Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
album CD

PostWysłany: 30.11.2020, 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na te folki to ja się zamierzam najbardziej! W sumie mógłbym nawet zignorować wszystkie pozostałe 250 ważnych płyt których nie znam i słuchać samych folków Wink

Ale proszę Pana! A Dulaman?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.11.2020, 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Wcale nie jestem tajemniczy, bo przecież mam jedną z tych płyt na awatarze poniżej, ale Mirku - to nie Twoje klimaty:

Nie przesadzaj, chyba za malo mnie znasz. Wink
Lubie folk ale nie "czysty", tylko z domieszką rocka, a najlepiej z rockiem progresywnym. Jesli jest domieszka jazzu też mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.
Z Twojej listy znam połowę wykonawców. Lubie A Barca do Sol, Malicorne, Banda do Casaco, ale wcześniejszą ich płytę "Dos Beneficios dum Vendido...". Znam i wysoko sobie cenię debiut Ougenweide (płyty z rocznika 1976 nie znam). Poza tym znam Kolindę, ale tu masz rację - nie moje klimaty. Very Happy
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.11.2020, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli lubisz debiut Ougenweide, no to Eulenspiegel polubisz dozo bardziej, bo to najbardziej progresywny album w ich dyskografii. Druga strona plyty to w zasadzie prog Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 30.11.2020, 16:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że to temat organizacyjny - szkoda, aby tak ciekawe rekomendacje oraz uwagi przepadły. Zachęcam, żeby ochotnik czym prędzej założył właściwy wątek. Proszę się nie bać "liczenia" - pomożemy Wink
Białystok

PostWysłany: 30.11.2020, 18:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Lubie A Barca do Sol, Malicorne, Banda do Casaco, ale wcześniejszą ich płytę "Dos Beneficios dum Vendido...". Znam i wysoko sobie cenię debiut Ougenweide (płyty z rocznika 1976 nie znam). Poza tym znam Kolindę, ale tu masz rację - nie moje klimaty. Very Happy

I tak jestem zdumiony, że aż tyle.
Avatar Okechukwu oczywiście kiedyś sprawdziłem, szacunek za tak szeroki muzyczny horyzont Wink
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 30.11.2020, 18:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ale proszę Pana! A Dulaman?
No tak, to bodaj ten rok. W takim razie — ścisła czołówka Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 30.11.2020, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
1976 to dla mnie bardzo dobry rocznik. Wyszedł wtedy znakomity album Genesis, który nauczyłem się przez lata doceniać.

A nawet dwa albumy. Wink Nie wiem, który masz na myśli, bo obydwa są znakomite (A Trick Of The Tail, Wind & Wuthering). Swoją drogą, zerknąłem sobie na wyniki starego plebiscytu i przeżyłem szok. Nie ma Wind & Wuthering! Jakim cudem wylądował w rankingu na najlepszy album 1977 roku. Rolling Eyes
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 30.11.2020, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Wind & Wuthering

Moim zdaniem niedoceniana płyta. Subiektywnie: TOP 3 płyt Genesis (bardziej jednak lubię "Sztuczkę").

A z tym brytyjskim progiem w 1976 roku nie było wcale aż tak źle, choć to były trochę takie ostatnie podrygi...

Z drugiej strony:
RoryGallagher napisał:
Tak więc całkiem możliwe, że czołówkę mojej listy zdominuje elektronika.

Leptir napisał:
Ale oczywiście dla elektroniki to rok wręcz rewelacyjny i jeśli uda mi się zagłosować, to elektronikalia na pewno będą w czubie mojej listy.

- takie rozwiązanie chyba najbardziej mi odpowiada. Wink
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 30.11.2020, 23:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:

A nawet dwa albumy. Wink Nie wiem, który masz na myśli, bo obydwa są znakomite (A Trick Of The Tail, Wind & Wuthering

A no tak, nie wiem dlaczego, zawsze byłem przekonany, że "Wind..." to 1977. W takim razie wybór rzeczywiście jest trudny, bo oba świetne. A nawet ten późniejszy lubię bardziej...
Okechukwu

PostWysłany: 30.11.2020, 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I debiut Enid jest z tego rocznika, więc pogloski o śmierci proga są mocno przesadzone Smile
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 01.12.2020, 01:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy z prog-rocka w 1976 roku miałbym więcej niż 3 płyty w top 40.

Za to chciałbym wiedzieć, kiedy temat. Wink
Okechukwu

PostWysłany: 01.12.2020, 01:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co kto lubi-- może i być 40 w ogóle bez proga. To nie jest obowiązkowe. Zamiast się pytać kiedy- zakładaj Smile
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 01.12.2020, 08:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Nie ma Wind & Wuthering! Jakim cudem wylądował w rankingu na najlepszy album 1977 roku. Rolling Eyes

To chyba w miarę normalne i powszechne zjawisko, w latach 90 właśnie tak miałem opisane kasety: Trick 76, Wind 77 i There Were 78, bo tak pasowało, no i niestety tak mi zostało w głowie.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.12.2020, 09:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W&W dlatego wylądował w 1977 bo w UK wyszedł w grudniu 76, a w USA - styczeń '77. Dlatego też wiele źródeł podaje 1977 - podobna sprawa jak z The Clash - London Calling - w Europie grudzień 1979, a w USA styczeń 1980 i jest na liście Rolling Stone'a jako jeden z najważniejszych albumów lat 80-tych.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
mahavishnuu

PostWysłany: 01.12.2020, 11:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
To chyba w miarę normalne i powszechne zjawisko, w latach 90 właśnie tak miałem opisane kasety: Trick 76, Wind 77 i There Were 78, bo tak pasowało, no i niestety tak mi zostało w głowie.

W latach 80. i 90. często podawano 1977 rok. Oto kilka przykładów:

- pierwsza książka poświęcona Genesis, która ukazała się w naszym kraju- „Twórcy teatru rockowego” (1987), Kosińskiego i Szałankiewicza
- Tomek Beksiński w „Wieczorze płytowym”, bodaj na początku 1988 roku, gdy prezentował ten album, mówił, że płyta ukazała się 1 stycznia 1977 roku
– Wiesław Weiss w swojej jednotomowej encyklopedii (1991) również podał błędną datę; jeśli mnie pamięć nie myli, podobnie było w „Tylko rocku”

Takich przykładów jest więcej. Nic dziwnego, że tak się to utrwaliło w świadomości słuchaczy.

WOJTEKK napisał:
W&W dlatego wylądował w 1977 bo w UK wyszedł w grudniu 76, a w USA - styczeń '77. Dlatego też wiele źródeł podaje 1977

Album ukazał się w ojczyźnie muzyków w 1976 roku, tam wydała go macierzysta wytwórnia zespołu (Charisma). To jest zdecydowanie najważniejszy punkt odniesienia przy datowaniu. Jeszcze w tym samym roku ukazał się w wielu krajach (Francja, Włochy, RFN, Holandia, Hiszpania, Kanada, Nowa Zelandia, RPA, Japonia…). W przypadku USA spotkałem się z różnymi wersjami (1976, 1977), na pewno pierwsze wydanie kasetowe to 1976. Nie ma to jednak żadnego znaczenia w kontekście właściwego datowania tego wydawnictwa. Ewentualnie mogą się tym jarać Jankesi.

Jeśli chodzi o współczesne źródła internetowe, z których zazwyczaj korzystamy

Discogs – 1976
RYM – 1976
Wikipedia - 1976
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  Następny
Strona 85 z 89

Skocz do: