Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmietnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.05.2019, 18:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolega ogladał fragmenty na jutubie - powiedział, że nie jest specjalnie dobrze, Phil ewidentnie nie daje rady

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 11.06.2019, 08:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wywiad z bardzo tu lubianym i popularnym właścicielem sklepu płytowego w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej.

https://warszawa.tvp.pl/42968901/jacek-lesniewski

Ostatnio zmieniony przez Białystok dnia 12.06.2019, 22:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.06.2019, 07:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno 500 tysięcy taśm-matek archiwizowanych przez Universal poszło z dymem:

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/nyt-ujawnia-tysiace-tasm-z-muzyka-splonelo-w-pozarze-universal-studios-hollywood-w/w2z0xl3

Szukając plusów w tej smutnej wiadomości - na pewno wszyscy trochę oszczędzimy na niepublikowanych nagraniach, których już prawdopodobnie nigdy nie kupimy. Wink
esforty
longplay

PostWysłany: 12.06.2019, 10:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nawet lepiej nie wiedzieć co utracono Crying or Very sad .
WOJTEKK

PostWysłany: 12.06.2019, 11:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taśmy nie płoną.

Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 28.06.2019, 07:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie byłem w środę w W-wie, ale mówią, że to był kolejny dowód, że stadion nie spełnia się jako miejsce koncertowe.
Za to, na ile warunki pozwoliły, to Collins nadal jest showmanem, a i publiczność fajnie reagowała.
WOJTEKK

PostWysłany: 28.06.2019, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już nawet oficjalnie w radiu to mówią

Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 11.07.2019, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z magazynu psychologicznego "Charaktery":

Ciekawe co oznacza "rock" dla tych 10 procent....
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 11.07.2019, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Ciekawe co oznacza "rock" dla tych 10 procent....

Słaawomir Question
Leptir

PostWysłany: 11.07.2019, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stawiam, że jakieś Kings of Leon bądź inny Imagine Dragons...
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 11.07.2019, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należałoby jeszcze sprecyzować, co oznacza termin "...młodzi ludzie słuchają muzyki..." - czy rzeczywiście przedzierają się przez te hip-hopowe płyty, kupują albumy, szukają, chłoną...czy po prostu "słuchają" jednego sztandarowego kawałka danego wykonawcy, w dodatku w towarzystwie, z głośnogrającego telefonu?

Swego czasu, w pracy, jedna z przewijających się przez pokój stażystek (młoda dziewczyna po studiach), zainteresowała się płytami, które właśnie dostarczył do mnie listonosz.
To były koncertowe boksy Henry Cow "40th Anniversary Box".
Zapytała co to za muzyka i oczywiście...ile zapłaciłem za płyty?
Ponieważ w pracy dysponowałem jedynie walkmanem oraz odtwarzaczem empetrzy (odsłuch słuchawkowy), zrypałem na komputerze pierwszą lepszą płytę do empetrójki, przekopiowałem do odtwarzacza i dałem niewieście do posłuchania.
...wierzcie lub nie wierzcie - szybciej zdjęła słuchawki aniżeli je założyła (he, he).
Skwitowała całe zajście mniej więcej w taki sposób:
"...nigdy nie wydałabym czterystu pięćdziesięciu złotych na płyty, zwłaszcza z taką muzyką...jeśli już, skopiowałabym sobie w internecie tylko te kawałki, które mi się podobają (wybrane numery z płyt), w dodatku za darmo..."
Po prostu dała mi do zrozumienia, że jestem debilem...i coś w tym jest (he,he).

Edycja:
A nie macie wrażenia, że brakuje tych "procentów"? - po prostu nie wiem czy dobrze rozumiem - czy pozostała, największa część badanych, w ogóle nie interesuje się żadną muzyką, czy 26% osób z podanego przedziału wiekowego, słucha może współczechy (he, he)?

- crescent
A cóż to takiego - "hybryda na pazury"?

-Leptir
Myślisz, że młodzi ludzie, no może trochę starsi (pod trzydziestkę), kupują zbiorowo muzykę na winylach? - taki trend, moda, potrzeba? - przecież żeby słuchać analogów trzeba mieć gramofon, wkładkę, przedwzmacniacz, wzmacniacz, głośniki...i cierpliwość.
...wszystko drogie, rachityczne, "zagracające" przestrzeń...

Ostatnio zmieniony przez bananamoon dnia 11.07.2019, 14:46, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 11.07.2019, 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ba! Hybryda na pazury raz na 2 tyg. też kosztuje i nie zrypiesz jej z netu.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 11.07.2019, 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, bo jak można mieć coś za darmo, to po co płacić? Wink I jeszcze w dodatku rzępolą tam jakieś nie-wiadomo-co, zamiast zagrać porządne piosenki. Pewnie nie umiom... Smile A poważniej, ja mam sporo kontaktów z młodymi osobami i ci moi znajomi zachowują się z kolei zupełnie inaczej. Wygląda to tak:
(Ja) - Słuchałeś(aś) już nowej płyty Algorhythmu? Właśnie do mnie przyszła.
(On/Ona) - Pokaż!
(Ja) - Proszę! (pokazuję CD)
(On/Ona) - Eeee... poczekam aż będzie winyl. Smile
crescent

PostWysłany: 11.07.2019, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
A nie macie wrażenia, że brakuje tych "procentów"? - po prostu nie wiem czy dobrze rozumiem - czy pozostała, największa część badanych, w ogóle nie interesuje się żadną muzyką, czy 26% osób z podanego przedziału wiekowego, słucha może współczechy (he, he)?

Oj tam, nie ma co utyskiwać na te procenty. Nie wymagajmy od co drugiej młodej damy zainteresowania muzyką Henry Cow. Że teraz 10% słucha rocka? Całkiem niezły wynik. Że to być może Sławomir? Nie demonizował bym, ktoś w końcu na te Openery i Woodstocki jeździ. Pamiętam, że w mojej klasie licealnej takich naprawdę zaangażowanych w muzykę było może ze trzech (na 33 osoby, to mniej niż 10% Razz), Cieszę się, gdy mój młody czasem zapuści sobie na kompie Hendrixa czy np. Korn, których to wykonawców zaciągnął jeszcze w gimnazjum od kumpli (nie od starego, o nie! Twisted Evil, to byłby obciach). A ja dzisiaj układając płytki w garażu po pracy słuchałem stacji Eska Rock. Przynajmniej żadnej polityki ani indoktrynacji tam nie ma. Jakiś Queen, Free, Blondie, Red Hoci, nawet Kashmir poleciał i Smoki na wodzie. Ktoś chyba tego słucha, czy tylko dla mnie nadają?

Cytat:
A cóż to takiego - "hybryda na pazury"?

Lakier hybrydowy na paznokcie, super-duper-durable, ale i tak po circa 2 tyg. trzeba zmienić na jakiś inny, bo się znudził. Cool
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 12.07.2019, 10:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

-Leptir
Myślisz, że młodzi ludzie, no może trochę starsi (pod trzydziestkę), kupują zbiorowo muzykę na winylach? - taki trend, moda, potrzeba? - przecież żeby słuchać analogów trzeba mieć gramofon, wkładkę, przedwzmacniacz, wzmacniacz, głośniki...i cierpliwość.
...wszystko drogie, rachityczne, "zagracające" przestrzeń...

Jasne, że wszyscy tego nie robią. Ale część młodych (no tak właśnie w ok. 30-tki, dla mnie to młodzi Smile) ludzi traktuje to jako rodzaj mody i naprawdę jest wkręcona w te sprawy sprzętowo-kolekcjonerskie. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121, 122  Następny
Strona 120 z 122

Skocz do: