Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1974
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 27.08.2008, 09:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Harold The Barrel napisał:
panowie inspirowali się prawie wszystkim, co progresywne, a co było przed nimi(Genesis, Yes, Caravan)

Wskaż proszę konkretne utwory Camel z pierwszych czterech płyt, w których panowie inspirowali się :

- Genesis (!)
- Yes (!!)
- Caravan (!!!!!)

A moge ja wskazać, tak troche w obronie Harolda? Wink

Nie rozumiem tego lasu wykrzykników przy Caravanie Wink Od zawsze organowa robota Bardensa łudzaco przypomina mi gre Johna Sinclaira z pierwszych płyt Camravan. Na dobrą sprawe w takim "Lady fantasy" jakby ktoś mi powiedział, że to gościnnie gra Sinclair to bym chyba uwierzył. Dokładnie TEN SAM styl - na bank Bardens się inspirował Sinclairem. Zresztą nie przypadkowo chyba ten ostatni znalazł się w skłdzie Camela, prawda?

Taki "Nimrodel" zalatuje mi np. Genesis. Chociaz przy tym tak bardzo bym się nie upierał....

Natomisat wszystkie śliczniutkie miniaturki na flet od razu przywołuja skojarzenia z Focusem. Z kolei gra Latimera BARDZO przypomina Akkermana, czytałem zresztą (we wkładne Camela w Tylko Rocku), że była to jego główna inspiracja - to naprawde SłYCHAC!

Uważam, że inspiracje Caravanem i Focusem sa widoczne gołym uchem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.08.2008, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To że klawiszowiec gra nieco podobnie do innego, a gitarzysta gra nieco podobniej do innego to IMO są żadne inspiracje. Szczególnie że mimo wszystko to były zespoły które grały jednak zdecydowanie inaczej. Camel to band strcte rockowy - Caravan...? Focus to też inna para kaloszy. Jasne Camel i Caravan były to zespoly grajace bardzo pastelowo i melodyjnie - ale za to rozłożenie akcentów było całkiem inne, stylistycznie to było inne. A Focus z swoimi ciągotami dla klasyki - gdzie to masz w Camel? Poza tym czy to Bardens kopiował z Sinclaira? A może odwrotnie? A może obaj od kogoś trzeciego? bo jak ktoś zna solowe płyty Bardensa z czasów przedwielbłądzich to też juz słychać że to Bardens. A to jest 1970 rok.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 27.08.2008, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boczeq napisał:
Drummer00 napisał:
Utopia - Todd Rundgren's Utopia 1 pkt (boczeq 1)

Drummer00 napisał:
Burton, Gary - Ring 4 pkt (boczeq 4)

Drummer00 napisał:
Stanley Clarke - Stanley Clarke 5 pkt (boczeq 5)

Drummer00 napisał:
Placebo - Placebo(1974)[/size] 7 pkt (boczeq 7)

Drummer00 napisał:
Coltrane, Alice & Santana Carlos - Illuminations 9 pkt (boczeq 9)

Drummer00 napisał:
Catherine, Philip - September Man 11 pkt (boczeq 11)

Drummer00 napisał:
Tolonen, Jukka - The Hook 12 pkt (boczeq 12)

Drummer00 napisał:
Kriegel, Volker - Mild Maniac 19 pkt (boczeq 19)

Andrzej napisał:

Ze smutkiem zauważyłem, że moja alienacja postępuje także w innych rejonach:

148. Cohen, Leonard - New Skin for the Old Ceremony 11 pkt (Andrzej 11)
133. Uriah Heep - Wonderworld 15 pkt (Andrzej 15)
107. Procol Harum - Exotic Birds and Fruit 22 pkt (Andrzej 22)

Witamy w klubie niegłównonurtowca Wink.
Przykro mi to mówić, ale i tym razem nie zdobyłeś tytułu forumowego alternatywisty Wink

Wskaźnik dinozaurowego mainstreamowca, taki jak ostatnio:

1. Dajanek - 87.69%
2. Magog - 86.18%
3. Jakuz - 86.17%
4. Majkel - 83.26%
5. krzysztof - 82.92%
6. Crowley - 82.70%
7. caterkiller - 80.91%
8. Tarkus - 80.59%
9. chris - 75.77%
10. MirekK - 74.43%
11. Andrzej - 74.02%
12. Drummer00 - 73.94%
13. pershing - 67.58%
14. Andy - 67.45%
15. warcabowicz - 66.88%
16. WojtekK - 61.72%
17. Yer Blue - 60.93%
18. 1532 - 51.27%
19. Harold The Barrel - 49.52%
20. B.J. - 49.39%
21. Itcaps - 48.46%
22. boczeq - 48.27%
23. Morly - 42.03%

A Andrzej - niby wyalienowany - prawie w czołówce Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.08.2008, 13:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znowu mam tylko 60% Very Happy Się cieszyć!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.08.2008, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A z czego? Spadaj stąd - to nie forum dla Ciebie! Wink
Powrót do góry
Magog
epka analogowa

PostWysłany: 27.08.2008, 15:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam drugie miejsce! Smile
Pewnie Twoje wyliczenia mają jakiś sens ale czy mógłbyś zdradzić zasady wedle których powstają? Bierzesz pod uwagę całą listę Shocked czy tylko np trzy pierwsze miejsca. Musisz mieć z tym kupę roboty...
Na pewno nie jestem niegłównonurtowcem bo wymieniając te wszystkie nazwy (te które tyle miejsca zajmują) nie wiem o czym piszesz. A więc cieszę się, że dowiedziałem się kim jestem - głównonurtowcem. Czyż to nie brzmi dumnie? Smile
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 27.08.2008, 16:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasady są dokładnie takie same, jak w poprzednim roczniku:

1973 napisał:
W ramach oczekiwania na pełną listę, wskaźnik głównonurtowca Wink Chodzi, rzecz jasna, o główny nurt forum.

Wyliczony wg wzoru: (suma punktów zdobytych przez typowane albumy)/(suma punktów zdobytych przez tyle pierwszych miejsc, na ile płyt głosował delikwent)*100%. Oczywiście, gdyby wybrać inną metodę, pewnie wyniki nieznacznie by się różniły.

1. Crowley - 86.97%
2. Jakuz - 85.34%
3. chris - 82.89%
4. caterkiller - 81.37%
5. Majkel - 80.80%
6. MirekK - 80.53%
7. pershing - 77.79%
8. Qnrad - 76.60%
9. Andrzej - 74.27%
10. krzysztof - 72.90%
11. bt - 69.14%
12. Tarkus - 69.10%
13. Yupy - 67.88%
14. Andy - 65.41%
15. 1532 - 65.40%
16. warcabowicz - 64.19%
17. Drummer00 - 61.66%
... Windmill - 61.66%
19. WOJTEKK - 61.44%
20. Yer Blue - 60.82%
21. B.J. - 52.72%
22. boczeq - 43.98%
23. Backside - 28.52%

A wyliczenie trwa najwyżej 10 minut, jeśli ma się excelowy arkusz z wynikami, który opiekunowie Wink rocznika mi udostępnili. (Za co dziękuję).
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.08.2008, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

23. Backside - 28.52%

Co ja tu robię Wink.
A podejrzewam, że z moimi typami na tą edycję - m.in. Ohio Players, Lonnie Liston Smith, Cobham, Garbarek, Milt Jackson, Joe Farrel, Flora, Coltrane, Duke, EW&F czy Dibango - sięgnąłbym o te 10% niżej Laughing
Andrzej
digipack

PostWysłany: 27.08.2008, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1532 napisał:
A Andrzej - niby wyalienowany - prawie w czołówce

Z tego, że jestem blisko czołówki rankingu to ja się akurat cieszę. Od dawna twierdzę, że ten cały NKR (i jego pogranicze) to badziewie. Pojedyncze perełki tylko potwierdzają regułę. Piszę o rocku, na jazzie i jazzrocku się nie znam.

Ludzie zagłosowali portfelami w latach 70-tych, a liczba głosujących raczej wyklucza pomyłki. No chyba, że PR-owcy Donaldu już wtedy zbierali doświadczenia.

Pisząc o Uriah Heep i Procol Harum zastanawiałem się nad ich gwałtownym upadkiem w 1974. Jeszcze rok temu nagrali dźwięki warte uwagi i nagle spadli na dno? Taka tragedia? Cohen to osobna bajka - zapewne generalizuję, ale kto nie słuchał tych płyt w momencie wydania, dziś należycie ich nie doceni.

Pzdr.
Majkel

PostWysłany: 27.08.2008, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:

Pisząc o Uriah Heep i Procol Harum zastanawiałem się nad ich gwałtownym upadkiem w 1974. Jeszcze rok temu nagrali dźwięki warte uwagi i nagle spadli na dno? Taka tragedia?

Nie da się ukryć. Takie firmy nie powinny wydawać płyt, delikatnie mówiąc, przeciętnych. Ptoszki i owoce może nie drażnią, ale są nijakie, nawet momentów nie mają. Uriasze zaś, w moim odczuciu wydali płytkę lichą. Bez szans na Wielką Trzydziechę.
Za to BAAAŻANT, znaczy King Crimson... Wink

PostWysłany: 27.08.2008, 18:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
...
Pisząc o Uriah Heep i Procol Harum zastanawiałem się nad ich gwałtownym upadkiem w 1974. Jeszcze rok temu nagrali dźwięki warte uwagi i nagle spadli na dno? Taka tragedia? ....
Pzdr.

Przesadzata Mości Andrzeju. Mocno Cool
U mnie - podobnie pewnie jak i u wielu innych głosujących - płyty z pozycji czy to 31 czy nawet 51, to wciąż rzeczy bardzo lubiane, często słuchane i hołubione. Co innego, gdyby nasza zabawa obejmowała np. 500 płyt z danego rocznika, a tych w/w nieszczęśliwców nadal by nie było Wink
Powrót do góry
Majkel

PostWysłany: 27.08.2008, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz, dobrze, że pocieszyłeś pana A, bo by się nom jeszcze pochlastoł Wink
digipack

PostWysłany: 27.08.2008, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na taką koalicję to ja nic nie poradzę Wink.

Ale wpisuję się raczej po to aby sprostować tekst o Cohenie. Zatem uzupełniam i prostuję:
nie słuchał tych płyt w momencie wydania, lub kilka lat później.

Nie chcę abyście pomyśleli, że zbliżają się moje 99 urodziny Cool.

Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 27.08.2008, 18:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chłe, chłe, chłe... Smile

p.s. przepraszam za spam Cool
Powrót do góry
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 27.08.2008, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1532 napisał:
Przykro mi to mówić, ale i tym razem nie zdobyłeś tytułu forumowego alternatywisty Wink

Lecz zająłem zaszczytne, przedostatnie miejsce Wink .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Skocz do: