Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Piwie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 09.05.2007, 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem dociec, co jeszcze pił wspomniany minister i oto mamy ten sam browar:

Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie sp. z o.o., piwo Porter.

Opis ze strony browaru:

PORTER
Ciemne, mocne piwo o ekstrakcie wagowym 18,1 Blg i alc. 9% obj.
Wyjątkowy rarytas wśród mocnych piw, zaadresowane do osób, które cenią sobie portera w łagodniejszym wydaniu. Piwo nagrodzone przez Ministra Gospodarki na X Międzynarodowym Kompleksie Targów Gastronomiczno-Hotelarskich EUROGASTRO 2006.

No i rozczarowanie pozytywne! Nie jest źle! Co prawda do najlepszego krajowego Portera Żywca jeszcze mu sporo brakuje, ale ... piana całkiem, gazu też sporo, smak ujdzie, nawet ta typowa dla portera słodycz ładnie przechodzi w goryczkę.

U mnie na wsi dostępne tylko w butelkach 0,33, tzw. beczułkach.
Jest jeszcze 0,5 w 2 wersjach:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 17.05.2007, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Baltas browaru Svyturys -Litwa.

Piwo pszeniczne niefiltrowane!

Poj.: 0,5l, alkohol: 5,0%.

Jak przystało na piwa niefiltrowane, jest mętne, wygląda jak białe piwo. Smak kwaśny, bardzo oryginalny, prawie w ogóle nie czuć goryczki.
Oprócz słodu pszenicznego do produkcji używa się słodu jęczmiennego i ryżu. Chmiel i drożdże "of kors" również Smile

Dostałem w Intermarche Smile
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.05.2007, 17:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie ostatnio kupiłem w Auchan 2 butelki Švyturysa. Ostatni raz piłem to piwo w Wilnie w 2001 roku i bardzo mi smakowało. Teraz tez mi smakowało, ale był to Švyturys Premium. Teraz przyjdzie pora na Baltasa! Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 18.05.2007, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejne piwo z jednego z moich ulubionych lokalnych, rodzimych browarów:

Komes Porter browaru Fortuna

Ekstrakt: 21.0% wag.
Alkohol: 9.0% obj.

Kolor: bardzo ciemne, kasztan wpadający pod światło w ciemno rubinowe
Smak: lekko karmelowy z delikatną goryczką. Co ciekawe, nie czuć posmaku alkoholu i cukru, co jest zmorą mocnych piw!
Dosyć długo utrzymująca się piana, gęsta, taka wręcz śmietanowa Smile

Cena: 4,70 zł bez butelki!!! K*** jak na polskie piwa drogo Sad ... Ale warto! Piwo W Y Ś M I E N I T E!!!

Ciekawa jest dopiska na etykiecie: "Wyprodukowano zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1516 roku."

Dostałem w Chacie Polskiej w Kostrzynie Wlkp.

Polecam, bierzcie w ciemno ... skrzynkami Wink
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.05.2007, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale chyba po 2 butelkach można już nieźle odlecieć Wink
Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 22.05.2007, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Ale chyba po 2 butelkach można już nieźle odlecieć Wink

Czego się nie robi dla dobra ... nauki Wink

Degustacji regionalnych porterów ciąg dalszy.

BOSS Browar Witnica S.A.

Porter Czarny Boss - zdobyło na targach Polagra-Farm jedną z 18 Pereł w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo".

ekstrakt: 18,1% wag
alkohol: 8,5%

Smak: słodki z charakterystyczną goryczką.
Kolor: ciemny, mocno rubinowy pod światło
Piana: dosyć kiepska, ciekawy kolor: brązowawy, ale dosyć szybko znika

Wrażenia pozytywne. Do polecenia. Z tym, ze piwo produkowane w małej, przygranicznej miejscowości w lubuskim ... może być raczej słabo dostępne. Ja nabyłem w "moim" Intermarche.
Najciekawsza była cena około 2,20 Smile

P.S. Dostępne także w butelkach "beczułkach" 0,33l

--------------------------------------

Łagodniejsza i słabsza odmiana portera.

Ekstrakt: 13%
alkohol: 5,8%

W smaku podobne do portera, jednak bardziej łagodne, jakby lekko rozwodnione. Ale całkiem dobre!

Na zakończenie kilka słów ze strony browaru:

Witnickie piwa markowe - Porter Black Boss i Czarny Boss oraz Koźlak Eksportowy otrzymały nagrody na wielu konkursach: m.in. na Chmielakach Krasnystawskich 2006, w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" w latach 2005 i 2006, na Jesiennych Spotkaniach Browarników w 2005r. i na wielu , wielu innych. Piwosze- koneserzy cenią piwa Bossa- ich pełny smak, inną, łagodniejszą goryczkę, wspaniały kolor i zapach. Kupują je (butelkowane) nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech, w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych oraz - z beczek- we Włoszech. Jasne piwo, którego trzy rodzaje są produkowane w Bossie, nie zawiera polepszaczy i przyspieszaczy. Bo to nie fabryka, a mały browar, gdzie cykl produkcyjny piwa trwa od miesiąca do trzech, a nie klikanaście dni. Dlatego tak bardzo piwo z Witnicy jest inne od piwa "przemysłowego", gdzie poszczególne marki niewiele sie od siebie różnią, są "puste" w smaku, mają podobny kolor i zapach.
http://www.browar-witnica.pl/pages/pl/aktualnoB6ci/informacje-prasowe.php
Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.06.2007, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udałem się do pewnego baru, u mnie "na wsi", zakupić kurczaka z rożna na obiadokolację. Okazało się, że sprzedają piwo z browaru Fortuna lane z kija!!! Dwa rodzaje: ciemne i jasne. Oba niepasteryzowane! Barmanka nalała mi do spróbowania po łyczku. Kiedy wyraziłem zachwyt i jednocześnie rozgoryczenie, ponieważ byłem samochodem, pani wyjęła spod lady butelkę po Coca Coli (1 litr) i nalała mi na wynos!
Piwo jasne, niepasteryzowane z Browaru Fortuna to miód w gębie!
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.06.2007, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Miód w gębie, miód w gębie..." - lepiej podeślij do spróbowania Wink

Byłem w ten weekend na weselu i "poprawinach" gdzie spróbowałem tego litewskiego Baltasa - całkiem niezłe, całkiem niezłe...
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.06.2007, 09:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bogata kolekcja puszek: http://www.zss.pl/~puszki/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
djds
Gość

PostWysłany: 25.06.2007, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś też zbierałem puszki. Miałem ich niecałe 500 sztuk. Te najlepsze sobie pozostawiałem, m.in. oryginalnego holenderskiego Carlsberga z datą produkcji 1984 Smile Wtedy puszki ważyły chyba po pół kilograma, bo robili je z normalnej stali czy innej blachy, a nie z aluminium.
Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 12.08.2007, 19:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Info ze strony producenta:

"CORE - piwo, na ustach wszystkich

Daj się uwieść mocy nowego, ciemnego trunku z pestek dyni.
Jego złożony, a zarazem delikatny smak na pewno Cię zaskoczy.

CORE jest doskonałym pełnym piwem uzyskanym z najczystszych darów natury.
Do procesu warzenia, opartego na własnej recepturze, stosuje się sód, drożdże oraz krystalicznie czystą wodę wydobywaną z głębokości 350 - 500 m. Składniki te doskonale harmonizują z pestkami dyni pochodzącymi z jednego z najczystszych regionów Austrii - Styrii.

Po dokładnych przygotowaniach oraz procesie warzenia nasze specjalne piwo fermentuje i dojrzewa przez kolejne 6 tygodni. Po zakończeniu tego etapu, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury, 0,33- oraz 0,5 litrowe butelki zostają wypełnione ciemnym trunkiem.

Specjalny proces filtracyjny oraz optymalne warunki leżakowania gwarantują jego 6-cio miesięczną trwałość."

No tak, kupiłem jako ciekawostkę. Bo jak inaczej nazwać piwo austriackie, produkowane w Polsce w Głubczycach, przez Polaka mieszkającego w Austrii, a na dodatek piwo to jest ważone z dodatkiem pestek dyni.

Ciemne o ciekawym gorzkawym smaku lekko orzechowo - kawowym z lekkim zapachem pestek dyni.
Bardzo ciekawy czerwonawo-rubinowy kolor, delikatna piana. Dla mnie bomba!

Pan Aleksander Kordyka odkupił prawo do produkcji tego trunku od niemieckiego hotelarza z Bawarii, który ważył piwo dla własnego hotelu. Udoskonalił je i proszę bardzo Smile

Dostępne w butelkach 0,33l za ok 4 zł. Ja kupiłem za 3,90.

Piwo Core ze względu na dodatek pestek z dyni, ma właściwości lecznicze! Mr. Green I jeszcze na dodatek ładnie wygląda:

Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.08.2007, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1795 Dark

Piwo ciemne, typu Lager.

Słodkawe, delikatne w smaku, lekka goryczka.

Ekstrakt: 11.40
Alkohol: 4.50

Producent jak widac na załączonym obrazku Budweiser .

Wolę bardziej gorzkie piwa.
Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 25.08.2007, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wieczór z browarem Amber.

"Piwo Żywe produkowane jest w supernowoczesnych urządzeniach najlepszych światowych producentów z zachowaniem tradycyjnych metod warzenia i dojrzewania piwa.
Używa się do tego słodów jęczmiennych jasnych i ciemnych, doprawiając je trzema rodzajami chmielu. Woda pochodzi z własnego ujęcia głębinowego. Mistrzowska wiedza piwowarów, stosowane przez nich naturalne składniki, jak i nieskażone tereny wokół browaru, zapewniają piwu niepowtarzalny,
bogaty smak i bukiet zapachowy.
Teraz oferujemy konsumentom prawdziwy rarytas - niepasteryzowane piwo żywe w butelce!
Aby potwierdzić doskonałą opinię o tej marce słynna międzynarodowa organizacja wspierająca producentów żywności regionalnej i tradycyjnej Slow Food przeprowadziła testy smaku i jakości. Żywe degustowane było przez grono znamienitych znawców smaku, którzy zdecydowali się przyznać mu swoją rekomendację będącą najbardziej prestiżowym na świecie wyróżnieniem dla naturalnych produktów regionalnych.
Piwo Żywe jest pierwszą pomorską marką i jedynym piwem w Polsce, które taką rekomendację uzyskało!
To doskonałe piwo zawiera wiele niespotykanych w piwach pasteryzowanych, pożywnych dla organizmu składników, wśród nich drożdże piwne, zalecane nawet przez współczesną medycynę. Uwodzi swoim smakiem, aromatem i mocą.

Ekstrakt 14,5 Blg
Alkohol do 6,2%
Idealna temperatura 9C

Bractwo Piwne"

Cytat ze strony: http://www.bractwopiwne.pl/?lt=0&yy=1&id=110&lang=pol&men=art

Rewelacyjne piwo! Pijam od pewnego czasu i gorąco polecam!

Złote Lwy

Ekstrakt: 12.2% wag.
Alkohol: 5.6% obj.
Pasteryzowane.

Lekka goryczka (niestety, bo wolę gorzkie) i lekko kwaśne (bardzo dobrze, bo takie lubię).

Piwo warzone ze słodu jęczmiennego jasnego i 2 rodzajów chmielu: aromatycznego i goryczkowego na wodzie polodowcowej z własnych ujęć browaru!!!!!!!!!!

Bardzo dobre piwo!

Z tego browaru znany jest też rewelacyjny Koźlak!

Browar Amber jest najnowocześniejszym z małych browarów. Stosuje do produkcji piwa metody tylko i wyłącznie tradycyjne! Gorąco polecam!
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.09.2007, 01:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sklep piwny w Brukseli.

Zestaw (niepelny Wink, fotka zrobiona po wypiciu 2-3 butelek ), przyniesiony do hotelu.

Morly
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.12.2007, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piwo Żywe (niepasteryzowane), Ciechan (niepasteryzowany), Ciechan Miodowy, Bartek, Grudziąckie (niepasteryzowane), Perła Chmielowa, (nie istniejący już browar z Lwówka) - Dobre Mocne i Książęce, Łomża Export, to IMO ekstraklasa rodzimych piw, pewnie nie wspomniałem o wielu, których dane mi spróbować nie było (głównie małe browary), niedostepnych we wrocławiu:( A tak naskrobałem... może wątek ruszy...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

Skocz do: