Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.12.2020, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz tak, ale wcześniej bywało różnie. Natomiast to, że teraz głosujemy to w 1976 roku - no problem - koniec pierwszej dziesiątki Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.12.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, ale kto poprowadzi temat? 🙂
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.12.2020, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten kto chce liczyć czterdziestki.
Crazy
album CD

PostWysłany: 01.12.2020, 16:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję, żeby po prostu założyć wątek 1976, nawet jeżeli jeszcze nie będzie prowadzącego.
Jak napisał gharvelt:
Cytat:
to temat organizacyjny - szkoda, aby tak ciekawe rekomendacje oraz uwagi przepadły

Moglibyśmy w nowym temacie dyskutować, rekomendować a nawet omawiać roki wydania. Taka lista, jak folki od Okechukwu to naprawdę cenna rzecz, a na stronie 86 wątku organizacyjnego, no to tego...

Poza tym, jak dyskusja się rozkręci, to pewnie rozgrzeje emocje i komuś się bardziej zachce prowadzić Wink

Ja się nie zgłoszę, no bo czekam na 77 Very Happy
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 01.12.2020, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że to nie jest najlepszy pomysł, żeby wątek zakładał jeden forumowicz, a plebiscyt prowadził inny. Prowadzący nie będzie mógł edytować cudzego pierwszego posta (o ile nie jest moderatorem lub adminem), w którym standardowo są zamieszczone zasady i lista rekomendacji. Lepiej już poczekajmy, aż zgłosi się jakiś chętny.
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.12.2020, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ci co ostatnimi czasy prowadzili zdaje się niespecjalnie się garną, pozostali tym bardziej. Rolling Eyes
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 01.12.2020, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już prowadzę jeden plebiscyt, więc nie chcę przesadzić i dać plamy w obu xD
WOJTEKK

PostWysłany: 01.12.2020, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bierz drugi. Jak spieprzysz jeden, to już będziesz wiedział czego nie robić przy drugim. 😇

Powrót do góry
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 01.12.2020, 23:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No który stanie? Pieszo lub konno, zaraz tu, na tym placu? Na miecze lub na topory, na co zresztą chcecie, wybierajcie. No który? Może ty Hugonie Kottwiz? Może ty tam, Krossig? Może ty, Rymbaba, gnoju jeden? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK

PostWysłany: 01.12.2020, 23:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na gołe klaty!

Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 30.12.2020, 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wprowadzenie:
Gramy rodzinnie w grę Pandemic Legacy, w której chodzi o to w co obecnie bawi się rząd światowy czy kto tam to wszystko organizuje. Nie mniej mam duże przeświadczenie, że scenariusz wzięto sobie właśnie z tej gry. Generalnie gra się zespołowo i ratuje świat przed chorobami, po kolei rozgrywa się kolejne miesiące, wymyśla szczepionki, wprowadza kwarantanny, izoluje miasta, no i ludność się buntuje i temu trzeba jakoś zaradzić (np. od czerwca do akcji wchodzi wojsko Wink ). Bardzo fajna gra dla całej rodziny Smile Nie mniej gdy się skończy rozgrywkę w danym miesiącu wprowadza się Usprawnienia Końcowe np. dodatkowe umiejętności postaci lub pozostawia się stacje badawcze.

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/pandemic-legacy-sezon-1-edycja-niebieska-98794.html

To tak tytułem zajawki, jeśli ktoś ma ochotę to jest to naprawdę niesamowita gra, bardzo wciągająca.

Nie mniej trwa Plebiscyt na rok 2000, a w zamiarze mamy kolejne lata i chciałbym zaproponować - zupełnie niezobowiązująco - pewne Usprawnienia Końcowe. Jako główny forumowy maruda muszę przyznać, że mam pewien problem z tym plebiscytem. Wszystko ok fajnie się kręci, ale w dalszym ciągu ja np. nie wiem właściwie nic o tym roczniku. Ktoś powie ok, to twoja wina, że jesteś gamoniem i nie słuchasz wszystkiego jak leci i co nas to obchodzi. Ale jak na ten moment na liście startowej jest 417 pozycji, zdecydowanej większości nie kojarzą ani trochę. Z drugiej strony rzeczy dość popularnych w dalszym ciągu nie ma (np. ta Pantera co ktoś tu dopiero co przypomniał) i zapewne po dosłaniu wszystkich list okaże się, że wielu rzeczy wciąż brakuje. To po prostu znak naszych czasów - ogromne rozdrobnienie, powstanie baniek informacyjnych, brak kanonu. Bardzo trudno się w tym wszystkim odnaleźć, przynajmniej mi, a jednak chciałbym cokolwiek z tych nowszych lat liznąć, wyciągnąć dla siebie. Włączanie na chybił trafił 417 płyt mija się z celem.

Nie ma się też co zżymać na tak dużą ilość propozycji, to po prostu takie czasy - choć osobiście ograniczyć wolałbym się tylko do tego co naprawdę godne jest uwagi i na co naprawdę zamierza się zagłosować.

Pomyślałem sobie czy nie pomogło by wprowadzenie Usprawnienia Końcowego w postaci dodania do listy gatunku oraz nacji wykonawcy. Wiem, wiem, to znowu dużo dodatkowej roboty, ale pomogłoby jednak penetrować pewne kierunki. Np. ja nie mam zupełnie potrzeby wchodzić w hiphop czy deathmetal, ale już półeczka funk - latino - brasil mogłaby mnie zainteresować (np. ten venezuel Los Amigos jest bardzo fajny, chętnie bym zagłosował).

To oczywiście tylko propozycja, zupełnie niezobowiązująca. W którymś plebiscycie Gharvelt zaproponował, żeby na listę wpisywać tylko te pozycje, które opatrzone są dłuższym opisem, ale i to chyba się nie udało, bo nie każdemu chce się opisywać coś bardzo popularnego (np. w 2001 będzie Exciter, czy to w ogóle trzeba przypominać?). Ale z drugiej znów można zapytać co to w ogóle w tych czasach znaczy popularne???

Tak tylko luźno rzucam ten temat.
Powrót do góry
akond
kaseta FeCr

PostWysłany: 30.12.2020, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może - skoro tak popularny jest tu RYM - oprócz zestawienia bazowego na pierwszej stronie wątku, dodatkowo zakładać ogólnodostępną listę na RYM, zawierającą te same pozycje?

Nakład pracy nie tak wielki, a unikniemy przynajmniej wewnętrznych sporów klasyfikacyjno-gatunkowych (o które nietrudno choćby przy wielu spośród moich propozycji).

Taką listę użytkownicy serwisu mogliby już sobie przeglądać pod dowolnie wybranym kątem.
.
Powrót do góry
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 30.12.2020, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja w plebiscycie podkreślałem i zachęcałem, aby proponować takie płyty, które naprawdę się poleca, a najlepiej, żeby jeszcze przybliżyć je przynajmniej kilkoma słowy. Takie podejście, myślę, że usprawnia każdemu dobór płyt do słuchania. Sam właściwie nigdy nie rzucam tytułami.

Myślę, że prawie wszystkie faktycznie popularne płyty roku 2000 (spośród tych, które mogłyby liczyć na punkty - bo nie ma na liście np. Britney Spears czy Enrique Iglesiasa) bardzo szybko znalazły się na liście startowej, nie określiłbym tak przywołanej Pantery - sam nie wiedziałem, że w tamtym roku w ogóle wydali jakąś płytę.

No a rozdrobnienie wynika po prostu z większej ilości styli muzycznych. W plebiscytach z lat 70. po prostu rządzi to, na czym zostało zbudowane całe forum - prog-rock i jazz fusion, dalej parę innych klasyczno-rockowych gatunków, czasami soul, funk, czy wczesna elektronika, trochę ówczesnego popu... a lata zerowe to oprócz grania jakoś nawiązującego do klasyków, ale i dziesiątki nowych nurtów; prawie każdy z nich ma jakiś swój kanon, bez konieczności jakiegoś słuchania na oślep - rozumiem jednak, że sama ich liczba może zawrócić w głowie.

Zbiorcza lista na RYM, może jeszcze z opisami, wydaje mi się niezłym pomysłem.
Crazy
album CD

PostWysłany: 30.12.2020, 23:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypowiem się, ponieważ przypuszczam, że za czas jakiś zostanę prowadzącym któregoś z plebiscytów (o współczesnych mówię, bo tak to wiadomo, że 1977 Wink). Z różnych propozycji Usprawnień Końcowych, mi jest zdecydowanie najbardziej po drodze z przywołaną powyżej propozycją gharvelta, czyli, żeby wpisywać pozycje, o których ktoś coś napisze, choć parę słów zachęty/ swojej opinii/ informacji.

Taka była koncepcja przy plebiscycie dekadowym (gdzie nadmiar propozycji był nieunikniony i zresztą i tak się nie uniknął). Nie pamiętam, jak wyszło w praktyce. Chyba nieźle, z tym, że prowadzący dodał z defaulta albumy, które w plebiscytach rocznikowych uzyskały jakieś tam miejsca... tak mi się wydaje.

Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest to, że nawet jednolinijkowy opis potrafi bardzo dużo dać, a niektórzy są tu naprawdę asami od krótkich zwięzłych polecajek... niektórzy inni zaś od długich i kwiecistych Wink

Monstrualny Talerz napisał:
np. w 2001 będzie Exciter, czy to w ogóle trzeba przypominać?

Ale nie o przypominanie chodzi, tylko o rzucenie jakiegoś osobistego światła na daną płytę. Mnie np. bardzo będzie interesowało, co masz do powiedzenia na temat Excitera, bo póki co pamiętam, że kompletnie się nie znasz na Delta Machine Razz

Co do RYM nie wypowiadam się, bo to całkowicie nie moje środowisko.
A gatunków nie rozróżniam, więc wynalazków typu west coast hip hop albo progressive pop nie podejmuję się przydzielać Wink
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 03.01.2021, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To co teraz, 2001? Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89  Następny
Strona 86 z 89

Skocz do: