Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Allman Brothers Band
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.07.2013, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Cholerni wydrwigrosze! Chcę to mieć Wink
album CD

PostWysłany: 12.01.2014, 18:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warren Haynes i Derek Trucks opuszczają The Allman Brothers Band z końcem tego roku! http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/newsy/14857-warren-haynes-i-derek-trucks-opuszczaj-the-allman-brothers-band.html http://www.rollingstone.com/music/news/warren-haynes-and-derek-trucks-leaving-allman-brothers-band-20140108 Zaskakująca wiadomość. Szanse na nową płytę studyjną tego składu są zatem znikome. Miejmy nadzieję, że nie oznacza to końca zespołu. Może uda się chłopakom porozumieć z Bettsem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.01.2014, 18:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do konca roku pozostalo jeszcze sporo czasu, plyte mozna nagrac bez problemu. Trzeba bedzie wybrac sie na ich koncert w Beacon w tym roku, bo byc moze to ostatnia szansa zobaczenia ich w tym skladzie.
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 12.01.2014, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak na nowe nagrania nie liczył. Od ostatniej płyty minęło 10 lat, a biorąc pod uwagę ile roboty poza ABB mają Warren i Derek, to myślę, że można zapomnieć. Zazdroszczę możliwości ich obejrzenia, dla mnie to największe koncertowe marzenie, ale raczej nie do zrealizowania - do Europy jakoś ich nie ciągnie od dawna.
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 14.03.2014, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety wygląda na to, że to koniec historii ABB. Z wywiadu udzielonego przez Gregga: “This is it – this is the end of it. Forty-five years is enough, and I want to do something else anyway.” http://www.classicrockmagazine.com/news/allman-brothers-band-to-split-after-45-years/

Szkoda, że jednak nie zdecydowali się na nową studyjną płytę...

A przy okazji pojawiło się kolejne wydawnictwo z koncertowych archiwów - występ z Beacon Theatre z 1992: http://www.hittinthenote.com/cart/p-1631-allman-brothers-bandbrplay-all-night-live-atbr-the-beacon-theatre-1992.aspx Cena w naszych sklepach ok. 65 PLN.
Powrót do góry
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostWysłany: 14.03.2014, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sie poniekad ciesze, bo zespol tej rangi odchodzi w konkretnym stylu: bez zadnych badziewiastych reaktywacji, slabych plyt i innego kiczu ktory stal sie udzialem przytlaczajacej wiekszosci zespolow, ktore w latach swojej swietnosci graly znakomita muzyke, a teraz odcinaja kupony bo nie wiedza, co ze soba zrobic na starosc.
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 15.03.2014, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, na ile decyzja o zakończeniu działalności jest powodowana planowanym odejściem Dereka i Warrena, a na ile jest to w pewien sposób "ukartowane", na zasadzie dobrego pretekstu. Tak, czy inaczej szkoda, że zdecydowali się na takie rozwiązanie zamiast np. ograniczenia działalności koncertowej (bo na płytę i tak się nie zanosiło).

W maju Gregg wydaje 2 CD + DVD z takiego oto przedsięwzięcia: http://celebrategreggallman.com/ Może być (co tam "może być" - będzie!) ciekawie. Tutaj już można zamawiać: http://www.hittinthenote.com/cart/p-1662-gregg-allman-tributebrcddvd.aspx
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 04.04.2014, 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wywiad z Greggiem, trochę o nowym wydawnictwie i najbliższych planach: http://www.relix.com/articles/detail/gregg_allman_reflects_on_friends_and_brothers
Powrót do góry
boasnake
szpula

PostWysłany: 23.06.2015, 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Allman Brothers Band poznałam (i poznaję) dzięki utworowi I'll be holding on. Very Happy
Oczywiście ktoś zaraz powie, że zespół nie ma takowej piosenki, a ja mu odpowiem: masz rację! Smile Niemniej wokal Gregg'a tak mnie oczarował, że metodycznie zgłębiałam wiedzę o nim i jego osiągnięciach muzycznych.
Dziś już wiem, że najbardziej podoba mi się blues w wykonaniu Gregg'a. Posłuchałam płyt solowych jak i Gregg Allman Band, a teraz rozpoczynam przygodę z pierwszymi płytami Allman Brother's Band. Z racji, że to lata 70-te idzie mi czasem ciężko, ale liczę że odnalezienie kilku perełek wynagrodzi mi trudy Smile Jako że bliskie memu sercu są lata 80-te i ostatnio mocno poszukuję czegoś odmiennego, bardziej "surowego" pomyślałam że dobrą alternatywą będą lata 70. Smile
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2015, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boasnake napisał:
Jako że bliskie memu sercu są lata 80-te i ostatnio mocno poszukuję czegoś odmiennego, bardziej "surowego" pomyślałam że dobrą alternatywą będą lata 70. Smile

Jeżeli są to lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki to przeskok dekadę wstecz może być bardzo trudnym wyzwaniem.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 23.06.2015, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla otwartych muzycznie osób nie ma trudnych wyzwań. Smile A jeśli chodzi o lata 80. jest tu kilku forumowiczów, którym niestraszna ta dekada, należą do nich m.in. Wojtekk i moja skromna osoba.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.06.2015, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eighties - mój heimat... Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
boasnake
szpula

PostWysłany: 24.06.2015, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Jeżeli są to lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki to przeskok dekadę wstecz może być bardzo trudnym wyzwaniem.

Oj panie Białystok... ładnie to tak osądzać od razu na wstępie jakiej to muzyki słucham Razz Very Happy A Niedźwiecki to bliższy moim rodzicom, poza tym Listy programu pierwszego polskiego radia to ja słuchałam bodajże do około 6 roku życia Smile A ze teraz jestem dużą dziewczynką mój gust muzyczny jest wyrobiony, to już problemu nie powinnam mieć. Smile
Zresztą tak po prawdzie to nie wiem nawet co oznacza określenie lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki Smile nie spotkałam się z tym sposobem określania gatunku muzyki, czy też jak rozumiem miałeś na myśli jej wąskie spektrum.
Możliwe, że tak jest wśród fanów tego guru radia. Ja do nich nie należę.
Ale chyba w tej chwili prowadzimy mały offtop zamiast rozmawiać o Allmanach... a ja gaduła, więc trzeba na mnie uważać Very Happy Razz
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.06.2015, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedźwiecki puszcza sporo dobrej muzyki, tak, ze nie ma się go co czepiać.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 24.06.2015, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boasnake napisał:
Białystok napisał:

Oj panie Białystok... ładnie to tak osądzać od razu na wstępie jakiej to muzyki słucham Razz Very Happy A Niedźwiecki to bliższy moim rodzicom, poza tym Listy programu pierwszego polskiego radia to ja słuchałam bodajże do około 6 roku życia Smile A ze teraz jestem dużą dziewczynką mój gust muzyczny jest wyrobiony, to już problemu nie powinnam mieć. Smile

Co tam komu w domu gra mnie nic do tego. Gdzież bym śmiał.

Co do Pana Marka, którego regularnie 'słucham' w zakładzie pracy, to jego klimaty to powiedzmy smooth jazzowe drapieżne brzmienie saxophonu, mroczny i przygnębiający świat Lionela Richie i Michaela Buble oraz potężne brzmienie gitar Toto i Level 42.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: