Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ten Years After
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
usandthem
szpula

PostWysłany: 28.03.2008, 23:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Sheik Yerbouti napisał:
Ssssh też jest fajna, ale nie ma tam takich "killerów" jak Love Like A Man i 50 000 Miles Beneath My Brain (..)

Ta druga pieśń mocno kojarzy mi się z Sympathy For The Devil Stonesów. Ma tak jeszcze ktoś?

Ja, a Warm Sun strasznie mi się kojarzy z Polythene Pam Beatlesów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 29.03.2008, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Znam tylko dwie płyty TYA. Pierwszą było Ssssh, które trochę mnjie zniechęciło do dalszych penetracji, lecz po jakims czasie zaopatrzyłem się w Cricklewood Green i to był świetny nabytek.

Sięgnij po którąkolwiek płytę koncertową, a nie sądzę, żeby szybko znudził Ci się ten zespół, nie ma to tamto Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.04.2008, 08:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sięgnąłem po Undead. Jednak bonusy dobrze zrobiły tej płycie. Najbardziej podoba mi się sekwencja:
6. At The Woodchoppers' Ball
7. Standing At The Crossroads
8. I Can't Keep From Crying Sometimes/ Extension On One Chord
Pół godziny świetnego, spontanicznego grania.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 09.04.2008, 08:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem wczoraj 'Stonedhenge'. Świetna, kapitalna płyta. Niemal psychodeliczne granie. Na drugiej stronie panowie z TYE kombinują z efektami dźwiękowymi nawet (przejeżdżający pociąg, jakieś odgłosy kroków o ile dobrze zapamiętałem itd). Ogólnie wszystko świetnie, gdyby nie to, że płyta przyszła do mnie zjechana, z całą masa zarysowań. A tak się cieszyłem, że będę miał piękne monofoniczne brytyjskie (jedyne z resztą) tłoczenie tej płyty.
Swoją drogą, nigdy nie słyszałem wersji stereo. A na okładce nawet jest napisane, że coś tam się różni w miksach.
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 11.04.2008, 09:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Sięgnąłem po Undead. Jednak bonusy dobrze zrobiły tej płycie. Najbardziej podoba mi się sekwencja:
6. At The Woodchoppers' Ball
7. Standing At The Crossroads
8. I Can't Keep From Crying Sometimes/ Extension On One Chord
Pół godziny świetnego, spontanicznego grania.

Teraz w takim razie Fillmore przed Tobą - 2 płyty doskonałego grania Smile Chłopaki grają nieco dojrzalej, nie ma już tak czytelnych jazzowych odniesień, ale płyta na pewno nie gorsza. Solo na perkusji też jest, dzięki czemu można na parę minut się oddalić, np. żeby sobie kufel uzupełnić Wink
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 11.04.2008, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sięgnę, sięgnę, tylko nie tak szybko, bo długa jest kolejka rzeczy do odsłuchania. A jaki album studyjny jest najbardziej klimatem bliski Cricklewood Green?
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 11.04.2008, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takiego klimatu to już żaden nie ma Wink Jeśli Ssssh nie przypadło Ci (nie wiedzieć czemu Wink) do gustu, to pewnie i Watt będzie średnim rozwiązaniem. Rock And Roll Music To The World - też Cię pewnie nie porwie, bo to podobne granie.

Może w takim razie A Space In Time? Fajny ma klimat, chociaż ostrzejszego grania tu niewiele.
Powrót do góry
Luslawa
Gość

PostWysłany: 11.05.2008, 18:36    Temat postu: ws. TYA z Winterland 1975 vHS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem ze "TULL" pochwalił się na forum posiadaniem kopii koncerty TYA z Winterland 1975...prosze go o kontakt- chetnie powymieniam się koncertami...

Luslawa
Powrót do góry
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.05.2008, 19:14    Temat postu: Re: ws. TYA z Winterland 1975 vHS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luslawa napisał:
Wiem ze "TULL" pochwalił się na forum posiadaniem kopii koncerty TYA z Winterland 1975...prosze go o kontakt- chetnie powymieniam się koncertami...

Luslawa

TULLA juz na tym forum nie ma. Sprobuj wyslac pm do "NIELUZAK". Zdaje sie, ze to ta sama osoba. Confused
Krzysiek
Gość

PostWysłany: 31.10.2008, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Winterland 8/4/75 w wersji audio jest tutaj:

http://concerts.wolfgangsvault.com/dt/ten-years-after-concert/2527-7052.html

Można się domyślać, z jak znakomitej rejestracji video pochodzi ten soundtrack. Moja kaseta VHS to pewnie piąta generacja, choć od kultowego sprzedawcy z Warszawy.

A tutaj mamy ciekawy blog. Mnóstwo nieoficjałek TYA, czyli Alwinka i Kompanii, jak to mawiał mój kolega Jasiu H. trzydzieści kilka lat temu. Ściągnąłem na próbę jeden bootleg, którego nie posiadałem i da się słuchać, choć jedynie w "dobrym" MP3.

http://collectors-only.blogspot.com/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 07.03.2013, 23:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sheik Yerbouti napisał:
Może w takim razie A Space In Time? Fajny ma klimat, chociaż ostrzejszego grania tu niewiele.

Miałem tę płytę na liście życzeń od dnia, w którym Szejk ją zasugerował. Ale jakoś żal mi było tych 50-60 PLN (bo w takich cenach ją widywałem).

Byłem dziś w katowickim komisie na 3 Maja. O dziwo, obsługiwała dziś ta starsza pani (mama właściciela?), której nie widziałem, od kiedy sklep zmienił lokalizację. Z jej rozmowy z innym klientem, której mimowolnie przysłuchiwałem się przeglądając półki, wynikało, że jest dzisiaj wyjątkowo w czyimś zastępstwie. Pomyślałem wtedy banałem, że ludzie starzeją się i znikają z naszego życia. Rozmowę przerwał telefon i po chwili klient podzielił się z panią smutną wiadomością, że nie żyje Alvin Lee, gitarzysta Ten Years After.
Jakoś niczego nie wyszperałem dla siebie i wyszedłem z komisu. Przyszło mi jednak do głowy, że zajrzę jeszcze do jednego sklepiku na sąsiedniej ul. Mickiewicza. No i tam w komisowym boksie czekało na mnie A Space In Time, wydanie BGO, w cenie wywoławczej 25 zł, ale, że było sporo rysek, zapłaciłem ostatecznie 20 zł.
Rzeczywiście Szejku, płyta ma fajny klimat.
Dzięki, Alvin Exclamation
B.J.

PostWysłany: 28.11.2013, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł na świąteczny prezent to ubonusowiona, kompaktowa wersja Ten Years After: Recorded Live. Sporo dodatków Exclamation

Disc: 1
1. One Of These Days
2. You Give Me Loving
3. Good Morning Little Schoolgirl
4. Hobbit
5. Help Me
6. Time Is Flying (Bonus Track)
7. Standing At The Station (Bonus Track)
8. Jam" (Bonus Track)

Disc: 2
1. Classical Thing
2. Scat Thing
3. I Can t Keep From Crying Sometimes
4. Silly Thing
5. Slow Blues in C
6. I m Going Home
7. Choo Choo Mama
8. Help Me Babe (Bonus Track)
9. I Woke Up This Morning (Bonus Track)
10. Sweet Little Sixteen (Bonus Track)

Danka
Gość

PostWysłany: 03.12.2013, 06:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To bardzo ciekawe co napisałeś.

Słuchałam tych bonusów. Oba Jamy i Standing At The Station są wprost genialne. Co ciekawe, brzmią lepiej niż nagrania znane z Recorded Live. Ile jeszcze takich perełek poniewiera się w archiwach?

To kolejna rozszerzona edycja wydanych kiedyś płyt koncertowych. Nie tak dawno wytwórnia Columbia wydała "Mahavishnu Orchestra - The Complete Columbia Albums Collection", gdzie na płytce nr 5 (Unreleased Tracks From Between Nothingness & Eternity) znaleźć można nieznane dotąd nagrania z koncertów w nowojorskim Central Park `73.
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 03.12.2013, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydanie Chrysalis ma nieco inny układ utworów, co nie zmienia faktu, że płyta jest świetna.
Tylna okładka:
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 03.12.2013, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Danka & Włodek, dzięki za cenne info Exclamation Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: