Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Procol Harum
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
caught
longplay

PostPosted: 13.04.2018, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam. Smile
Pięknie wydana rzecz. Gruba książka w twardej oprawie. Całość waży trochę (ponad kilogram!) Smile. Na razie mogę napisać ochy i achy na temat strony poligraficznej wydawnictwa, bo z racji ilości nowych płyt, jeszcze poczekam z odsłuchaniem 5 CD i obejrzeniem 3 DVD. Muzyka wiadomo, kwestia koncertów na DVD.
Ostatnio kupiłem sporo w Stanach z importcds.com: https://www.importcds.com/still-therell-be-more-an-anthology-1967-2017/5013929471009
Ceny przystępne. Amazon biją na głowę. Koszty wysyłki do Polski - o dziwo - jak na Stany do przełknięcia. No i - odpukać - jak dotąd na 4 przesyłki wszystkie pięknie uniknęły dodatkowych opłat celnych. Wink
Polecam jeszcze piękny box Bruforda: https://www.importcds.com/seems-like-a-lifetime-ago/5056083201129
Back to top
View user's profile Send private message
mir
remaster

PostPosted: 16.04.2018, 00:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie, minusem tego wydawnictwa jest to, ze CD 1-3 to material, ktory ma kazdy fan zespolu (czasem w duplikacie vide wydawnictwa Salvo oraz Esoteric) i to niekoniecznie komplecista. Reszta, same plusy. Australijski Amazon oferuje to za polowe ceny importcds. Chyba jakas pomylka...

pzdr

mir
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.04.2018, 08:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pomyłka nie pomyłka - bierz, jeśli masz okazję Smile Za rok sprzedasz z kilkukrotnym przebiciem, jeśli uda ci się nie rozfoliować boksu Smile
Ja bym się w sumie z tego zestawu zainteresował jedynie koncertem z 1976 i wizualiami, resztę znam albo (nowe produkcje grupy) znać nie chcę.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 08.05.2018, 03:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jednak się skusiłem - na razie obejrzałem tylko "obrazki". Znakomity jest materiał nagrany z gitarzystą Dave Ball (możne nawet lepszym -w materiale PH od Trowera ) - na żywo w niemieckim Bremen studio ( gdzie te czasy gdy w studiach TV grano na żywo !- z mikrofonami rejestrującymi każdy szmer i niuanse zapowiedzi) .Nowy gitarzysta radzi sobie znakomicie ze starymi klasykami i nowym materiałem z Broken Barricades . Nie pamiętam już - ale chyba na oryginalnym wydaniu VHS nie dość , że wariowały w tle "pseudo-psychodeliczne zwidy" realizatora ( tu na szczęście wyczyszczone), to nie bylo też chyba końcówki suity In Held - a ta jest przednia ! i zagrana bez orkiestry. To zdecydowanie najlepszy fragment trzech DVD.
Sight and Sound BBC wybrano pewno ze względów "kronikarskich" - zamknięcie kariery w 1977 - ale gdy do głosu dochodzi słaby gitarzysta ( i jeszcze słabszy kompozytor ) -Mick Grabham _ The Mark of the Claw a potem z jankesem P. Solley na skrzypcach zaczynają "posuwać " country (This old dog) - nie dziwię się , że zespół musiał zwinąć żagle. Chociaż gwoli sprawiedliwści - "syntezatorowe" Strangers in the space chwyta za serce.
Osobiście wolałbym pozostać w klimatach niemieckiej WDR i zobaczyć Koncert z Rock Palast 1976 z Chrisem na klawiszach a stary materiał uzupełnić czymś stąd (chociażby zestawiając Repent Walpurgis z Trowerem i D.Ball)
https://www.youtube.com/watch?v=VKm-AW08RNk

PS
Podziwiam kunszt BJ.Wilsona - nie dziwię się że Page proponował mu bębnienie w LZ.Obok Keith Moona i Gingera Bakera to jedna z gwiazd lat 60-tych. Mark Brzezicki chyba najbardziej wszedł w jego buty - również wizualnie.
mir
remaster

PostPosted: 08.05.2018, 08:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zbieg okolicznosci. Dzis odebralem z poczty przesylke z tym pudelkiem. Kupilem, bo bylo tanio Embarassed a otwierac na razie nie bede. Material plytowy mam w calosci, wiec wybiorcze kompozycje typu "the best of" mnie nie interesuja a spora czesc materialow filmowych mam na zbootlegowanaych DVD z roznych programow telewizyjnych. Podzielam Twoja mysl dotyczaca tego materialu i pozostaniu w klimacie WDR.

pzdr

mir
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 09.05.2018, 05:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:

Ja bym się w sumie z tego zestawu zainteresował jedynie koncertem z 1976 i wizualiami, resztę znam albo (nowe produkcje grupy) znać nie chcę.

Tak też zrobiłem i w następnej kolejności po DVD zabrałem się za CD 5- koncert z 1976 .
Doskonale się tego słucha - pozostaje tylko żałować , że nie zobaczyłem ich w tej trasie w Polsce , a tak niewiele brakło ... Gdy przyjechałem do Krakowa , po mieście jeszcze na świeżo krążyły legendy o słynnym "jamie" w Jaszczurach z udziałem BJ Wilsona .
Rzeczywiście Jego bębny w The unquiet zone brzmią perfekcyjnie , muszę też cofnąć swą krytykę wobec Micka Grabhama - choćby tylko za wspaniałe solo w Whaling stories . Największe brawa należą się jednak Chrisowi , jego organy robią tu cały PH-nastrój a przearanżowany Bielszy odcień brzmi nieoczekiwanie świeżo i zaskakująco , zwłaszcza że Brooker zaśpiewał mało znane wersy tekstu.
Następna płyta po którą sięgnę to koncert z Hollywood Bowl 1973 - ciekaw jestem czy choć trochę wytrzyma w konkurencji z Edmonton
Question
Tarkus

PostPosted: 09.05.2018, 07:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

To mam na bootlegu i jest to bardzo fajny koncert, o ile skleroza mnie nie myli, także z orkiestrą.

A tak w ogóle, to w czerwcu wychodzą nowe remastery "Grand Hotel" i "Exotic Birds And Fruits", pierwszy w wersji CD+DVD, drugi trzypłytowy, w obu wypadkach dodatkowe dyski zawierają niepublikowany oficjalnie materiał koncertowy.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 22.05.2018, 03:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
To mam na bootlegu i jest to bardzo fajny koncert, o ile skleroza mnie nie myli, także z orkiestrą.

Rzeczywiście bardzo dobry koncert - w pewnym sensie ( ze względu na repertuar ) może stanowić dobre uzupełnienie Edmonton.

A propos "nowszego" materiału - Prodigal Stranger nie jest wcale taki zły - grają w końcu i Trower i Fisher a Mark Brzezicki to najlepszy z możliwych zastępców BJ.
Albumu "Wheels of fire" nie znam - wybrany na składankę utwór -This world is rich - podoba mi się ale na dobrą sprawę mógłby to zaśpiewać Peter Gabriel
i nikt nie zauważyłby różnicy Smile
Na utworach z Novum słychać gitarę Whitehorna ( w końcu po tylu latach Brooker musiał mu dać pograć) i po tych próbkach rzeczywiście nie mam ochoty na resztę.
Sama idea składanki (3 pierwsze płyty) nie jest taka zła - w większości są to rzeczywiście "highlights" i da się tego słuchać w całości.
WOJTEKK

PostPosted: 22.05.2018, 06:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie "Wheels of Fire", tylko "Well's on Fire" - moim zdaniem płyta co najmniej dobra. A "Prodigal Stranger" nie tylko nie jest zły, on jest całkiem dobry.

http://artrock.pl/
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 24.05.2018, 06:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
"Nie Wheels of Fire", tylko "Well's on Fire"

To przez tę okładkę tak mi się skojarzyło - widziałem na jakimś małym zdjęciu a że wzrok niezbyt mi już dopisuje Wink to wyszły z tego "koła ognia" Smile
Ale skoro polecasz album (chyba ostatni w składzie z Fisherem i Brzezickim) to z pewnością posłucham , zresztą Prodigal Stranger też sobie przypomnę ( pisząc , że nie jest zły - miałem na myśli porównanie do klasyki ; A Salty Dog czy Home )
WOJTEKK

PostPosted: 24.05.2018, 07:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prodigal Stranger to plyta nieco bardziej soulowa i rhythm'n'bluesowa, trochę trzeba się do niej przyzwyczaić. Ale mi się podoba, cztery bardzo dobre numery, reszta trzyma poziom.

Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.05.2018, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Prodigal Stranger to plyta nieco bardziej soulowa i rhythm'n'bluesowa, trochę trzeba się do niej przyzwyczaić. Ale mi się podoba, cztery bardzo dobre numery, reszta trzyma poziom.

Prodigal Streanger to dla mnie głownie King of Hearts. Fantastyczne.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 25.05.2018, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

A "(You Can't) Turn Back the Page"?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum