Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 03.01.2021, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładaj wątek Wink
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.01.2021, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
To co teraz, 2001? Smile

No jasne, ale od razu ustalmy, że rozbieg krótszy niż 3-4 miesiące (przy tylu otwartych głowach i uszach na forum, a co za tym idzie, długiej liście polecanych płyt do sprawdzenia) nie ma sensu. Cool
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 03.01.2021, 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko, mi się przyda przerwa od słuchania muzyki na zawody i tak. Wink
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 04.01.2021, 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra, to co robimy?
Chwila przerwy i odpoczynku na "sprawy bieżące"?
2020 będzie ciągnięty za uszy?
Są chętni do prowadzenia 2001?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 04.01.2021, 14:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do mnie, najbardziej by mnie cieszyło, gdybyśmy szli na zmianę: skończymy 1976, zrobimy 2001, skończymy 2001, zrobimy 1977 etc., etc.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 04.01.2021, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idea słuszna, ale wątek dla 2001 warto założyć z dużym wyprzedzeniem - ze względu na rozbiegówkę (czas na zgłaszanie propozycji).
.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 04.01.2021, 17:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram przedpiszcę, który poparł przedpiszcę, zgłaszając zastrzeżenie. Wg mnie z niego wynika, że skoro marzec będzie miesiącem 1976, to warto 2001 założyć wcześniej, niż dopiero po zakończeniu 76, ale nie jakoś strasznie wcześniej.
Monstrualny Talerz napisał:
Chwila przerwy i odpoczynku

Mi się przyda! (nie wiem, czy nie spasować z 76... tzn. nie żebym chciał się wymiksować, ale może jakaś skrócona lista, bez głębokich poszukiwań?..)

2000 miał 2 miesiące rozbiegówki i 3 miesiące wysyłania.
Może spróbować odwrócić proporcje i 2001'mu dać rozbiegówkę luty-marzec-kwiecień, po czy maj-czerwiec na listy? Przed wakacjami by się skończyło.

A 1977 jakoś po drodze albo potem, to by się zobaczyło, jakie są nastroje społeczne po zakończeniu 76.
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 04.01.2021, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja myślę, że jak najbardziej, plan "na zakładkę" 1976 -> 2001 -> 1977 -> 2002 ma dużo sensu i jest najbardziej logiczny. Jeśli nikt inny nie jest chętny na prowadzenie, temat założę za kilka dni, bo przedtem, jako prowadzący, sam jeszcze chcę ogarnąć większość swojej listy na rok 1976 żeby być przed wszystkimi. Razz
esforty
remaster

PostWysłany: 04.01.2021, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, dajmy sobie więcej czasu. Jeszcze nie rozwinął/rozkwitł 1976.
Piotr
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 04.01.2021, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
No ja myślę, że jak najbardziej, plan "na zakładkę" 1976 -> 2001 -> 1977 -> 2002 ma dużo sensu i jest najbardziej logiczny. Jeśli nikt inny nie jest chętny na prowadzenie, temat założę za kilka dni, bo przedtem, jako prowadzący, sam jeszcze chcę ogarnąć większość swojej listy na rok 1976 żeby być przed wszystkimi. Razz

Plan jak najbardziej słuszny i słowa uznania za prowadzenie plebiscytów. Myślałem tylko, że wcześniej gdzieś tu ustalono naprzemienną kolejność starszych roczników i po 2001 miał chyba być 1967, potem 2002 i dopiero 1977.
Osobiście wolałbym wcześniej poeksplorować 1967 i przy okazji zamknąć moim skromnym zdaniem najlepsze dzesięciolecie w dziejach muzyki rozrywkowej 1967-76.
W każdym razie co Szanowni Forumowicze zadecydują będzie dobrze, najważniejsze że zapał jest, co dobrze rokuje na przyszłość.
Ps. A ostatnio sam się sobie dziwię bo wziąłem się trochę za... Jazz Very Happy
Powrót do góry
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 04.01.2021, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja to sobie wyobrażałem tak, że plebiscyty roczników współczesnych będą szły równocześnie z plebiscytami roczników starszych. Do tego lata 60. i 70. na zmianę. Czyli całość w ten sposób, dwutorowo:

1976 -> 1967 -> 1977 -> 1966 -> 1978 -> ...

2000 -> 2001 -> 2002 -> ...
album CD

PostWysłany: 04.01.2021, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego zaproponowałem, żeby 01 zainstalować jeszcze podczas trwania 76 i tak dalej. Tylko nie od razu! Spokojnie można to odpalić w lutym... chyba Wink

Pytanie ważne: co z 2020? Padały argumenty, że jak się tak od razu przystępuje do podliczania roku, to wyniki nie mają większej wartości podsumowującej, bo raz że jeszcze więcej rzeczy, niż zwykle, nie zdążyło się poznać, a dwa że jeszcze pierwsze wrażenia nie okrzepły. Argumenty niewątpliwie słuszne -
- ale kontrpytanie brzmi: co jest ważniejsze? Wartość podsumowująca czy wartość poznawcza? Pytanie, które wydaje mi się wręcz retoryczne. A jeżeli tak, to...
Białystok

PostWysłany: 04.01.2021, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno wartość poznawcza. Sprawdziłem sobie co to jest za płyta, która zajęła 2 miejsce w plebiscycie na album 2000 r. Po przesłuchaniu błyskawicznie dałem ocenę na RYM. 2/10. Cool
Artur.O
singel kompaktowy

PostWysłany: 04.01.2021, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2020 rok trzeba będzie kiedyś zrobić, ale mnie do tego rocznika nie ciągnie na razie. Razz A wszystkie proponowane plebiscyty dla mnie mają wartość poznawczą, ponieważ ja te wszystkie klasyczne roczniki tak naprawdę przy nich dopiero sobie jakoś porządkuję - poza większością tych najważniejszych rockowych płyt (i niektórych z innych gatunków), to wcale aż tak dużo z nich nie znam. Razz
Freefall

PostWysłany: 04.01.2021, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Sprawdziłem sobie co to jest za płyta, która zajęła 2 miejsce w plebiscycie na album 2000 r. Po przesłuchaniu błyskawicznie dałem ocenę na RYM. 2/10.

I tak lepsza od numeru 1 Very Happy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  Następny
Strona 87 z 89

Skocz do: