Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o turystyce ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 29.04.2020, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straszliwie teraz brakuje mi podróży, przestrzeni, swobody. Na przełomie stycznia i lutego tego roku byłem w Tajlandii i żeby odświeżyć wspomnienia zmontowałem taki filmik. Zapraszam do obejrzenia i komentowania. Zastrzegam, że to pierwszy filmik, jaki w życiu samodzielnie zmontowałem i do którego podłożyłem muzykę. Więc zapewne popełniłem wszystkie możliwe błędy za co z góry przepraszam. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=1vpn4pLFjwM
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.04.2020, 22:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładny krajobraz, interesujące formy skalne i relaksujący klimat. Bardzo udany debiut. Smile
Leptir
box

PostWysłany: 30.04.2020, 08:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję!
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.04.2020, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ode mnie też poleciał tradycyjny sub i łapka w górę Wink
Fajnie się to oglądało. Daj koniecznie cynka jak będziesz coś montował z kierunków bałkańskich!
esforty
remaster

PostWysłany: 30.04.2020, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobało się też mnie, chociaż ja z tych co to:

... Nie mam zaufania do powietrza, którego nie widzę.

......................................................................................... Kapitan Frank Ramsey w Crimson Tide1995

Aha! Jeździsz niewłaściwą stroną jezdni. Zmień to Wink .
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.04.2020, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duża przyjemność. I lektor, jakiego lubię Cool
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 30.04.2020, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za miłe słowa, łapki i suby! Smile Maćku, z kierunków bałkańskich mam tylko zdjęcia, jak znowu się tam wybiorę, to postaram się o filmy. 🙂 Esforty - no proszę, musiałem się zagapić i zjechałem na lewo, dobrze, że akurat wszyscy też tam zjechali, więc nikt nie zauważył. Wink
Freefall

PostWysłany: 30.04.2020, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Straszliwie teraz brakuje mi podróży, przestrzeni, swobody.

To miałeś szczęście, że udało ci się jeszcze wyrwać:). Ja też szczęśliwie zaliczyłem wakacje w lutym, bo inaczej to pewnie trzeba byłoby czekać do przyszłego roku...

Mi też brakuje podróży. Chociaż w Warszawie przestrzeni nie brakuje. Dziś wybrałem się na dłuższy spacer - 38,7 km, a i tak nie zdołałem opuścić granic naszej pięknej stolicy Wink.

A filmik fajny. Ładne widoki, dobrze dobrany podkład muzyczny, a drobne niedoskonałości techniczne nie wpływają na odbiór całości Wink.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 30.04.2020, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jutro nad Wigry. To jeszcze Polska. Wolno zatem.
Białystok

PostWysłany: 16.07.2020, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś zabrałem dzieci na Rysy od słowackiej strony (syn był już dawno temu, córka ledwo odstaje od ziemi i dziś pierwszy raz). 4 pory roku bo na szczycie akurat zaczęło padać i na pewno nie deszcz, taki ni śnieg ni grad.

Ja byłem kilka razy tak 5-6 mniej więcej przy różnej pogodzie i nigdy nie było tak mało ludzi i na trasie a szczególnie na szczycie. Na słowacki 2503 m.n.p.m. nikt nawet się nie próbował fatygować. W Chacie pod Rysami luzy a był moment, że byliśmy sami. Hm...
Leptir
box

PostWysłany: 16.07.2020, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:

A filmik fajny. Ładne widoki, dobrze dobrany podkład muzyczny, a drobne niedoskonałości techniczne nie wpływają na odbiór całości Wink.

Dopiero teraz zauważyłem, że to napisałeś. Embarassed Dziękuję za miłe słowa! Udało mi się z tą Tajlandią prawie w ostatniej chwili, tam już mocno się strach przed koronawirusem szerzył. Wszędzie ludzie byli w maseczkach, przy wejściu do metra w Bangkoku trzeba było się zdezynfekować, ale jeszcze wszystko działało. Dosłownie 2 tygodnie po moim powrocie już zaczął się lockdown.
Crazy
remaster

PostWysłany: 18.07.2020, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Przy muzyce o turystyce"... hmm. U mnie te dwie rzeczy się rzadko łączą. Fakt, że chyba w ogóle co najmniej 95% muzyki słucham w domu, a na wyjazdy często nie zabieram niczego do słuchania. A już mój ulubiony rodzaj turystyki, czyli Tatrzańska Turystyka Schroniskowa, zupełnie, ale to zupełnie nie kojarzy mi się z muzyką. Tym razem jednak mogło być nieco inaczej, bo pojechaliśmy sporą ekipą, w tym moja córka, która wzięła discmana i nawet dałem jej kilka płyt, w razie jakby co (z '75 też, a jak). Niestety jednak nawet nie doszedłem w pobliże tego discmana Wink
Tak to dziś, po 8 dniach ciszy znowu włączyłem sobie kilka płyt...

Widzę, że z Białystokiem byliśmy całkiem niedaleko w tym samym czasie. My w Roztoce. Akurat we czwartek to ledwo wyściubiliśmy nos ze schroniska, bo padało rzęsiście od rana. Udało się dojść do Wodogrzmotów i nieco nielegalnie zajrzeć ciut wyżej do górnych wodospadów. Ogólnie wyjazd lajtowy, rodzinny, dookoła krzaczka i strumyczka. Ale chociaż na Wrota się z żoną wyrwaliśmy Smile
Freefall

PostWysłany: 25.07.2020, 15:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że parę osób lubi góry. Ja też, chociaż za wielu szlaków nie zaliczyłem Smile.
W sierpniu zeszłego roku byłem w Słowenii i mogę śmiało polecić ten kraj, niezbyt daleko, a trasy w Alpach przepiękne. Tylko niestety ceny trochę wyższe niż w Polsce, cóż oni mają euro Smile.

Parę fotek dla zachęty:

Alpy Kamnicko-Sawińskie - widok z Raduchy 2062 m n.p.m

Dolina Logarska - widok na przełęcz Savijskie Sedlo:

A z przełęczy można wejść np. na Ledynski Vrch (2106 m n.p.m.)

Oczywiście poza górskimi wycieczkami można zwiedzić urokliwe miasteczka jak np. Skofia Loka:

Albo Bled, który jest niestety zbyt turystyczny, za to z pięknym jeziorem:

I zamkiem górującym nad miastem:

Następnie przyszła pora na Alpy Julijskie z Triglavem (po prawej):

To już bardziej wymagająca wycieczka. Wyszliśmy ze Starej Fuziny, na początku mulatierą, później mijając od wschodu Velo Polje doszliśmy na do schroniska Vodnikow Dom, z pięknym widokiem na Triglav.

Później ścieżką na Koński Preval i dalej już po piargach do Domu Planika (2401 m.n.p.m.) W sumie przewyższenie 1800 m.

Można oczywiście wejść na Triglava (2864 m.n.pm.). I tak zrobiłem. Nie jest to najłatwiejsza góra. Wąska grań i ostro pod górę. Na szczęście szlak dobrze ubezpieczony stalowymi linami (via ferrata).

Problem są mijanki ze schodzącymi w dół, jest bardzo wąsko, a na górę walą tłumy, bo każdy Słoweniec poczytuje sobie za punkt honoru wejście na szczyt.

Nagrodą za wysiłek (2300 m. przewyższenia) są widoki i piękny wschód słońca widziany spod Domu Planika następnego dnia Smile.

Jak już nasycimy się wschodem słońca, możemy zejść mulatierą do Trenty.

Po wysiłku można wymoczyć nogi w rzece Soczy - darmowa krioterapia, woda jest lodowata Very Happy.

Albo wykąpać się pod malowniczym wodospadem Kozjak - nie próbowałem Smile.

Można wybrać się również na inne szczyty np. Małą Mojstrovkę 2332 m n.p.m i podziwiać panoramę Alp Julijskich

Oczywiście to nie koniec atrakcji jest przede wszystkim Postojna:

Zwiedzanie jaskini można połączyć ze zwiedzaniem fantastycznie wkomponowanego w skały zamku w Predjamie:

Mam nadzieję, że moje pstryki ne zniechęciły was do odwiedzenia Słowenii. Naprawdę warto Exclamation
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.07.2020, 16:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne widoki i świetne wyczucie kadru Exclamation
Freefall

PostWysłany: 25.07.2020, 17:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 7 z 17

Skocz do: