Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 28.06.2020, 15:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to w dodatku Cherry jest z 69? Smile Byłem przekonany, że z 68. Oczywiście dla miłośnika psychodelii jest to fascynujący rocznik, ale ten gatunek znajduje się na peryferiach moich zainteresowań, choć oczywiście nie brak plyt, które lubię. Jest dużo fajnych płyt bluesrockowych - to mógłby być jedyny argument dla mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.06.2020, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To wciąż tylko część tytułów.

No właśnie. Jeszcze jest np. "Stick-Up" Hutchersona i "Tender Moments" Tynera. Oba albumy zapunktowały w dekadzie jazzowej lat 60-tych. Podejrzewam, że zbiorą jakieś punkty w zestawieniu rocznikowym.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.06.2020, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Pewnie to będzie niepopularna opinia, ale mam zdanie niemal dokładnie odwrotne względem tego, co napisał Talerz. Otóż to właśnie w przypadku lat z dekady 00s (i podobnie z 90s) przydałyby się dłuższe oraz dokładniejsze plebiscyty, tak minimum 3-4 m-ce.

Niekoniecznie niepopularna - ja w pełni się zgadzam. Wink Stopień osłuchania to jedno. To akurat u każdego może wyglądać inaczej (choć statystyczny Dinozaur na pewno lepiej zna lata 60. i 70., niż dekadę zero). Widzę jednak jeszcze inny plus tego rozwiązania. Takie plebiscyty zapewne będą w cieniu np. 1968 lub 1975 roku, dlatego krótki czas ich trwania może być zniechęcający. Mnie by się na przykład średnio uśmiechało przez 3-4 tygodnie trzaskać na potęgę płyty z 2003 roku. Tymczasem mając kilka miesięcy można - nawet w chwilach wolnych od starszych roczników - sporo przesłuchać, co powinno zaowocować większą frekwencją.
Tak to widzę, choć może gharvelt i ja nie mamy racji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 28.06.2020, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabawy w roczniki z XXI wieku mają dla mnie sens tylko wtedy, jeśli będą trwały te 3-4 miesiące. Jeśli tak zdecydujecie, to wstępnie się piszę.
Białystok

PostWysłany: 28.06.2020, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z 1968 r. na półce z LP mam aż 2 (słownie: dwa) tytuły. Soft Machine i Pink Floyd.
Jazz żaden mnie nie jeszcze nie przekonał na tyle aby chociaż dopisać go do listy życzeń. Może po plebiscycie sprawdzę jazzowe podium...
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.06.2020, 12:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o 1968 rok to w gruncie rzeczy podzielam opinie okechukwu i gharvelta. Faktycznie, brakuje pozycji wybitnych, jednak znajduję w nim niemało albumów dobrych i bardzo dobrych. W TOP 40 mam 19 pozycji jazzowych. Subiektywnie ująłbym to tak:

Bardzo dobre:

Pat Martino - Baiyina (The Clear Evidence)
Pat Martino - East!
Jazz Composers' Orchestra - Jazz Composers' Orchestra
Eddie Gale - Eddie Gale’s Ghetto Music
John Coltrane - Om
Miles Davis - Nefertiti
Archie Shepp - The Way Ahead
Prince Lasha & Sonny Simmons - Firebirds

Dobre:

Chick Corea - Now He Sings, Now He Sobs
Steve Marcus - Tomorrow Never Knows
Max Roach - Members Don’t Git Weary
Gato Barbieri - In Search Of Mystery
Charles Tolliver - Paper Man
Miles Davis - Miles In The Sky
Melvin Jackson - Funky Skull
Roscoe Mitchell - Congliptious
Marion Brown - Le Temps Fou
Herbie Hancock - Speak Like A Child
Gary Bartz - Another Earth
David Axelrod - Song Of Innocence
Don Ellis - Autumn
John Coltrane /Alice Coltrane - Cosmic Music
Gary Burton With Orchestra - A Genuine Tong Funeral
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 29.06.2020, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak - Gale jest fantastyczny. Zupełnie o nim zapomniałem. Wyrafinowany jazz o klimacie "ideowym" współczesnego hip-hopu - taka w sumie bardzo nowatorska płyta w wymowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.06.2020, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
Jeśli chodzi o 1968 rok to w gruncie rzeczy podzielam opinie okechukwu i gharvelta. Faktycznie, brakuje pozycji wybitnych, jednak znajduję w nim niemało albumów dobrych i bardzo dobrych. W TOP 40 mam 19 pozycji jazzowych.

Że zacytuję Tarkusa z innego wątku - "wisisz mi za ortopedę, bo z wrażenia spadłem na podłogę" tyle, że nie za ortopedę tylko za dropsy p-bólowe. 1968 - Przecież tam samo miodzio!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 29.06.2020, 13:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WojtkkU - dyskusja pomiedzy okechuwku i gharvelta dotyczyła jazzu.

Okechukwu napisał:
Gdyby w 68 było dużo ciekawych jazzów, to optowałbym za tym rocznikiem

gharvelt napisał:
W 1968 nie znalazłem w jazzie niczego równie znakomitego jak...

mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.06.2020, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisałem o płytach jazzowych. Najwyraźniej zgubiłeś wątek. Zobacz o czym pisali wcześniej Okechukwu i gharvelt, bo odnosiłem się do tego, co napisali. Nie zauważyłeś listy płyt, którą umieściłem w tym poście? Znajdziesz tam tylko płyty jazzowe. Rock to inna bajka.
MirekK

PostWysłany: 29.06.2020, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
1968 - Przecież tam samo miodzio!

Rozwijając temat miodzia w 1968 roku - rock progresywny w powijakach, heavy/hard rock w powijakach, jazz według speców gatunku nie za dobry. Jeśli ktoś nie przepada za rockiem psychodelicznych nie ma za bardzo co szukać w roku 1968.
esforty
album CD

PostWysłany: 29.06.2020, 16:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1968 jako pewien przedział czasu, ma ten sam "problem" co geo-polityczne położenie Polski, mianowicie pomiędzy...
1967... 1968... 1969
Artur.O
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 29.06.2020, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
WOJTEKK napisał:

Rozwijając temat miodzia w 1968 roku - rock progresywny w powijakach, heavy/hard rock w powijakach, jazz według speców gatunku nie za dobry. Jeśli ktoś nie przepada za rockiem psychodelicznych nie ma za bardzo co szukać w roku 1968.

Kurczę, ale to tak, jakby prog rock, jazz i hard rock były jedynymi rodzajami muzyki. Razz Hard rocka oczywiście nie było w 1968 roku, ale bardzo żywy był jego przodek, czyli blues rock. Z jazzu, jak widzę, wymieniono kilkanaście pozycji podobno co najmniej bardzo dobrych (podobno, bo sam jeszcze nie słyszałem). Był szeroko pojęty folk rock i pokrewne gatunki, było czarne granie, no i psychodelia miała doskonały rocznik - na tamtym etapie gatunek równie różnorodny i kreatywny, co rock progresywny. Nie jest to rok 1967, ale też nie jest to jakaś dziura.

To powiedziawszy, podobnie jak Rory, głównie motywuję się do poznawania roczników przy okazji plebiscytów rocznych, tylko, że ja akurat jeszcze mam dużo do "doedukowania się" i szczególnie mi odpowiada iście chronologiczne, ponieważ to jest tak, jakby muzyka ewoluowała i zmieniała się na moich uszach. Wink
MirekK

PostWysłany: 29.06.2020, 16:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Kurczę, ale to tak, jakby prog rock, jazz i hard rock były jedynymi rodzajami muzyki.

No przecież ja tego nie napisałem. Odróciłeś dokładnie o 180 stopni to co ja napisałem. Jeśli ktoś nie przepada za rockiem psychodelicznych nie ma za bardzo co szukać w roku 1968. Ja oczywiście do tych osób nie zaliczam się. Jestem jednym z niewielu osób, które pozostały na forum i lubią psychodelię.
Praktycznie każdy z kanonicznych tytułow wydanych w 1968 ma wpływy psychodeliczne.
Blues-rock jak najbardziej, kilka pozycji sie znajdzie, to samo dotyczy folk-rocka.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.06.2020, 17:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
WOJTEKK napisał:

No to niech nie szuka, ale też niech nie mówi, ze nie ma tam nic wielkiego.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny
Strona 74 z 76

Skocz do: