Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Śmietnik
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 24.05.2017, 14:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Białoruś

Tak na marginesie, to w tym roku trochę oglądałem Eurowizję i przyznam, że występ duetu Naviband z Białorusi zrobił na mnie niemałe wrażenie. Radość i optymizm tryskały ze sceny wręcz fontannami. Kompozycja w sumie bardzo prosta, mocno folkowa, a wrażenia bardzo pozytywne i sympatyczne. Parcie na sukces artystów z tego kraju jest wielokrotnie większe niż w krajach UE. Podobnie bardzo fajny zespół z Mołdawii - Sunstroke Project (zajęli 3 miejsce). Również piosenki wykonawców z Armenii i Azerbejdżanu zrobiły na mnie wrażenie, w przeciwieństwie do bardzo przeciętnego poziomu większości artystów z Europy Zach. Portugalczyk (1) i Belgijka (4) wyjątkowo mocno się wyróżniali.
Back to top
View user's profile Send private message
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 10.06.2017, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Mam 'ambitny' plan kupić na LP swoje ulubione Heavy psychodelic z USA. Nie lubię niestety popu i czasem jak mam ochotę posłuchać czegoś łatwiejszego, naturalnego, zagranego ze swobodą i luzem, wybór pada na this strange kind of music. Oto jeden z tytułów z listy życzeń:

BLUE MOUNTAIN EAGLE same (1970)

Dobrze, że nie celujesz w wydanie CD, które to ukazało się dzięki Flawed Gems. Na rewersie CD jest informacja, że firma mieści się w Ystadvagen 38 Malmo, Sweden - można sprawdzić ten adres w Google Maps. Mają też swoją stronę: http://www.flawedgemscd.com/ która niestety jest nieosiągalna. Pozostaje adres mailowy: flawedgemscd@yahoo.com jednak piszący niech się nie zdziwi gdy dostanie taką zwrotną informację:

<flawedgemscd@yahoo.com>:
98.138.112.35 failed after I sent the message.
Remote host said: 554 delivery error: dd This user doesn't have a yahoo.com account (flawedgemscd@yahoo.com) [0] - mta1370.mail.ne1.yahoo.com

A oto rzeczony rewers CD:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/AgL3dACJguPJZcKomNnwMmXm5iiBay

Flawed Gems to prężnie działająca wytwórnia, która wznawia zapomniane perły:
http://abraxas.pl/65_flawed-gems
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.06.2017, 20:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Flawed Gems to stary temat, mam (jeszcze) parę CD. Blue Mountain Eagle mam na CD ale akurat nie FG. A Heavy psychodelic z USA najlepiej brzmi z LP:

https://www.youtube.com/watch?v=o1fV7D490qY

https://www.youtube.com/watch?v=wbBUL590R-Q&list=RDwbBUL590R-Q#t=284

Kontynuując wątek wrzuciłem sobie kolejny klejnot gatunku z listy życzeń:

POWER OF ZEUS Gospel According To Zeus (1970)

Obok przesterowanej gitary sporo klawiszy i fajnych melodii.
B.J.
box

PostPosted: 11.06.2017, 21:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
POWER OF ZEUS Gospel According To Zeus (1970)

Obok przesterowanej gitary sporo klawiszy i fajnych melodii.

Potwierdzam, że fajne. Jako ciekawostkę dodam, że wyszło to na labelu Rare Earth, nieprzypadkowo nazywającym się tak samo jak zespół od Get Ready.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.09.2017, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie bardzo wiem, gdzie to wrzucić, więc tradycyjnie śmietnik.
Do 35 sekundy byłem przekonany, że to wycięta scena z Monty Python's Fliegender Zirkus, a to tylko Krzsysztof Sadowski Bossa Nova - Samba Caramba (pisownia oryginalna). No ale i tak największa gwiazdą jest tu konferansjer i lektor. Cool
https://www.youtube.com/watch?v=e_6AYF0ezzk
rockowy
digipack

PostPosted: 23.09.2017, 22:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli to nie tylko ja tak mam, że jak czytał Janusz Szydłowski, to wypatruję, czy zaraz pojawi się Denis Moore? Smile
Maciek

PostPosted: 23.09.2017, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Czyli to nie tylko ja tak mam, że jak czytał Janusz Szydłowski, to wypatruję, czy zaraz pojawi się Denis Moore? Smile

No tu nasz niemiecki konferansjer sam się prosi o zdzielenie kurczakiem przez łeb Wink
W dalszej części jest jeszcze wywiad z Ptaszynem (bez czapki) - poziom światowy! Very Happy
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 23.09.2017, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

sensationell! Co prawda konferansjerowi i lektorowi nikt tu nie podskoczy, ale miny Ptaszyna też robią robotę. Smile
Maciek

PostPosted: 23.09.2017, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czego nie ma w tym wywiadzie. Charlie Parker, wróble, Karlik, Galicja. No i ta scenografia. Tak się kiedyś robiło prawdziwą telewizję. Wink
Leptir

PostPosted: 23.09.2017, 23:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, tak, mini-max - maksimum treści - minimum słów, a scenografia pięknie nam koresponduje z wątkiem wprowadzonym przez Jakuza, który (wątek - nie Jakuz) niepostrzeżenie przepoczwarzył się w wątek o Raniuszkach. Smile
Maciek

PostPosted: 23.09.2017, 23:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na moje oko (w każdym mam ponad -6, więc sorry Wink) Jakuz zaczyna wydzielać działki na Marsie. Pewnie się nie przyzna, żeby nie zdradzać pomysłu na biznes, ale ciekawi mnie kogo wysłał tam z tyczką Wink
Leptir

PostPosted: 23.09.2017, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie trzeba było tak szybko rezygnować z udziału w Grupie Trzymającej Władzę na forum. Po znajomości może dałby cynk na co lepsze parcele? Wink
Okechukwu
digipack

PostPosted: 10.10.2017, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
rockowy wrote:
Bartosz, problem polega na tym, że piszesz to na forum rockjazz.pl, a nie na jakimś Trzecim Uchu Smile Nie spodziewałbym się po forum skupionym od lat wokół klasyki rocka wielkiej aprobaty do totalnej negacji rockowych kanonów na rzecz IDM czy okolic.

Ale ja absolutnie nie neguję rockowych kanonów - w sensie zespołów i płyt, które te kanony tworzą, bo pewnie odnośnie pozycji tychże w rozmaitych rankingach zwyczajowych miałbym coś do powiedzenia Wink To wygląda dla mnie trochę tak, że jak się napisze, że King Crimson nie stworzyło jednego z największych dzieł muzycznych XX wieku, to niektórzy (na szczęście nie wszyscy!) patrzą na to i rozumieją coś w stylu " Hurdur źle mówjo o King Crimson!!!111jeden!". Trudno jest dyskutować w taki sposób...

Jeszcze słówko natury ogólnej, ale to już w tym miejscu, żeby nie zaśmiecać wątku "czego teraz słuchacie. Ja rozumiem, że nie negujesz miejsca Crimson w rockowym kanonie, ale ostro polemizujesz z tezą, że jakiś ich utwór można nazwać jednym z największych dzieł muzycznych XX wieku, bo śmieszne Ci się to wydaje. No, to weźmy taką opinię: Nikołaj Medtner to jeden z największych twórców sonat fortepianowych w historii. Taka opinia wydaje się absurdalna , bo 99 % ludzi nigdy nie zetknęła się z tym nazwiskiem. A jednak - ten rosyjski kompozytor w moskiewskim konserwatorium uważany był za największy talent rodzimej muzyki fortepianowej, choć jego "konkurentami" byli Rachmaninow i Skriabin (Jerzy Maksymiuk, przytaczał anegdotę, że Rachmaninow w konserwatorium miał piątkę, Skriabin piątkę z plusem a Medtner piątkę z dwoma plusami). Rzeczy potoczyły się inaczej - Medtner wyemigrował z Rosji po rewolucji i mimo że skomponował kilkanaście (wg mnie i nie tylko wg mnie znakomitych) sonat fortepianowych jest dziś twórcą zupełnie zapomnianym - nie zdobył ułamka sławy i popularności Rachmaninowa, ani Skriabina. Podaję to tytułem przykładu, że nie należy z góry negować nawet wysoce ekstrawaganckich tez.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 11.10.2017, 06:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie neguję Twojej tezy z góry, raczej zadaję takie oto pytanie:

Czy aby na pewno utwór całkowicie odtwórczy (bo, okej, w kontekście muzyki rockowej dosyć świeży, ale mówimy przecież o muzyce w ogóle), który w dodatku okazał się niespecjalnie inspirujący dla innych, choć to rzecz jasna w każdej chwili może się zmienić, ale póki co muzyka Crimson z lat dla nich klasycznych to jednak ślepa uliczka, więc, wracając do myśli głównej: czy taki oto utwór naprawdę można zestawiać z kompozycjami rewolucyjnymi? Wiesz, nie tylko wspaniałymi pod każdym względem, ale i takimi, które wywróciły stół nogami do góry, żeby później inni twórcy przerobili ten odwrócony stół na całkiem inne rzeczy!

Ten aspekt jest jednak na tyle ważny, że nie jest dobrym pomysłem zupełnie go ignorować. Tak mi się wydaje.

Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 11.10.2017, 11:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co w takim razie - trzymając się ściśle Twojej tezy (i abstrahując zupełnie od Crimson) począć z kompozytorami powszechnie uważanymi za ścisłą czołówkę muzyki poważnej XX wieku, którzy "nie wywracali stołu do góry nogami"- takimi jak Szostakowicz czy Britten? Czy jeśli np. napiszę, że "Toccata" z "Ósmej symfonii" Szostakowicza jest dla mnie warta 100 razy więcej niż stockhasuenowskie "Hymny" i "Kontakty" to będzie to opinia możliwa do zaakceptowania w dyskusji czy na granicy śmieszności?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113  Next
Page 109 of 113

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum