Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

George Benson
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 16.01.2011, 22:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

Akurat wpadlem w sklepie na taki pieciopak http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu=main&pid=114037&cat=17&mcat=17&l=1

Cwaniaki, do 2 fajnych płyt dorzucili trzy, których większość nigdy by nie kupiła. Ale tak to bywa z pięcio czy sześciopakami - pierwsze dwa spożywa się ze smakiem, reszta to już tylko dodatek Smile

Przy okazji - chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z płytą "Absolute Benson" z bodajże 2000 roku, na której Benson, niczym syn marnotrawny, nawraca się na właściwą drogę po 20 latach muzycznej rozpusty. Klimat jest tu bardzo zbliżony do "Breezin'" i "In Flight", choć jest o pół klasy niższy, to jednak są legendarne unisona ze skatem więc nie może być źle. Spora część materiału z tego albumu znalazła się na bardzo sympatycznym DVD "Absolutely Live".
Rzućmy na ten przykład uchem na fajny, santanowski utwór The Ghetto (tak, jest "Ghetto" - jest unisono ze skatem! Wink) który na wspomnianej płycie studyjnej nie brzmi wcale dużo gorzej.
Maciek

PostPosted: 16.01.2011, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

Co do zaopatrzenia MM czy innego Saturna w KRK to

cieszcie się tym, co macie, bo w MM w Zabrzu, nie dość, że nie ma praktycznie nic, to na dodatek rzadko kiedy są fajne przeceny (no bo niby co mają przeceniać? Rolling Eyes ).
mir
remaster

PostPosted: 16.01.2011, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

Przy okazji - chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z płytą "Absolute Benson" z bodajże 2000 roku, na której Benson, niczym syn marnotrawny, nawraca się na właściwą drogę po 20 latach muzycznej rozpusty.

Rzuci sie uchem i na to, czmu by nie Laughing

W tej chwili przesluchuje to:

http://www.amazon.com/Mel-Bay-Second-Look-Juris/dp/B0007Y8A60/ref=sr_1_3?s=music&ie=UTF8&qid=1295212303&sr=1-3

Doprawdy sliczne Exclamation Jakie inne plyty kolegi, moglbys Macku jeszcze polecic Question

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.01.2011, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

No, Maćku, bez przesady - "Give me the night" to bardzo fajna płyta. Elegancki pop z naprawdę wielka klasą Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek

PostPosted: 16.01.2011, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

W tej chwili przesluchuje to:

http://www.amazon.com/Mel-Bay-Second-Look-Juris/dp/B0007Y8A60/ref=sr_1_3?s=music&ie=UTF8&qid=1295212303&sr=1-3

Doprawdy sliczne Exclamation Jakie inne plyty kolegi, moglbys Macku jeszcze polecic Question

pzdr

mir

Tak się składa, że słyszałem tylko dwa pierwsze albumy Vica ale tymi próbkami zachęciłeś mnie bardzo do poznania kolejnych! W klimacie melodyjnego Bensona mogę polecić jeszcze płytę Clean Sweep Bobby'ego Brooma (fragment prezentowałem niedawno w Wielkiej Grze) - choć jest to trochę nierówny album, szczególnie ze względu na partie śpiewane. No ale to rok 1981, więc pasuje do tego, co robił wtedy Benson.
I&I
longplay

PostPosted: 16.01.2011, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Przy okazji - chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z płytą "Absolute Benson" z bodajże 2000 roku

Mam to, mam to. Kupiłem 11 lat temu Very Happy
Potwierdzam - maestroso.
Back to top
Maciek

PostPosted: 16.01.2011, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
No, Maćku, bez przesady - "Give me the night" to bardzo fajna płyta. Elegancki pop z naprawdę wielka klasą Smile

Tytułowy utwór lubię bardzo, szczególnie w wersji koncertowej i pod wpływem głównego riffu na koncercie zrobiłbym pewnie to samo, co fan w 0:49-0;50 , ale reszta materiału z tego krążka jakoś nie zapisała mi się pozytywnie w pamięci. Ale skoro piszesz, że jest dobrze, to trzeba będzie zweryfikować swoje wspomnienia Smile

Last edited by Maciek on 16.01.2011, 23:08; edited 1 time in total
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.01.2011, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pamiętam, że mnie pozytywnie zaskoczyła. Nic wielkiego, ale świetnie się słucha - kapitalna produkcja.
View user's profile Send private message Visit poster's website
I&I
longplay

PostPosted: 16.01.2011, 23:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Tarkus wrote:

Tytułowy utwór lubię bardzo, szczególnie w wersji koncertowej i pod wpływem głównego riffu na koncercie zrobiłbym pewnie to samo, co fan w 0:49-0;50 , ale reszta materiału z tego krążka jakoś nie zapisała mi się pozytywnie w pamięci. Ale skoro piszesz, że jest dobrze, to trzeb abędzie zweryfikować swoje wspomnienia Smile

Zweryfikuj, ale bądź na luzie i w dobrym mieszanym towarzystwie Cool
Warto.
Back to top
Maciek

PostPosted: 16.01.2011, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:

Zweryfikuj, ale bądź na luzie i w dobrym mieszanym towarzystwie Cool
Warto.

Tak też uczynię Smile
Zatem nie ma rady - muszę zacząć cwiczyć taneczny krok z podlinkowanego fragmentu. Nie będzie lekko. Cool
I&I
longplay

PostPosted: 16.01.2011, 23:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Tak też uczynię Smile
Zatem nie ma rady - muszę zacząć cwiczyć taneczny krok z podlinkowanego fragmentu. Nie będzie lekko. Cool

I do tego człowiek uczyniony był, aby żył Laughing
Nóżka przód, nóżka tył, potem w bok na lewo itd.
Tu jest ciut lepszy z tej płyty
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.08.2011, 21:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szykuje się kolejna płyta - Guitar Man. Wyjdzie 4 października.

Można przeczytać już recenzję i ściągnąć jeden utwór (takie pitu-pitu Smile)
http://www.jazzreview.com/reviews/latest-cd-track-reviews/item/28482-guitar-man-by-george-benson.html
http://app.topspin.net/store/artist/2589?wId=92066&theme=white&highlightColor=0x00A1FF&w=300&h=250&src=fb
Maciek

PostPosted: 29.11.2013, 11:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

W tym roku wyszedł kolejny album Bensona: Inspiration: A Tribute to Nat King Cole.

Ktoś już słuchał? Ciągle czekam coś, co będzie przynajmniej na poziomie Absolute Benson. Może być ciężko, bo w tym roku George skończył 70 lat, a od wspomnianej płyty minęło już 13 lat.
Maciek

PostPosted: 20.03.2014, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapomniałem wspomnieć, że płyta o której pisałem parę miesięcy (post powyżej) to niestety straszne nudy. Skoro sam Benson nie daje powodów, żeby ekscytować się jego nowymi dziełami, odniosę się tu do innych płyt polecanych przez Backside'a

Backside wrote:
Calvin Keys - Shawn-Neeq - to się powinno bardzo spodobać B.J.-owi i fanom grania a la Benson. Absolutnie znakomity album z '71!

Płyta zaiste dobra, choć nie weszła mi aż tak żeby jej dać 10/10 - obstawiłbym max. 7-7,5/10. O ile ten styl gry na gitarze bardziej kojarzy mi się z Grantem Greenem, o tyle dużo bardziej bensonowski jest w moim odczuciu inny album polecony mi przez szanownego Kolegę:

Little Beaver - Party Down

I tu bardzo pozytywne zaskoczenie, wręcz mój zachwyt. Zaszalałbym, dając jej nawet 8,5-9/10 - ocena jest być może ciut zawyżona z uwagi na klimat rodem z rozśpiewanych płyt Bensona z podobnego okresu. Gitarzysta raczej mało znany, ma na koncie ze 4-5 płyt, choć pozostałe są minimalnie niżej oceniane od tej powyżej. Tak czy siak, na pewno szybko zainteresuję się resztą.

Dzięki, Backside - to była bardzo trafiona rekomendacja Wink
Maciek

PostPosted: 10.02.2016, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wczoraj posłuchałem wreszcie porządnie stosunkowo rzadko wymienianego albumu Bensona Tell It Like It Is. Jego płyty nagrane do 1980 kupowałem zawsze w ciemno, tej zbyt dobrze nie znałem i przez chwilę zawahałem się z powodu niskiej oceny na RYM. Co tam, nie znają się - pomyślałem. No w tym wypadku jednak trochę się poznali. Wink Jedyna recenzja płyty brzmiała: "The songs are too short and sound undeveloped. This could have been much better" - i faktycznie, całość jest bez głębszego pomysłu, większość utworów kończy się jeszcze zanim zdąży się rozkręcić i mało co zostaje w głowie po przesłuchaniu - jak na Bensona z lat 1965-1980, rzecz bardzo zaskakująca. Na szczęście mój zakup i w ogóle całą płytę ratuje końcówka - świetne wykonanie My Cherie Amour Wondera i całkiem niezłe Out in the Cold Again zostawiają po sobie przyzwoite wrażenie.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum