Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o turystyce ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.08.2020, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue - pięknie dziękuję, o takie miejsca mi właśnie chodzi. O Waszych szeptuchach już czytałem, te podlaskie prowadzą trochę inną działalność niż te z południa (kaczanie jajem itp.). A w Bielsku to nawet zachodziłem regularnie do Podlasianki na obiady. Wink
Leptir

PostWysłany: 18.08.2020, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:

Nie znam tematu (wolę wino), ale sam fakt, że ktoś z forum był w Bielsku nie pochodząc z Podlasia i do tego ma fajne wspomnienia, jest przyjemnie zaskakujący Smile

Od lat szkolnych odwiedzałem Bielsk i mam z nim związane piękne wspomnienia. Często bywałem w galerii BWA, byłem na kilku wystawach (m.in. Andrzeja Strumiłły), a nawet poznałem tam przemiłe dziewczyny pracujące w ww. galerii. Smile Ostatnio bywałem na Podlasie Jazz Festivalu organizowanym przez Jarka Michaluka - i to też była świetna sprawa! Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 18.08.2020, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:

Od lat szkolnych odwiedzałem Bielsk i mam z nim związane piękne wspomnienia. Często bywałem w galerii BWA, byłem na kilku wystawach (m.in. Andrzeja Strumiłły), a nawet poznałem tam przemiłe dziewczyny pracujące w ww. galerii. Smile

Zmarło mu się w tym roku. 2-3 lata temu widziałem wystawę jego prac w Sejnach. W Maćkowej Rudzie gdzie mieszkał jest (była) galeria jego prac. Jak to wygląda po jego śmierci to nie wiem. No ale to prawie Litwa.
Maciek

PostWysłany: 18.08.2020, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdzie na Podlasiu jest BWA? Bo nie mogę znaleźć o tym informacji. Byłem w BWA w Katowicach i w Bielsku-Białej. Lubię takie miejsca.
Leptir

PostWysłany: 18.08.2020, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku - przepatrywałem teraz na gorąco Internety i faktycznie nie mogę znaleźć tej galerii BWA w Bielsku, choć mógłbym przysiąc, że w niej bywałem. Może Yer Blue pomoże nam w odkryciu co się z nią stało? Smile

Białystoku - tak, niestety, Strumiłło niedawno odszedł. W Bielsku miałem okazję poznać go osobiście, był bardzo sympatycznym i pełnym energii człowiekiem o otwartej głowie i szerokich zainteresowaniach. Lubiłem styl jego prac, jako młody człowiek mocno się nim fascynowałem. Nawet podarował mi swoją grafikę, która niestety gdzieś zaginęła w zamieszaniu kolejnych przeprowadzek.
Białystok

PostWysłany: 18.08.2020, 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:

Białystoku - tak, niestety, Strumiłło niedawno odszedł. W Bielsku miałem okazję poznać go osobiście, był bardzo sympatycznym i pełnym energii człowiekiem o otwartej głowie i szerokich zainteresowaniach. Lubiłem styl jego prac, jako młody człowiek mocno się nim fascynowałem. Nawet podarował mi swoją grafikę, która niestety gdzieś zaginęła w zamieszaniu kolejnych przeprowadzek.

Zwłaszcza, że nawet nazwisko wskazuje na jego związek z Litwą a ja jak już mam gdzieś pojechać w swoje okolice to z reguły jadę … na Litwę. Wink
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Yer Blue napisał:

Nie znam tematu (wolę wino), ale sam fakt, że ktoś z forum był w Bielsku nie pochodząc z Podlasia i do tego ma fajne wspomnienia, jest przyjemnie zaskakujący Smile

Od lat szkolnych odwiedzałem Bielsk i mam z nim związane piękne wspomnienia.

Niezwykle miło jest mi to słyszeć Smile

Leptir napisał:
Ostatnio bywałem na Podlasie Jazz Festivalu organizowanym przez Jarka Michaluka - i to też była świetna sprawa! Smile

To już Biała Podlaska. W pierwszej chwili aż się zdziwiłem, że możemy mieć taki festiwal Wink

Leptir napisał:
Maćku - przepatrywałem teraz na gorąco Internety i faktycznie nie mogę znaleźć tej galerii BWA w Bielsku, choć mógłbym przysiąc, że w niej bywałem. Może Yer Blue pomoże nam w odkryciu co się z nią stało? Smile

Nie słyszałem o tej galerii w Bielsku. Wszelkie wystawy i wydarzenia artystyczne odbywają się u nas w ratuszu lub w bibliotece miejskiej - tam mogę zapytać o BWA w Bielsku.

Ostatnio zmieniony przez Yer Blue dnia 18.08.2020, 14:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir

PostWysłany: 18.08.2020, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aj, aj, wybaczcie - widzę teraz, że pomyliłem Białą Podlaską z Bielskiem Podlaskim - zarówno jeśli chodzi o BWA, jak i Podlasie Jazz Festival. Embarassed Zatem odkrycie Bielska jeszcze przede mną, co z chęcią postaram się zrobić! Smile
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko, nie Ty pierwszy i nie ostatni myli te miasta ze sobą Smile Bielsk to wersja męska Białej i na odwrót Wink
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 18.08.2020, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrana z Was para! Smile
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 18.08.2020, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też nieraz byłem w Bielsku-Białej, chociaż mniej lub bardziej przejazdem Smile
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.08.2020, 19:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, Bielsko-Biała jest pod laskiem. Smile
Białystok

PostWysłany: 18.08.2020, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekko zaskoczyły mnie rewelacje Leptira o Bielsku Podlaskim, ale wolałem siedzieć cicho... Wink
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając do artystycznych atrakcji na Podlasiu. Warto wspomnieć o międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych Żubroffka, odbywającym się co roku na początku grudnia w Białymstoku. Jak dotąd było 14 edycji, tegoroczna stoi niestety pod znakiem zapytania przez (ś)wirusowe turbulencje. Zapowiedzi już są (2-6 grudnia) ale możliwe, że wszystko odbędzie się on line.
Żubroffka to 5 dni pokazów filmów, 4 dni konkursowe (od środy do soboty) i jeden (niedziela) ze specjalnymi pokazami plus wyłonienie zwycięzców. Mnóstwo sekcji tematycznych typu: Okno na Wschód, Studenci, Amatorzy czy Cały ten świat (filmy z najdalszych zakątków świata). Projekcje odbywają się w kilku miejscach w Białymstoku (z główną siedzibą w kinie Forum) ale też w całym województwie od Augustowa po Hajnówkę. Jak dla mnie to prawdziwe święto kina, z możliwością (a wręcz obowiązkiem) głosowania na ulubione filmy przy każdej projekcji (średnio 6 filmów w około 1,5 godziny), spotkaniami i dyskusjami z twórcami filmów, całkowicie za darmo, z poczęstunkiem na koniec i obdarowaniem gadżetami (książeczki z rozkładem jazdy i opisem filmów z całego festiwalu z dołożonym kłosem pachnącej trawy). Dzięki temu festiwalowi odkryłem prawdziwy potencjał krótkiego metrażu, który skrywa mnóstwo pereł z całego świata.
Jeśli ktoś lubi kino i chce poczuć specyficzny klimat Podlasia w grudniu to gorąco polecam sprawdzić tę opcję Smile

http://www.zubroffka.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 19.08.2020, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://finanse.wp.pl/suprasl-niewielka-miejscowosc-laczy-w-sobie-najlepsze-co-podlasie-ma-do-zaoferowania-6544310033913985a

Wychodzi na to, że Podlasie to ziemia obiecana. Rolling Eyes Shocked
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: