Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Beatles
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 17.06.2018, 22:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
No ja Help! to może nawet na podium bym upchnął. Dla mnie ogromną wartością są nawet nie tylko te hity jak tytułowy czy Yesterday, a nawet bardziej tzw. drugi szereg. The Night Before z przepiękną opadającą linią wokalną, cudowny akustyczny I've Just Seen A Face czy I Need You to jedne z moich ulubionych punktów w całej ich dyskografii. Tylko Act Naturally bym się pozbył i byłby absolut... ale w sumie chyba i tak jest Smile

HELP ! jest dla mnie szczytowym osiągnięciem zespołu z okresu początkowego ... i zapewne tak by zostało gdyby nie parę następnych albumów Smile

Wink Wink
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.10.2018, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie musicie obejrzeć ten film: https://vimeo.com/273978693 Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.01.2019, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tej teorii spiskowej do tej pory nie słyszałem. Czarny perkusista w nagraniach The Beatles? Wink
https://www.youtube.com/watch?v=hz9EGGiOuso
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.01.2019, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Koniecznie musicie obejrzeć ten film: https://vimeo.com/273978693 Smile

Mamusiu! Laughing
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.02.2019, 11:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem, że już nie mogę doczekać się czerwca. Scenariusz Richarda Curtisa, reżyseria Danny Boyle'a i film, w którym wszyscy poza jednym facetem zapomnieli o The Beatles Smile

https://www.youtube.com/watch?v=H3VeHyedL1U
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mir
remaster

PostWysłany: 26.06.2019, 07:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interesujacy artykul o Lindzie (Eastman) McCartney oraz jej fotografiach.

https://www.theguardian.com/artanddesign/2019/jun/26/paul-mccartney-on-lindas-best-photos-seeing-the-joy-between-me-and-john-really-helped-me

pzdr

mir
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 26.06.2019, 08:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wtrącę, że nasz forumowy ekspert od psychodelii greg66 na swym blogu otworzył szufladę z The Beatles:
http://musicpsychedelic.blogspot.com/
bobski66
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 01.08.2019, 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serwus wszystkim! Dawno mnie tutaj nie było. Wrzucam skany gazetki NFC z ostatnich sześciu miesięcy. Życzę miłej lektury...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Crazy
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.09.2019, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam tak...

Ja rozumiem NKR-y nie-NKR-y i wszystko, ale dajcie mi coś lepszego, niż tego obleśnego Pana Mustarda wraz z jego politynową siostrą Pam, która wlazła przez okno w łazience... Ja niby mnóstwa rzeczy nie znam, które dla Was dinozaurów są bardzo dobrze znane, ale intuicja mi podpowiada, że dla mnie to niewiele lepszego możecie znaleźć, nie tylko w NKR-ach, ale nawet w ZKR-ach, chyba łatwiej by Wam było coś mi podsunąć z tej samej płyty.

Bo chociaż to, co przywykłem nazywać suitą z Abbey Road, mam za najwspanialsze nagranie Bitelsów ever, to przecież znajdujące się po sąsiedzku Because jest również najwybitniejszym utworem Fab Four, a to, że I Want You (She's So Heavy) jest ich najlepszym utworem również nie budzi moich wątpliwości Smile

Kiedyś próbowałem zrobić top ten Bitelsów i zrobiłem, ale było dla mnie oczywiste, że co najmniej osiem numerów z niego to WsZYSTKO jest najlepsza piosenka Bitelsów!

No ale ta suita... You Never Give Me Your Money/ Sun King/ Mean Mr Mustard/ Polythene Pam/ She Came In Through the Bathroom Window/ Golden Slumbers/ Carry That Weight/ The End... kiedyś uświadomiłem sobie, że właśnie to jest to, czym The Beatles zachwycają mnie najbardziej. To, jak te utwory przechodzą jeden w drugi, jak to wszystko idealnie się zazębia, jak iskrzy, jak skrzy się, i jeszcze jakie to jest proste (pozornie oczywiście) i zwięzłe.

Otwierające You Never Give Me... samo w sobie jest już właściwie dwoma utworami i o ile część tytułowa to jeszcze po prostu piękna kompozycja a la McCartney, o tyle część druga (Out of college...) jest po prostu wybitna! Oh that magic feeling, kiedy gra czwórka z Liverpoolu. Kiedy tak cudownie bawi się muzyką, one two three four five six seven, all good children go to heaven....
Sun Kinga akurat darzę najmniejszym uczuciem, bo za bardzo się tam dźwięk leje, jak na moje upodobania (The Byrds dlatego niezbyt lubię, Moody BLues owszem bardzo, ale u Bitelsów cenię jędrność brzmienia, a tutaj to trochę rozmyte, choć oczywiście harmonie są boskie).
Ale to, co się zaczyna potem dziać, zwłaszcza w secie Mean Mister, jego siostra Pam i ta, która wlazła przez okno, to już całkowicie powala bogactwem pomysłów, polotem, humorem, tempem, wykonaniem - wszystkim.
Golden Slumbers mnie wzrusza, a nieoczekiwany powrót tematu z You Never... w środku Carry That Weight to moment warty sześć gwiazdek w skali pięciogwiazdkowej. I końcowe and in the end... jak najbardziej też.

Howgh! Very Happy
I&I
album CD

PostWysłany: 07.09.2019, 07:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Golden Slumbers to dla mnie jeden z najwspanialszych momentów muzycznych w ogóle.
Wywołuje we mnie niemal stan nirwany. A poznałem ten numer stosunkowo późno, bo to The Beatles, bo to taki oczywisty topowy band, bo przecież to główny nurt, bo ja chcę inaczej, bo jestem inny przecież Wink
Latka uczą pokory, ale jaka to piękna lekcja.
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 12.09.2019, 00:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgrabnie to ująłeś CRAZY - ABBEY ROAD znam od ponad czterdziestu lat i wciąż budzi u mnie takie same emocje a to w przypadku muzyki zdarza się niezmiernie rzadko.Zmiksowanie suity to chyba jednak bardziej zasługa G.Martina aniżeli samych Beatlesów.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strona 21 z 21

Skocz do: