Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

The Allman Brothers Band
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 29.07.2013, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Shocked Cholerni wydrwigrosze! Chcę to mieć Wink
album CD

PostPosted: 12.01.2014, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Warren Haynes i Derek Trucks opuszczają The Allman Brothers Band z końcem tego roku! http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/newsy/14857-warren-haynes-i-derek-trucks-opuszczaj-the-allman-brothers-band.html http://www.rollingstone.com/music/news/warren-haynes-and-derek-trucks-leaving-allman-brothers-band-20140108 Zaskakująca wiadomość. Szanse na nową płytę studyjną tego składu są zatem znikome. Miejmy nadzieję, że nie oznacza to końca zespołu. Może uda się chłopakom porozumieć z Bettsem?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.01.2014, 18:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do konca roku pozostalo jeszcze sporo czasu, plyte mozna nagrac bez problemu. Trzeba bedzie wybrac sie na ich koncert w Beacon w tym roku, bo byc moze to ostatnia szansa zobaczenia ich w tym skladzie.
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 12.01.2014, 18:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja bym jednak na nowe nagrania nie liczył. Od ostatniej płyty minęło 10 lat, a biorąc pod uwagę ile roboty poza ABB mają Warren i Derek, to myślę, że można zapomnieć. Zazdroszczę możliwości ich obejrzenia, dla mnie to największe koncertowe marzenie, ale raczej nie do zrealizowania - do Europy jakoś ich nie ciągnie od dawna.
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 14.03.2014, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety wygląda na to, że to koniec historii ABB. Z wywiadu udzielonego przez Gregga: “This is it – this is the end of it. Forty-five years is enough, and I want to do something else anyway.” http://www.classicrockmagazine.com/news/allman-brothers-band-to-split-after-45-years/

Szkoda, że jednak nie zdecydowali się na nową studyjną płytę...

A przy okazji pojawiło się kolejne wydawnictwo z koncertowych archiwów - występ z Beacon Theatre z 1992: http://www.hittinthenote.com/cart/p-1631-allman-brothers-bandbrplay-all-night-live-atbr-the-beacon-theatre-1992.aspx Cena w naszych sklepach ok. 65 PLN.
Back to top
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostPosted: 14.03.2014, 12:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja sie poniekad ciesze, bo zespol tej rangi odchodzi w konkretnym stylu: bez zadnych badziewiastych reaktywacji, slabych plyt i innego kiczu ktory stal sie udzialem przytlaczajacej wiekszosci zespolow, ktore w latach swojej swietnosci graly znakomita muzyke, a teraz odcinaja kupony bo nie wiedza, co ze soba zrobic na starosc.
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 15.03.2014, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak się zastanawiam, na ile decyzja o zakończeniu działalności jest powodowana planowanym odejściem Dereka i Warrena, a na ile jest to w pewien sposób "ukartowane", na zasadzie dobrego pretekstu. Tak, czy inaczej szkoda, że zdecydowali się na takie rozwiązanie zamiast np. ograniczenia działalności koncertowej (bo na płytę i tak się nie zanosiło).

W maju Gregg wydaje 2 CD + DVD z takiego oto przedsięwzięcia: http://celebrategreggallman.com/ Może być (co tam "może być" - będzie!) ciekawie. Tutaj już można zamawiać: http://www.hittinthenote.com/cart/p-1662-gregg-allman-tributebrcddvd.aspx
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 04.04.2014, 13:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wywiad z Greggiem, trochę o nowym wydawnictwie i najbliższych planach: http://www.relix.com/articles/detail/gregg_allman_reflects_on_friends_and_brothers
Back to top
boasnake
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 23.06.2015, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Allman Brothers Band poznałam (i poznaję) dzięki utworowi I'll be holding on. Very Happy
Oczywiście ktoś zaraz powie, że zespół nie ma takowej piosenki, a ja mu odpowiem: masz rację! Smile Niemniej wokal Gregg'a tak mnie oczarował, że metodycznie zgłębiałam wiedzę o nim i jego osiągnięciach muzycznych.
Dziś już wiem, że najbardziej podoba mi się blues w wykonaniu Gregg'a. Posłuchałam płyt solowych jak i Gregg Allman Band, a teraz rozpoczynam przygodę z pierwszymi płytami Allman Brother's Band. Z racji, że to lata 70-te idzie mi czasem ciężko, ale liczę że odnalezienie kilku perełek wynagrodzi mi trudy Smile Jako że bliskie memu sercu są lata 80-te i ostatnio mocno poszukuję czegoś odmiennego, bardziej "surowego" pomyślałam że dobrą alternatywą będą lata 70. Smile
Białystok

PostPosted: 23.06.2015, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

boasnake wrote:
Jako że bliskie memu sercu są lata 80-te i ostatnio mocno poszukuję czegoś odmiennego, bardziej "surowego" pomyślałam że dobrą alternatywą będą lata 70. Smile

Jeżeli są to lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki to przeskok dekadę wstecz może być bardzo trudnym wyzwaniem.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 23.06.2015, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla otwartych muzycznie osób nie ma trudnych wyzwań. Smile A jeśli chodzi o lata 80. jest tu kilku forumowiczów, którym niestraszna ta dekada, należą do nich m.in. Wojtekk i moja skromna osoba.
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.06.2015, 20:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eighties - mój heimat... Very Happy

http://artrock.pl/
Back to top
boasnake
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 24.06.2015, 15:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Jeżeli są to lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki to przeskok dekadę wstecz może być bardzo trudnym wyzwaniem.

Oj panie Białystok... ładnie to tak osądzać od razu na wstępie jakiej to muzyki słucham Razz Very Happy A Niedźwiecki to bliższy moim rodzicom, poza tym Listy programu pierwszego polskiego radia to ja słuchałam bodajże do około 6 roku życia Smile A ze teraz jestem dużą dziewczynką mój gust muzyczny jest wyrobiony, to już problemu nie powinnam mieć. Smile
Zresztą tak po prawdzie to nie wiem nawet co oznacza określenie lata 80-te a'la Marek Niedźwiecki Smile nie spotkałam się z tym sposobem określania gatunku muzyki, czy też jak rozumiem miałeś na myśli jej wąskie spektrum.
Możliwe, że tak jest wśród fanów tego guru radia. Ja do nich nie należę.
Ale chyba w tej chwili prowadzimy mały offtop zamiast rozmawiać o Allmanach... a ja gaduła, więc trzeba na mnie uważać Very Happy Razz
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 24.06.2015, 15:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niedźwiecki puszcza sporo dobrej muzyki, tak, ze nie ma się go co czepiać.

http://artrock.pl/
Back to top
Białystok

PostPosted: 24.06.2015, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

boasnake wrote:
Białystok wrote:

Oj panie Białystok... ładnie to tak osądzać od razu na wstępie jakiej to muzyki słucham Razz Very Happy A Niedźwiecki to bliższy moim rodzicom, poza tym Listy programu pierwszego polskiego radia to ja słuchałam bodajże do około 6 roku życia Smile A ze teraz jestem dużą dziewczynką mój gust muzyczny jest wyrobiony, to już problemu nie powinnam mieć. Smile

Co tam komu w domu gra mnie nic do tego. Gdzież bym śmiał.

Co do Pana Marka, którego regularnie 'słucham' w zakładzie pracy, to jego klimaty to powiedzmy smooth jazzowe drapieżne brzmienie saxophonu, mroczny i przygnębiający świat Lionela Richie i Michaela Buble oraz potężne brzmienie gitar Toto i Level 42.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 6 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum