Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o turystyce ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.08.2020, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Lekko zaskoczyły mnie rewelacje Leptira o Bielsku Podlaskim Wink

Nie dziwię się. Cholera, tak to jest, jak człowiek szybciej odpowiada niż myśli. Smile Mieszkańców zarówno Białej Podlaskiej, jak i Bielska Podlaskiego za pomyłkę przepraszam. Miłe wspomnienia mam z Białej Podlaskiej - ale zapewne mógłby mi je zapewnić także Bielsk. A przy okazji polecam Białą i działalność basisty i świetnego organizatora Jarka Michaluka - można powiedzieć, że to głównie on rozkręcił imprezy jazzowe w tym mieście.
https://biletyna.pl/koncert/XVIII-Podlasie-Jazz-Festival-I-dzien/Biala-Podlaska
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 19.08.2020, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu zakład pracy skierował mnie na szkolenie do miejscowości Białobrzegi koło ... Legionowa.

Jeden z uczestników dotarł znacznie później gdyż w GPS wpisał Białobrzegi i wylądował w tych pomiędzy Warszawą a Radomiem. Nawet ulicę o tej samej nazwie tam znalazł. Miejscowi jednak ni jak nie mogli mu pomóc.

Ale żeby było ciekawiej Białobrzegi są koło Augustowa i gdy w domu oznajmiłem, że jadę na szkolenie do Białobrzegów to zapanowało zdziwienie, gdyż to straszna dziura w której nic nie ma (sorry, jest fotoradar).

Head Up. Może być gorzej Wink
Leptir

PostWysłany: 19.08.2020, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białobrzegi są mi dobrze znane - czasem tam jeżdżę na rowerze, bo to nad zalewem Zegrzyńskim. Smile A jeszcze są Białobrzegi na Podkarpaciu, niedaleko Łańcutu. Jakby tam pojechał, to by się jeszcze bardziej spóźnił. Wink
Białystok

PostWysłany: 20.08.2020, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje wywody z naszego FORUM o Wierszalinie ktoś (nie ja) wrzucił na ich stronę na Facebooku Very Happy

https://www.facebook.com/TeatrWierszalin/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDesm6QZ7qkGjUwSFnc9VVea4cEgnImcX2VngSe-lUVhpPxMuet7xUuQrhPmNrteC2L7tUPQF2fo0lq
Leptir

PostWysłany: 21.08.2020, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że mamy tu tajnego agenta Wierszalina. Smile
Białystok

PostWysłany: 23.08.2020, 13:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakład Kartograficzny Sygnatura i Wydawnictwo Kartograficzne Polkart, we współpracy z wydawnictwem słowackim TatraPlan, opublikowali mapy turystyczne zawierające na nowo pomierzone wartości wysokości dla szczytów, przełęczy i stawów. Według zawartych w nich informacji mnóstwo danych wysokościowych zamieszczanych dotychczas na mapach powinno zostać poddanych korekcie.

Poniżej lista kilku wybranych zmian wysokości w oparciu o przeprowadzone pomiary:

Główny wierzchołek Rysów ma wysokość 2501, a nie 2503 m n.p.m. Co do polskiego wierzchołka, autorzy opracowania stawiają tezę, że ma on wysokość 2500 m n.p.m., czyli o metr więcej niż dotychczas sądzono
Świnica ma wysokość 2302, a nie 2301 m
Kozia Przełęcz jest w rzeczywistości niższa aż o 11 metrów niż podają mapy – ma 2126 zamiast 2137 m
Zawrat ma wysokość 2156 zamiast 2158 m .
Mięguszowiecki Szczyt Czarny ma 2404 zamiast 2410 m, natomiast Mięguszowiecki Szczyt Pośredni 2388 zamiast 2394 m
Litworowy Szczyt jest niższy aż o 63 m i ma 2360 m zamiast 2423 m
Skrajny Granat ma 2228 m zamiast 2225 m, a Zadni Granat 2239 m zamiast 2240 m

Zatem mój niedawny wypad na Rysy oznacza, że byłem na 2.500 Razz
Leptir

PostWysłany: 23.08.2020, 15:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dramat! Moje taternickie dokonania stają zatem pod znakiem zapytania... Wink
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.08.2020, 19:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślicie, że obniżenie Koziej Przełęczy i Zawratu to efekt wyżłobienia butami turystów? Wink
Leptir

PostWysłany: 23.08.2020, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe, albo sabotaż Słowaków. 😉
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.08.2020, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

(co prawda w innym wątku) mahavishnuu napisał:
W Tatrach zauważyłem, że dla ludzi wysokość jest bardzo ważna. Zaliczyć najwyższy szczyt, to często podstawa. Podobnie jest w innych górach (Sudety, Karkonosze). Tymczasem w praktyce z atrakcyjnością tych tras różnie bywa. Z Rysów jest piękny widok, jednak trasa, zarówno wariantem polskim, jak i słowackim nie jest jakoś szczególnie atrakcyjna (z perspektywy turysty, który chodził tylko znakowanymi szlakami zapewne wygląda to inaczej). Znacznie ciekawsze są drogi na wspomniany Mięguszowiecki Szczyt Wielki (mam na myśli te łatwiejsze taternicze, choćby tzw. Drogą po Głazach czy innym wariantem od Hińczowej Przełęczy – ostatnie circa pół godziny wspinaczki wiedzie tą samą drogą). Podobnie jest po stronie słowackiej. Wspinaczka na Gierlach jest średnio atrakcyjna (Batyżowiecką Próbą lub Wielicką Próbą), widok ładny, jednak nie tak piękny i malowniczy, jak choćby z Lodowego Szczytu, Wielkiej Kopy Lodowej czy Łomnicy.

Trasa na Rysy (polska) jest STRASZNIE upierdliwa, jeżeli chodzi o samą drogą, nachylenie, rodzaj podłoża itp., ale widok piękny jest nie tylko ze szczytu - to, jak odsłaniają się oba jeziora to absolutny klasyk widoków tatrzańskich; potem zaostrzające się profile Mięguszowieckich i (zwłaszcza!) Żabiego Konia, no i wreszcie wyjście na przełączkę, potworna lufa u stóp a Galeria Gankowa na wysokości oczu: to nie są po prostu piękne widoki - możemy się pewnie zgodzić, że w zasadzie wszędzie w Tatrach są piękne widoki - to są widoki całkowicie unikalne i jedyne w swoim rodzaju, najwyższa półka.

Nie żebym się nie zgadzał z Twoimi wnioskami, ale tak na marginesie Wink
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 25.08.2020, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz rację, widoki są naprawdę ładne. Mnie bardziej chodziło o samą drogę wiodącą na szczyt. Jak dla mnie, była trochę monotonna. Do tego jeszcze mnóstwo ludzi i tony łańcuchów. A propos Ganku, o którym wspomniałeś, to była kapitalna przygoda! Zajmująca wspinaczka, niesamowita lufa w partiach podszczytowych, piękne widoki na Dolinę Białej Wody i Dolinę Złomisk.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.08.2020, 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne wspomnienia!

Ja byłem tylko powiedzmy u stóp Ganku, w górnym piętrze Doliny Ciężkiej. Ale w sypialni u mnie wisi piękny obraz namalowany przez mamę kumpla, słońce wchodzące na Galerię jest jego centralnym tematem Smile

mahavishnuu napisał:
mnóstwo ludzi i tony łańcuchów

te dwie nieprzyjemności w swoich tzw. dobrych czasach omijałem następująco:
a) wcześnie wychodząc ze schroniska, wtedy ew. mnóstwo ludzi pojawiało się, kiedy już byłem zaawansowany w zejściu
b) idąc w pozycji wyprostowanej, bez tych łańcuchów użycia... obawiam się, że teraz mógłbym nie dać rady, ale kiedyś na Rysach to w miarę spokojnie
mahavishnuu

PostWysłany: 25.08.2020, 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ja byłem tylko powiedzmy u stóp Ganku, w górnym piętrze Doliny Ciężkiej.

Dolina Ciężka to niezwykłe miejsce. Widoki są tam przepyszne. Ze szczytu Ganku widać ją bardzo dobrze, niezapomniane krajobrazy, przewyższenie jest ogromne. Obok Doliny Kaczej, to moja ulubiona tatrzańska dolina. Jeśli ktoś miał te miejsca w planach, to niestety, nie wiodą tam żadne szlaki turystyczne.
Białystok

PostWysłany: 25.08.2020, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie niezwykłym miejscem jest Litworowy Staw z pięknym widokiem na Ganek, Rumanowy i Rysy w sąsiedztwie koleby którą nazywam Żuławskiego.

Bywam tam co 2-3 lata od niemal 3 dekad i zawsze jest pusto, maksymalnie pojawia się kilka osób w międzyczasie.

Niestety dojście tam zajmuje ok. 4 godzin (a bywam tam albo z Polskiego Grzebienia albo odwrotnie) więc przy całodziennej trasie te pobyty trwają maksymalnie 30 minut. Wprawdzie mógłbym w rzeczonej kolebie przenocować ale samemu bym się nigdy nie odważył, żona czy dzieci tym bardziej.

Kaczą znam tylko z tatrzańskiej literatury...
mahavishnuu

PostWysłany: 25.08.2020, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okolice Litworowego Stawu są bardzo ładne. Z tego miejsca do Kaczej Doliny jest bardzo blisko. Trzeba tylko wiedzieć, w którym miejscu należy odbić kosówką we właściwą stronę. W okolicy Litworowego Stawu widać również Dolinę Ciężką. Generalnie, Dolina Białej Wody to bardzo urokliwe miejsce. Herzog kręcił tam „Nosferatu wampir”. Dolina Białej Wody miała imitować Transylwanię.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Skocz do: