Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o Piwie
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jos
Guest

PostPosted: 12.04.2007, 13:09    Post subject: Przy muzyce o Piwie Quote selected Reply with quote

Postanowiłem ocenić wszystkie ogólno dostepne piwa na polskim rynku w wersjach butelkowych. Na dzisiejszy mecz zaopatrzyłem się w 3 browary: Żywiec, Żubr, Lech - których to już nie piłem od jakiegoś czasu (w tym roku co najwyżej Żubra)
Oto garść wrażeń.
Zdecydowanie picie piwa było najciekszawszym co się działo podczas meczu.
Na pierwszy ogień poszedł Żubr i zdecydowanie wypadł najlepiej. Bardzo dobry smak, miła goryczka - nie zanikająca podczas zbliżania się do końca butelki. Fajna pozostałośc pienna w ustach po każdym łyku, ciekawostka. Ma w sobie coś, szczególnie gdy na ogień weźmie się kolejne piwo które otworyłem - Lech. Wielkoposkie piwo okazało się zbyt wodopodobne dla mnie w smaku, i po charakterystycnym Żubrze wypadło nadzwyczaj blado. Ze zbliżaniem się do końca moja ocena byłą cora bardziej krytyczna. Zdecydowanie skreślam z listy moich pryszłych zakupów - na zawsze. Po tym wyśmienitym, wspaniale gorzkim Lechu sprzed kilku lat nie pozostało nic, szkoda. Ostatni był Żywiec. Wyśmienity zapach, bardzo miły i najfajnieszy z trzech piw. Choć smak niestetu nie tak dobry jak zapach. Znacznie lepszy niż Lech, ale gorszy niż Żubr. Żywieć wypadł ogólnei in plus.
Ostateczna klasyfikacja:
1. Żubr,
2. Żywiec,
3. Lech - skreślony z listy potencjalnych zakupów.

Pzdr
Jos
Back to top
Jos
Guest

PostPosted: 12.04.2007, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wczoraj wraz z Morlym i Radziem (wrocławskim przyjacielem forum) wzięliśmy się za degustowanie i ocenianie browarów. Na warsztat wzięliśmy po 3 butelkowe napoje: Śląskie Mocne, Perła, Brok Export.

Garść moich odczuć.
Śląskie Mocne - wraz z butelką kosztowało 1,80 czy tam 1,90 . Alkohol - 7%. Smak przyjemny, mimo tego że mało gorzki - a ja uwielbiam gorzkie piwa. Fajnie się piło, wraz z opróżnianiem butelki nie nastąpiło zacieranie się jego smaku. Jak na cenę rewelacyjne piwo.
Perła - (z zielonej butelce, nie pamiętam rodzaju) - podobnie jak przy Śląskim, było to moje pierwsze spotkanie z tym piwem. Muszę przyznać, że bardzo oryginalny, wyróżniający się smak wśród polskich piw. Bardzo duże pozytywne zaskoczenie - chyba częściej będę wlewał w siebie Perłę
Brok Export - wg mnie faworyt wieczoru. Pilem już wcześniej piwo, więc może dostało najwyższą ocenę, bo już mam rozpoznany smak. Ale co się rzuca w zmysły smaku i zapachu - To niesomite wrażenie, że zażywamy marihuanę w płynie. Szczególnie zapach jest bardzo gandziowy:). Jednak takie wrażenie jest tylko przy pierwszych dwóch, trzech łykach. Późniejszy smak to po prostu bardzo klasyczny i smaczny browar.

Moja ocena (pokryła się z oceną Morlyego):
1. Brok Ex.
2. Perła,
3. Śląskie Mocne

Radzio zapunktował nieco inaczej - wg niego Perła była pierwsza, a Brok drugi.
Nie zmienia to faktu, że każde z pitych piw jest godne zainteresowania i na pewno będę je spożywał częściej:)
Później przenieśliśmy się do barów, ale tamtego piwa już nie ocenialiśmy.

Pzdr
Jos
Back to top
Jos
Guest

PostPosted: 12.04.2007, 13:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

A wczoraj zrobiłem kolejny test, piłem 3 gatunki piw, ale wypiłem ich znacznie więcej niż trzy sztuki więc moje odczucia nie są wyraziste. Ale klasyfikacja wygląda następująco:
1. Harnaś,
2. Piast,
3. Frater.

Zdecydowanie in Plus zaskoczył mnie Piast, jak ostatnio go piłem był nie do zniesienia. A teraz posiadał całkiem miłą goryczkę, co nie zmienia faktu że porządny przeciętniak z niego Frater (5,4%) był dziwny, może zmienię zdanię z kolejnymi próbami - o ile będą

Pzdr
Jos

PS
Kilka dni temu, zachęcony całkiem pozytywnymi odczuciami związanymi z piciem Piasta, kupiłem sobie buteczkę. Niestety, piwo było niemal bez smaku. Następuje skreślenia Piasta z listy potencjalnych zakupów.
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 13.04.2007, 00:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czolem Josie,

Mam nadzieje, ze jak juz zakonczysz degustacje trojkami Laughing to zrobisz taki ogolnopolski ranking, zeby bylo wiadomo co sie pije a co nie Wink

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Jos
Guest

PostPosted: 13.04.2007, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

Mam nadzieje, ze jak juz zakonczysz degustacje trojkami Laughing to zrobisz taki ogolnopolski ranking, zeby bylo wiadomo co sie pije a co nie Wink

hiehie, to na pewno wymaga odrobiny czasu i nie jest prostym zadaniem z planistycznego punktu widzenia. Musiałbym opracować jakiś algorytm, coś na kształt mistrzostw świata w piłkę nożną. Bo tylko wypicie kilku różnych piw danego wieczoru, daje dobry przegląd sytuacji, wypicie tylko jednego może wprowadzać jakiś błąd.
Wczoraj np. wypiłem po raz pierwszy piwo Belfast z Browaru Jabłonowo. Posiada to 8,1% alkoholu. Jak stoi na etykiecie - oto trafia w ręce konsumenta prawdziwy irlandzki stout. Jakimś wielkim fanem takiego piwa nie jestem, ale z ciekawości zakupiłem, posmakowałem i jest bardzo w porządku. Docenić trzeba, że to polski browar rozlewa takie coś. W lodówce czeka na mnie jeszcze polski Heban. Ale nie wiem kiedy go wleję w siebie Smile. Moje eksperymentalne zakupy dokonane zostały za sprawą Tarkusa, który poopowiadał mi we wtorek o tych polskich piwach Smile

Pzdr
Jos
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 13.04.2007, 21:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tyle, że ja ci polecałem piwo "Dublin", produkowane przez browar Jurand, a nie "Bełtfasta" Very Happy
"Heban" to słuszny wybór. Rozejrzyj sie jeszcze za "Piwem Żywym" - niepasteryzowane, termin ważności coś z 5 tygodni. Pycha Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.04.2007, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam raczę się teraz zwykłym piwem duże Tyskie Gronie - po prostu bardzo lubię. Koniec. Kropka. Wink
Jos
Guest

PostPosted: 14.04.2007, 09:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Tyle, że ja ci polecałem piwo "Dublin", produkowane przez browar Jurand, a nie "Bełtfasta" Very Happy
"Heban" to słuszny wybór. Rozejrzyj sie jeszcze za "Piwem Żywym" - niepasteryzowane, termin ważności coś z 5 tygodni. Pycha Smile

Oj tam, tego akurat nie widziałem więc pyknąłem Belfast Smile. I jak napisałem, jest całkiem ok:).

Windmillu - Tyskie Gronie, to niestety taki lepszy przeciętniak - jak dla mnie. Zdecydowanie bardziej mi smakuje Tyskie Książęce.

Pzdr
Jos
Back to top
djds
Guest

PostPosted: 14.04.2007, 11:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jos wrote:
W lodówce czeka na mnie jeszcze polski Heban.

A pisałem o tym piwku, pisałem...

12.XI.2006:

Wczoraj miałem bliskie spotkanie z czymś takim:

Piwko całkiem niezłe i do tego naprawdę czarne Wink W smaku przypomina leciutko Karmi (chodzi mi o ten karmelowy posmak), ale ogólnie wchodzi dobrze i bez skurczów mięśni mimicznych. Cena - niecałe 2,40 zł.
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 15.04.2007, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:

Tarkus słusznie prawi, "Żywe" jest świetne, przez pewien czas dostarczali je do mojego osiedlowego sklepu, ale z obserwacji wyszło mi, że byłem jedynym amatorem tego trunku Smile Kiedyś przyszedł smutny moment, wziąłem ostatnie i więcej go na półce nie zobaczyłem Sad A za leniwy jestem, żeby targać butelki gdzieś z daleka.

Natomiast również niepasteryzowane "Śląskie" nie przypadło mi do gustu, jakiś dziwny posmak zostawia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 15.04.2007, 20:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio spieram się z pewną osobą co do piwa Dog in the Fog, które ja osobiście lubię, jednak ów osoba wręcz przeciwnie, mimo, że zrobiła tylko małego łyczka twierdzi, że jest nie dobre i już.
Co wy o tym sądzicie (smakosze Wink)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostPosted: 15.04.2007, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heban faktycznie jest zacny. Natomiast Dublin tak średnio mi podchodzi. Bełtfasta nie próbowałem.

Z lokalnych browarów na uwagę zasługuje Browar Fortuna z Miłosławia (Wielkopolska koło Wrześni, tam, gdzie produkują Tonsile!)

Browar produkuje piwa:

Fortuna Czarne

Piwo o niepowtarzalnym czarnym kolorze, który w promieniach słonecznych zamienia się w ciemnorubinowy. Gruba delikatna powoli opadająca piana wieńczy słodki i aromatyczny trunek, który w pierwszej chwili smakuje karmelowo, aby po chwili zaskoczyć bogatą gamą posmaków od delikatnie goryczkowego poczynając, poprzez słodowo-ziołowy, na miodowym kończąc.

Swój oryginalny smak piwo zawdzięcza unikalnej recepturze, wielotygodniowemu okresowi dojrzewania w głębokich zimnych piwnicach browaru.

Piwo przeznaczone początkowo dla koneserów potrafiących docenić śmiałą kompozycję, niespodziewanie podbiło serca kobiet swoją delikatnością i finezyjną słodyczą oraz studentów ceniących jego ukrytą moc i awangardowy charakter.

Piwo wielokrotnie nagradzane, między innymi: znakiem „Dobre bo Polskie”, Nagrodą Publiczności na Targach Poznańskich Polagra-Farm w Poznaniu, oraz medalem w Konkursie Piw w Szczyrku.

Złoty Smok

Piwo o głębokim bursztynowym kolorze, wyraźnym słodowym aromacie i łagodnym smaku z delikatnymi nutami goryczy i słodyczy. Unikalna receptura sprawia, że piwo przez cały czas delikatnie musuje, a zdobiąca je jasnokremowa piana zasilana jest ustawicznie tysiącami naturalnie powstających bąbelków.

Piwo marcowe warzone w oparciu o tradycyjną recepturę wzbogaconą owocem wieloletnich doświadczeń piwowarów browaru „Fortuna”.

Piwo przeznaczone dla wszystkich tych, którzy w piwie szukają orzeźwienia i ukojenia. Łącząc w sobie siłę z delikatnością cieszy się powodzeniem zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Srebrny Smok

Piwo o pełnym złocistym kolorze, świeżym chmielowym zapachu i orzeźwiającym goryczkowym smaku, ozdobione nienaganną grubą śnieżnobiałą czapą piany, pozostającą, jak liczne bąbelki wytrwale pnące się w górę, do ostatniego łyku.

Klasyczne piwo typu pilsneńskiego produkowane z najlepszych surowców, warzone według najlepszych tradycyjnych receptur, zgodnie ze sztuką piwowarską.

Piwo przeznaczone dla wytrawnych i doświadczonych piwoszy, powoli zdobywającym uznanie młodego pokolenia wychowanego na produktach wielkich koncernów, a poszukującego obecnie oryginalnych i naturalnych piw.

Piwo nagrodzone znakiem „Dobre bo Polskie”.

Czarny Smok

Piwo o głębokim ciemnym kolorze, pachnące chmielem, słodem i dymem, o wytrawnym delikatnym goryczko-korzennym smaku. Gruba gęsta piana w kolorze jasnokarmelowym cieszy oko do samego końca, zaś głębokie wysycenie przynosi orzeźwienie z każdym łykiem.

Piwo warzone na ciemnych i karmelizowanych słodach, zgodnie ze starą sztuką piwowarską – doprawione szczyptą piwowarskiej fantazji.

Piwo stworzone specjalnie dla wszystkich wielbicieli ciemnych - wytrawnych piw jakich już się obecnie w Polsce prawie nie warzy. Przynosi poza unikalnym i bogatym smakiem, cudowne wspomnienie przeszłości.

Źródło: http://www.browarfortuna.pl/index.php?p=1&pm1=1&id=1&prt=1

Ciekawa jest cena piw, ok. 1,89 PLN Smile z wyjątkiem Fortuna Czarne - 2,49.

P.S. W sieci marketów Piotr i Paweł piwa te są wystawione na regałach z produktami regionalnymi! I tak są reklamowane.

Edit:

P.S. Na stronie browaru nie ma wzmianki o jeszcze jednym piwie:

Czerwony Smok

Piwo jest opisywane jako ciemne. Ma 6,2 %, ciemnobursztynowy kolor, coś jak Okocim palone. Smak gorzkawo-karmelowy. Produkowane ze słodów jęczmiennych karmelowych i pilzeńskich oraz chmielu odmian goryczkowych. Ciekawy smak i cena 1,46 Smile

Last edited by greggery peccary on 17.04.2007, 22:40; edited 1 time in total
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 16.04.2007, 01:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

O! To się będę musiał do Marek kopnąć. Tam mają chyba najbliższego mi Piotra & Pawła.
View user's profile Send private message Visit poster's website
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostPosted: 07.05.2007, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

IRLANDZKIE MOCNE z browaru: Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie sp. z o.o.

Bardzo, ale to bardzo ... średnie ... delikatnie mówiąc.

Opis ze strony browaru:

"Ciemne, mocne piwo o ekstrakcie wagowym14 Blg, i alc. 6% obj.
Ciemno – wiśniowo – brązowa barwa, prawdziwie oryginalny smak! Swój tajemniczy charakter zawdzięcza specjalnie dobranym składnikom, które pozostają tajemnicą firmy. Piwo nagrodzone przez Ministra Gospodarki na X Międzynarodowym Kompleksie Targów Gastronomiczno-Hotelarskich EUROGASTRO 2006."

Piana zniknęła po 5 sekundach, dwutlenek węgla po 10-ciu ... Smakuje teraz jak wygazowana dosłodzona cola.

Chyba Pan minister wypił tego piwa za dużo ... i mu na smak, że o mózgu nie wspomnę, padło! Takie siury nagrodzić?!
Back to top
djds
Guest

PostPosted: 07.05.2007, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Haha, ja tak sobie siedzę cichutko, ale Twój post mnie sprowokował. Byłem dzisiaj w Tesko i nie mogłem oprzeć się pokusie, żeby nie spróbować reklamowanego obecnie w telewizorni napoju piwopodobnego o nazwie ROGERS.

I tak. Pierwsze doznania, bo właśnie otworzyłem puszkę:
- bukiet ledwie co wyczuwalny, przy dłuższym wdychaniu wyziewów kojarzy się z taką zamoczoną szmatką, co to czasami leży w misce cztery dni Razz
- smak - hmm - nie ma smaku. To po prostu woda sodowa o smaku piwa.
- cena (obecnie w promocji): 0,89 gr Wink

Poza tym dziwna sprawa. Jeżeli by przekręcić imię i nazwisko pewnego muzyka, to otrzymujemy prawdę o tym piwie - Water Rogers Laughing
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Page 1 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum