Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 79, 80, 81  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.02.2008, 11:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tajne głosowanie to niezły pomysł i faktycznie wyniki mogłyby być zaskakujące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.02.2008, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile albumów najmniej można podac? Pięc, dziesięc?

Mi się to podoba, ale nie będę w stanie sklejic listy przed 1967 Wink

Jako ciekawostka: tak przebiegało podobne głosowanie na forum Queen, z ograniczeniem od 5 do 10 albumów:
http://www.forum.queen.pl/viewtopic.php?t=4086
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.02.2008, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qnrad napisał:
A ile albumów najmniej można podac? Pięc, dziesięc?

(...)

Nie widzę powodu, by wprowadzać dolny limit.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 19.02.2008, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama idea jest świetna. Teraz już chyba pozostaje podjąć decyzję czy głosowanie ma być tajne, czy po prostu każdy wypisze na forum swoje ulubione płyty z danego rocznika.
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.02.2008, 12:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swoje typy do listy należałoby podać w przypadkowej kolejności, bo w przeciwnym razie prawie wszystko będzie jasne.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 20.02.2008, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabawa w DINOZAURZY ALBUM ROKU - zasady:

1. Cel
Wybieramy w osobnych tematach forum w dziale Płyty najlepsze krążki z poszczególnych lat. Bez żadnych ograniczeń ani gatunkowych, ani żadnych innych. Po prostu nasze ulubione płyty za dany rok.

2. Propozycje
Uzgadniamy wspólnie listę startową w następujący sposób: każdy zainteresowany składa własne propozycje płyt z danego rocznika, które jego zdaniem są na tyle dobre, że powinny stanąć w szranki. Na podstawie propozycji Użytkowników, opiekun rocznika kompiluje jedną listę propozycji. Jako pomocne w orientacji, co jest z jakiego rocznika i głosem ludu uznane za dobre, służy Rate Your Music chart albumowy za dany rok http://rateyourmusic.com/charts/top/ . Choćby tylko po to, żeby się nie spierać, co w którym roku wyszło - zakładamy w tym względzie arbitralność RYM i już.
Opiekun rocznika publikuje listę propozycji na forum i ogłasza nabór rankingów indywidualnych. Lista ma charakter orientacyjny i pomocniczy, tzn, że przy wyborze płyty roku można głosować na pozycje spoza listy.

3. Ranking
Oto właściwa część zabawy.
Po ogłoszeniu listy propozycji i terminu naboru rankingów osobistych każdy uczestnik zabawy ma kilka dni na podanie swojego rankingu płytowego na dany rok. Ranking należy przesłać prywatną wiadomością opiekunowi rocznika. Ranking nie może obejmować więcej niż 50 pozycji, nie ma natomiast dolnej granicy; można więc wytypować nawet tylko jedną płytę, albo w PMce ograniczyć się do pozdrowień Wink.
Płyty uzyskują punkty w następujący sposób: płyta z pierwszego miejsca w rankingu dostaje 50 pkt, kolejna o punkt mniej itd.
O terminie, w którym należy przesyłać PMki z osobistymi rankingami informuje na forum opiekun rocznika. On tez po upłynięciu tego terminu opracowuje i publikuje na Forum zbiorczy ranking. Ranking obejmuje wszystkie indywidualnie zgłoszone płyty w kolejności według łącznie uzyskanej przez każdą ilości punktów, z określeniem ile punktów dana płyta otrzymała od danego Użytkownika.
Płyta, która zdobędzie sumarycznie najwięcej punktów wygrywa, kolejna zajmuje drugie miejsce itd.
Nagrodą za zwycięstwo jest email wysłany zwycięskiemu wykonawcy przez Administratora Forum, z linkiem do ostatecznego rankingu. Smile
B.J.

PostWysłany: 21.02.2008, 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak właściwie po co tworzenie listy przez głosujących, skoro nie trzeba się nią kierowac, a wszyscy i tak będą patrzec na rateyourmusic, a ztracimy przez to dnie?

Dobre pytanie. Otóż sądzę, że mała wymiana informacji przed dokonaniem wyboru nie zaszkodzi. Na RYM nie koniecznie jest wszystko. Myślę, że mogą wyplynąć od Forumowiczów ciekawe, zapomniane nieco tytuły, np. płyty polskie czy z innych nie anglojęzycznych krain. RYM niby jest "światowe", ale dodatkowa konsultacja nie zawadzi.
Nie sądzę, byśmy tracili jakiś czas w ten sposób. Wszak można zapuścić jakąś kolejną wywalankę - nic nie stoi na przeszkodzie.
Oczywiście, jeśli wiele osób jest zdania jak w powyższym cytacie, możemy zmodyfikować zasady i olać "preselekcję". Ja uważam, że warto ją zostawić.
Kto jest przeciw?
Jakuz

PostWysłany: 21.02.2008, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogłaszaj rekrutację B.J.! Zobaczymy w praniu jak to działa i ewentualnie wprowadzimy zmiany w następnych konkursach. Aczkolwiek nie sądzę, by były potrzebne.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 26.02.2008, 19:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, można było przewidzieć, że problemy się pojawią Smile
B.J. napisał:
WOJTEKK napisał:
Może nie przesadzajmy z tą poważną? Windmill wpakował poważną listę szanownych nieboszczyków - niby fajnie, ale trochę nie na temat. Bo tak możemy co rok - zawsze znajdzie się kilkadziesiąt wydawnictw z muzyką poważna, a w gruncie rzeczy z jej kolejnymi interpretacjami. i tak możemy przez kolejne 40 lat głosować na kolejne wydania "piątki" Van Beethovena itp. Koncerty jak najbardziej tak!!!!! Przecież to sól muzyki rozrywkowej!

Po pierwsze regulamin nie ogranicza gatunkowo wyboru.
Po drugie regulamin nie zmusza do glosowania na wszystkie płyty z listy propozycji, więc nie ma przymusu głosowania na muzykę klasyczną. Ja np. nie będę głosował na wiele tych "poważnych" nagrań, bo ich po prostu nie znam.
Oczywiście można na przyszłość zmienić regulamin i wywalić "powagę". Tylko znów może się pojawić problem, co nią jest, a co nie jest.

WOJTEKK napisał:
Co do dat wydania - nie trzymajmy się jednego źródła, tylko w razie czego zweryfikujmy z najbardziej wiarygodnym - można to przecież zrobić w miarę szybko - okładka, strona wykonawcy, jakaś bardziej wyspecjalizowana strona tematyczna. za parę lat będziemy mieć np. taki problem - "London Calling" The Clash wyszło w Europie pod koniec 1979, a w Ameryce na początku 1980 - jeżeli RYM to strona amerykańska to jestem prawie pewien, że tam data wydania będzie 1980.

PS.Jest jednak 1979.

Ok, tylko kto i jak praktycznie ma weryfikować rocznik płyty? Opiekun? Mam nadzieję, że znajdą się tacy na kolejne roczniki, gdzie w grę wchodzić będzie więcej płyt niz teraz. Idea weryfikacji jest bardzo słuszna, ale proszę zaproponować na to przepis. Czy osoba proponująca tytuł ma załączać linki weryfikujące rocznik?

WOJTEKK napisał:
Po co przepis? A nie wystarczy zdrowy rozsądek? Myślę, ze kiedy ktoś przedstawi datę z okładki, ze strony artysty - to chyba wystarczy.

Wojtku, zdrowy rozsądek przede wszystkim, ale uwierz mi, że muszą być siły porządkowe i ktoś musi decydować, w sytuacji, gdy np. dwóch Forumowiczów zacznie się spierać co jest z którego roku. Na razie na szczęście jeszcze nikt się o to nie spiera, ale profilaktycznie przyjąłem jako opiekun rocznika 1966 postawę dyktatora.
Oczywiście, że data z okładki lub ze strony artysty to cenne informacje, ale zdarza się, że i one mijają się z prawdą. Wtedy ktoś musi rzecz "klepnąć" - więc niech będzie to opiekun danego rocznika.
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 27.02.2008, 10:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrezygnował z muzyki poważnej, Wojtek ma rację z tymi interpretacjami. Poza tym nie sądzę, żeby zbyt często pojawił się problem "co jest a co nie jest" muzyką poważną - gdybyśmy z jazzu zrezygnowali, to byłby większy problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B.J.

PostWysłany: 27.02.2008, 12:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mało słucham poważnej i jest mi to w sumie obojętne. Proponuję, żeby - jeśli coś jest na pograniczu muzyki rockowej i jazzowej, której poświęcone jest to Forum - to nie czynić przeszkód.
Ewidentnie poważną muzę można uwalić od kolejnego rocznika. W 1966r. ją dopuściłem i tak zostanie. Nie sądzę, by miało to jakiś olbrzymi wpływ na wyniki.
B.J.

PostWysłany: 29.02.2008, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taki niuans regulaminowy pod dyskusję:
Jak wiadomo pierwsza płyta z każdego rankingu indywidualnego dostaje 50 pkt, każda z kolejnego miejsca o punkt mniej.
W moim rankingu na pewno będzie mniej niż 50 płyt, a mogą być i takie, które chciałbym tylko wyróżnić jakimś punkcikiem, ale nie klasyfikować tak blisko najlepszych.
Dlatego - jeżeli chcecie też tak robić - proponuję w takich przypadkach stosować w przysyłanych mi rankingach następujący format:

1. Wykonawca X - Płyta X
2. Wykonawca Y - Płyta Y
3. Wykonawca Z - Płyta Z
...
27. Wykonawca Q - Płyta Q

Powyższy przykład rankingu oznacza, że ktoś głosował tylko na cztery płyty, z czego pierwsze 3 do klasyfikacji generalnej otrzymają kolejno 50,49 i 48 punktów, natomiast Wykonawca Q - Płyta Q dostanie 24 punkty.
B.J.

PostWysłany: 13.03.2008, 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka uwag technicznych po naszej zabawie 1966:
1.Wygrały płyty najpowszechniej znane, co niekoniecznie = najwyżej oceniane. Może lepiej średnią wyciągać z ocen?
2.Sądzę, że jednak trzeba narzucic górne i dolne minimum ilości płyt dla rankingów indywidualnych, gdyby zachować czysto ilościowy sposób liczenia punktów. Co prawda ten rocznik był specyficzny, ale rankingów z pełnymi 50 pozycjami było mniej niż połowa (ja też nie dałem).
3. W nawiązaniu do p2: Gdyby jeszcze jedna osoba przysłała ranking z samym nr 1 i byłby to np. Cream - radykalnie zmieniłoby to końcowy wynik.

Wniosek końcowy jest taKi: trzeba rozważyć zmianę w punktacji, albo narzucić limit rankingów indywidualnych, np. minimum 20 tytułów, maksimum 50 od osoby.

No i jest jeszcze pytanie zasadnicze: Czy w ogóle jest ochota na dalszą zabawę?
Jakuz

PostWysłany: 13.03.2008, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolne i górne minimum - jak najbardziej. Ma to sens, bo przynajmniej nie zniekształca całości jak np. podanie tylko kilku tytułów z - siłą rzeczy - największą ilością punktów.
Natomiast z tą średnią to bym polemizował Wink Przecież jeśli tylko jedna osoba wybierze na swój nr 1 daną płytę, to będzie ona miała max średnią bo inni jej w ogóle nie uwzględnią. A to chyba niezbyt jednak dobrze świadczyłoby o klasie tej płyty Confused
Oczywiście suma punktów uzyskanych przez tytuł też nie jest do końca miarodajna (płyta znana i mnóstwo głosów, ale mało "czterdziestek" jest wyżej od dzieła wybitnego, ocenianego w przedziale 45-50 - ale przez 3 razy mniej osób). Summa summarum jednak chyba ten sposób liczenia jest w naszym przypadku sensowniejszy - z racji tego, że jednak wielu z nas nie tyle słucha podobnej muzyki - co - w pewnym uproszczeniu - zna i ceni podobne tytuły.
Temat do dyskusji bo sam plebiscyt wyszedł Ci B.J. znakomicie i warto to kontynuować.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 13.03.2008, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapytajcie sie tych ktorzy nie brali udzialu co powinniscie zmienic w regulach, aby zachecic ich do uczestnictwa. Maximalna granica jest stanowczo za wysoka -moim zdaniem - wystarczy 20-30 tytulow. Dolna granica musi byc takze ustalona (np. 10).
Punktacja w skali 1-10 i wyciaganie sredniej dala by szanse mniej znanych tytulom przebic sie do gory listy.
Przy obecnych regulach macie plebiscyt na najbardziej znana, popularna plyte, a nie na najlepsza.
Uwierzcie mi, ja robie takie plebiscyty od lat!

Jeszcze jedno dodam: ustalenie kolejnosci plyt od pozycji 1 do 50 jest szalenie trudne, poniewaz wiele plyt jest rownorzednych i odstrasza wielu ludzi. Ci co brali udzial w 1966 niech zrobia maly test i sprobuja ustawic swoje listy od nowa i porownac ja z lista ktora wyslali do BJ-a. Zobaczycie zupelnie inny rezultat.
Przy punktacji ten problem jest z glowy - mozesz wystawic te sama ocene roznych, rownorzednym plytom.
Gdyby to zalezalo ode mnie to bym wyeliminowal muzyke klasyczna i czysty jazz. Oczywiscie zostawic trzeba jazz-rock / fusion.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 3 z 81

Skocz do: