Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
album CD

PostWysłany: 04.01.2021, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy szukałem, czy ktoś na forum pisał o Błocie, trafiłem na taki, jakże adekwatny cytat:

Maciek napisał:
kto by miał czas na sen, kiedy powstaje tyle dobrej muzyki. Są oczywiście tacy, którzy uważają inaczej i bardzo dobrze, bo słuchanie ich pomaga z kolei w szybkim zaśnięciu

Razz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 05.01.2021, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to w sumie ja bym mógł 2001 poprowadzić - jeślibyście się zgodzili. Arturowi dobrze idzie, ale już ma przecież i 76 na głowie. Temat otworzyłbym za 2 tygodnie - np. 15 stycznia, a finał kiedy tam bądź.

W 2001 widzę nieco więcej pewniaków dla mnie niż w 2000 i łatwiej będzie mi ułożyć niezbędną dziesiątkę. Nr 1 jak na ten moment jest pewny i jest to Radziecki, przepraszam Rosyjski Lider (a właściwie liderki Shocked )
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.01.2021, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem za. Lepiej nie przeciążać zbyt mocno jednej osoby. Im wcześniej zostanie założony temat, tym lepiej, bo inaczej dyskusja o płytach ciągnie się w wątku organizacyjnym Wink
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.01.2021, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem plebiscyt z danego rocznika powinien prowadzić ktoś, dla kogo muzyka z danego okresu jest czymś przyjemnym, choćby po to, żeby jako prowadzący nie miał problemów z ułożeniem swojej czterdziestki. Bardzo ważny jest też entuzjazm i pozytywne tło w moderowaniu dyskusji i polecaniu muzyki (jak I&I coś poleca, to uśmiech pojawia się na twarzy jeszcze przed odsłuchem).
Artur bardzo dobrze czuł temat, uważnie i życzliwie słuchał próśb i sugestii, był elastyczny i co niemniej ważne, nie zmieniał świadomie nazw wykonawców i tytułów płyt. No i przecież nie narzekał, że ktoś go do tego zmusza. Roczników do przerobienia mamy/macie tyle, że pomoc na pewno przyda się w innych zabawach. W końcu Artur nie powiedział, że chce prowadzić 40 plebiscytów pod rząd i to w ciągu 3 miesięcy. Cool
Crazy
album CD

PostWysłany: 06.01.2021, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale pomyśl, że dla Talerza mogłoby to być czymś w rodzaju pracy nad sobą, by nie rzec: zasłużoną pokutą Mr. Green

Jakby co, ja również obgadywałem z Arturem, że chętnie poprowadzę różne plebiscyty z dwutysięcznych lat. Jakoś się dogadamy.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 07.01.2021, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Moim zdaniem plebiscyt z danego rocznika powinien prowadzić ktoś...

Zaświadczenie z parafii o moralnym prowadzeniu też się przyda? Wink

Jako kandydat na [s]rzecznika praw obywatelskich[/s] */ prowadzącego plebiscyt na płytę z roku 2001 r. na forum muzycznym zapewniam tylko li obsługę techniczną - polecenia płyt to już kwestia pozostałych forumowiczów.

* to powinno być przekreślenie, ale nie działa Sad
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 07.01.2021, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mógłbym poprowadzić plebiscyt na album 2021 r. ale jako buchalter.
Nie znając płyt, faworytów, trendów byłaby to dla mnie bezduszna praca domowa albo prowadzenie Wieczoru Sylwestrowego w TVP.
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 07.01.2021, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A poza tym jeszcze jedna zasada z karate: ćwicz nie to co już potrafisz, ale to co ci najgorzej wychodzi Wink
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 07.01.2021, 10:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zaświadczenie z parafii o moralnym prowadzeniu też się przyda?

O człowieku bardziej świadczą czyny, nie papierek. Smile

Od początku mamy chętnego, który czuje klimat epoki i dobrze sobie z tym radzi. Prowadzenie rocznika powinno być czymś więcej niż pracą z kalkulatorem. To przede wszystkim klimat, osłuchanie i merytoryka.
Ja rozumiem, że aktywność SSP w przejmowaniu polskiego rynku mediów może pobudzać apetyt, ale jest tyle wolnych roczników z XX wieku, że na pewno będziesz miał okazję tam w czymś pomóc.

A na ćwiczenie z płytami z rocznika na pewno będziesz miał więcej czasu bez dodatkowych obowiązków. Cool
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 08.01.2021, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, pozostaje więc czekać na kandydata spełniającego najwyższe wymagania moralne. Takimi nie wykazał się niestety prowadzący w 2013 r. Tilion Wink

Tilion napisał:
Wyjątkowo nudne podsumowanie, rok beznadziejny...

przepraszam Gharvelcie Smile

Gharvelt napisał:
Im wcześniej zostanie założony temat, tym lepiej, bo inaczej dyskusja o płytach ciągnie się w wątku organizacyjnym

wrzucam więc na razie pierwszą trzydziestkę z tego podsumowania tu:

1 Nick Cave & The Bad Seeds - No More Shall We Part 207 pkt
2 Cohen, Leonard – Ten New Songs – 199 pkt
3 Yes – Magnification – 194 pkt
4 Tool – Lateralus – 189 pkt
5 Björk – Vespertine
Lenny Valentino - Uwaga! Jedzie tramwaj 135 pkt
7 SBB - Karlstad Live
Hackett, Steve – Live Archive 70,80,90's 131 pkt
9 Fennesz - Endless Summer 124 pkt
10 Pendragon - Not of This World 107 pkt
11 No-Man - Returning Jesus 103 pkt
12 Ten Years After - Live at the Fillmore East 1970 – 98 pkt
13 Rammstein – Mutter – 97 pkt
14 King Crimson - VROOOM VROOOM
Moore Gary - Back to the Blues - 96 pkt
16 Jaga Jazzist - A Livingroom Hush – 94 pkt
17 Hammill, Peter - What, Now – 92 pkt
18 Fish - Fellini Days – 91 pkt
19 Finisterre – Storybook – 85 pkt
20 Lacrimosa – Fassade – 83 pkt
21 Magma - Trilogie Theusz Hamtaahk – 82 pkt
22 Marillion – Anoraknophobia – 80 ptk
23 Supersister - Supersisterious
Kollektiv - SWF-Sessions Volume 5
Coltrane, John - The Olatunji Concert: The Last Live Recording – 79 pkt
24 Ozric Tentacles – Pyramidion – 73 pkt
27 Dylan, Bob - Love and Theft – 68 pkt
28 Present - High Infidelity – 63 pkt
29 Camel - The Paris Collection
Miriodor - Mekano
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 08.01.2021, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radiohead - Amnesiac wylądował na ...76 miejscu!!!

W kontekście wygranej w roku 2000 na taką intrygująca wymianę zdań natrafiłem w 2001 Smile Smile Smile

Bartosz napisał:
Radiohead? Kto przesłuchał płyty Amnesiac za jednym posiedzeniem (i nadal żyje), ręka do góry!

Bednaar napisał:
Toć waćpan utrafił Smile W tamtym (2001) roku bywało, że ta płyta przez kilkanaście dni pod rząd nie opuszczała mojego odtwarzacza (ponoć nadal żyję). Bardzo bym się ucieszył, gdyby wygrał Amnesiac.

Bartosz napisał:
I jak się po tym czułeś? Wink Mówiąc nieco poważniej - strasznie się przy tym wynudziłem i nie ukrywam, że kompletnie nie rozumiem co się w tym może podobać. Brzmienie?

Bednaar napisał:
Mnie się na tej płycie podobało absolutnie wszystko (brzmienie też, bo akurat miałem audiofilski CD i wzmacniacz Onkyo z serii Integra) i uważałem ją za szalenie nowatorską, poza tym trafiała do głębi mojego jestestwa i odbierałem ją mocno osobiście - może to brzmi nieco smiesznie, ale tak własnie było. Natomiast Lateralus był da mnie rozczarowaniem (odczuwam wobec tej płyty dokłądnie to samo co Ty wobec Amnesiac'a - nuda i koletnie nie rozumiem, co się może w niej podobać). Ot, mamy kompletnie rozbieżne spojrzenia akurat na te dwie płyty.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 08.01.2021, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
To co teraz, 2001? Smile

Arturze, jeśli znajdziesz chwilę, to śmiało zakładaj wątek, bo szkoda żeby energia i zapał niektórych do słuchania stygła. Wink
W pierwszych tygodniach temat i tak będzie bezobsługowy.
Białystok

PostWysłany: 08.01.2021, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Radiohead - Amnesiac wylądował na ...76 miejscu!!!

Bartosz napisał:
Radiohead? Kto przesłuchał płyty Amnesiac za jednym posiedzeniem (i nadal żyje), ręka do góry!

Bartosz napisał:
I jak się po tym czułeś? Wink Mówiąc nieco poważniej - strasznie się przy tym wynudziłem i nie ukrywam, że kompletnie nie rozumiem co się w tym może podobać. Brzmienie?

Na RYM autor tych tez wycenił ten album 9/10.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 08.01.2021, 10:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba dobrze, że nie upierał się dla zasady przy swoim pierwotnym zdaniu, tylko zmienił je pod wpływem nowych doświadczeń? Ja sam uważałem kiedyś Radiohead za jedną z najgorszych rzeczy, jakie spotkały muzykę. Fakt, że znałem ich wtedy tylko z pierwszych dwóch, piosenkowych płyt oraz smętnego (w większości) "Ok Computer". Przekonałem się, gdy usłyszałem to bardziej eksperymentalne oblicze - najpierw podsunięty właśnie przez Bartosza koncert "In Rainbows -From the Basement", potem "Kid A" i kolejne płyty. Dziś uważam Radiohead za jedno z najciekawszych zjawisk współczesnego mainstreamu.
Białystok

PostWysłany: 08.01.2021, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zmienia się tylko klubu, któremu się kibicuje. Poglądy jak najbardziej. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  Następny
Strona 88 z 89

Skocz do: