Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.09.2020, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
W podstawówce opracowałem taką ankietę na ponad 100 pytań (...)

Twoi znajomi nie mieli z Tobą lekko. Wink

Duch 1532 napisał:
Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie idealnego rankingu 1986: http://rockjazz.pl/viewtopic.php?p=56917&highlight=zaczniemy#56917, oczywiście z idealnym zakończeniem: http://rockjazz.pl/viewtopic.php?p=57001&highlight=jednopunktowych#57001 Cool

Nie ujmując nic innym plebiscytom - mistrzostwo świata. Laughing Nie wczytywałem się wcześniej w ten wątek, a zdecydowanie warto!

Miał rację WOJTEKK, że:

WOJTEKK napisał:
Duch to nasz taki forumowy ekscentryk, on tu robił różne rzeczy Very Happy

Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.09.2020, 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt - duchowy plebiscyt to rewelacja. Smile Niestety jeszcze wtedy nie byłem na forum, a chętnie bym postrzelał do ejtisów. Sądzę, że taki np. Sylvian mógłby liczyć na moje mocne wsparcie, choć raczej do ideału głosującego wg Ducha sporo by mi brakowało... Wink
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.09.2020, 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylviana też bym zapewne wsparł. Wink Moja potencjalna lista najbardziej by jednak chyba pomogła - bardzo nisko sklasyfikowanym - Voo Voo i The Smiths.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 19.09.2020, 15:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że moje dzisiejsze wybory byłyby wówczas na końcu stawki Very Happy
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.09.2020, 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę straciłem z oczu to, co się działo ostatnio w wątku poświęconym muzyce klasycznej. A tam, w trakcie pewnej dyskusji dotyczącej właściwej tematyki, wdarł się offtop plebiscytowy... Posty z tego offtopu wklejam tutaj, uznając że to ich najwłaściwsze miejsce. Przy okazji dwie informacje:
1) zmodyfikowałem nieco nazwę niniejszego tematu, tak żeby odpowiadała też dyskusjom organizacyjnym o innych plebiscytach polegających na wysyłaniu list, nie tylko TOPom rocznikowym. Doszedłem do wniosku, że nie ma co mnożyć bytów bez potrzeby i zakładać kolejnego tematu, dlatego o szczegółach organizacji wszelkich tego typu zabaw rozmawiajmy tutaj.
2) bardzo proszę o uszanowanie próśb zawartych w ramach mojego niedawnego apelu Exclamation

Okechukwu napisał:
Ponieważ jestem na plebiscytowej adrenalinie po tym niesamowitym 1975, to ciągle mi chodzi po głowie Top Classical Smile . Może byśmy jednak spróbowali? Oczywiście powoli, niespiesznie - powiedzmy otwierając po zakończeniu 68 roku. Widzę to co najmniej 10 osób, które wzięłyby udział. Mahavishnuu poprowadziłbyś? Jak o tym myślę, to nie widzę sensu głosowania na konkretne płyty - zrobiłby się totalny rozrzut i groch za kapustą. Natomiast głosowanie na opusy dałoby się chyba jakoś ogarnąć.

Leptir napisał:
O kurczę - ciekawa koncepcja, ale materiału do ogarnięcia co niemiara. Kwestia jeszcze zakresu - odkąd liczymy, czy muzykę dawną również. Jeśli tak, to czy od średniowiecza, renesansu, baroku? Czy bierzemy pod uwagę również muzykę współczesną? To jest ogrom czasu, kompozytorów, dzieł.

Okechukwu napisał:
Jest bardzo fajna lista na Talk Classical. 3 tysiące klasycznych kompozycji- od średniowiecza po współczesność, od muzyki kameralnej po operę.

https://sites.google.com/site/talkclassical/the-classical-music-project/alphabetical-list

Można ją przeglądać i alfabetycznie i wg rankingu (od dzieł najważniejszych) i gatunkami. Oczywiście wszystkiego tu nie ma. Z moich mniej oczywistych faworytów są i sonaty Medtnera i Miske Ciurlonisa, ale nie ma np. Koncertu na orkiestrę i fale Martenota Joliveta ani Pierwszej Symfonii Franza Schmita. Jest tylko jedno dzieło Kilara. Nie ma ani Serockiego ani np Lipińskiego. Muzyka polska siła rzeczy nie jest tak bogato reprezentowana.
.
Dlatego gdybyśmy podchodzili na serio do plebiscytu proponowałbym, żeby tę listę każdy uczestnik mógł uzupełnić o DODATKOWE max. 10 swoich propozycji jeśli ma taką potrzebę. Taki limit jest wg mnie konieczny.

Leptir napisał:
Zdecydowanie przydałoby się rozbudować tę listę przynajmniej o polskich kompozytorów. Np. Panufnika "Arbor Cosmica" czy świetną "Autumn Music". "La Novella D'Inverno" i parę jeszcze innych dzieł Marty Ptaszyńskiej. Kilka kompozycji Pawła Szymańskiego również zasługuje na uwagę. Z twórców wcześniejszych warto zwrócić uwagę np. na poematy symfoniczne Ludomira Różyckiego, Scherzo-tarantellę, wariacje i fantazje Wieniawskiego. To tak na szybko, z pewnością znalazłoby się dużo więcej.

Okechukwu napisał:
Zgoda- zresztą nie tylko w muzyce polskiej są takie luki. Siłą rzeczy jest to wybór, choć obszerny. Kontrowersje wzbudza też grupowanie pewnych utworów - co widać dobrze na przykładzie Chopina- owszem Etiudy czy Preludia to są cykle - zebrane odpowiednio w jednym i dwóch opusach, ale już np. Ballady to cztery odrębne opusy, a tu zostały zgrupowane w jedno dzieło. Czy to rozbijać? Niemniej - taka gotowa i naprawdę kompetentnie zrobiona lista sprawia, że odchodzi nam lwia część roboty.

Okechukwu napisał:
Liczę, kto bym wziąć udział w takim Top Cassical. Ja, Mahavishnuu, Gharvelt, Leptir, Bananamoon, Goran, Akond, Crazy, Bartosz, może również Crescent? Ktoś z młodzieży też zgłaszał chęć - Safeman? Windmill ostatnio się nie udziela, ale może dałby się namówić? Jeśli weźmie udział 10 osób, to jest sens żeby spróbować.

crescent napisał:
Dzięki za pamięć, ale nie. Plebiscyty mnie już zupełnie nie bawią, wręcz denerwują. Gradacyjne podejście do muzyki prowadzi donikąd, a śledzenie, fascynowanie się klasyfikacjami, listami, zestawieniami powoli zabija nasze subiektywne wrażenia, które są najcenniejsze. Najciekawsze, najbardziej wartościowe jest to, co sami doceniamy w muzyce, a nie to, co widzi w niej ogół.
Mimo to, życzę dobrej zabawy.

mahavishnuu napisał:
Okechukwu napisał:
Ponieważ jestem na plebiscytowej adrenalinie po tym niesamowitym 1975, to ciągle mi chodzi po głowie Top Classical Smile . Może byśmy jednak spróbowali? Oczywiście powoli, niespiesznie - powiedzmy otwierając po zakończeniu 68 roku. Widzę to co najmniej 10 osób, które wzięłyby udział. Mahavishnuu poprowadziłbyś?

Klasyczny ranking? Musze przyznać, że jestem do tego sceptycznie nastawiony. To jednak jest forum o innym profilu muzycznym. Nie znaczy to jednak, że jestem przeciw. Na pewno bym tego nie prowadził, bo nie znam się na excelu. Wprawdzie wcześniej prowadziłem już tego typu zabawy, ale nie mam dobrych wspomnień. Jeśli nie ogarnia się tego dobrze pod względem technicznym, jest to prawdziwa mordęga (wiesz o co chodzi Wink ). Chętnie pomogę w sprawach stricte muzycznych – jeśli będzie taka potrzeba.

Okechukwu napisał:
No i to jest właśnie najciekawsze, że profil forum jest inny! Powoduje to, że w takim Klasycznym Topie brak ustalonej hierarchii faworytów i tak naprawdę nie da się przewidzieć, które dzieło wygra. Ogarnięcie Topu pod względem technicznym, będzie o niebo prostsze przy około 10 listach (myślę, że 15 list to jest absolutny max i chyba nie do osiągnięcia). Dlatego jeśli nie Ty, to może ja bym wziął (ale tym razem już profesjonalnie w Excelu - ze szkoleniem u Gharvelta). Powiedz mi jeszcze, co sądzisz o tej liście z Talk Classical jako podstawie do naszej zabawy?

mahavishnuu napisał:
Okechukwu napisał:
Powiedz mi jeszcze, co sądzisz o tej liście z Talk Classical jako podstawie do naszej zabawy?

Lista jest całkiem niezła. Liczne braki są jednak dojmujące. Nie sprawdzałem dokładnie, tak więc zastrzeżeń mogłoby być więcej. Muzyka polska została potraktowana po macoszemu. W zestawieniu nie uświadczymy takich twórców, jak: Mikołaj z Radomia, Tadeusz Baird, Kazimierz Serocki... Wybór dzieł polskich kompozytorów – czasami kontrowersyjny, innym razem zawężony. Przykładowe braki:
Grażyna Bacewicz (najlepsze koncerty skrzypcowe, sonaty skrzypcowe, mój ulubiony I kwintet fortepianowy)
Karol Szymanowski – nie ma arcydzieła - III Sonata fortepianowa
Krzysztof Penderecki – zabrakło bardzo ważnych - Magnificat, Kosmogonia, Canticum Canticorum Salomonis...
Witold Lutosławski – II Symfonia, Trois poèmes d’Henri Michaux
Wojciech Kilar - jest tylko Angelus, a gdzie jego najwybitniejsze kompozycje z lat 70. i 80.?
Średniowiecze potraktowano trochę na odwal. Zastanawia brak ważnych kompozytorów, bez których nie sposób zrozumieć, w jaki sposób dokonała się ewolucja języka muzycznego na styku średniowiecza i renesansu (Jacopo da Bologna, Matteo da Perugia, Antonio Zacara da Teramo, Solage). Francesco Landini, a więc jeden z najwybitniejszych kompozytorów XIV wieku – tylko jeden drobiażdżek, podobnie w przypadku giganta przełomu XIV i XV wieku, Johannesa Ciconii. Nie inaczej jest w przypadku rewolucji barokowej (gdzie podział się Guillaume Bouzignac?). Lepiej wygląda to w przypadku klasycyzmu, romantyzmu i neoromantyzmu. Lista jest dobrym punktem wyjścia, jednak liczne uzupełnienia są nieuniknione.

akond napisał:
mahavishnuu napisał:
Muzyka polska została potraktowana po macoszemu. W zestawieniu nie uświadczymy takich twórców, jak: Mikołaj z Radomia, Tadeusz Baird, Kazimierz Serocki... Wybór dzieł polskich kompozytorów – czasami kontrowersyjny, innym razem zawężony.

Mi brakuje jeszcze choćby Kofflera, Krauzego, Mykietyna, Rudnika czy Schaeffera (Bogusława). Przy czym polskie braki z natury rzeczy łatwiej nam osądzać, ale z innymi nacjami bywa podobnie.

Nawet z najważniejszymi - weźmy Francję, z różnych epok: d'Anglebert? Forqueray? Charpentier (Jacques, nie M-A)? Leclair? Clérambault? Gossec? Muffat? de Visée? Auric? Ohana?
Niby drugi szereg, ale przecież na liście są i reprezentanci jeszcze dalszych...

mahavishnuu napisał:
Średniowiecze potraktowano trochę na odwal. Zastanawia brak ważnych kompozytorów, bez których nie sposób zrozumieć, w jaki sposób dokonała się ewolucja języka muzycznego na styku średniowiecza i renesansu (Jacopo da Bologna, Matteo da Perugia, Antonio Zacara da Teramo, Solage). Francesco Landini, a więc jeden z najwybitniejszych kompozytorów XIV wieku – tylko jeden drobiażdżek, podobnie w przypadku giganta przełomu XIV i XV wieku, Johannesa Ciconii.

Bliżej renesansu również - gdzie Agricola? de la Rue? Isaac? Compère?

Z bardzo dla mnie istotnych twórców XX wieku kompletnie po macoszemu potraktowano m.in. Karla Amadeusa Hartmanna (żadna z symfonii? really?), Ernsta Kreneka (tylko 7 sonata??? dlaczego akurat ona?) czy Friedricha Cerhę (tylko Spiegel).

Pięć dzieł Busoniego, ani jednego Bussottiego. Dohnányi - nic nie ujmując - 11 kompozycji??? Gdzie Cowell? Donatoni? Dumitrescu? Evangelisti? Haubenstock-Ramati? Huber? Hvoslef? Mitterer? Pousseur?

Przykłady można mnożyć. Co nie zmienia faktu, że lista i tak jest bardzo wartościowa. Smile

Okechukwu napisał:
Fajnie, że pojawiły się głosy w dyskusji. Wiadomo, że z naszej perspektywy luki w muzyce polskiej są poważne - oprócz tego, na co zwróciliście uwagę brak np. Karłowicza. Z muzyki, która jest dla mnie bliska brak też Tubina - świetnego estońskiego symfonika (mam płytę z jego symfoniami - i ma szanse na miejsce na liście). Z dzieł Baxa też wybrałbym 1 Symfonię, a nie poematy i muzykę kameralną, która jest na liście. Brak mojego ulubionego poematu Liszta - Mazeppy! Jeśli chodzi o muzykę dawną - to moja wiedza o niej jest bardzo podstawowa i ogranicza się do najbardziej znanych nazwisk - ale luki, na które wskazujecie wydają się duże.
Niemniej - warto przemyśleć, czy mamy ambicję do kompleksowego rozbudowania listy wstępnej o większość pozycji, które pominięto, czy może lepiej się ograniczyć do propozycji, że każdy może ją uzupełnić o max. 10 (albo 15) dzieł (w zamyśle tylko tych, które będzie brał pod uwagę przy układaniu swojej czterdziestki). Taki zapis pozwoliłby uniknąć rozbudowywania listy "ad infinitum" - a to nam grozi, bo całość klasyki to potężny temat.
No i jak się odnosicie do grupowania mniejszych opusów - w jedno "gatunkowe" dzieło- vide Ballady, Mazurki czy Walce Chopina.

Leptir napisał:
Z francuskiego Baroku nie ma tam zdaje się też Mondonville'a - a to (pomimo że uważany za drugoplanowego) fantastyczny kompozytor. Polecam jego "Grands Motets" pod Williamem Christie'm. Absolutnie porywający kawał dojrzałego Baroku w pełnym energii wykonaniu!

Crazy napisał:
Okechukwu napisał:
czy mamy ambicję do kompleksowego rozbudowania listy wstępnej o większość pozycji, które pominięto, czy może lepiej się ograniczyć do propozycji, że każdy może ją uzupełnić o max. 10 (albo 15) dzieł (w zamyśle tylko tych, które będzie brał pod uwagę przy układaniu swojej czterdziestki).

To. Daj spokój, inaczej się zamotamy na maksa. I tak sobie tego nie wyobrażam, ale jak ktoś sobie wyobrazi, to spróbuję sprostać Wink

Okechukwu napisał:
jak się odnosicie do grupowania mniejszych opusów - w jedno "gatunkowe" dzieło- vide Ballady, Mazurki czy Walce Chopina.

Nie wiem. Dostosuję się. Na oko wydaje mi się to sensowną opcją, bo wszak spokojnie można sobie wyobrazić (czy wyjąć z półki) płytę właśnie z walcami Chopina, podczas gdy trudno byłoby mieć np. płytę z koncertami fortepianowymi Mozarta Wink

akond napisał:
Ja do plebiscytu całkiem "ogólnoklasycznego" podchodzę jednak mocno sceptycznie. Podlinkowana lista obejmuje ca. 1000 lat rozwoju klasycznej muzyki europejskiej - ileż razy "po drodze" zmieniała się jej funkcja, formy, znaczenie, publiczność, rola społeczna, sposób odbioru...

W jaki sposób porównać - i wg jakich kryteriów shierarchizować w jednym "worku" - dajmy na to Missa pange lingua Josquina, passacaglię BWV 582, Czarodziejski flet, Grosse Fuge, Winterreise, 8 symfonię Brucknera, wariacje op. 27 Weberna i Les Espaces Aqoustiques Griseya? To wszystko przykłady kompozycji, które na mojej liście mogłyby się znaleźć - ale ich porządkowanie wydaje mi się niecelowe i absurdalne. Nie potrafię, i już.

Jeżeli globalnie, to chyba tylko jako wybór najważniejszych kompozytorów - pełny dorobek i historyczne znaczenie twórców muzyki od biedy jeszcze można jakoś do siebie odnosić na przestrzeni epok.
Jeśli schodzimy na poziom pojedynczych dzieł, to ja swój udział mogę zadeklarować co najwyżej w plebiscytach zawężonych tematycznie. Dodatkowa zaleta byłaby taka, że takich zabaw można urządzić wiele. Smile

Leptir napisał:
Akond - też mam podobne wątpliwości, i też uważam, że większy sens miałyby cząstkowe plebiscyty - np. Top Romantyzmu, Top Klasycyzmu, Baroku, XX wieku itp. Choć tu też pojawiają się spore problemy - bo np. czy Beethoven to klasycyzm czy już romantyzm? Czy Brahms jest romantykiem czy klasycystą? Taki Sibelius generacyjnie raczej należy do muzyki XX-wieku, ale stylistycznie tkwił głęboko w wieku XIX.

Okechukwu napisał:
Akond - problem, który zasygnalizowałeś niewątpliwie istnieje - ale rozbijanie Top Classical na szereg węższych plebiscytów wg mnie nie ma sensu - bo - to jak powiedział Mahavishnuu nie odpowiednie forum. Jeden zbiorczy Top możemy zrobić - ale kilka chyba nie - mam wrażenie, że frekwencja będzie minimalna, a zainteresowanie z plebiscytu na plebiscyt będzie tylko słabnąć. Jak wrzucać do jednego worka Mozarta i Weberna, Xenakisa i Monteverdiego, operę i muzykę kameralną? Na tej samej zasadzie jak wrzucamy w plebiscytach rocznikowych Cecila Taylora z Black Sabbath i Nino Rotę z The Stooges. Smile Jest to naciągane, ale nie bardzo widzę inne wyjście. Co do "przekrojówki;i wyboru tych największych - to jest problem miary -jak ocenić, kto był ten najważniejszy, a kto już nie? OK- co do Beethovena, Mozarta, Bacha, Chopina, Debussy'ego, Strawińskiego, Bartoka i wielu innych będzie pełna zgoda, ale co np. w przypadku takich kompozytorów jak Elgar, Villa Lobos, Chaczaturian, czy Respighi- rzucam nazwiska pierwsze z brzegu. Łapią się do największych czy nie? Są uznani, są w stałym repertuarze koncertowym, ale do nowatorów, twórców nowych kierunków, nie należeli.
Niemniej jeśli Ty zrezygnujesz z udziału, daruję sobie plebiscyt - no bo jeśli jedna z wiodących postaci na forum jeśli chodzi zainteresowanie i wiedzę na temat klasyki, rezygnuje, to nie ma sensu go robić.

Okechukwu napisał:
Ewentualnie moglibyśmy zrobić Plebiscyt na Top Classical XX wieku. Smile Tutaj kryterium jest proste - bierzmy tylko kompozycje wydane w latach 1900-1999 (albo z wypadem do 2020). Nie różnicujemy już, czy jest to bardziej współczesne w sensie gatunku, czy tradycyjne - liczy się data i już. Sporo roboty podczas układania listy - dorobek takich kompozytorów jak Debussy czy wspomniany Sibelius trzeba by trochę sztucznie "przepołowić" no i nie wiem, czy np. Crazy by reflektował, bo Chopina brak Laughing Ale jest to jakaś opcja kompromisowa.

mahavishnuu napisał:
Chyba jednak nie ma się co rozdrabniać. Zestawienia najlepszych utworów średniowiecza, renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu to bardzo ciekawa inicjatywa, ale chyba jednak nie na tym forum. Tutaj, jeśli uda się cokolwiek zorganizować, to tylko coś bardziej nośnego, zarazem mniej specjalistycznego. Wiedza na temat muzyki z danej epoki to jedna sprawa, istotne są również osobnicze preferencje. W moim przypadku niezłą zagwozdką byłby TOP klasycyzmu. Nie przepadam za muzyką z tej epoki, dlatego szalenie trudno byłoby mi sporządzić zestawienie ulubionych kompozycji. Zapewne każdy z Was ma jakieś swoje ulubione epoki, które eksplorował w znacznie bardziej zaawansowany sposób niż inne. Ciekawy jest pomysł kolegi Okechukwu. TOP muzyki XX wieku. Kusząca perspektywa. Tylko gdzie znajdziemy ludzi do tej zabawy? Do tej pory w temacie udziela się może z pięć osób. Jeśli nie pojawią się inne zainteresowane tematem (choćby te, o których wspominał wcześniej Okechukwu), to pomysł na „poważny” TOP spali na panewce. Z mojej perspektywy wygląda to tak - jeśli jest jakakolwiek szansa na realizację przedsięwzięcia, to w grę wchodzą przede wszystkim dwa tematy:
1. Najlepsze utwory ze wszystkich epok
2. TOP XX wieku

Okechukwu napisał:
Pdopisuję się pod postem Mahavishnuu. Na pewno w takim szerokim Topie weźmie więcej osób niż tylko te aktywne w dyskusji - jestem pewien, że weźmie Gharvelt Smile , pewnie też Bartosz (a jak będzie Top XX to w ogóle myślę, że nie trzeba będzie go przekonywać), ktoś z młodzieży, pewnie Bananamoon- postarałbym się też przekonać Windmilla. Dziesięciu uczestników, a nawet lekko powyżej to zupełnie realna liczba. Z pewnością będzie to jednak zdecydowanie mniej niż w plebiscytach rocznikowych, dlatego zastanawiam się czy nie byłoby sensowne zwiększyć maksymalnej liczby pozycji na liście klasycznej do 50.

Crazy napisał:
Okechukwu napisał:
nie wiem, czy np. Crazy by reflektował, bo Chopina brak

Otóż to Very Happy
Do Classical XX wieku podchodzę mniej więcej tak, jak wielu tu kolegów do rocka XXI wieku.

Okechukwu napisał:
To zapytam konkretnie, bo to ja wywołałem temat: czy wahający się Letpir i Akond wezmą jednak udział w Top Classical bez ograniczeń czasowych? Jeśli tak to jakoś powoli będę zmierzał do utworzenia tematu (na razie nie chcę się wcinć bo aktywne są 2000 i 68 ). Jeśli nie, to nie ma co scholastycznie dyskutować o bytach teoretycznych - zamykamy temat klasycznego Topu.

Leptir napisał:
Leptir się nie waha tylko ma wątpliwości. Smile Jak będzie trzeba, to masz mój miecz. Wink

Okechukwu napisał:
Leptirze, dzięki za obywatelską postawę Smile Czyli o wszystkim zadecyduje Akond. Akondzie, zaklinam Cię na fortepian Chopina, stradivariusa Paganiniego, truciznę Salierego i biedne uszy Beethovena, wejrzyj w swe serce i podejmij jedynie słuszną decyzję. Jeden raz tak! Laughing

akond napisał:
Za krótko tu jestem, żeby od razu psuć zabawę. Jeśli od tego zależy być albo nie być, to bytnijmy. Smile

Goran napisał:
Od pewnego czasu (kilka już lat) słucham muzyki klasycznej. Ulubieni kompozytorzy to Beethoven, Chopin i Mahler oraz generalnie cała muzyka organowa. Myśle że znajdą się na Forum chętni do udziału w takiej zabawie.Ja już dzisiaj deklaruje swój udział.

gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.09.2020, 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ sam też zostałem wywołany w przerzuconej dyskusji, to krótko moje stanowisko: wezmę udział w TOPie klasycznym, pomimo że ostatnio plebiscyty - a zwłaszcza towarzyszące im jałowe spory o zasady - coraz bardziej mnie denerwują i zniechęcają do pisania na Forum Rolling Eyes Natomiast mając na uwadze, że przy okazji takich zabaw faktycznie mobilizuję się do znacznie dokładniejszego poznawania muzyki z różnych obszarów (roczników, gatunków), to ostatecznie jestem za. Jakie wybierzecie reguły, jest mi obojętne, jedynie będę wdzięczny za długi czas prowadzenia plebiscytu (co najmniej pół roku, a najlepiej dłużej), ponieważ moja znajomość tematu, w porównaniu z piszącymi tutaj kilkoma specjalistami, jest śladowa.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.09.2020, 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To super Gharvelcie. Tak, było trochę scholastycznych dysput, ale nie nazwałbym tej dyskusji jalowa. Jednak Top Classical to zupełnie nowa materia na tym Forum. Czas na Top Classical musi być długi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81
Strona 81 z 81

Skocz do: