Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1971
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Duch 1532
remaster

PostPosted: 10.06.2008, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley wrote:
Przesadziliście z tą Islands. Razz
Faktycznie, najlepsza płyta King Crimson zasłużyła na wyższą lokatę. I zasłużyłaby w jakimkolwiek innym roku Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.06.2008, 16:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to się teraz ty wykazałeś intelektem, że ja pier*. Co ma skala danego instrumentu do gry na nim, znaczy się ma - no ale sorki jak na czymś grasz to nie używasz przykładowo całej rozpiętości klawiatury (więc nie można na tej podstawie wnioskować, że na czymś sie gra trudniej, a na czymś łatwiej - inna sprawa zestaw perkusyjny to szereg pojedyńczych instrumentów o podanej tu skali, więc chyba musisz skorygować tą rozpietość i zliczyć ją razem Wink ). To ja raczej proponował bym ci się zapoznać z tym co to jest notacja muzyczna i co oznacza przykładowo # no wiesz on podwyższa dzwięk - to tak odnośnie używania w grze całej skali instrumentu. Twisted Evil

Co do technologi robienia instrumentów, no kolego jest taki program na Discovery "Jak to jest zrobione" i tam czasami pokazują jak co się robi. W przypadku robienia instrumentów perkusyjnych jest to proces długotrwały,zmieniła się technologia materiałów (choć nie we wszystkich przypadkach), no ale jednak jest to proces ciągle w dużej mierze pracy ręcznej - oczywiście maszyny też tu wchodzą w grę. Nie to co twoje keyboardy czy moogi, które robi się seryjnie- obecnie nawet fortepiany się robi seryjnie i wykańcza ręcznie.
Harold The Barrel
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.06.2008, 16:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yupy wrote:
Co ma skala danego instrumentu do gry na nim,

Ty naprawde taki.... jesteś, czy tylko udajesz? Przedmiotem dyskusji nie jest trudność gry, ale stopień prymitywności instrumentu. Wytłumacze Ci łopatoligicznie, bo chyba tylko tak do Ciebie dotrze: gdyby fortepian, czy też skrzypce były najbardziej prymitywne to pierwsze prymitywne ludy zbudowały by właśnie je, a nie membranofony i idiofony Exclamation Proste jak konstrukcja cepa.

Ale nie o tym jest ten temat, ze swojej strony przepraszam, że dałem się wciągnać w tego offtopa.
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.06.2008, 17:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy, możesz w "jednym kawałku" wrzucić cały ranking?

http://artrock.pl/
Back to top
Drummer00
album CD

PostPosted: 10.06.2008, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Harold The Barrel wrote:
to najbardziej prymitywnym instrumentem są instrumenty perkusyjne

Może i tak, ale zestaw perkusyjny należy do najtrudniejszych technicznie instrumentów na Świcie Twisted Evil A różnorodnośc instr. perkusyjnych jest taka, że nikt do tej pory nie potrafi ich sklasyfikowac Cool
Harold The Barrel wrote:
bo przecież Hendrix nie chciał z nim grać

Hendix był fanem talentu Emersona a to fakt historyczny.
Harold The Barrel wrote:
... a nawet taki Mitchell

Teraz to juz przegiales - na Mitcha się nie zdecydowali co wyszło im tylko na dobre, bo zatrudnili Palmera - o niebo lepszego perkusistę Exclamation
album CD

PostPosted: 10.06.2008, 18:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Harold The Barrel wrote:
zakres dźwięków mają dane instrumenty

O widzę, że skończyłeś conajmniej II stopień szkoły muzycznej, jak nie Akademię Razz Wykres ten ogranicza się do kilku zaledwie instrumentów... Rolling Eyes
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.06.2008, 18:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiem, że Carl jest lepszy Wink Jeśli uznać Hisemana za jazzrockowego perkusistę, to w rocku Palmer najlepszy(choć Paul Hammond specjalnie mu nie ustępował a nawet wydaje mi się, że bardziej zagęszczał) Laughing Wszak to właśnie jego najbardziej lubię z całej załogi ELP Razz
krzysztof
kaseta "chromówka"

PostPosted: 10.06.2008, 18:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy, jest chochlik w aqualung. mój nik jest dwa razy, ale punkty chyba też coś nie tak, może czyjes punkty są tam zamiast przy VDGG Smile, Peter Hammil podliczony ok ale bez mojego nika.
Back to top
Drummer00
album CD

PostPosted: 10.06.2008, 18:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Harold The Barrel wrote:
jego najbardziej lubię z całej załogi ELP

Ja najbardziej lubię Keith'a, ale Carl był moim pierwszym idolem. Czas zweryfikował to Razz . Style, zarówno Hisemana i Palmer'a się ostro postarzał, ale mimo wszystko (i jestem tu obiektywny) styl Carl'a wydaje się dziś nowocześniejszy. Wink
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.06.2008, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Harold The Barrel wrote:
gdyby fortepian, czy też skrzypce były najbardziej prymitywne to pierwsze prymitywne ludy zbudowały by właśnie je, a nie membranofony i idiofony Proste jak konstrukcja cepa.

No to teraz ja cie musze posłać do poczytania prehistorii. Po pierwsze nie znano wtedy materiałów, po drugie powstanie instrumentów perkusyjnych było jak najbardziej naturalnym procesem funkcjonowania tamtych ludzi w świecie dzwięków - takie dzwięki do nich dochodziły (jak ktoś walnął kogoś pałką w łeb to miał dzwięk Laughing). Kolejna rzecz mówisz tu o ludach prymitywnych, no ale jednak mieli oni znacznie uboższe zwoje mózgowe. I jeszcze jedna płapka, w którą dałeś się złapać, bo wiesz takie skrzypce i fortepian są wynikiem wieków poszukiwań i doświadczeń - ewolucja. Wydaje mi się, że tego muszą uczyć na samym początku szkoły muzycznej "II stopnia"więc nie wiem jak mogłeś go skończyć - Drummer00 chyba się pomylił, a może to był dowcip Twisted Evil

Harold The Barrel wrote:
rocku Palmer najlepszy

To chyba za szerokie ramy jak na Palmera - ja bym sie ograniczył do progrocka, choć ja tam bardziej przepadam za Hammondem Wink

Last edited by Yupy on 10.06.2008, 19:01; edited 2 times in total
Back to top
Alright
szpula

PostPosted: 10.06.2008, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Teraz to juz przegiales - na Mitcha się nie zdecydowali co wyszło im tylko na dobre, bo zatrudnili Palmera - o niebo lepszego perkusistę

Shocked Bez przesady. To, że ktoś jest wyśmienitym technikiem wcale nie oznacza, że jest lepszy od szczerego bębniarza z groovem. A tego według mnie właśnie Palmerowi brakuje.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.06.2008, 19:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

... ale akurat właśnie takiego Palmera Emerson potrzebował.

http://artrock.pl/
Back to top
Harold The Barrel
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.06.2008, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

... a wiecie może, skoro już przy tym jesteśmy, czemu nie zdecydował się na McCulloch`a? Może jego brzmienie było Emersonowi zbyt eksponujące się, w przeciwieństwie do delikatnego Palmera Laughing
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.06.2008, 05:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

krzysztof wrote:
Andy, jest chochlik w aqualung. mój nik jest dwa razy, ale punkty chyba też coś nie tak, może czyjes punkty są tam zamiast przy VDGG Smile, Peter Hammil podliczony ok ale bez mojego nika.

Te chochliki powstaly prawdopodobnie podczas obrobki danych w Exelu. Najwazniejsze, ze sumy sie zgadzaja. Wink

Sprobuje wszystko ponaprawiac. Very Happy
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.06.2008, 05:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Andy, możesz w "jednym kawałku" wrzucić cały ranking?

Postaram sie to zrobic w czwartek. Very Happy
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Next
Page 30 of 31

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum