Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1970
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
album CD

PostPosted: 29.05.2008, 12:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy wrote:
Yer Blue wrote:

Andy, dzięki za to, że Ty chociaż pamiętałeś Cool

Nie ma sprawy. All Things Must Pass to chyba najlepsza post-Beatlowska plyta, na ktorej zagrala cala plejada uwczesnych gwiazd rocka, ze wymienie tylko: Eric Clapton, Dave Mason, Peter Frampton na gitarach, Gary Wright, Bobby Whitlock, Billy Preston, Gary Brooker na klawiszach, Ringo Starr, Jim Gordon, Alan White, Phil Collins, Ginger Baker na perkusji i kilku innych. Prawdopodobnie w sesii nagraniowej uczestniczyl tez John Lennon..

Debiut Harrisona to dla mnie nie tylko najlepsza płyta eks-Beatlesów po rozpadzie ale i jedna najlepszych plyt Beatlesów w ogole. Tylko Biały Album nie ma sobie równego konkurenta w mojej opinii. Pewnie znowu bede kontrowersyjny ale takie "Abbey Road" jest równo 2 razy gorsze dla mnie. Akurat 2 razy bo jest po prostu 2 razy krótsze. Poziom jest ten sam. Chociaz tak po prawdzie na All Things... nie ma nic nawet minimalnie słabszego, a na Abbey Road troche nie pasua mi 4 utwory. Uważam, że klęska płyty Harrisona w naszym rankingu (ale równiez w ogolnej swiadomości wilekości tej plyty) wyszła z tego, że to dzieło nie jest sygnowane tą legendarna nazwa a jedynie imieniem i nazwisko chyba najmniej popularnego Beatlesa. Wystarczy zobaczyć, że ogolnie rewelacyjny ale jak na poziom fabsów tylko bardzo dobry "Let It be" poradził sobie o wiele lepiej - dla mnie nie do pomyslenia, kocham Let It Be ale bardzo wiele dzieli te plyty jeżeli chodzi o jakość...no cóż taka juz magia nazwy "The Beatles". A wiecie co prawie jestem pewien, ze gdyby wszyscy co znają Let It Be znali równie dobrze plyte George'a to by zdziwili się mocno, że taki Harrison i bez zespolu wyczarował płyte wartościowszą od let It Be i mysle, że All Thing Must Pass wtedy by zabłyszczał w rankingu...

Last edited by Yer Blue on 30.05.2008, 15:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Duch 1532
remaster

PostPosted: 29.05.2008, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

warcabowicz wrote:
A zastanawialiście sie jak sie ma ta lista do sukcesu komercyjnego ?
Na przykład patrząc na pierwszą 10-tkę:

10.Black Sabbath - Black Sabbath
10.Caravan - If I Could Do It All Over Again, I'd Do It All Over You
9.King Crimson - In the Wake of Poseidon
8.Led Zeppelin - Led Zeppelin III
7.Genesis - Trespass
6.Black Sabbath - Paranoid
5.Emerson Lake & Palmer - Emerson Lake & Palmer
4.Deep Purple - Deep Purple in Rock
3.Van der Graaf Generator - H to He Who Am the Only One
2.King Crimson - Lizard
1.Pink Floyd - Atom Heart Mother

To wszyscy oprócz Caravan, Genesis (jeszcze bidowali), VdGG, już wtedy mieli kasy pod dostatkiem.
Sprzeciw. Podczas nagrywani debiutu Sabbs klepali biedę. Przy Paranoid już oczywiście nie, ale gwiazdą pierwszego formatu stali się dopiero PO tym albumie.

A wyniki, jak to w demokracji, nie najlepsze Wink Ale tragedii nie ma. Żeby nikt poza mną na Warm Dust nie głosował? No przecież to się w pale nie mieści Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Yer Blue
album CD

PostPosted: 30.05.2008, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy wrote:
[ Zmartwila mnie troche niska pozycja Let It Be. Moze nie jest to wibitne dzielo w dyskografii Wielkiej Czworki ale w mojej prywatnej klasyfikacji ich plyt zajmuje jakas 4-5 pozycje. To na tej plycie jest bardzo dobry I've Got a Feeling, oraz piekne ballady Let It Be i Across the Universe. Mysle, ze zaslugiwala na pierwsza dziesiatke.

W 1970 roku było tak ciasno, że Beatlesi z "Let It Be' raczej nie mieli szans nawet na dwódziestke. Z ta plyta to nawet nie zasługiwali... oczywiście strasznie ja lubie ale za dużo lepszych płyt wtedy wyszło... przewidywałem, że bedzie kiepsko... w końcu nawet w obrebie Beatlesów wyszły wtedy 2 lepsze płyty Razz
Z Let It Be najbardziej lubie "Across The Universe", "I me Mine", "The Long And Winding Road", "I've Got a Feeling" i utwór tytułowy a płyta jest u mnie na 7 miejscu w kwalifikacji plytowej fabsów.

O "Plastic Ono Band" to w ogole chyba nikt nie pamięta, zdaje się, że ktos ją nawet pomylił z "Imagine" Smile A to byl najlepszy Lennon moim zdaniem...

Postaram się przed wysłaniem swojej listy na 71 rok przypomniec sobie "Island" Crimsonow, ale nie ma co się spodziewac cudów Razz
Back to top
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 05.04.2010, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

warcabowicz wrote:
oto cała lista:
1.Pink Floyd - Atom Heart Mother ( 495 )
2.King Crimson - Lizard ( 422 )
.
.
.
.
89.Zappa, Frank - Weasels Ripped My Flesh ( 3 )
90.Five Day Rain - Five Day Rain ( 2 )

Przejrzałem i zgłaszam uwagi. To oczywiste, że ciężko zrobić podsumowanie takiego doskonałego rocznika, pełnego świetnych płyt (jak i roczniki 1969 i 1971). Jednak muszę wypomnieć szanownym forumowiczom, że wyraźnie zapomnieli o Ericu Burdonie z grupą WAR (dwie pierwsze płyty) i Rodzie Stewarcie "Gasoline Alley". Znani są raczej.
A z mniej znanych nie zaistniała urocza płyta AMON DÜÜL "Paradieswärts Düül", jedyna słuchalna pozycja tego odłamu, wspaniała płyta HÖLDERLIN "Hölderlin's Traum", THE GREATEST SHOW ON EARTH z dwoma płytami, czy rewelacyjny STONE THE CROWS z "Ode To John Law".

Wszystko to rozumiem, tyle dobrych płyt do wyboru. Ale nie mogę przebaczyć jednej rzeczy.
PRETTY THINGS - PARACHUTE - świetna płyta, genialne kawałki. Za same "Cries from the Midnight Circus" i "Grass" zasługują na miejsce przynajmniej w pierwszej 20-ce.

Nie tylko ja te krążek poważam... cytuję :

The reviews at time of release were very positive, with Rolling Stone naming it the best album of 1970, over
Let it Be by the Beatles,
Layla and Other Assorted Love Songs by Derek and the Dominoes,
Morrison Hotel by the Doors,
Pearl by Janis Joplin,
After the Gold Rush by Neil Young,
Moondance by Van Morrison,
and Bridge over Troubled Water by Simon and Garfunkel.

Ładnie to tak przegapić No1 ? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.07.2015, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dużo się tych plebiscytów porobiło. Oto jeden z nich Wink

1. (439) Miles Davis - Bitches Brew
2. (328 ) Art Ensemble of Chicago - Les stances a Sophie
3. (312) King Crimson - Lizard
4. (305) Soft Machine - Third
5. (222) Miles Davis - At Fillmore: Live at the Fillmore East
6. (218 ) Blue Effect & Jazz Q Praha - Coniunctio
7. (212) Amon Düül II - Yeti
8. (211) Van der Graaf Generator - H to He Who Am the Only One
9. (204) Bobby Hutcherson - Now!
10. (184) Magma - Magma [Kobaia]
11. (159) Alice Coltrane - Ptah, the El Daoud
12. (146) Tomasz Stańko Quintet - Music for K (Polish Jazz, Vol. 22)
13. (131) Jimi Hendrix - Band of Gypsys
14. (119) Black Sabbath – Black Sabbath
(119) Caravan – If I Could Do It All Over Again, I’d Do It All Over You
16. (116) Albert Mangelsdorff - Never Let It End
17. (115) Annexus Quam - Osmose
18. (100) Pharoah Sanders – Jewels of Thought
19. (99) Ornette Coleman - The Art of the Improvisers
20. (98 ) Nucleus - Elastic Rock
(98 ) Miroslav Vitous - Infinite Search
22. (97) Tim Buckley - Lorca
23. (96) Can – Soundtracks
24. (93) Funkadelic - Funkadelic
25. (88 ) Brigitte Fontaine & Art Ensemble of Chicago - Comme a la radio
(88 ) T2 – It’ll All Work Out in Boomland
27. (86) Robert Wyatt - The End Of An Ear
28. (82) Led Zeppelin - Led Zeppelin III
29. (81) Akira Ishikawa & Count Buffalos – Electrum
30. (80) Pharoah Sanders - Deaf Dumb Blind (Summun Bukmun Umyun)
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Page 32 of 32

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum