Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o Piwie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.05.2017, 19:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
w dużych Łomżach

A jakie to, litrowe czy jeszcze większe? Wink Właśnie spożywam tzw. niepasteryzowane. Może być, nawet lepsze od analogicznego Kasztelana Smile.
Back to top
View user's profile Send private message
Windmill

PostPosted: 12.05.2017, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Windmill wrote:
w dużych Łomżach

A jakie to, litrowe czy jeszcze większe? Wink Właśnie spożywam tzw. niepasteryzowane. Może być, nawet lepsze od analogicznego Kasztelana Smile.

Pojemność 0,65, zaleta: bezzwrotna butelka Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
crescent

PostPosted: 12.05.2017, 20:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm, Łomży w takich pojemnościach jeszcze nie spotkałem. A jaka sieć to dystrybuuje?
Back to top
Windmill

PostPosted: 12.05.2017, 20:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Hm, Łomży w takich pojemnościach jeszcze nie spotkałem. A jaka sieć to dystrybuuje?

Fresh Market.

Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.05.2017, 21:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Łomża, Kasztelan. Co wy chłopaki pijecie? Rolling Eyes

Polecam choćby coś takiego na początek:

Cool
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 12.05.2017, 23:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Złoty Denat Mocny jest tylko o zaw. alk. 6,2%, ale jest w nim coś urzekającego.

Nawet wiem co - nazwa Cool

Namysłów jest przyzwoity i tani ale d...y nie urywa. Niezła alternatywa dla koncerniaków.

Windmill wrote:
Ja ostatnio w nim gustuję. także w niepasteryzowanym Kasztelanie, we wszelkich odmianach Ciechana, w dużych Łomżach, w Tatrze, no i Perle. A, i jeszcze każda odmiana piwa Miłosław mnie kręci. Wink

Ciechan jak najbardziej, dobre (AIPA nawet bardzo dobra) powtarzalne piwo, Perła podobnie. Za to Tatra nigdy mi nie smakowała jakoś wybitnie ale z tym piwem jak z kompotem z Tych jest loteria. Jedno się da wypić i nie puścić pawia a inne smakuje jakby ktoś szmatę do podłogi wykręcił. Przed chwilą zaryzykowałem mocną bo pamiętam że kiedyś się to dało wypić... teraz już nie nie da. Jakaś słodka woda z dziwnym nie przyjemnym posmakiem. Masakra ale czego się za 2 zyle spodziewać z groszami.

A jak lubisz Miłosław to z tego browaru polecam Komesa we wszystkich kolorach. IMO jedno z najlepszych ogólnie dostępnych piw na naszym rynku.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.05.2017, 08:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
A jak lubisz Miłosław to z tego browaru polecam Komesa we wszystkich kolorach. IMO jedno z najlepszych ogólnie dostępnych piw na naszym rynku.

To prawda. Bardzo przyzwoite piwa i tańsze od piw z tzw. browarów rzemieślniczych. Jak ktoś lubi portery to polecam Komesa.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 13.05.2017, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zaciekawiliście mnie tym Miłosławem, tym bardziej, że jest w miarę przystępnych cenach.

Niestety mam tak, że kasę wolę wydawać na płyty niż na browary. I mimo, że najwyżej stawiam Czeskie, Słowackie i małe regionalne krajowe, to kupuję rzadko, z powodu cen. No chyba, że akurat zahaczam o Czechy wtedy wraca ze mną 1/3 bagażnika Vectry Caravan wypełniona piwem Smile
W normalne dni wybieram kompromis, czyli właśnie lokalny (jak się okazało, nie tak bardzo) Namysłów - i moi osobiści faworyci z tej stajni - Braniewo Chmielone i Złoty Denat Wink
Windmill

PostPosted: 13.05.2017, 14:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Windmill wrote:
w dużych Łomżach

OK, kiedy pisałem ostatnio na temat dużej Łomży,nie miałem przed sobą przedstawiciela tego gatunku, więc rano wracając z pracy zaopatrzyłem się w niego i teraz mogę już powiedzieć, że chodzi konkretnie o piwo Łomża Export o pojemności 660 ml. Prócz tego nabyłem dwa Miłosławy, pilznera i niefiltrowanego. Komesa lubię, ale ze względu na cenę (ponad 4 zł za 500 ml) kupuję od święta do święta.

Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 13.05.2017, 14:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:

To prawda. Bardzo przyzwoite piwa i tańsze od piw z tzw. browarów rzemieślniczych. Jak ktoś lubi portery to polecam Komesa.

Z tym że trochę są mocno wysycone i lepiej je pić ze szkła ale smakowo wszystkie Komesy są dobre.

Cure jak nie piłeś to możesz zacząć śmiało np od Pilznera ale wszystkie są warte uwagi.

Co do piw to czesi się na tym znają lepiej i nie ma się co czarować, u nas piwa "głównego nurtu" (czytaj ścieku) mają po 6 czy 7 % smakują jak pomyje albo jak słodkie pomyje (brrr Warka strong) a tam przeciętne piwo ma około 4 % do 5 w porywach, jest lekkie, smaczne i czuć w nim chmiel a nie pustkę. Oczywiście inaczej sprawa ma się z piwami lokalnymi ale ogólnie u nas mało jest lekkich smacznych piw.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 03.06.2017, 21:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś piłem Raciborskie. Wypadło wyśmienicie, tym bardziej, że było trzecie w kolejce po takich tuzach i uznanych markach jak Budweiser i Staropramen.

Chyba je kiedyś już piłem (Maciek - jakieś 8 lat nazad?). Jedyna wada?
Szkoda, że takie drogie.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Page 12 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum