Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 79, 80, 81  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.12.2019, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
WOJTEKK napisał:
bardzo racjonalna - muzykę rozrywkową od ok. 20 lat trapi poważny niedowład tworczy, który przeszedł już w stan chroniczny
Oczywiście, że jest to bzdura. Wink

WOJTEKK napisał:
Jeśli cos nie stało się kanonem w momencie ukazania się, to zazwyczaj nim już nie zostanie.
To oczywiście również bzdura - a Gentle Giant, Can, Velvet Underground, dziesiątki innych rzeczy z lat 60./70., czy nawet 80.? Dzisiaj to ścisły Kanon, wtedy - wykonawcy ledwo znani.

oj Artur, Artur - powiem tak - jakie czasy taki kanon. Ale wpisujesz do tego kanonu jedna ze słabszych płyt Arcade Fire, popierdułki typu Fleet Foxes, przynudzaczy z Carbon Base Lifeforms, albo wyjątkowo nieudane Currents TI - no to Ci powiem tak - taki kanon, to jest taki kanon przy kanonie 80, czy nawet 90, jak Ekstraklapa kopana jest poważna liga przy Bundeslidze.

A co do drugiego cytatu - nie przeczytałeś dokładnie - tam jest jeszcze słowo "zazwyczaj", które uwzględnia takie wyjatki jak chociazby VU. Natomiast Can, czy GG - to są słaby przykłady - Can zawsze miało swoich wiernych fanów i zawsze był to zespół niszowy - teraz też - ich popularność nie wybuchła nagle po latach - oni swoja publiczność mieli i mają, a GG było dosyć popularną grupą, która potrafiła w USA obrzenić sztuki nawet w setkach tysięcy egzemplarzy. na pewno sprzedali dużo więcej płyt niż VDGG i być może nawet King Crimson. A już żeby podsumować te renesanse popularności - spowodowała je jedna rzecz - nowy nośnik CD - Hayward z Moody Blues powiedział, że jak ukazały się wznowienia ich płyt na CD to zarobili na tym naprawdę konkretne pieniądze. Jak sobie przypominam, to śp. Hiseman też wspominał, że na reedycjach CD Colosseum konkretnie zarobiło

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.12.2019, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O, Oleeks - nie dajcie się zrobić w konia. Przecież tej komisji weryfikacyjnej wcale nie chodzi o poznanie nowej muzyki. Gdyby komuś naprawdę o to chodziło, to miał setki okazji do poczytania merytorycznych dyskusji i wartościowych rekomendacji. Wprawdzie nie żyłem (na szczęście) w czasach komisji egzaminujących zespoły, ale na podstawie kilku książek jednak można sobie wyrobić zdanie na ten temat.
Mówicie więc, że chcecie grać, jak Wy to nazywacie, muzykę młodzieżową?
No bo wiecie-rozumiecie, my tu jesteśmy od przepuszczania artystów, a nie jakichś hałaśliwych amatorów.

WOJTEKK

PostWysłany: 17.12.2019, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znaczy Maćku uważasz, że my miejscowy beton i reakcja nie słuchamy nowszych rzeczy? Nie wiem jak inni - ja słucham. Staram się. I odbijam się od tego jak od ściany - jest to jak przesiewanie szamba sitkiem, żeby znaleźć złoty pierścionek. Z listy Artura sporo rzeczy znam i absolutnie mi się to nie podoba (trochę rzeczy znam i mi się podoba) i nie dlatego, że jestem na to za stary, tylko dlatego, że poziom proponowany przez tych wykonawców nie jest specjalnie wygórowany - są to zwykle rzeczy, które już gdzieś kiedyś słyszałem tyle, że w lepszym wykonaniu. To po jakiego pędzla zawracać sobie głowę gorszą kopią? Jeśli ktoś słucha muzyki 10-15 lat to on to on nie wie jak fajnie było wcześniej, on cały czas żyje w czasie kryzysu i nie ma możliwości porównania tego. dla niego kryzys jest normą.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 17.12.2019, 08:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
WOJTEKK napisał:
Oleeks napisał:

Bardzo jednostronna opinia, wręcz irracjonalna.

bardzo racjonalna - muzykę rozrywkową od ok. 20 lat trapi poważny niedowład tworczy, który przeszedł już w stan chroniczny i mówienie w kontekście muzyki XXI wieku o kanonie jest.... hm... dowcipem dnia? co najmniej?

Naprawdę tak uważasz? Bardzo surowa refleksja!

Niestety tak. Widzę to po mojej półce z płytami.

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 17.12.2019, 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znaczy Maćku uważasz, że my miejscowy beton i reakcja nie słuchamy nowszych rzeczy?

Nie, po prostu wydaje mi się, że nie wszyscy potrzebują tej nowej muzyki. To naprawdę nie jest obowiązek. W tych komisjach kiedyś też siedzieli ludzie, którzy weryfikowali zespoły nie tylko z powodów politycznych i ideologicznych, ale część z nich z pewnością nie rozumiała młodego pokolenia, co nie pozwalało im na zrozumienie nowej estetyki.
Pojawił się mój ulubiony argument wieku i stażu, który działa w dwie strony, bo nie każda głowa nadąża za zmianami i trzeba to sobie jakoś racjonalizować. Tylko taki resentyment niczego nie wnosi. To nie wyścigi, ani konkurs, po co poświęcać tyle cennego czasu na coś w czym nie znajduje się przyjemności? Żeby choć robić to przy użyciu jakiegoś nowego kanonu myśli, oryginalnych sentencji czy w ogóle czegoś, czego do tej pory nie było w języku czy komunikacji. Bo narzekanie i zawężone pole widzenia czy słyszenia (w czym nie ma nic złego, bo można robić coś z pasją w głąb - nie ma obowiązku postrzegania szeroko!) oraz narzekanie na nowe pokolenia już było, naprawdę. Ja też nie rozumiem wielu współczesnych rzeczy, ale mam na szczęście inne rzeczy do roboty.
No i jeszcze ten cały KANON - piękny wytrych Wink
Nieznany Kanon Rocka? To już więcej osób czyta nasze forum niż znało i miało te płyty w epoce „przed Leśniewskom” (skrót myślowy). Nie trzeba tworzyć sztucznych kanonów, mi to na pewno nie potrzebne, ale jeśli komisja będzie chciała, to można się o to pokusić. Kanon Muzyki Niebanalnej? Albo niech i będzie Kanon Muzyki Banalnej! Kanon Szerokokątnego Ucha? Kanon Niekanonu? Niekanon Kanonu? Kanon Narodowego Frontu Wyzwolenia Idei (nie mylić z Judeą Wink)?
Jeśli rozszerzyć kanony estetyczne (etyczne lepiej pomińmy) na inne pola, to czy nie można podyskutować np. o Kanonie Mody? I co wtedy zrobić ze skarpetami do sandałów (biedni Czesi i Polacy)? Teraz niby wolno, ale jeszcze parę lat temu nikt nie pytał emeryta czy ma dobre krążenie i czy mu nie jest zimno, tak jak nikogo nie interesował ktoś z zaawansowaną cukrzycą, komu gorąco w lecie, ale woli się jakoś uchronić przed skaleczeniem w stopę? A może Kanon Zdrowego Trybu Życia? Łatwo ustalić, choćby na podstawie BMI (lub na 100 innych sposobów). Nikt nie zna żadnego fajnego gościa, który nie mieści się w normie (kanonie) BMI? Wszystkich ich do kosza? Podobne absurdy można tworzyć bez końca, ale chyba lepiej dać sobie spokój i np. poszerzyć pole widzenia albo patrzeć sobie w głąb i dać spokój tym skarpetom w sandałach (uwaga, to pułapka numer 2, tak jak z tym NBA Wink).
WOJTEKK

PostWysłany: 17.12.2019, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej - nazwa Nieznany Kanon Rocka miała być TYLKO i WYŁĄCZNIE nazwą kącika muzycznego w audycji Tomka Beksińskiego i miało to dobrze brzmieć w radiu - ona ma swój rytm - składa się z krótkich słów, które zawierają dużo samogłosek - miała wpadać w ucho - ŻADNYCH GŁĘBSZYCH przesłań nie zawiera - taka sama nazwa jak Prawo i Sprawiedliwość - dobrze brzmi, ale sensu nie ma. Tak, że nie wpierajcie mi dziecka w bżuh i nie dorabiajcie do tej nazwy żadnej teorii, przesłania ani nic innego. następny, który będzie to próbował rozkminiać zostanie przeze mnie wyzwany na ubitą ziemię na gołe klaty. A ja "chodzę" w ciężkiej.

Maćku, wierz mi, ja potrzebuję nowej muzyki i bardzo się cieszę, kiedy znajdę coś nowego i fajnego, a jeszcze jak jest to nowy wykonawca, to już w ogole fajnie. A to porownanie do jakichś komisji niespecjalnie ma sens, ponieważ w tych komisjach siedzieli głównie muzycy jazzowi, a oceniali rockowych. Ja jestem fan rocka - die hard, ktory jazz na tym forum traktuje jako zło konieczne i najchętniej zamknąłby wszystkich jazz-fanów na jednym pod forum gdzieś na ostatniej zakładce forum, żeby to w oczy nie lazło. Kwestia stylistyki dla mnie nie jest żadnym problemem, ponieważ ja mam to wdrukowane w genach - pop, rock, elektronika - jak w tym siedzę prawie 40 lat i przez ten czas posłuchałem sporo muzyki, żeby mieć pewien materiał porównawczy i jeżeli słyszę coś nowego - i wyłapuję ewidentne błędy techniczne w nagraniu, do tego drętwotę muzyczną a do tego od razu mi się to kojarzy z czyms, co ktos zrobił już dawno temu tylko lepiej, akceptacji to mojej nie uzyska - za mało miejsca na półce, za mało czasu na słuchanie średnich rzeczy. dla mnie współczesna muzyka rozrywkowa - powiedzmy pop, rock i elektronika to albo mniej lub lepiej powielane pomysły z przeszłości, albo eksperymenty formalne nie wnoszące do jej rozwoju nic nowego. Na temat hip-hopu i jazzu się nie wypowiadam, bo to nie moja kupka herbaty.

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 17.12.2019, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtku, nie ja tu te kanony wywołałem do tablicy i domaga się tu ich troche więcej osób, więc tylko przedstawiam je w szerszym kontekście i pokazuję zarówno absurdy jak i rzeczywiste konsekwencje jakoe winny wypływać z takiego myślenia. Nic mi do samej nazwy, ale jak sam piszesz Kanon może tylko udawać kanon, a coś ważnego i wartościowego nie musi wcale mieć aspiracji do tego, żeby ktoś decyzyjny wpisał coś do jakiegoś kanonu.
Skracając wywód - przy minimum dobrej woli ustukałbyś 30 płyt z dekady chociażby z samych tylko albumów, którym dałeś 8 gwiazdek na Artrocku. Chyba, że to były jakieś jaja i mocno polecasz, ale nie polecasz. Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 17.12.2019, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ja mówię, że nie ustkualbym? Spokojnie ustukałbym. bo to nie jest problem znaleźć 30 bardzo dobrych plyt w 10 lat - aż takiej pustyni nie ma - liczy się pewien trend. A ten jest mało optymistyczny.

A ten mój kanon nie miał nic udawać, był tylko szyldem.

Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 17.12.2019, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
taka sama nazwa jak Prawo i Sprawiedliwość - dobrze brzmi, ale sensu nie ma.

Very Happy Very Happy Very Happy

A NKR to jeden z lepszych tytułów jakie znam. Serio. Przynajmniej muzycznych.
WOJTEKK

PostWysłany: 31.03.2020, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może 1968? Fajnie było, psychodela full in swing Bitle, Stonesi i sporo innych. poza tym jak zrobi się 1968 to bedzie można 1967 a tam było jeszcze fajniej Very Happy

Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 31.03.2020, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w 1968 pewnie rozłożą się około 50/50 jazz oraz psychodelia, a reszta weźmie resztki, o ile miejsca zostanie. Coś czuję, że tym razem zamiast 70%, to we wskaźniku głównonurtowca spadnę gdzieś na sam dół - może się zamienimy miejscami? Przynajmniej taki wniosek mi się nasuwa, jak patrzę na wyniki plebiscytu z roku 2008: w pierwszej "20" znalazły się tylko 3 płyty, na które bym dziś zagłosował Surprised Za to mam nadzieję na sporo nowych odkryć i liczne, interesujące rekomendacje od grega Smile

Jeśli dobrze pamiętam, to jakiś czas temu RoryGallagher wspominał, że mógłby poprowadzić 1968. Może jest jeszcze tym zainteresowany?
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 31.03.2020, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne, mogę poprowadzić.

Choć sam byłbym jednak za plebiscytem 1974 - większa szansa, że znajdę tam coś ciekawego, czego jeszcze nie znam.
Białystok

PostWysłany: 31.03.2020, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ odszedłem od stylistyki z lat 60-tych, będę śledził tylko wyniki i czekał na 1974 r.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 31.03.2020, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również wolałbym 1974
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 31.03.2020, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I 1968 i 1974 to świetne roczniki, ale jak było 69, 70, 71, 72, 73, to 1974 wydaje mi się być logicznym następcą.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 69 z 81

Skocz do: