Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 30.11.2020, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim roczniku jak 1976 lista tylko do 30 nie ma sensu, u mnie mniej więcej ta pierwsza 30 jest już zabetonowana, ewentualne zmiany to jest własnie ta ostatnia czwarta dziesiątka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.11.2020, 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim roczniku u mnie pierwsza 20tka jest zabetonowana, bez kolejnych mogę się obyć. Cool

Zatem czekamy na chętnych w zliczaniu 40tek. Rolling Eyes
Leptir

PostWysłany: 30.11.2020, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rocznik całkiem interesujący, ale jeśli o mnie chodzi, to 30 spokojnie wystarczy.
Crazy
album CD

PostWysłany: 30.11.2020, 12:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
pracę w młodym dynamicznym zespole...

Monstrualny Talerz napisał:
zabetonowana

słowo klucz Cool
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 30.11.2020, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Co do kolejnego zwycięstwa PF - no, cóż jest to nieco szokujące, to jest jednak megasilna marka. 67 chyba też zdominują?

Przewaga Pink Floyd w 1968 nie była duża, a w 1967 jest sporo mocarnej konkurencji: dwa najlepsze albumy The Doors, "Are You Experienced" czy. "Sgt. Pepper". Zwycięstwo "The Piper at the Gates of Dawn" nie jest oczywiste, zwłaszcza że wczesny Floyd nie cieszy się tu chyba tak dużym uznaniem jak ten późniejszy.

Natomiast w przypadku 1976 w ogóle nie widzę faworytów. Może Van der Graaf Generator? Nie znajduję tam nawet wielu płyt, które osobiście jakoś bardzo cenię. Nawet Miles Davis - który w latach 1968-72, 1974, 1975 i 1977 jest u mnie w ścisłej czołówce, przeważnie na szczycie - wydał tylko kiepski zbiór odrzutów. Zresztą o jazzie z tamtego rocznika w ogóle nie ma co gadać, a rock był moim zdaniem w momencie kompletnego wyeksploatowania dotychczasowych pomysłów, a jeszcze zanim pojawiły się nowe. Tak więc całkiem możliwe, że czołówkę mojej listy zdominuje elektronika.
Leptir

PostWysłany: 30.11.2020, 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1976 to dla mnie bardzo dobry rocznik. Wyszedł wtedy znakomity album Genesis, który nauczyłem się przez lata doceniać. Jest bardzo dobry Stevie Wonder, świetny Bowie, Queen, Rush, przełomowy i bardzo dobry album Thin Lizzy, dobra płyta ELO, bardzo dobra Steely Dan. Ale oczywiście dla elektroniki to rok wręcz rewelacyjny i jeśli uda mi się zagłosować, to elektronikalia na pewno będą w czubie mojej listy.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.11.2020, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie przejściowy - nowa fala dopiero co się kluje, a stara fala już cierpi na pewne zmęczenie materiału Co nie zmienia faktu, że spokojnie 30-40 płyt na listę znajdę, pewnie z debiutem Alan Parsons Project na czele.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 30.11.2020, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim to moja ulubiona ostatnimi czasy płyta Dylana Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.11.2020, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie o pudlo powalczy na pewno Romantic Warrior i Rainbow, czyli ulubione plyty Rory'ego. Very Happy Still Life tez na szanse. Choc nie jest tez wykluczone, ze cale podium przypadnie plytom folkowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 30.11.2020, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dylan, Celeste, Harmonium? Można rozważyć... (Bo przecież nie Malicorne).
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 30.11.2020, 13:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co Ty mi tu z tymi symfonikami Smile . Jak mówię "folk", to mam na myśli folk. Bez prądu, mellotronów i orkiestr. A Malicorne to już zasadniczo słuszna koncepcja.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 30.11.2020, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Dla mnie ten rocznik to przede wszystkim folk- kilkanaście folkowych arcydzieł z różnych stron świata, które uwielbiam

Moglbys rzucić kilkoma nazwami? Nie bąć kuźwa taki tajemniczy. Very Happy

Okechukwu napisał:
Z progiem nie jest wcale tak źle, ale trzeba wyjść poza UK

To akurat jest prawda. Sporo dobrego progresu wydano w 1976 w Niemczech, Włoch, Kanady, Hiszpanii i Argentynie. Jest też b.dobry symfonik ze Szwecji na który zapewne i Gacek zagłosuje.

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 30.11.2020, 14:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 30.11.2020, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zanim jeszcze ktoś założy wątek, to już wszystko zostanie omówione i ustalone tu Wink
Okechukwu

PostWysłany: 30.11.2020, 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wcale nie jestem tajemniczy, bo przecież mam jedną z tych płyt na awatarze poniżej, ale Mirku - to nie Twoje klimaty:

Banda do Casaco- Coisas do Arco da Velha (przepiękny folk z Portugalii)
Malicorne - Almanach
Kolinda - Kolinda (niesamowity folk z Węgier!)
Eduardo Mateo & Jorge Trasante (kapitalny folk z Urugwaju)
Christodoulos Halaris- Erotokritos (grecki folk inspirowany XVII-wieczną muzyką z weneckiego okresu Krety )
Nuova Compagnia di Canto Popolare - La gatta Cenerentola- takie plebejskie folkowe "Wesele Figara" z Południa Włoch - fenomenalne!
Ougenweide - Eulenspiegel - to akurat "średniowieczny" prog folk- druga strona LP na poziomie Songs Jethro
Zupfgeigenhansel - Volkslieder 1 (niemiecki folk głównie oparty na pieśniach z XIX wieku)
Trinn Yann - La découverte ou l'ignorance (celtycki folk z Bretanii- kapitalna energia!)
A Barca do Sol - Durante o verão (super prog folk z Brazylii).

Na razie opisy hasłowe, ale już jak będzie temat- wrzucę troszkę obszerniejsze. Wrzuciłem tylko te najlepsze- ale dobrych folków jest w tym roczniku od groma- łącznie z grupą z Tajlandii Smile
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 30.11.2020, 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie 76 jest bardzo bombowy właściwie pod każdym względem: prog, jazz, fusion, elektro, progressive pop (ostatnio polubiłem tę etykietę), a nawet i rock. Wiele moich ulubionych albo w sumie najczęściej słuchanych płyt się tu znajduje. Czekamy na śmiałka, który założy temat. A może jakaś Pani dla odmiany? Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 87, 88, 89  Następny
Strona 84 z 89

Skocz do: