Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmietnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jos
Gość

PostWysłany: 26.04.2007, 13:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię, Maćku, za wplątanie w aferę związaną tylko i wyłącznie ze mną. Mam nadzieję, że nie weźmiesz mi tego za złe.

Przepraszam Cię, Andrzeju, za niemiłe stwierdzenia.

Przepraszam Cię, Włodku, za wszystko czym Cię uraziłem.

Pzdr
Jos
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.04.2007, 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dalibyście spokój, Panowie. Po pierwsze tak sobie myślę po przeczytaniu recenzji podlinkowanej w shout przez Maćka, że M83 można śmiało podciągnąć do podtytułu Forum: "... i ich następcy". A w ogóle to sam też - zwłaszcza na starym FD - czułem że jestem mocno na bocznicy (ten paskudny jazz), teraz jednak, gdy nazwa domeny brzmi "www.rockjazz.pl" - zdecydowanie nabrałem pewności siebie, choć i tak moje zainteresowania muzyczne są zdecydowanie obce dla niektórych z Was. Po wczorajszym jednak martwi mnie fakt, iż są na FD czynione próby mocnego ujednolicenia tematyki forum i nie wiem, czy w przyszłości będę się mógł ujawniać na forum ze swoimi gustami muzycznymi.
Wybacz Andrzeju, jednak Twój tekst:
Cytat:
Może się postaraj. Przynajmniej po to, aby uzasadnić istnienie takiego posta na forum zwanym (zapewne błędnie) Forum Dinozaurów.

ma zabarwienie cyniczne, sam również poczułbym się dotknięty. Wytykasz niejako Josowi fakt, iż to, czego akurat w tym momencie słucha niezgodne jest z tematyką forum. Owa tematyka jest jednak tak już zachwaszczona, iż - jak wynika z Twoich słów - nazwa "Forum Dinozaurów" błędnie oddaje rzeczywistość - a Jos jest jedną z osób, któa się do tego przyczynia. Zastanowić się teraz należy, czy FD ma być miejscem dyskusji ludzi tkwiących jedynie twardo i nieustępliwie w rocku lat 60-ych i 70-ych, czy też mogą też tu dyskutować ludzie, którzy zainspirowani tamtą muzyką (tudzież na niej wychowani) poszukują ponadto "tego czegoś" we współczesnej muzyce rockowej, lub też w innych gatunkach (jazz, folk, symfonika).
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.04.2007, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jos napisał:
Przepraszam Cię, Włodku, za wszystko czym Cię uraziłem.

Niczym mnie nie uraziłeś więc nie masz mnie za co przepraszać. Zrobiło mi się tylko bardzo przykro, że tak oceniasz moją skromna osobę (w kontekście WG) i delikatnie próbowałem Ci przekazać, że się mylisz. Oczywiście ocena drugiego człowieka to sprawa subiektywna - tym bardziej więc nie powinienem mieć żalu - ale swoją ocenę przedstawiłeś publicznie i niektórzy mogli również wyciągnąć te same, błędne (tak uważam) wnioski.

Cały czas jestem nastawiony bardzo pokojowo i mam nadzieję nie wracać do tego tematu jak spotkamy się przy kufelku piwa, a okazja może się nadarzyć prędzej niż myślisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.04.2007, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Zastanowić się teraz należy, czy FD ma być miejscem dyskusji ludzi tkwiących jedynie twardo i nieustępliwie w rocku lat 60-ych i 70-ych, czy też mogą też tu dyskutować ludzie, którzy zainspirowani tamtą muzyką (tudzież na niej wychowani) poszukują ponadto "tego czegoś" we współczesnej muzyce rockowej, lub też w innych gatunkach (jazz, folk, symfonika).

Sprawa tematyki forum była już poruszana na starej lokalizacji, wydaje mi się, że można dojść do porozumienia i wypracować konsensus, który zadwoliłby większość. Warunek jest jeden: zdrowe proporcje.
Moje zdanie znacie - jestem ortodoksem i w ogóle nie zabieram głosu na temat muzyki, która mnie nie interesuje. To jednak nie oznacza, że ma nie być np. wątku o Dream Theater. Różnorodność jest wartością samą w sobie. Jeśli pojawi się temat o el-muzyce to dlaczego ma nie być o jazzie? Raz jeszcze podkreślę: zachowajmy proporcje i zdroworozsądkowe podejście.

I na koniec: wiekszość z nas włożyła sporo zaangażowania w to forum, nie pozwólmy aby ta praca poszła na marne.
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 26.04.2007, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na FD czynione próby mocnego ujednolicenia tematyki forum i nie wiem, czy w przyszłości będę się mógł ujawniać na forum ze swoimi gustami muzycznymi.

Shocked No cóż, na takie dictum pozostaje mi zająć się jedynie sprawami technicznymi. Ewentualne PM-ki do mnie, proszę kierować do Admina, w którego rolę dość nieszczęśliwie się wcieliłem. Jeżeli jest ktoś chętny - zapraszam do przejęcia również tej roli. Wymagane jest pewne pojęcie o działaniu serwera internetowego, minimalna znajomość obsługi bazy danych MySQL oraz języka skryptowego PHP.
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 26.04.2007, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tematyki forum - uważam, że mam dosyć silny argument za "otwarciem" FD również na smarkule, basałyki i szkuty, czyli ogólnie - na młodych.

Otóż, okres 1969 - 1975 ma to do siebie, że jest okresem minionym, a w okresie minionym nic się nie wydarza. Skoro nic się nie wydarza, to suma zdarzeń jest zamknięta. Tak też zamknięta jest ilość powstałej muzyki.

Natomiast historia najnowsza jest ciągle zmienna, żywa, rozwijająca gdyż podąża zaraz za teraźniejszością

Rozmawiając tylko o muzyce z okresu minionego, jesteśmy bardziej narażanie na "wypalenie" się, gdyż nawet, jeżeli mamy sto ulubionych kapel z tamtego okresu, to jest to tylko sto kapel. A jeszcze trzeba znaleźć odbiorców/dyskutantów, którzy będą chcięli czytać/rozmawiać z nami o tych kapelach. Poza tym, nie wydaje mi się możliwe, iż wrażliwy odbiorca muzyki sprzed trzydziestu laty jest zimny i obojetny wobec muzyki najnowszej - nawet jeśli jest to stosunek krytyczny . A przecież konstruktywna krytyka jest czymś najwartościowszym!

Tyle chciaałem, pozdrawiam.
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 26.04.2007, 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Shocked No cóż, na takie dictum pozostaje mi zająć się jedynie sprawami technicznymi. Ewentualne PM-ki do mnie, proszę kierować do Admina, w którego rolę dość nieszczęśliwie się wcieliłem. Jeżeli jest ktoś chętny - zapraszam do przejęcia również tej roli. Wymagane jest pewne pojęcie o działaniu serwera internetowego, minimalna znajomość obsługi bazy danych MySQL oraz języka skryptowego PHP.
Pzdr.

Widzisz Andrzeju, też mógłbym w odpowiedzi na Twoje dictum wstawić emotikonka "shock" - troszkę radykalna i nerwowa wydaje mi się twoja reakcja. Nie było moim celem skrytykowanie Ciebie jako Admina - z której to roli wywiązujesz się celująco. Mam jednak wątpliwości związane z Twoją konkretną wypowiedzią. Przyznaję, że zbyt ostro się wyraziłem, za co przepraszam.
Jos
Gość

PostWysłany: 26.04.2007, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzeju, proszę przemyśl jeszcze swoją decyzję.
Mój sposób bycia, zawsze lekko zaczepny, zawsze lekko humorystyczny, miał prowokować właśnie do dyskusji, bo zawsze wkurzał mnie marazm. Bardzo często to właśnie ja, moje wypowiedzi, były przyczynami dużych kłótni - na szczęście największe i najpoważniejsze, nie były moim dziełem. Dlatego jeśli to może wpłynąć (pozytywnie) w jakikolwiek sposób na Twoją decyzję, to jestem gotowy odejść raz, a dobrze.

Pzdr
Jos
Powrót do góry
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.04.2007, 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Matko jedyno kochano - powariowali Confused
Powrót do góry
Janek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 26.04.2007, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
Shocked Matko jedyno kochano - powariowali Confused

I to jak... Idea
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 26.04.2007, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chwila słabości i masz ci los... mam wyrzuty, że się przyczyniłem do reakcji Andrzeja... jak człowiek jest przepracowany, to jednak nie myśli - choć mnie to nie usprawiedliwia Sad
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 26.04.2007, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zostawić Was na chwilę samych... Po co my się tu przenieśliśmy?! Żeby się kłócić?! Zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Mam już tego dość, zabieram swoje grabki.
Admin
Site Admin

PostWysłany: 26.04.2007, 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę się mną nie przejmować. Z kilku powodów:
1. ostatnio udzielałem się bardzo mało,
2. nie widzę szans na poprawę tej sytuacji (opisanej w pkt. 1),
3. nawet jak chciałem dobrze to wychodziło źle (vide ostatnia zawierucha),
4. ogólnie mówiąc od pewnego czasu mam już dość grupowych działań internetowych,
5. działania opisane w pkt. 4 są domeną ludzi młodych, którzy mają wyraźnie inną wrażliwość na słowa niż moja - krótko mówiąc nie jestem przystosowany do internetowej teraźniejszości,
6. nie zamierzam opuszczać forum, a rezygnuję jedynie z merytorycznego uczestnictwa (co w świetle punktów 1 i 2 nie powinno być dla Państwa zauważalne).

Uwagi techniczne:
- bardzo proszę o uwagi dotyczące poprawności działania FD,
- będzie miło, jeżeli Wasze sugestie ewentualnych modyfikacji będą jakoś wewnętrznie uzgodnione - nie chce mi się tracić czasu na zmiany, które pasują jednemu a drugiemu już nie,
- ponieważ zbliża się okres wakacyjny, proszę o zgłoszenie jednej - dwóch osób do administracji (głównie sprawa backup-ów).

Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.04.2007, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurnaż mać. Dorośli ludzie, a zachowujecie się jak trzylatki w przedszkolu, no... Długo jeszcze będzie tak, że coraz ten czy ów będzie się dąsał, brał zabawki i szedł na swój kącik? Więcej luzu, panowie. To tylko forum. To aż muzyka. Wojny zostawmy tym w sejmie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 26.04.2007, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod tym, co napisał Tarkus... Na więcej nie mam siły, przynajmniej teraz, ręce mi opadły Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 120, 121, 122  Następny
Strona 3 z 122

Skocz do: