Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Piwie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 30.03.2020, 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Dobre!

Wierzę, po opisie musi być dobre! No i na wirusa pewnie pomaga a na pewno nie szkodzi Wink
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 31.03.2020, 20:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nightmare Brewing Company - osobliwy browar, nie ma co. Very Happy
Co ciekawe, jeśli chodzi o kwestie image'owe, to i słodkie kotki (Fat Orange Cat - nazwa i logotyp są super), i sceny rzezi przemawiają do mnie równie mocno. Smile

Bart napisał:
Stouty i portery, czarne jak noc listopadowa i mocne a nawet wzmacniane to moje ulubione gatunki.

Porter to jedyny styl, które jest na mojej - nomen omen - "czarnej liście" (aczkolwiek czasem na coś, co mi smakuje też trafię). Nie znaczy to jednak, że nie lubię ciemnych (w tym mocnych) piw. Stouty uwielbiam! Począwszy od zwykłych, tradycyjnych stoutów, przez m.in. te nachmielone amerykańskimi chmielami, a skończywszy na mocarnych wędzonych whisky stoutach, które trącą torfem i spalonymi kablami, że aż miło.

Freefall, Twoja propozycja w tej materii jest bardzo intrygująca.

A propos jalapeno: piłem kiedyś piwo CorrIPA z Brokreacji - NEIPA z dodatkiem właśnie papryczek jalapeno oraz... byczych jąder. Shocked Co te jądra dały w smaku - nie wiem. To był raczej tylko chwyt marketingowy. Piwo było natomiast delikatnie pikantne (jeśli pamięć mnie nie myli), czyli ciekawa sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 02.04.2020, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem "Thursday Fusion", czyli Windlass of Erasmus z Nighmare Brewing Company w szklance z browaru Fat Orange Cat. Piękny kolor, aż musiałem fotkę strzelić.

Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.04.2020, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedziela, a zatem...

Bardzo dobry imperialny porter od Artezana. Kawa z czekoladą, chlebek i odrobinę owoców (wisienki). Bogaty smak i nie czuć jakoś bardzo alkoholu mimo 11 % Cool.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.04.2020, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"To lubię, rzekłem, to lubię!"
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 08.04.2020, 01:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W następny weekend mam w planach te dwa stouty, a szczególnie drugi: cynamon, czekolada i habanero, imperial i 13% ...

Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 08.04.2020, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie stouty to ja rozumiem! Aczkolwiek: 13% - to brzmi bezlitośnie. Wink
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.04.2020, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli Chocolate Coconut Imperial Stout. Kolejne bardzo dobre piwo, uwarzone w Bytowie dla kontraktowego browaru Maltgarden. Ekstrakt 30 %, alk. 12,2 %. Rzeczywiście intensywny, mocno czekoladowy smak. Alkohol nieźle ukryty, jak się piję, to nie czuć tych 12 %, tylko się człowiekowi tak jakoś ciepło zrobiło Cool.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.04.2020, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne, na pewno kokos i czekolada łagodzą smak. Ciekawe... nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek próbował czegoś z kokosowym aromatem.

Ja w weekend nabyłem, tak jak reklamowałem post wcześniej, dwa stouty. Czteropak Fat Orange Cat and Decadent Baker's Dozen otworzyłem, spróbowałem ... i się nieomal przewróciłem. Mocne, ciężkie, oleiste jak lubię... ale papryczki habanero za mało, albo za mocno "przykryte" wanilią. Nokaoutu nie było, a szkoda.

Mochadelic na razie czeka na swoją kolej, bo muszę być w formie: jak już otworzę ten crowler to trzeba będzie go wykończyć za jednym zamachem.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.04.2020, 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wy tu wciąż stoutami się raczycie, więc stwierdziłem, że nie będę gorszy. Wink

W wielkanocny poniedziałek zaaplikowałem sobie piwo "świąteczne": Farorza (farorz, czyli proboszcz) - american stout z Browaru Hajer. Poszczególne warki zawsze trzymają poziom, a niektóre są wręcz wyborne. Ta właśnie taka była. Idealne połączenie nut charakterystycznych dla stoutów z amerykańskimi chmielami.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.04.2020, 23:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Wy tu wciąż stoutami się raczycie, więc stwierdziłem, że nie będę gorszy. Wink

W wielkanocny poniedziałek zaaplikowałem sobie piwo "świąteczne": Farorza (farorz, czyli proboszcz) - american stout z Browaru Hajer. Poszczególne warki zawsze trzymają poziom, a niektóre są wręcz wyborne. Ta właśnie taka była. Idealne połączenie nut charakterystycznych dla stoutów z amerykańskimi chmielami.

Byłem ciekawy, to sobie wyguglałem: https://untappd.com/b/browar-hajer-farorz/1485199

Mieszanka polsko-amerykańskich chmieli. Bardzo ciekawe, nie są to popularne gatunki w "moim" regionie. Walnąłbym sobie na spróbowanie Rolling Eyes Cool
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.04.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie są popularne, bo Amerykanie jeszcze nie docenili polskich chmieli. Smile Choć zważywszy na to, że w tej chwili Stany są największym graczem, jeśli chodzi o piwa rzemieślnicze (a już w szczególności nowofalowe), to nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że gdzieś tam w USA ktoś waży jakieś piwo z wykorzystaniem którejś odmiany chmielu z Polski.

Generalnie amerykańskie chmiele zawsze przykryją polskie, bo są od nich bardziej aromatyczne, ale ta Marynka w Farorzu na pewno coś daje (przynajmniej w teorii), bo inaczej by jej po prostu nie użyto. Gdybyś miał gdzieś, kiedyś okazję spróbować Farorza, to polecam. Aczkolwiek w porównaniu ze stoutami, o których ostatnio pisałeś, jest to bardzo sesyjne piwo - wręcz waga lekka.

Polecanie Browaru Hajer to z mojej strony trochę kolesiostwo, ale nie rekomendowałbym piw, których nie uważałbym za godne owej rekomendacji. Obecnie - z wiadomych względów - mam trudniejszy dostęp do ciekawych trunków, więc najczęściej sięgam po lokalne produkty. Jakościowo na tym nie tracę, ale przez to niestety mniej eksperymentuję. Na czarną godzinę trzymam sobie za to morelowe gose z Artezana. Smile
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.04.2020, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Nie są popularne, bo Amerykanie jeszcze nie docenili polskich chmieli. Smile

Miałem na myśli te amerykańskie - "u mnie" w Nowej Anglii głównie używają Mosaic, Citro i Galaxy. Simcoe chyba obiło mi się o uszy/gardło i to koniec, ale żaden ze mnie ekspert światowy a tylko lokalny moczymorda Smile

Jak koronawirus odpuści, to będę miał szansę popróbować polskich piw w lipcu... więc jest szansa...
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.04.2020, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak też Cię mniej więcej zrozumiałem - to znaczy myślałem, że chodzi o wszystkie gatunki i ich połączenie w jednym piwie. Skupiłem się akurat na Marynce, bo w Twoich stronach chyba jednak najrzadsza. Wink

Mosaic i Citra też są w polskich piwach często spotykane (tak jak Cascade - dużo piw w stylu Black IPA - i Simcoe). Galaxy rzadziej, ale też się pojawia (podobnie jak Columbus i Fuggles). Tak mi się przynajmniej kojarzy, aczkolwiek obecnie może być zupełnie inaczej, wszak trendy się zmieniają, a ja już od dawna zwracam uwagę przede wszystkim na ciekawe dodatki.

Też jestem tylko lokalnym moczymordą. Very Happy
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.05.2020, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Veroca's Demise - orzeźwiające i lekkie, lokalne gose ale. Tylko 4.5% alk., gdyby nie dominująca żurawina to pomyślałbym, że to cydr. Bosko gasi pragnienie po ciężkiej pracy fizycznej wykonywanej pod dyktaturą Żony.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

Skocz do: