Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1970
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dajanek
szpula

PostWysłany: 27.05.2008, 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:

Robi za Niekwestionowane Rockowe Arcydzieło Smile

Czwórka u mnie stoi najniżej z pierwszych płyt Zepów, abstrahując już od tego, że nie bardzo pasuje mi taka muzyka.

MirekK napisał:

Czy mowimy o tej samej plycie?
Jednego serca (Asnyk)
Kwiaty ojczyste (Kubiak)
Mow do mnie jeszcze (Przerwa-Tetmajer)
Moze kanon poezji spiewanej, ale nie progresywnego rock-a. Pierwsza stona, moze ma tam jakiejs elementy prog-rocka ale zaraz tam kanon Wink

Od zawsze wiedziałem, że Bema to tekst Norwida, ale poważnie się zdziwiłem, gdy dowiedziałem, że te pozostałe, grafomańskie teksty to nie robota Niemena.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.05.2008, 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobra:

Cała czołówka , oprócz VDGG - czyli Pink Floyd, Genesis, Yes, ELP, Procol Harum, Moody Blues, Jethro Tull, King Crimson. Za oceanem Kansas. Z powrotem Brytole -Hawkwind, Strawbs, Gentle Giant (Ameryka!), Renaissance, a wcześniej Curved Air, Barclay James Harvest - co prawda głównie w Niemczech. A jak Niemcy - to Eloy, ile jest..? 16. pomyślmy, kto jeszcze... Supertramp i Alan Parsons Project - lajtowo i w okolicach ale też się łapią. Camel, Family, Steve Hillage. No i Caravan - też trochę płyt posprzedawali. Dorzuciłbym jeszcze Rush, ale to metal Very Happy a do tego rządzili głównie w latach 80-tych Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 27.05.2008, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeszcze Earth Band Manfreda Manna

Powrót do góry
Drummer00
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Trudno mi powiedzieć czy płyty progresywnych grup sprzedawały się lepiej niż przyzwoicie

Dla pzykładu płyty z pierwszego okresu dzialalnośc ELP, sprzedały się w ilosci 33mln egzemplarzy. co do Yes i Jethro, które cieszyły się podobną popularnością to nie jestem pewien, ale napewno porównywlnie Wink
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drummer00 napisał:
33mln egzemplarzy

to powiedzmy jak pop-rockowe Bon Jovi Very Happy
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 19:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale 33 mln licząc od 1970 roku do czasów obecnych? Ja wiem, że na pewno świetnie sprzedającą płytą ELP były 'Obrazki...' Co do reszty to nie mam pojęcia.
Drummer00
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej do czasów obecnych, rzecz tyczy się albumów z okresu ELP-Welcome Bac My Friends... , ale albumem, który najlepiej się sprzedawał był Tarkus, a Obrazki początkowo były tylko dodatkiem do tego własnie albumu...
Powrót do góry
Harold The Barrel
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.05.2008, 19:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:
O poziomie jaki Niemen zaprezentowal na Enigmatic, Caravan mogli tylko pomarzyc.

Caravan mieli inne marzenia Laughing Nie czarujmy się, "Bama Pamięci..." jest jednak za krótki(a jednak duży może więcej Laughing ), co do takiej suity jak "Nine Feet Undrground" - to jest totalna rewelacja, gdzie utwór prawie 23 min. nie przestaje fascynować ani na sekunde, nie ma tam ani chwili przynudzania. Przy czym jednak przez większość enigmatycznego przewija się chorał w efekcie czego konkretów jest tam zaledwie 40%... Co prawda kiedyś to był dla mnie hymn narodowy, ale dziś wolę bardziej rockowy "Człowiek jam niewdzięczny".

Andy napisał:
ale twierdzenie, ze to oni wykrystalizowali jeden z najwspanialszych stylow w muzyce jest lekka przesada.

Przesadą jest ujmowanie im zasług. Pragnę przypomnieć, że to właśnie oni wywodzili się z The Willd Flowers tak jak Softci i razem z nimi stworzyli scenę Canterbury, której wspaniałości chyba nie chcesz kwestionować.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale mamy temat - nie ma co.
33 mln sprzedane przez blisko 40 lat. Jeśli twoje dane są prawdziwe, to tak mówiąc między nami, chyba powodów do dumy nie ma Smile Ale doskonale to obrazuje kwestię sprzedaży płyt zespołów w rodzaju ELP.
Chociaż oczywiście Pink Floyd czy późniejszy Genesis na pewno się z tego towarzystwa wyłamuje. Taki 'Dark Side Of The Moon' sprzedał się chyba w ponad 30 milionach. 'The Wall' chyba też podobny nakład osiągnął. 'Wish You Were Here' zdaje się około 20 mln. No ale Pink Floyd to ewenement na skalę światową.
Drummer00
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Pink Floyd to ewenement na skalę światową

Co do tego nie ma wątpliwości Wink
Peter Hammill napisał:
twoje dane są prawdziwe

Są to dane z Beyond The Beginning, jubileuszowego dvd i mowa o tym jest w momencie omawiania przerwy po Welcome Back My Friends.
Peter Hammill napisał:
Ale doskonale to obrazuje kwestię sprzedaży płyt zespołów w rodzaju ELP.

Płyty Yes, Jethro Tull i ELP w okresie wydania, były jeśli nie na 1 miejscu sprzedaży, to w czubie.
Peter Hammill napisał:
33 mln sprzedane przez blisko 40 lat

Dla porównania podałem, że jest to podobny wynik do Bon Jovi, także mimo wszystko nie jest źle, biorąc wszystko pod uwagę - media, reklamę, ogólne nastawienie na zysk, rozpady, powroty itd.
A temat faktycznie mamy wypasiony Very Happy
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 27.05.2008, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Policz sobie średnią na płytę, a nie na rok - osiem studyjnych i dwa razy tyle różnych innych , koncertowych, składaków - ponad milion na tytuł. Nieźle, sam bym tak chciał.

Powrót do góry
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No może być Wink
I pomyśleć, że zaczęło się od dyskusji o płytach Caravan i Niemena.
Drummer00
album CD

PostWysłany: 27.05.2008, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pieniądz rządzi Światem Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 27.05.2008, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drummer00 napisał:
Pieniądz rządzi Światem Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil

Amerykę odkrył Razz

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 27.05.2008, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harold The Barrel napisał:
oni wywodzili się z The Willd Flowers tak jak Softci

AFAIR Sofci i Caravan wywodzili się z zespołu Wilde Flowers Twisted Evil

Swoją drogą ty i Yupy prezentujecie postawę "jak może nie zachwycać, skoro zachwyca" i "Caravan wielkim zespołem był". A nie był - jedynie bywał Smile

Co do listy Wojtka, Hawkwind się tak rewelacyjnie nie sprzedawało - jedynie "Silver Machine" porządziło, ale albumy to nie była żadna rewelacja w sensie komercyjnym. Tak samo Gentle Giant - bodaj najbardziej niedoceniony klasyk progrocka w ogóle, zespół osobny i nowatorski na skalę King Crimson albo i bardziej. Smutne, że musieli aż zacząć grać pop-rock, żeby ich zauważono na szerszą skalę.

Do zespołów, nazwijmy to, progresywnych i osiągających sukcesy finansowe dorzuciłbym też Styx - którzy zaczęli zarabiać miliony grając jeszcze całkiem ambitne kawałki (choć to był prog gładki - ale był Smile .
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny
Strona 30 z 32

Skocz do: