci Wink

Z nowszych rzeczy warto się też zaopatrzyć w DVD Live At The Beacon Theatre (nie mylić z Peakin' At The Beacon) - można się naocznie przekonać, że te nowe rzeczy wypadają tak samo stylowo, jak starocia. (ciekawe, czy Arnold już obejrzał Wink a jak obejrzał, to może i nawet coś napisze...)

Za niewielkie pieniądze (ok. 20 PLN) można wrzucić do koszyczka dwie koncertówki An Evening With The Allman Brothers Band - First Set (1992) i 2nd Set (1995), jeszcze w składzie z Bettsem. Minusem tych płyt jest to, że za sprawą jakiegoś idioty mamy przerwy między utworami, czego strasznie nie lubię na płytach koncertowych.

I jeszcze słówko o tych ich słynnych numerach instrumentalnych - ostatnio mam straszną jazdę na High Falls z Win, Lose Or Draw - Andrzejowi powinno się podobać, bo tam Chuck Leavell łapę mocno przyłożył Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Andrzej
digipack

PostPosted: 23.12.2007, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyznam się ze wstydem, że tej płyty nie posiadam Embarassed. Bo jakieś takie nie najlepsze o niej opinie krążą. Ale skoro mówisz, że Chuck tam ładnie miesza, to chyba się skuszę. Ewentualne straty będą minimalne, bo chyba w cenie 19.99 widziałem.
Pzdr.
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 23.12.2007, 20:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeżeli nie odrzuca Cię od elementów country i chętnie przytupujesz np. przy takim Ramblin' Man (jak ja), to na pewno Ci się spodoba, bo tego country trochę tutaj jest - radzę wrzucić na słuchawki przed zakupem. Ogólnie trochę tej płycie brakuje choćby do Brothers And Sisters, ale High Falls to naprawdę świetny numer.
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 24.12.2007, 13:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jeszcze w sprawie Allmanów na DVD. Niedawno w MM wypatrzyłem coś takiego:

czyli występ z Woodstock'94 i akustyczny koncert z 1990 roku.

Cena wydawała się zachęcająca (poniżej 40 PLN), ale coś mnie tknęło, żeby przed kupnem rzucić na to okiem, bo na oficjalne wydawnictwo to nie wygląda. I dobrze zrobiłem, bo obraz jest taki, jakby to było rejestrowane na tym poprzednim Woodstocku Wink Dźwięk wydawał się być OK, ale się jednak nie skusiłem.

Czy może się ktoś orientuje, czy ten koncert został oficjalnie wydany w dobrej jakości? Ktoś na pewno to rejestrował.
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 25.12.2007, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to panowie znają? W sumie wygląda smakowicie :

Allman Brothers Brand - American University, Washington, D.C. 12/13/70

1. Statesboro Blues 4:34
2. Trouble No More 3:49
3. Don't Keep Me Wonderin' 3:45
4. Leave My Blues At Home 6:44
5. Stormy Monday 5:03
6. You Don't Love Me 15:47
7. Whippin' Post 20:40

Duane Allman - Lead & Slide Guitars
Gregg Allman - Vocals, Hammond B-3 Organ
Dickey Betts - Lead Guitar
Berry Oakley - Bass Guitar
Jaimoe - Drums, Percussion
Butch Trucks - Drums, Tympanies
View user's profile Send private message Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 31.01.2008, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
A to panowie znają? W sumie wygląda smakowicie (...)

Tego Allman Brothers Brand - American University, Washington, D.C. 12/13/70 nie znam, ale to moim skromnym zdaniem najlepszy skład, więc koncert wygląda obiecująco.

Ja natomiast o czym innym chciałem. Jest takie sprytne wydawnictwo cd Beginnings, na którym są całkiem ekonomicznie i sensownie umieszczone 2 pierwsze albumy Braci. Super pomysł dla sknerusów takich jak ja. Zresztą jest to kompaktowa reedycja, czegoś co faktycznie w wyszło w 1973r.

Ale uwaga: musiałem składać reklamację tej płyty, bo w drugiej części było pełno zakłóceń, których na pewno nie ma na Idlewind South. Reklamacja została uznana przez dystrybutora. I piszę o tym, żeby Was ostrzec, bo płyta była w idealnym stanie, więc prawdopodobnie tłoczenie było do bani i inne egzeplarze też mogą takie być. To tyle.
mir
remaster

PostPosted: 01.02.2008, 04:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sheik Yerbouti wrote:
Ja jeszcze w sprawie Allmanów na DVD. Niedawno w MM wypatrzyłem coś takiego:

czyli występ z Woodstock'94 i akustyczny koncert z 1990 roku.

Czy to ukazalo sie oficjalnie na DVD nie wiem, ale widzialem ten wystep na zywo w TV w '94 roku i po latach niesluchania Allmanow na nowo i po dzien dzisiejszy zawitali w mojej swiadomosci i odtwarzaczu Smile Ale jesli byl w TV to podejrzwam, ze "ktos" to na pewno rejestrowal Wink

pzdr

mir
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 04.02.2008, 15:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też pamiętam fragmenty z tego Woodstocku (Woodstocka? Wink) pokazywane w TVP, ale chyba nie było tego dużo - może ze 2 numery? Tak jakoś mi się kojarzy. Dlatego jak zobaczyłem na półce w sklepie, to się od razu zainteresowałem. Widzę, że na Allegro też ktoś ten koncert wystawia, ale z inną okładką i drożej - wydanie WOW Corporation, cokolwiek by to nie było...

A odnośnie Beginnings - to rzeczywiście dobre rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że te dwie pierwsze płyty są koszmarnie krótkie, a do remasterów nie dołożyli żadnych bonusów - czyżby naprawdę nie było nic w archiwach?

Za to ostatnio choruję na wersję 2CD Eat A Peach z podobno pełnym koncertem w Fillmore z 27.06.71, ale łudzę się, że może stanieje...
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 04.02.2008, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale to jakoś specjalnie porażające cenowo nie jest - widziałem Zjedz piczę Wink za <70 PLN, z tego co pamiętam. I cholera nie kupiłem, bo krótki na kasie byłem wtedy. Wtedy, czyli w Boże Narodzenie ostatnie.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 05.02.2008, 09:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem, ok. 70-80 PLN, ale gdyby tę płytę dotknęła też taka promocja, jak np. deluxowy Fillmore albo Love Supreme (ok. 35 PLN), to wcale bym się nie obraził. Na razie mam co kupować, więc się kontrolnie przechadzam i kontroluję sytuację, ale jak się zdenerwuję, to w końcu wrzucę do koszyczka Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum